Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
andro123456789
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po avg 01, 2022 11:27 am

Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a andro123456789 Po avg 01, 2022 5:27 pm

Torej kot piše v temi se zanimam za nakup tega avtomobila v tem linku :


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20C-Razred

Ker prej nisem imel nobenega mercedesa me zanima, kako so ti motorji(vzdržljivost, znane napake) , menjalnik(automatic) , kake so hibe tega avtomobila. Kaj bi moral paziti ob nakupu in pa tudi izkušnje lastnikov takega avtomobila. Pa če kdo pozna to avtohišo a je vreden zaupanja

Hvala in lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a thunderbolt Po avg 01, 2022 6:41 pm

Slak je super, mercedes pa malo manj. Vem za 2 E-ja s tem motorjem (ta letnik), ki so jima sle sobe, pri V-ju pa je pri 90k sel menjalnik. Avtomobili se lepo peljejo, ampak zanesljivost pa ni na ravni, ki bi jo pricakoval od znamke. Ce je zelja premium, raje kaj drugega.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a AssKicker To avg 02, 2022 7:34 am

Jaz sem imel letos novega E s tem motorjem (nadomestni avto), pa se mi je motor proti prejšnji generaciji (2.2) zdel bolj kulturen, poraba je bila pa smešna. Do Pule pa nazaj cca 6.0, pri normalni vožnji, brez jajcanja po cesti. Tudi menjalnik se mi je zdel odličen. Kar se tiče same kvalitete, nemorem nič pisati, saj je imel avto cca 1200km.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a Kohec To avg 02, 2022 7:49 am

Nakup katerega koli rabljenega avta je lahko rizičen. Lahko kupiš vrhunskega, ali pa imaš probleme. Vsako posploševanje je lahko brezpredmetno. Imam znanca, ki vseskozi ( več desetletij ) vozi samo mercedese in je z njimi super zadovoljen.
AH Slak poznam. Lani sem pri njih kupil rabljen avto in je bilo vse OK.
 
andro123456789
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po avg 01, 2022 11:27 am

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a andro123456789 To avg 02, 2022 2:47 pm

zanimam se še med tema avtomobiloma in sicer audi a6 in volvo v90 letnik 2017-2018 oba 190 konjska avtomatika, tudi za ta avtomobila bi prosil za kake informacije
hvala in lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a thunderbolt To avg 02, 2022 9:07 pm

Pri volvu glej, da je letnik 2018 ali vec (resene vse tezave z dizli). Ce pa kupujes audija, pa za kakega jurja povisaj budzet in vzemi novi model. Sicer mi ni cisto jasno, zakaj je pri MB ok C klasa, pri volvu in audiju pa mora biti razred visje?
 
andro123456789
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po avg 01, 2022 11:27 am

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a andro123456789 So avg 06, 2022 12:21 pm

ma saj še sam ne vem kaj bi kupil, lahko mi predlagate kaj kupiti ,moj budget je tam cca 30k,mora bit avto 4x4 (doma iz fukojebin pozimi ogromno snega), avto med večjimi (nisem ravno majhen) ,in da je avto čimbolj udoben za vožnjo
lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a Kohec So avg 06, 2022 12:44 pm

Sam se boš moral odločiti, sam najbolje veš, kaj si želiš in kaj potrebuješ. Nekaj namigov si si že zadal. Najbolje da se podaš v avto hiše in preizkušaš avtomobile, ki so ti všeč. Tako boš dobil pregled in si naredil selekcijo. Naši predlogi so subjektivni - vsak ti bo predlagal drug avto, tako da boš še v večji zmedi. Torej vzemi si čas in preizkušaj, saj je v igri dokaj zajeten kupček denarja.
Pa veliko sreče pri nakupu!!
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a bluesman Ne avg 07, 2022 8:11 am

Zdravo,

jaz vozim V90 letnik 2018. Kupil sem ga z 80.000 prevoženimi, je avtomatik, D4 (190KM) in AWD. Imam ga slabo leto. Prej sem vozil passata karavana letnik 2015, tudi avtomatik.

Avto se zelo lepo pelje, ni pa to nek športnik saj ima 2 toni in je dolg 5 m. Menjalnik lepo prestavlja, je počasnejši od dsg-ja. Sedeži so vrhunski, vozim se po Sloveniji in pridem bolj spočit kot v passatu (hrbet me manj boli ali pa sploh nič). Poraba 6.8, vožnja taka, da tu pa tam kaj prispevam v proračun notranjega ministrstva, večina pa normalna vožnja (ne jajcanje po ac 100 km/h ampak vsaj 135 km/h).

Avto zelo dobro pazi na potnike (pilot assist do 135 km/h, adaptivni tempomat do 210). Tega se niti več ne zavedam (kar je tudi poanta) dokler se ne vsedem v ženinega vw pola (2021 letnik) ki nima vseh teh asistenc (npr lane assist) in se kar na enkrat znajdem na črti vozišča. Ljudi po navadi zmoti, da avto hitro reagira (npr ob najmanjši razdalji na AC, kar hitro začne zavirat, potem pa se zelo prepriča, da se je avto pred tabo umaknil pred pospeškom). To povprečno nervoznega voznika na AC moti in boš opazil z vožnjo za ritjo in blinjkanjem.. :lol:

Servisi so dražji, ker gre za premium znamko tako da obvezno imeti nek budget za nepredviljive stroške. Zdaj jaz nisem tak človek da kupim volvota potem pa se pogajam za vsak liter olja, tako da ne vem koliko bi lahko prišpraral...

4X4 deluje neopazno, lansko zimo sem vozil po snegu in je avto šel kot "tank" Sicer nisem strokovnjak za vožnjo po snegu, sem pa se počutil zelo varno (nisem pa sprobaval meje kaj dosti).

In na koncu če ti je pomembno: avto je opazen 8) ne samo pri znancih, tudi ob kakem postanku so me ljudje že spraševali kako se pelje ipd.

Kaj me moti?
Menjalnik bi lahko bil boljši, digitalni merilniki v drugih avtih znajo veliko več kot v volvotu, sensus sistem je ok vendar v passatu sem lahko priklopil dva telefona (privat in službenega), tu deluje samo eden na enkrat. Ko priklopiš (na kabel) android avto) moraš telefonirati preko androida, ne gre preko sensusa, ki je bolj pregleden. Androdid auto se pokaže samo na pol zaslona in so ikone manjše.

Vse to so malenkosti, z avtomobilom sem super zadovoljen, želel sem premium karavana, 4 X 4, avtomatika in ga bom vozil (upam) še vsaj pol desetletja...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 07, 2022 1:51 pm

Tvoj buzdzet je ravno nekje na meji. Zdaj ne vem, kako velika zelja je ravno premium, ampak za cca. 35 bi lahko dobil novo skodo octavijo scout 4x4. Ce te mika malo bolj nobel stroj, bi sam vzel tole (dobri 2 leti brezskrbne voznje zaradi jamstva, opreme pa precej):
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Alltrack

Pri premiumu, ce imas denar ze na kupu, bi si pa sam uvozil kaj iz tujine z volvo selekt ali bmw premium selection pecatom, da se leto oz. dve mirno vozis okoli.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a AssKicker Pe sep 16, 2022 7:07 am

Če bi kupil volvota, glej modele 2018+, ki imajo odpravljen problem z batnimi obročki. Pri nakupu VEA motorja od 2014-2018 bo trgovini z rezervnimi deli tvoj drugi dom, in na pultu te bo vedno pričakal liter 0w20 olja
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a jack86 Pe sep 16, 2022 9:40 am

bluesman je napisal/-a:Zdravo,

jaz vozim V90 letnik 2018. Kupil sem ga z 80.000 prevoženimi, je avtomatik, D4 (190KM) in AWD. Imam ga slabo leto. Prej sem vozil passata karavana letnik 2015, tudi avtomatik.

Avto se zelo lepo pelje, ni pa to nek športnik saj ima 2 toni in je dolg 5 m. Menjalnik lepo prestavlja, je počasnejši od dsg-ja. Sedeži so vrhunski, vozim se po Sloveniji in pridem bolj spočit kot v passatu (hrbet me manj boli ali pa sploh nič). Poraba 6.8, vožnja taka, da tu pa tam kaj prispevam v proračun notranjega ministrstva, večina pa normalna vožnja (ne jajcanje po ac 100 km/h ampak vsaj 135 km/h).

Avto zelo dobro pazi na potnike (pilot assist do 135 km/h, adaptivni tempomat do 210). Tega se niti več ne zavedam (kar je tudi poanta) dokler se ne vsedem v ženinega vw pola (2021 letnik) ki nima vseh teh asistenc (npr lane assist) in se kar na enkrat znajdem na črti vozišča. Ljudi po navadi zmoti, da avto hitro reagira (npr ob najmanjši razdalji na AC, kar hitro začne zavirat, potem pa se zelo prepriča, da se je avto pred tabo umaknil pred pospeškom). To povprečno nervoznega voznika na AC moti in boš opazil z vožnjo za ritjo in blinjkanjem.. :lol:

Servisi so dražji, ker gre za premium znamko tako da obvezno imeti nek budget za nepredviljive stroške. Zdaj jaz nisem tak človek da kupim volvota potem pa se pogajam za vsak liter olja, tako da ne vem koliko bi lahko prišpraral...

4X4 deluje neopazno, lansko zimo sem vozil po snegu in je avto šel kot "tank" Sicer nisem strokovnjak za vožnjo po snegu, sem pa se počutil zelo varno (nisem pa sprobaval meje kaj dosti).

In na koncu če ti je pomembno: avto je opazen 8) ne samo pri znancih, tudi ob kakem postanku so me ljudje že spraševali kako se pelje ipd.

Kaj me moti?
Menjalnik bi lahko bil boljši, digitalni merilniki v drugih avtih znajo veliko več kot v volvotu, sensus sistem je ok vendar v passatu sem lahko priklopil dva telefona (privat in službenega), tu deluje samo eden na enkrat. Ko priklopiš (na kabel) android avto) moraš telefonirati preko androida, ne gre preko sensusa, ki je bolj pregleden. Androdid auto se pokaže samo na pol zaslona in so ikone manjše.

Vse to so malenkosti, z avtomobilom sem super zadovoljen, želel sem premium karavana, 4 X 4, avtomatika in ga bom vozil (upam) še vsaj pol desetletja...


x2. Ista zogdba..
Le da sem vzel R-design tudi AWD, prepričala me je pa še original vlečna kljuka :D
Plusi:
- 4x4 sem moral počakati na sneg. Poezija, celo pot do hotela na Golteh v sveži sneg.
- udobna vožnja
- ergonomija (vse na pravem mestu brez nepotrebnih gumbov kot npr audi)
- avto v osnovi nudi veliko opreme (že osnovni nabor)

Minusi:
- glede na izgled ni ravno športnik (motor in menjalnik)
- teža 2 toni se pozna
- prevečkrat se mi v avtu spi (ko ga vozi pilot)
- škripajoča plastika na vratih
- desne tipke na volanu ne delujejo vedno (OK tipka - serijska napaka)
- nima kamere
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a soso So sep 17, 2022 6:20 pm

bluesman je napisal/-a:Zdravo,


Servisi so dražji, ker gre za premium znamko tako da obvezno imeti nek budget za nepredviljive stroške. Zdaj jaz nisem tak človek da kupim volvota potem pa se pogajam za vsak liter olja, tako da ne vem koliko bi lahko prišpraral...




Koliko te pridejo servisi? Vozis na pooblaščenca?
AH NI NAM LAHKO!
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a bluesman So sep 24, 2022 11:55 am

Ja, na pooblaščenca v Maribor. Sem klical tudi drugega serviserja in mu dal približno ponudbo pa je rekel, da je kar ok ponudba (ne vem, če se mu ni dalo ali je res :) ).

Servis je bil okoli 320 eur, potem pa so našli še problem s klimo pa je šlo še tam 320 eur, potem pa je en dan za tem kuna pregrizla nek senzor pa je šlo še 113 eur.

Zdaj pa je mir :)

Za primerjavo lahko dam servis od pola letnik 2020, bencinar 1.0 tsi: servis pri pooblaščencu prejšnji teden 220 eur. Tako, da neke ogromne razlike glih ni...

Nisem pa se pogajal ne pri enem ne pri drugem...
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a mevden Ne sep 25, 2022 5:55 pm

Potem pa v90 ni luksuzno vozilo so servisi tok "pocen". Oba bratranca imata mercedesa, eden E klaso, drugi C klaso. E klasa redno servis vsakic vsak jurja eur, bratranc s C klaso mi je pa ravno poleti govoril, njegov je benciner, zadnji redni servis,skupaj z neko elektroniko start-stop...1450 eur. Pa avto ima 30.000km prevozenih. Oba sta 2016/2017 letnika.

V enem letu je zarad korone, z E klaso naredil samo 4.000km. kliče na servis ali mora pridt,leto je naokol,so rekl da mora ce hoce met garancijo. In so mu uzel samo "600" eur.

Sklepam da je v90 nekje v rangu z e klaso, taka razlika pa spet ne more bit. Razn neka muljanja,brez racuna, neorginalni deli,prinesem svoje olje itd.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a bluesman Po sep 26, 2022 6:37 pm

Tudi moj bratranec ima c klaso. Novega kupil. Servis okoli 400 eur. Tako ,da je to bolj problem pri tvojih znancih. 1450 eur servis je verjetno pomenilo da ta elektronika ni bila glih nedolžna... 1450 ni za srednji poslovni razred normalna cena za redni servis kakorkoli obrneš.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 782
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a whitee Po sep 26, 2022 6:53 pm

Se strinjam, tako ceno ti lahko vržejo za redni servis samo pri kaki športni znamki (Porsche, Bentley itd). Lepo ti lupijo prijatelje.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nakup Mercedes-Benz C-Razred C 220

Napisal/-a soso Po sep 26, 2022 7:10 pm

bluesman je napisal/-a:Ja, na pooblaščenca v Maribor. Sem klical tudi drugega serviserja in mu dal približno ponudbo pa je rekel, da je kar ok ponudba (ne vem, če se mu ni dalo ali je res :) ).

Servis je bil okoli 320 eur, potem pa so našli še problem s klimo pa je šlo še tam 320 eur, potem pa je en dan za tem kuna pregrizla nek senzor pa je šlo še 113 eur.

Zdaj pa je mir :)

Za primerjavo lahko dam servis od pola letnik 2020, bencinar 1.0 tsi: servis pri pooblaščencu prejšnji teden 220 eur. Tako, da neke ogromne razlike glih ni...

Nisem pa se pogajal ne pri enem ne pri drugem...


Ni pretirano za pooblaščenca, ce je cena z vsemi filtri in oljem.
Edino kaksnih dobrih 50 eur bi se dalo privarcevat, ce bi pripeljal svoje olje.
AH NI NAM LAHKO!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov