Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električni avto

Napisal/-a cc09 Pe nov 11, 2022 3:00 pm

Pogoji se bojo spremenili za nove elektrarne, za stare ostanejo takšni kot so bli. Tako kot se še danes menda plačuje subvencionirano elektriko 20 let starim elektrarnam, ker je takrat tako bilo, pa zdaj tudi več ni.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Električni avto

Napisal/-a berlonso Pe nov 11, 2022 4:19 pm

Saj to je problem, ker ne zaupam da bodo obstoječim elektrarnam ostali enaki pogoji brez omejitve trajanja... Ko bo zadeva popolnjena do maksimuma omrežja, imam slab občutek, da bo hitro nek nov zakon (podobno kot pred leti z dovoljenji za FFS, ki bi naj bili doživljenski, sedaj normiranci na udaru, ...). Zgleda se stvari enostavno obračajo...
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Električni avto

Napisal/-a soso Pe nov 11, 2022 5:11 pm

Berlonso, tudi sam enako razmisljam, zmozni so vsega. Zaenkrat je net metering za vse priklopljene elektrarne do konca 2032, zato tudi taksen naval. Nekaj casa bo zagotovo ostalo tako, kaj bo cez 10, 20 let pa nihce ne ve, ampak spekulirat na tako dolgi rok nima smisla. Po drugi strani pa bo kljub vsemu % teh elektrarn na net meteringu tako majhen, da zagotovo ne bo vecje skode za drzavo, saj so ze sedaj velike tezave s pridobivanjem soglasij. Do konca 2021 je bilo v slo priklopljenih 19000 elektrarn.
AH NI NAM LAHKO!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električni avto

Napisal/-a cc09 Pe nov 11, 2022 7:29 pm

Lahko še 5 let premišlujete, lahko pa greste v to, po želji. Kdo ti bo kaj garantiral 20 let vnaprej? Če bo država preveč pohlepna, bom pa delal vodik iz elektrike in potem nazaj pretvarjal, ali kaj podobnega. Elektrike zastonj pač ne bom dajal.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Električni avto

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 11, 2022 7:56 pm

V račun je potrebno vzeti da se sončne celice po več kot 10,15h letih za zamenjat, tako kot baterija v avtu, vse to pa ni poceni.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Električni avto

Napisal/-a boštjan_01 Pe nov 11, 2022 8:05 pm

cc09 je napisal/-a: Kar poglej si kolk danes stanejo 10 let stari električarji, ki so že novi imeli zanič baterijo. Mislim da bo stvar zelo obratna, čez 10 let 10 let starega dizla ne boš mogel niti podarit, 10 let star električni bo pa še zmeraj vreden vsaj 5 jurjev, tudi če bo naredil samo še 150 km.
Lahko mi pa danes dokažeš da se motim in mi najdeš tega poceni starega električarja z zanič baterijo, ki se prodaja za jurja, 2, 3, 5 magari. 5-6 let stari zoeti BREZ baterije, ker jo je treba najet (takrat bilo), stanejo po 15-20 jurjev...ti pa fantaziraj naprej.

Ti pišeš kako je bilo, jaz pa pišem kako še bo. To je velika razlika.
Ko bo nekoč dosežena velika masa električarjev in zakonsko prepovedana prodaja ( baje leta 2035) dizlov in bencinarjev, se bo trend obrnil. Še vedno ko se je kaj prepovedalo, se je povečalo zanimanje. Ne rabim nič fantazirat, to je naravna selekcija že tisočletja.
Tudi lastna elektrarna ne bo tako poceni. Si bodo že nekaj izmislili in se bodo plačevali razni davki in penali, tudi za stare . In tudi paneli se z leti iztrošijo.

Kot sem že napisal, je to moje mnenje, ne rabim se nikomur nič dokazovat. In mi je popolnoma vseeno kakšne avte si kupujete in kako jih boste prodali čez 10 let. Samo predstavil sem še drugo možno plat zgodbe. Nekateri pač verjamete da bo vedno sončno brez oblačkov in cvetele rožice.
Kateri si misli kupiti el. avto, si ga naj kupi. Ne vem zakaj bi še čakal kakšno leto, dve tri.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Električni avto

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 11, 2022 9:48 pm

Problem št. 3: nimamo vsi keša za sončno elektrarno in električni avto :lol:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Električni avto

Napisal/-a boštjan_01 So nov 12, 2022 9:08 am

Če me že nekateri izivate z dokazi, se bom spustil na vaš nivo. Samo da boste srečni in lažje spali.
Na teh parametrih bom podal svoje podatke.
Torej če preračunam na dobo 10 let oz. 300.000 prevoženih km me stane:
--------------------------------------------------
El avto Nissan Leaf ali Cupra Born 38€k
Dodatni sončni paneli 4k€
Gorivo (občasno polnjenje na polnilnicah) 0,5k€
Redni servisi 2,5k€ (pojma nimam koliko so v resnici, bi pa rekel 50-60% od dizla).
Skupni strošek štromarja 45k€
--------------------------------------------------
Dizel avto podobnega ranga, avtomatik 27k€
Dodatni sončni paneli 0€
Gorivo 30k€
Redni servisi 4k€
Skupni strošek dizlarja 61k€
--------------------------------------------------
Po tem hitrem preračunu bi torej s električarjem privarčeval 16k€/10 let oz 1600€ na leto kar ni tako malo. Če se odločim da bi lahko shajal s Leafom z 40kWh baterijo, pa bi privarčeval še dodatnih 6k€. Vsekakor je za razmislit.


Nimam sončne elektrarne. Če jo postavim na novo, se sploh dobi kaj primerno zmogljivega za vsaj 10k€? Ne spremljam teh zadev in ne poznam cen.
--------------------------------------------------
El avto Nissan Leaf ali Cupra Born 38€k
Sončna elektrarna min 10k€
Gorivo (občasno polnjenje na polnilnicah) 0,5k€
Redni servisi 2,5k€ (pojma nimam koliko so v resnici, bi pa rekel 50-60% od dizla).
Skupni strošek štromarja min 51k€
--------------------------------------------------


Pri dizlu dobim povrnjeni DDV in trošarine
--------------------------------------------------
Dizel avto podobnega ranga, avtomatik 27k€
Dodatni sončni paneli 0€
Gorivo max 18k€
Redni servisi 4k€
Skupni strošek dizlarja max 49k€
--------------------------------------------------

Malo sem spremenil številke in se vse obrne na glavo.
Ob tem še moram povdarit, da sem pri štromarju že v štartu vložil 1,77x višjo vrednost napram dizla.
In če naredim pol manj kilometrov kot gusti85 (povprečni Slovenec 10-15.000km) sem po tem izračunu vsaj za 1000€/letno v minusu z el. vozilom.
Vsekakor za razmislit :!: :idea: Zraven teh podatkov še mora izpolnjevat pogoj, da lahko vlečem prikolico 1300-1500kg (250 km v eno smer).

cc09 - pokaži še ti svojo fantazijo z številkami.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Električni avto

Napisal/-a soso So nov 12, 2022 7:16 pm

Tvoj izračun drži v primeru, da kupis elektrarno samo za polnjenje vozila, kar pa verjetno ne naredi nihče. Elektrarna se primarno kupuje za potrebe hiše, zato pri izračunu črtaj tistih 10.000 eur. Pri trenutnih cenah el. energije se mi investicija povrne v 11 letih, ce upoštevam samo hišo. Bi se lahko tudi prej, ce bi dal na streho 7kw, kar bi pomenilo cca.3000 eur manj začetnega vložka, ampak ravno zaradi nakupa el. vozila v bližnji prihodnosti je že v startu 11kw elektrarna.
Torej, ce sedaj popraviva tvoj izračun in odštejeva 10000 eur je razlika 8000 eur v prid električarju na prevoženih 15000km letno pri trenutnih cenah. V kolikor delaš vec km je ta razlika večja.
AH NI NAM LAHKO!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Električni avto

Napisal/-a boštjan_01 Ne nov 13, 2022 3:03 am

Tudi na to sem kasneje pomislil, da ne bom plačeval el. za hišo 700-800€/letno. In sem še vedno v minusu za 300€.
Če si je gusti85 zaračunal 4k€ za dodatne panele, zakaj si potem jaz ne smem računat, ali pa vsaj del. To mi je čudna logika. Tudi sam si napisal da boš vzel 4kW močnejšo izlkjučno zaradi avta. Ne poznam cene elektrarne od papirjev do končnega priključka.
To je zelo relativno kaj je primarnega pomena. Avto si tudi kupiš zaradi službe, na koncu pa narediš mogoče polovico kilometrov "službeno" (če nimaš daleč v službo).
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Električni avto

Napisal/-a soso Ne nov 13, 2022 7:09 am

Žal se nikakor ne morem strinjat s tistimi dodatnim vložkom, ker kot sem napisal, investicija v elektrarno se mi bo povrnila skozi hišo, razlika je samo v casovni dobi, ki je 8 ali 11 let pa odmisliva sedaj avto. Zakaj je Gusti85 napisal vlozek 4000eur ne bi vedel, mogoce zaradi dodatnih panelov, ker mu trenutna moc elektrarne ne pokriva hise + avto. Naj me popravi, ce se motim. Res je, da obstaja tudi moznost namestitve panelov na garazo samo za potrebe vozila ( strosek cca. 5000eur na 1 avto), ampak v vsakem primeru je kalkulacija v prid elektricarju pri obeh izračunih od predpostavki, da upostevamo zgoraj navedene podatke.
Seveda pa lahko narediva drugačen izracun in ze v zacetku izločiva dodaten vložek. Imam panele na strehi "11 let" in kupujem elektricni avto ali pa kupim avto cez 11 let.
AH NI NAM LAHKO!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električni avto

Napisal/-a cc09 Ne nov 13, 2022 7:18 am

Veliko neumnosti pišete nekateri, ne da se mi vsega niti pisat, ampak samo na kratko:
- paneli imajo 30 let garancije
- čez 10 let bo toliko 10 let starih rabljenih električnih kot se jih DANES proda. Kar ni prav veliko. A mislite, da tisti, ki nimajo preveč denarja in kupujejo 10 let stare avte, se ne bojo hoteli poceni vozit? In kakšne bojo cene, če bo 10 let starih električnih 10x manj kot je danes starih bencinarjev in dizlov?
- za kmetijstvo se uvaja barvan dizel, nič več goljufanja z uporabo tega dizla v avtih.
- baterije se ne splača menjat dokler še dela, tudi če ima manjši doseg. Avto, ki zmore 250 km, ali pa 200, namesto 320 po 10 letih ima še zmeraj svojo vrednost. Še zmeraj se da naredit z njim tudi 20,000 km letno, in avto, ki ti vsako leto prišpara skoraj 2 jurja, pač ne more koštat 3 jurje. Če mi najdete takega, se priporočam, kupim 3. Ko bojo vsi avti elektrčni, pa tudi, nov bo še zmeraj stal 30 jurjev s 350 dosega, 10 let star s 250 pa 5 ali pa 8. Bomo videli. Ampak baterijo se priklopi na računalnik in se vidi točno stanje. Za dizla takega računalnika še nihče ni izumil.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Električni avto

Napisal/-a D12J12 Ne nov 13, 2022 9:13 am

To kar si napisal bi držalo, če bi se razvoj tukaj ustavil. Pogonski sklop je svetlobna leta naprej, 1000 premikajočih se delov proti enemu + vse prednosti kar se tiče navora itd. Kaj je pa pri baterijah? Iz 100 kilskega tanka smo prišli na 400-600kil (tesla), kar smo dol vrgli pri motorju smo nazaj dobili pri baterijah. To je korak nazaj in tega se zavedajo tudi proizvajalci. Še najbolj se tega zaveda in spravlja ostale v šah mat pozicijo toyota. Elektrolit v trdnem stanju (manjša verjetnost požara, povečana kapaciteta in hitrejše polnjenje, obljubljajo 700km v 15 minutah). In to kar se danes prodaja, lahko vzameva primer telefona, bo takšno stvar čez 10 let kupil tisti, kateri že danes pride do pulta in reče "rabim telefon za klicati", ali pa kdo je pokupil staro zalogo LCD televizorjev, ko je prišla LED tehnologija, tisti ki je rabil televizijo in spraševal če ima teletext - nezahtevni kupci, kateremu pa ne moreš nabiti cene. To kar je danes prodano bodo igračke napram tistemu, kar nas čaka čez 10 let. Če se je stvar obnesla pri telefonih, veš da bodo poskusili tudi pri avtomobilih, bodo vse prej kot prevozno sredstvo.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električni avto

Napisal/-a cc09 Ne nov 13, 2022 10:04 am

Kaj bo nekomu pomagalo, da ima toyota za 50 jurjev super baterijo, če ima on 2 jurja minusa na računu? Čez 10 let se bo tudi kdo hotel poceni vozit in ne bo imel 40 jurjev za novega.

Vse se da, ampak vse je tudi stvar cene. Toyota bo lahko 300 kil lažja, ali pa isto težka in bo naredila 200 km več, ampak eno niti drugo marsikomu ne odtehta 40 jurjev razlike proti staremu avtu, ki glih tako služi. Jaz sem s starim leafom, ki ne zmore kaj dost čez 150 km, na tempu 20,000 km letno. Kot "drugi" avto, s tem da "prvi" zdaj dela veliko manj. Če je nekaj dovolj dobro, pač je, in nič kaj dost ne pomeni, če je nekaj novejšega in dražjega malo boljše. Kaj imam od tega, če je nov avto 200 kil lažji? Jaz bi lahko kupil novo ecorso za 30, ampak proti staremu leafu pomeni to skoraj 20 jurjev več, letno pa z njo ne bi naredil več kot par 1000 km več, ker zares daleč še zmeraj ne bi šel z njo, zarad velikosti in zarad baterije. Tu več ni matematike.

Ja, staremu ne moreš "nabit cene", lahko je pa še zmeraj 4 jurje dražji od enako starega dizla, če prišpara 2 jurja goriva letno.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Električni avto

Napisal/-a boštjan_01 Ne nov 13, 2022 10:53 am

Če avto polniš doma, je logično da moraš upoštevat tudi stroške elektrarne. Oz. kot si napisal 5k€ samo za avto, sem še vedno rahlo v minusu. In dvomim da ti avti, ki sem jih vkalkuliral izpolnjujejo moje pogoje (vleka prikolice 1500kg, vsaj 250km).

Prednost el. vozil je izključno in zgolj v zelo poceni stroških na prevoženo kilometrino. Cilj mora biti prvi avto, ne pa drugi. Da se ti splača moraš narediti čim več kilometrov, ne pa da razmišljate o čim manjši bateriji. Lepo vas nategujejo trgovci, politiki, "strokovnjaki", nevladne organizacije, ... Da ne omenjam hibridov. :shock: Prvi avto mora biti el., drugi je lahko dizel/bencin.

Paneli (novejši) res zdržijo vsaj 30 let, ostala elektronika. ki spada zraven pa malo morgen. V 30 letih lahko pričakuješ skoraj dvakratno menjavo elektronike, ki ni poceni.
Če se osredotočim samo na elektrarno:
Primer da te stane postavitev 10k€ (kredit, subvencije, tralalala, ...) V 20 letih moraš imeti povrnjene stroške in še vsaj 8k€ čistega dobička, šele takrat si komaj na nuli. Zaradi inflacije. Ob pogoju, da v 20 letih nisi imel niti centa stroškov z vzdrževanjem.
Da ne omenjam o prevelikih el. in se potem pozimi "na silo" grejejo z električnimi kaloriferji. :) Samo da se pokurijo presežki. Zgodba za novo temo

cc09 - v vseh temah bluziš kako se drugi motijo in kako se ti ne da nič razlagat. Ko te izzivam o konkretnih številkah, se sprašujem ali sploh znaš šteti vsaj do deset.

Kot sem že rekel: kupite si avte kakšni vam odgovarjajo in vozite kolikor želite.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električni avto

Napisal/-a cc09 Ne nov 13, 2022 11:07 am

Kako prosim? Jaz sem EDINI v tej temi napisal konkretne številke, vsi drugi pa samo bluzite. Paneli imajo 30 let garancije, inverter pa 10, lahko jo podaljšaš na 20 za 200 evrov ali nekaj takega.

Kako računaš teh 8 jurjev in ne vem kaj zarad inflacije? Ravno zarad inflacije se še bolj splača, ker elektrarno kupiš po današnji ceni, tudi kolk se splača računaš po današnjih cenah, če vzameš posojilo za njo boš 10 let plačeval isto, elektrika bo šla pa gor, ker čez 10 let bo normalna inflacija dvignila cene toliko, da ne boš prišparal samo 100 evrov na mesec, ampak 150. Čez 10 let se ti bo 10 jurjev za 30 let brezplačne elektrike zdela smešna cena, še bolj kot danes, in kdor danes tega ne kupi, se bo čez 10 let tolkel po glavi kak i**** je bil. Zarad inflacije.

Zarad avta vržeš gor še par panelov, za 1500 do 2000 evrov, kolk sem enkrat računal, odvisno kolk voziš. To prišparaš v dobrem letu. Vozil se boš pa 30 let na ta račun.

Ne razumem fore prvi in drugi avto? A imaš in res rabiš 2 avta, ki lahko vlečeta 1500 kg težko prikolico? Imaš 2, kot jih ima skoraj vsaka družina, en na elektriko, en ne, na elektriko voziš čim več. V čem točno je problem? A se ti bo lulček skrajšal če prideš v gostilno z avtom, ki ne more vlečt tone pa pol?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Električni avto

Napisal/-a boštjan_01 Ne nov 13, 2022 11:49 am

Kako prosim?
...
Kako računaš teh 8 jurjev in ne vem kaj zarad inflacije?
...
Ne razumem fore prvi in drugi avto? A imaš in res rabiš 2 avta, ki lahko vlečeta 1500 kg težko prikolico? Imaš 2, kot jih ima skoraj vsaka družina, en na elektriko, en ne, na elektriko voziš čim več. V čem točno je problem? A se ti bo lulček skrajšal če prideš v gostilno z avtom, ki ne more vlečt tone pa pol?

Ravno to problem, ne razumeš. Pa po gostilnah skoraj nič ne hodim, kakšno mnenje imajo drugi o mojem lulčku, mi dol visi. Se mi pa večkrat podaljša in skrajša :D
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Električni avto

Napisal/-a soso Ne nov 13, 2022 12:13 pm

bostjan_01, res ne razumem zakaj na vso silo zelis vkalkulirat stroske za nakup elektrarne? Mislim, da sem dovolj razumljivo napisal, da tega ne rabis upostevat pri izracunu, ker se ti povrne skozi hiso. Tu ni druge matematike. In ja, mogoce se tebi ne splaca, ampak mi se pogovarjamo na tistih primerih zgoraj in tam se kalkulacija izide.
Se ena stvar. Hoces, noces, vse gre v smeri elektrifikacije. Tako so se odlocili! Vprasanje je samo kdaj se bomo sprijaznili s tem in kdaj zaceli slediti trendom. Tudi meni ni vsec, da imam dodatne stroske z nakupom, ampak jbg. 6 let nazaj je bila v nasih koncih prva elektrarna na privat hisi. Ta " sosed" si je lani kupil golfa in on se vozi popoloma zastonj, saj se mu je investicija zaradi nizjega vlozka ze povrnila, ce ze zelis obestit panele v izracun. Cena takrat cca.8000 eur sedaj racunaj skoraj x2, cene bodo pa se rastle in to povsod. Sedaj pa je odlocitev vsakega posameznika kdaj bo skocil na ta vlak, enkrat bomo vsi gor, ker preprosto ne bos imel druge izbire. Ce ne drugace bos priklopljen na skupne solarne panele o cem je v zadnjem casu veliko govora in nekaj krajev po SLO to ze ima. No, razen ce si ze blizu 70 let in ... :-)

Ker pa je bila tema odprta z namenom nakupa avta, bi bil vesel, ce se oglasi se kdo, ki si lasti el. golfa in pove svoje izkusnje.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Električni avto

Napisal/-a D12J12 Ne nov 13, 2022 12:20 pm

Seveda, da se bodo hoteli poceni voziti in se tudi bodo, ampak na račun počasnejšega polnjenja, višje mase vozila in manjšega dosega. Ti pri vozilu, kateri ima "4x" manjši domet ne moreš zahtevati ne vem kakšne cene, to bo odslužena in zastarela tehnologija. Napredek kot smo ga poznali do danes, ko je bil bat 20 let enak je mimo, sedaj se bo vse skupaj odvijalo veliko hitreje.

Imeti domačo elektrarno ni slabo, dokler se ne pričnejo stroški. Panel ima 30let garancije, ampak od tega panela dobiš vsako leto manj, izkoristek pada, torej zamenjati ali dograditi. Kje so pa akumulatorji? Ker niso skoraj nikoli napolnjeni na 100% jim to skrajšuje življenjsko dobo, cena 260Ah kvalitetnega akumulatorja s čim več cikli se pa giblje okoli 1000€. Elektrarna ni slaba, ampak zavedati se je potrebno, da če želiš imeti čim boljši izkoristek, da je potrebno vedno nekaj vlagati, s tem tudi pada tisti plus.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Električni avto

Napisal/-a cc09 Ne nov 13, 2022 1:00 pm

Zato se da v štartu 10% več panelov in 10% več kot porabiš in ti je dost za 30 let rezerve. Od kakšni akumulatorjih govoriš se mi pa tudi ne sanja, mi nimamo nobenga akumulatorja v hiši, vsaj ne zarad elektrarne.

Avto, ki porabi 200 evrov goriva bo zmeraj dražji od tistega, ki porabi 2000 evrov goriva, ne glede kako staro tehnologijo ima. Kako zastarel bo potem šele dizel... In če bo nov stal 30 jurjev, bo tudi star s pol dometa vreden nekaj. Ne glede kolk staro tehnologijo ima.
Sej meni je vseeno, po 10 letih se električni itak lahko pokrije in si na profitu tudi če gre direkt na odpad. Če kupiš pravega in se glih prav voziš.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: pleomax in 101 gostov