Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nissan Juke vs Volvo

Napisal/-a svetilnik Po jul 19, 2021 4:55 pm

thunderbolt je napisal/-a:Ce ima megana in je z njim zadovoljna, kaj pa kaj takega - dobra oprema, dobra cena, avtomatik. Pa verjamem, da se pelje bolje kot puma ali juke.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0GT%20LINE


Da se Megane pelje bolje od Pume? Nekaj novega :lol:
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 268
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a nasamorpheus Po jul 19, 2021 5:50 pm

A res.obstaja človek ki mu je všeč Juke?? OMFG
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a thunderbolt Po jul 19, 2021 6:00 pm

Svetilnik: Ni variante, da se umetno privzdignjen avto pelje bolje kot nek hatchback - sem se že s parimi peljal, pa so bili praviloma čvrstejši. Vem, da se fordi sicer skozi ovinke peljejo bolje, po AC (o tem se je tule govorilo), pa se pa SUV ne more peljati bolje od hatchbacka (pa tudi ovinki so že vprašljivi). Sicer je pa tako, da en avto od teh dveh sam dnevno vozim, ti pa po vsej verjetnosti nisi peljal ne enega, ne drugega ;) Res pa je tudi, da sam SUV-a nikoli ne bom imel.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a VW T4 To jul 20, 2021 6:50 am

Če nisi extra ljubitelj tega "kako se avto pelje" in imaš namen občasno tudi kaj podirkat, je prav vseeno kako se pelje. Povprečen avto se pelje tako, da povprečen šofer med njimi ne opazi razlike, ko se pelje po povprečni slovenski magistralki s povprečno hitrostjo 60km/h. Važno je, da je avto vizualno dopadljiv lastniku, ima željene gabarite, šofer najde ustrezen položaj za volanom, da si ga lahko privošči in vzdržuje brez odrekanja pomembnim življenskim zadevam...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a svetilnik To jul 20, 2021 1:44 pm

thunderbolt je napisal/-a:Svetilnik: Ni variante, da se umetno privzdignjen avto pelje bolje kot nek hatchback - sem se že s parimi peljal, pa so bili praviloma čvrstejši. Vem, da se fordi sicer skozi ovinke peljejo bolje, po AC (o tem se je tule govorilo), pa se pa SUV ne more peljati bolje od hatchbacka (pa tudi ovinki so že vprašljivi). Sicer je pa tako, da en avto od teh dveh sam dnevno vozim, ti pa po vsej verjetnosti nisi peljal ne enega, ne drugega ;) Res pa je tudi, da sam SUV-a nikoli ne bom imel.


thunderbold, jaz vozim avtomobile katere ti sploh še nisi videl na cesti. Od Maybachov, G klas do Hiundaya i 20 N, katerega sem vozil že pred več kot tremi meseci, pri nas ga pa sploh še ni... da ne naštvam dalje... Meganov verjetno od 70 do 100 in seveda Forda Pumo Titanium in ST line, tako, da se puma vozi neprimerno boljše od megana, predvsem ST Line Puma....
Kaj si boš pa sedaj izmislil? :lol: :lol: :lol:
in, da ne boš preveč pameten, tukaj se ne pogovarjava o Meganu RS....
Pojdi v salon in probaj ;)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a thunderbolt To jul 20, 2021 3:57 pm

Stari, jaz vozim na forumu tudi mclarne, porscheje pa kak ferrari se tudi usput najde :roll:
Resno: Drugace ne ti meni nekaj, ker imam ravno v rokah 2016 v12 maybacha, pa imam raje svojega megana. Zadeva noro trese, pa je servisirana redno, pa se bolj. In ne hodim po salonih zicat avtov na test, katerih nimam namena kupit. Sicer pa ne mislim s tabo preko foruma merit oneja-kar ti poreces, tako sigurno je! Ti si KRALJ! 8)

Se pa strinjam s tabo VW T4!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a xxl To jul 20, 2021 4:54 pm

Tip 500 metrov od mene preprodaja avte tudi krepko čez 100 k evra, pa bi marsikaj lahko nažical vsaj za usest se. :lol: :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a bishop To jul 20, 2021 10:27 pm

Sestra ima novega Juka in je prezadovoljna z njim. Pumo sem šel tudi sam peljat in je top za ta denar. Sam sem sicer fan Bmwjev, ampak tukaj bi se pa raje za pumo odločil.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a svetilnik Sr jul 21, 2021 6:26 am

thunderbolt je napisal/-a:Stari, jaz vozim na forumu tudi mclarne, porscheje pa kak ferrari se tudi usput najde :roll:
Resno: Drugace ne ti meni nekaj, ker imam ravno v rokah 2016 v12 maybacha, pa imam raje svojega megana. Zadeva noro trese, pa je servisirana redno, pa se bolj. In ne hodim po salonih zicat avtov na test, katerih nimam namena kupit. Sicer pa ne mislim s tabo preko foruma merit oneja-kar ti poreces, tako sigurno je! Ti si KRALJ! 8)

Se pa strinjam s tabo VW T4!


Res sem kralj, ti pa najverjetneje car :D :D :D
Jaz sem opravljal takšno delo, da sem to vozil in v tem nisem užival, to sem nekaj časa moral delati in pa v zadnjih šestih letih sem bil v treh salonih, ker imam to zimo namen kupiti nov avto. Saloni, delo z avtomobili in podobno me ne zanima, moje življenje je naravnano na popolnoma druge stvari in poti. Lahko pa komentiram oba omenjena avtomobila katera zelo dobro vozno poznam, zato vem, da klatiš neumnosti. S tem, kar rezberem iz tvojega pisanja te lahko samo lepo pozdravim in ti nikoli več ne odgovarjam na poste, ter niti ti meni, saj ne komuniciram z vsakim. Po pisanju vidim kako in kaj, ter od kod... Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a xxl Sr jul 21, 2021 7:33 am

Jaz sem tudi vozil Pumo, po mestu, čemur je tudi namenjena. Avto kot avto, sicer je že odstopala stropna obloga pri vozniku, kvaliteta izdelave, najbrž. Komu je všeč, go for it.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: denis099 spet kupuje avto

Napisal/-a svetilnik Sr jul 21, 2021 5:05 pm

ja čemu drugemu pa če biti namenjena kot mestu, na AC pa z njo ne smeš, oziroma ne mara se zapeljati gor... :lol:
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Nakup vw passat

Napisal/-a denis099 Pe sep 17, 2021 6:25 pm

Pozdrav, oce kupuje "nov" avto.. Do sedaj je imel kio sportage, ki pa mu ne sede vec.. SUV sploh ne.. Gleda do nekje 20t eur, vozi cca 40t letno..

Zagledal se je v passata: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20Passat

Mogoce kaksne izkusnje uporabnikov?
denis
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a zidnidvojnik Pe sep 17, 2021 6:50 pm

Glede na kilometrino ki jo dela bi jaz gledal kaj z manj kilometri. Pa tudi ce ni ravno zvenece ime.
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a denis099 Pe sep 17, 2021 6:52 pm

edit mod
Predhodni post se NE citira


Pravijo, da baje 350 s takim passatom brez problemA.. Mogoce kak lastnik podobnega passata?
denis
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a alexwell Pe sep 17, 2021 7:41 pm

lahko, da je 350 že realnih
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a denis099 Pe sep 17, 2021 7:42 pm

Kako to preverit?
denis
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a alexwell Pe sep 17, 2021 7:49 pm

na avtolog sicer piše, da je slovenski, mogoče so celo pravi km napisani
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a denis099 Pe sep 17, 2021 7:50 pm

Ce so, je to top nakup pomoje?
denis
 
trakus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne jul 15, 2012 8:53 pm
Kraj: Ptuj

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a trakus Pe sep 17, 2021 8:40 pm

Trenutno je večina vozil kar precej dražjih kot kako leto nazaj. 21k za 4 leta starega Passata z 120k prevoženimi in ročnim menjalnikom pač ni racionalno (R-line ter digitalni števci gor in dol). Maj-junij 2020 si dobil novega 150 konjskega facelift karavana z opremo Comfortline za 24 iz zaloge. R-line zunaj in znotraj je pač samo šminka, za nabijanje kilometrov bi pa precej raje iskal takega z avtomatskim menjalnikom in magari Comfortline opremo na 16kah balonarcah. Glede na to, da gleda limuzino, mu prostor očitno ni prioriteta. Mogoče pogleda še za Audijem A4, tadva imata recimo 51 in 85k prevoženih, bi naj bila slovenskega porekla in tudi cena je enaka kot za dotičnega Passata.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... =Audi%20A4
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... =Audi%20A4

Kar se tiče Passata bo verjetno med 150 in 180 spustila vodna pumpa in se takrat opravi velik servis, načeloma bi pa moglo laufat..
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup vw passat

Napisal/-a thunderbolt Pe sep 17, 2021 9:42 pm

Denis spet kupuje nov avto :D

Kot prvo, tak avto (sploh audi, kar ni slab predlog) mora biti avtomatik in pa oprema naredi avto. Znotraj je med comfortlinom in highlinom razlika noc in dan. Moj je bil tudi 2017/5, po stirih letih in 150k km, ko se je prodajal, ga lahko samo pohvalim. Limuzina, kar je bil tudi moj je cisto ok, pralni stroj ti pa danes itak pripeljejo na dom.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov