Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
just.jsVW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če jul 19, 2012 7:20 am

Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a just.jsVW So apr 15, 2023 6:03 am

Zdravo

Resneje se zanimam za nakup vozila Toyota Verso, 1.6 bencinski motor, letnik 2018.
Zanima me vase mnenje o motorju 1.6, predvsem kar se tice moci. Gre za res tako šibek avto?
Sam sem zelo miren voznik, enkrat letno bo avto polno naložen, zelo verjetno tudi imel strešni kovček.
Klical sem več mehanikov in so avto zelo pohvalili ter da ga lastniki redko prodajajo, kar je tudi razvidno na Avtonet, saj teh avtov praktično ni…
Hvala vsem!
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a ironmaiden So apr 15, 2023 7:24 am

zdravo

Mi imamo takšen avto, letnik 2016. cca že 2leti v lasti.
Hja avto je kar težek, mislim ima cca 1400kg in teh 132km se malce matra. Tako, da pospeškov ni :)
Ampak, mi ga imamo kot družinsko vozilo in temu primerno se tudi pelje.
Mi smo se odločili, ker je zadnja vrsta res top, placa dovolj, sanke za vsak sedež (3 ločeni), ko se poderejo je ravno dno....., motor je bulletproof.
Lankso leto smo kampirali na Rabu, euro trip češka in sSalzburg (kampiranje 8 dni skupaj), seveda naloženi do vrha....je šlo...po družinsko 8)

Mogoče ena majhna stvarca, okoli zunanjih ogledal se sliši veterček, ko se voziš, ampak mene to ne moti.....
Prevagalo je tudi, da smo res dobili / kupili ohranjenega, prvi lastnik z malo kilometri......
Uglavnem top avto za umirjeno vožnjo.

lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a limas So apr 15, 2023 12:47 pm

Imam ta motor.
Gre za atmosferec z verigo in variabilnimi ventili - valvematic. Motor je vzdržljiv in poceni za vzdrževanje. Nima nobenih napak. Glede moči in elastičnosti ga lahko samo pohvalim. Vožnja je dinamična, tiha in tudi ekonomična.
Treba je vedeti, da je to na globalnem nivoju največji tehnološki domet 1.6 atmosferskih motorjev. Zadnji dve leti se 1.6 valvematic ne proizvaja več. Nadomestil ga je 1.5 valvenatic s tremi valji. Razlog je meni neznan, verjetno pa gre za "eko norijo".
Toyota z 1.6 ali 1.8 valvematic je v tem trenutku dobra naložba. Čez 10-20-30 let bodo ti motorji še vedno brezhibno delali, turbo mlinčke bo požrlo nabiranje ogljika, o električarjih pa nima smisla debatirati.
 
just.jsVW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če jul 19, 2012 7:20 am

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a just.jsVW To apr 18, 2023 6:57 am

ironmaiden je napisal/-a:zdravo

Mi imamo takšen avto, letnik 2016. cca že 2leti v lasti.
Hja avto je kar težek, mislim ima cca 1400kg in teh 132km se malce matra. Tako, da pospeškov ni :)
Ampak, mi ga imamo kot družinsko vozilo in temu primerno se tudi pelje.
Mi smo se odločili, ker je zadnja vrsta res top, placa dovolj, sanke za vsak sedež (3 ločeni), ko se poderejo je ravno dno....., motor je bulletproof.
Lankso leto smo kampirali na Rabu, euro trip češka in sSalzburg (kampiranje 8 dni skupaj), seveda naloženi do vrha....je šlo...po družinsko 8)

Mogoče ena majhna stvarca, okoli zunanjih ogledal se sliši veterček, ko se voziš, ampak mene to ne moti.....
Prevagalo je tudi, da smo res dobili / kupili ohranjenega, prvi lastnik z malo kilometri......
Uglavnem top avto za umirjeno vožnjo.

lp


Super. Bil sem na ogledu in mi je avto res vsec. Kako je pa glede porabe, nekje med 7 in 8 / 100 km naj bi bila? Je bil to npr. tebi faktor? A je smiselno vzeti v zakup naceloma nizke stroske vzdrzevanja, saj ne bi smelo nic takega crkniti?
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a ironmaiden To apr 18, 2023 7:06 am

zdravo

glede porabe...

Prejšnji lastnik, jo je imel 6,4 (po računalniku), kako je to dosegel mi ni jasno, mogoče je strinktno gledal puščico gor/dol kaj mu svetuje.

Uglavnem, mi imamo porabo 7,0 kakorkoli obrnemo. Računanje porabe na roke/računalnik je podobno oz ni odstopanj...

lp
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a ironmaiden To apr 18, 2023 7:12 am

mogoče še to:

Faktor je bil,: družinski avto, bencinar(brez turba), ohranjen, ugoden, prvi lastnik in vedno sem si nekako želel tega 1,6 132km....+japonc :)
Vse skupaj kot celota je bilo super, pa še glih servis je bil narejen, dodatne zimske gume na felgah itd....
Poraba me ni niti toliko zanimala, saj smo imel prej xsaro picasso 1,6 95 km ki je bila malenkost bolj žejna 7,5l.

lp
 
just.jsVW
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Če jul 19, 2012 7:20 am

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a just.jsVW To apr 18, 2023 7:54 am

Hvala za informacije, sem ti pa se zs pisal za nekaj vprasanj:)
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a Zodd Sr apr 19, 2023 1:32 pm

132 konjev je dovolj, bolj je težava to da folk atmosferce vozi kot turbake. premalo obratov in preveč gasa.
točno tega 1.6l valvematica 132hp ima štrudla v aurisu in je res precej anemičen, in namesto da se ga matra pri 2.5 rpm ga je treba pognati,
avtu naredite samo uslugo če se ga sem ter tja pelje 10 minutk pri 6k....
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a Kristjan123 Sr apr 19, 2023 2:13 pm

Nobenemu "stroju" pa naj bo to turbo ali atmosferc dizel al bencinc ne pašejo prenizki obrati je pa treba malo "z občutkom in posluhom za tehniko" če že imaš za malo "spihat motor"
Najboljši so določeni pregledniki na tehničnih, ko tiščijo blokado na kakem zaspanem motorju ko ne gredo plini skozi...
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a nasamorpheus So apr 22, 2023 7:14 pm

Ko smo že pri Toyotah naj omenim obupno drage servise in slab odnos do strank. Pred kratkim je žena menjala baterijo na ključu, brez davka je bilo 8 EUR baterija plus servisna ura preko 55 EUR in to brez DDV, srečo imajo da nisem bil tam ker bi unga zgrabil za ovratnik.. Menjava olja, oljni filter, zračni filter motorja, filter kabine , premontaza pnevmatik , menjava bremz olja, menjava baterije v ključu, dodatek za bencin za čiščenje šob, tesnilo, test zavor in amortizerjev, račun 500 EUR. Oprostite to je rop pri belem dnevu. Ne kupi več Japonca nikoli, me pa zanima katera znamka še ima tako drag servis
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a limas So apr 22, 2023 8:14 pm

Glej, nasa, pri drugih je enako. Ampak zakaj opravljaš take preproste zadeve na uradnem servisu? Vse kar si omenil naredim sam, razen vulkaniterskih storitev. Pa nisem nek mehanik. Baterijo dobiš v Hoferju za 3 eur.
Res ne razumem zakaj vam gre toliko za ta famozni žig pooblaščenega servisa? Pa še elektronska knjiga.
Material nabaviš na spletu in vse zamenjaš sam, če nimaš dveh levih rok.
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a rafunc So apr 22, 2023 9:32 pm

Da ne smetim z novo temo, imate kak komentar na toyotin 1.2 turbo motor? Razmišljam da bi uvozil corollo karavana iz nemčije, ker pri nas so samo hibridi.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Toyota Verso 1.6 - motor dovolj močan?

Napisal/-a limas Ne apr 23, 2023 8:36 pm

Jaz sem ogromno materiala preštudiral glede tega motorja. Same pohvale in nobene konstrukcijske napake. 4-valnjik, pogon na verigo, kombinacija Ottojevega in atkinsonovega cikla, direkten vbrizg goriva, turbo.
Mene edino moti direkten vbrizg zaradi nabiranja ogljika na ventilih in sesalnem kolektorju. To je značilnist vseh sodobnih motorjev. Taradi tega imam raje 1.6 valvematic. Od slednjega je 1.2T bolj tih, ampak že 1.6 je komaj slišen.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 104 gostov