Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1789
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a emozul Če dec 02, 2021 1:51 pm

De palmo, imaš prav, pri gumah se ne špara.
Vendar, sem jaz, po že kar nekaj prevoženih kilometrih ugotovil (nisem več mlad), da premium ni to, kar hočejo prikazat.
Sam ima michelin pilot sport 4S, pa me je razočarala, tako, da pri letnih, vsaj pri meni premium ne bo več.

Me je pa zelo lepo presenetila LM005, imam jih tretjo sezono, pa so še vedno zelo dobre.
Tako, da ni zlatega pravila. Moraš probat.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a VW T4 Če dec 02, 2021 1:58 pm

depalmo; in katerega leta je bilo to? Ker nexen tudi ni več takšen čungalunga kot je bil 10+ let nazaj...
Pa tudi odvisno kateri model gume, in verjetno tudi v kateri dimenziji. Če ima Porsche Macan jih serijsko vgrajene gor, verjetno tista guma ni ravno sekret.
Prav tako bi jaz lahko reku, da je sava katastrofa. Ko sem imel eskimo s3 je bilo nemogoče se vozit, medtem ko mi je HP prav v redu guma.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a cc09 Če dec 02, 2021 2:31 pm

Kohec je napisal/-a:Pravgotovo boljšega kot vidva.
:shock:

Če imaš bmw ali audi, imaš verjetno boljšega...zato pa vprašam.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a D12J12 Če dec 02, 2021 4:35 pm

emozul je napisal/-a:Me je pa zelo lepo presenetila LM005, imam jih tretjo sezono, pa so še vedno zelo dobre.

No upam da se pri meni tvoja zgodba ponovi, letos še snega niso videle, tako da kar malo "cvikam".
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Kohec Če dec 02, 2021 5:42 pm

Da ne bomo zašli iz teme. Tema je - srednji ali rabljen premium razred avta in ne gume.
" horlorth" je prilepil gor enega audija , ki ima gor nove zimske nexen gume. Prodajalec se je vsaj potrudil in dal na avto nove gume. Če je avto namenjen za prodajo, pa res ne bo dajal gor najdražjih premium gum - ( jaz tudi ne ) - a bi kdo od vas to naredil?
Pri kupovanju avta je potrebno pogledati in preveriti marsikaj pomembnejšega, gume so postranska zadeva.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a jack86 Če dec 02, 2021 9:48 pm

Kohec je napisal/-a:Pravgotovo boljšega kot vidva.
:shock:


Verjamem. Na račun poceni gum.
:D
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a VW T4 Pe dec 03, 2021 7:54 am

Ok, na audiju so takšne gume (samo druge dimenzije), kot bi jih dobil na novem Macanu...
Dobro jack, smo razumeli, združenje vulkanizerjev ti bo podarilo plaketo za uporabo najboljših gum...nehite drkat, mimogrede, sami ste začeli "kateri avto kdo vozi".
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a jack86 Ne dec 05, 2021 9:38 pm

soso je napisal/-a:Meni eden lepsih avtov in zagotovo v ozjem izboru za naslednji nakup. Daj kaksni sliko vec gor :-). Kateri letnik si vzel?
Omenil si, da bi te audi prisel dosti vec, ce bi zelel enako tehnolosko opremo. Si imel v mislih zadnji model.A6? Kaj ima Volvo vec od opreme, kar pri audiju ne dobis v tem cenovnem rangu? Si se kaj pozanimal kaksne so cene servisa na pooblascencu, npr. osnovni servis (olje, oljni filter), zavorne obloge...

Evo, dal kaksno sliko vec..
AWD tam, kjer se pocuti doma

Gume niso nexteen ;)
Priponke
2ED4E415-BBF8-400D-BF01-533B6790B114.jpeg
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman Pe dec 10, 2021 4:39 pm

Lahko potrdim, da je awd odlična izbira pozimi. Vemo kako je bilo včeraj zjutraj, moj v90 D4 awd je šel povsod. Seveda nove zimske gume in brez oslarij. Fizike tudi awd ne premaga :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a thunderbolt So dec 11, 2021 12:12 am

Za tistih 3x na leto, drugače je awd čisto neracionalna stvar. Jaz sem se včeraj tudi z novimi zimaki na 2WD precej dobro okoli vozil, samo verjetno malo počasneje kot ti. Sva z ženo veliko po hribih tudi pozimi hodila, pa na kakšna izhodišča ne bi upal rinit tudi z AWD, ker se hitro lahko konkretno nategneš, če si prepogumen. Za vse ostalo sva se pa povsod z 2WD pripeljala - velikokrat se mi zgodilo, da je avto še normalno vlekel, pa sem se jaz ustrašil. Sicer je pa ena mojih ljubših zimskih voženj iz Pivke proti Sviščakom, kak dan ali dva po večjem sneženju :D
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Sriple Tix So dec 11, 2021 9:56 am

Petnajst let sem se vozil na delovno mesto na 1300 metrov nad morjem, torej najmanj 6 mesecev zimskih pogojev voznje in zato sem si lastil SUVe 4x4. Najprej Vitara, potem HRV in zadnji SantaFe. Pustimo zdaj napihovanje o najboljsih pogonih, vsak "baby 4x4" je dovolj, da te, z nataknjenimi zimskimi gumami, po zasnezeni cesti pripelje do cilja. V petnajstih letih sem 4x4 pogon, za dosego sluzbenega mesta, dejansko potreboval ene desetkrat (in se takrat zahvaljeval nekomu za 4x4), za vse ostale voznje v sluzbo bi bil dvokolesni pogon cisto dovolj.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1152
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a meganer So dec 11, 2021 10:01 am

Ko imaš avtomatika in 4x4 ..... Močno dvomim, da greš iz njega .......
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Sriple Tix So dec 11, 2021 10:35 am

Zdaj imam delovno mesto 6km od doma in letno naredim med 5000 ter 6000 kilometrov. Po naravi sem racionalen in zato sem iz avtomatika 4x4 SantaFe presaltal na dvokolesnega karavanskega i30 z rocnim menjalnikom. Naslednji bo morda Tucson, ker je najdrazji vsec, bo pa ziher 2x4, morda se financno stegnem za avtomatika.

Se oproscam za off, bom nehal.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a mavrica So dec 11, 2021 1:34 pm

Hvala. Si povedal vse. Za povprečnega voznika je 4x4 povsem neracionalen nakup.
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a pistON Po dec 13, 2021 7:32 am

#jack86: prosim, povej, kje ima V90 gumb za izklopit stop/start funkcijo.
Nekje sem zasledil, da moraš na tablici parkrat podrsat, da ga najdeš v enem meniju. Je to res?
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Pecho Po dec 13, 2021 10:49 am

Na zaslonu se prestaviš na skrajno levega od 3 screenov in poiščeš ikono za vklop/vklop start stop. Lahko je skrita tudi kje pri dnu... Če želiš lahko po zaslonu poljubno prestavljaš on organiziraš razmestitev ikon za vklop/izklop funkcij. Podobno kot na pametnih napravah pritisneš in držiš 3s pa lahko poljubno po zaslonu prestavljaš ikone/tipke...
 
Uporabniški avatar
pistON
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po avg 27, 2007 8:35 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a pistON Po dec 13, 2021 11:05 am

No, to je že bolje.
Torej si lahko ikonico nastaviš tudi na osnovni ekran, ki se pojavi ob zagonu vozila?
En tap in že je izključeno?
To je namreč prva stvar, ki jo naredim ko vžgem avto s start stop sistemom.
You just better start sniffin' your own
rank subjugation jack 'cause it's just you
against your tattered libido, the bank and
the mortician, forever man and it wouldn't
be luck if you could get out of life alive.
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a Pecho Po dec 13, 2021 11:31 am

Mislim, da med posameznimi screeni ikon ni mogoče premikati. Imam enak "problem", ker mi gre skrajno na jetra to ugašanje start stop vsakič ko se usedem v avto. Ja, en tap in zelena "lučka" ob ikoni ne sveti več kar pomeni, da je sistem ugasnjen do ponovnega zagona vozila. Vsaj pozimi sistem pogostokrat tudi ni na voljo (omejitve so zunanja temperatura, temperatura kabine in temperatura motorja pa seveda napolnjenost/stanje akumulatorja), kar se vidi po ikoni na merilniku vrtljajev.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a bluesman Pe dec 17, 2021 7:51 pm

Racionalnost nakupa je relativna. Tudi Clio pripelje na cilj, ni potrebno višjega premium razreda. Za tisto 1 situacijo ... Jaz na to gledam obratno. Če je ena situacija na leto v kateri je 4 X 4 rešil družino pred morebitno nesrečo se splača.

Če smo že glih pri V90: a uporablja kdo sim kartico v avtu? Malce sem v dvomih, ker imam telefon povezan z usb in uporabljam andoroid avto.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 318
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Nov srednji razred ali rabljen višji premium razred

Napisal/-a 1992Diavolo1992 So dec 18, 2021 10:51 am

Ce si folk kupuje dizla karavana za 1x na leto ko gre na morje, si lahko tudi ti kupis 4x4, ce bo morda enkrat v prihodnosti zapadlo pol metra snega. Za ziher.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov