Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
BobGray
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne apr 23, 2023 2:38 am

Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a BobGray Po apr 24, 2023 8:16 am

Pridemo v Kia Maribor salon (KMAG?) potencialno zainteresirani za nakup novega avtomobila, naš interes je pa v veliki meri odvisen od cene, ki bi nam jo ponudili za odkup starega (kar tudi povemo). Taisti avto (kupljen pri njih) smo pred tem okvirno ocenili že pri dveh drugih prodajalcih, kjer so nam ponudili 11k oz. 12k, skratka tam nekje. Govorimo o Ceed-u, 2016, 1. lastnica (starejša gospa), temu primerno odlično ohranjen, samo 15k kilometrov (ja, realnih!), 4 leta uradni servisi, ostali pri lokalnem zasebniku (ker glede na prevožene kilometre visoka cena njihovih uradnih servisov ni bila več smiselna), garancija pa tako ali tako ni več aktualna.

Na Kia Maribor nam ponudijo 6.400€.

S kasnejšim priznanjem, da bi ga dali nazaj na trg za 10k (v resnici pa najverjetneje še za več).

Verjetno je odveč dodati, da se nismo odločili za prodajo starega in posledično seveda tudi za nakup novega ne, pri njih pa tako ali tako ne bomo nikoli več izgubljali svojega časa, kaj šele denarja.

Smo bili upravičeno ogorčeni ali naj bi bilo samo po sebi umevno, da bi jim pri odkupu staro za novo podarili cca. 40% aktualne vrednosti našega avtomobila?
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a krimič Po apr 24, 2023 8:35 am

Pravilna odlocitev. Stran od njih. Avto boste sami prodali v enem dnevu.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a HitriZajcek Po apr 24, 2023 4:10 pm

Prodate tistemu, kjer se vam zdijo pogoji najboljši. Cena je najbrž najpomembnejši kriterij. Ne vem zakaj bi se sekirali če nekje ponudijo manj - pač ne prodat tem če se vam ne zdi v redu?

Pa ne razumem logike da se uradni servis glede na prevožene kilometre ne splača ... a če bi bilo več kilometrov prevoženih bi se pa bolj splačal?
 
BobGray
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne apr 23, 2023 2:38 am

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a BobGray Po apr 24, 2023 5:16 pm

HitriZajcek je napisal/-a:Prodate tistemu, kjer se vam zdijo pogoji najboljši. Cena je najbrž najpomembnejši kriterij. Ne vem zakaj bi se sekirali če nekje ponudijo manj - pač ne prodat tem če se vam ne zdi v redu?


Eno so relativno majhna odstopanja v ponujeni ceni, drugo pa imeti stranko za naivnega norca. Slednje si pa menda zasluži vsaj eno objavico na forumu in negativno oceno na Googlu, ali pač...?

HitriZajcek je napisal/-a:Pa ne razumem logike da se uradni servis glede na prevožene kilometre ne splača ... a če bi bilo več kilometrov prevoženih bi se pa bolj splačal?


Absolutno. Takrat bi imelo njihovo vsakoletno posiljevanje z drago menjavo olja malo več smisla.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a Blinder To apr 25, 2023 3:19 pm

BobGray je napisal/-a:Na Kia Maribor nam ponudijo 6.400€.

S kasnejšim priznanjem, da bi ga dali nazaj na trg za 10k?


V teh primerih bolje, da bi bili tiho, kot da se osmešijo s takšnimi ponudbami.
Meni so na uradnem Fiat servisu pogledali za ceno enga rezervnega dela, ampak so mi še prej rekli, da se ne splača ga kupit, ker ima neko velikansko ceno, kot je tudi potem bilo. Vsaj niso izpadli nateguni.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
BobGray
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne apr 23, 2023 2:38 am

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a BobGray Sr apr 26, 2023 6:36 am

Blinder je napisal/-a:V teh primerih bolje, da bi bili tiho, kot da se osmešijo s takšnimi ponudbami.


Da so priznali za koliko bi ga naprej prodajali, še ni bil tak problem, ker sem itak vedel, kje se vrtijo cene za tak avto tega letnika - to je bilo navsezadnje korektno od njih, pa čeprav so se po mojem mnenju zlagali, da bi ga prodajali samo za 10k€.

Bolj me je pogrelo to, da se je nekdo pri njih (cenilec?) spustil z mano v debato, zakaj naj bi bila ta njihova ponudba kvazi smiselna in realna ("važna je samo letnica, prevoženi kilometri so malodane nepomembni" ali pa "mi imamo veliko stroškov z nadaljnjo prodajo" in podobne). Očitno so upali oz. kar sklepali, da se prej nismo nič pozanimali o cenah, da se ne zavedamo, kakšna je trenutna situacija na trgu rabljenih vozil, da nič ne vemo o problemih s čipovjem, s katerim se soočajo proizvajalci avtomobilov, in da še nismo slišali za inflacijo.

Morala te zgodbe je vsekakor ta, da se je pametno pred obiskom salona zelo dobro pozanimati glede aktualne vrednosti vašega avtomobila (avto.net, drugi ponudniki, eurotax, splošna situacija na trgu) in se ne pustiti zavesti nekim bedastim argumentacijam, zakaj je povsem logično, da vam ponujajo samo polovico aktualne vrednosti vašega avtomobila.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a krimič Sr apr 26, 2023 8:44 am

Tako je. Ampak moras razumeti tudi trgovca. Ce ti ves koliko je avto vreden in ti on ponudi manj, je to zato, da bo trgovec zasluzil (logicno). V nasprotnem primeru ga prodas sam za realno ceno. Navsezadnje si ti prisel k njim, ce ti odkupijo avto.
Vprasanje tukaj je (najbrz si tudi to trgovec misli), zakaj ga potem ne prodas sam in je to to. Tudi tista, da ate ze kupili avto pri njih jim ne pomeni dosti. Namrec vec dobicka imajo s servisi, ki pa ste se jih vi izogibali. Predvidevajo, da bo sedaj enako in se najbrz zato niti ne trudijo.

Ko sem jaz dal avto v racun (pred to krizo), sem doticni avto prodajal na spletu za cca 15% vecjo ceno kot so mi ponujali pr trgovcu. Ker na koncu nisem dobil taksne cene (cene nisem spustil niti e), sem ga dal v racun. Na koncu so ga oni prodajali za 20% vecjo ceno in ga tudi prodali (koliko so dobili ne vem).
 
BobGray
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne apr 23, 2023 2:38 am

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a BobGray Sr apr 26, 2023 9:14 am

krimič je napisal/-a:Tako je. Ampak moras razumeti tudi trgovca. Ce ti ves koliko je avto vreden in ti on ponudi manj, je to zato, da bo trgovec zasluzil (logicno). V nasprotnem primeru ga prodas sam za realno ceno. Navsezadnje si ti prisel k njim, ce ti odkupijo avto.


Saj jih razumem, seveda. Da si prihraniš nekaj časa z avtonetom, prepisi in temi jajci, si seveda pripravljeni žrtvovati nekaj denarja pri prodaji staro za novo. Ne pa skoraj 50% vrednosti, madona ...

Če bi bili kratki in jedrnati ("vas razumemo, ampak vam žal ne moremo ponuditi več, takšna je politika podjetja, blabla") se mi verjetno ne bi ljubilo pisati tukaj o tem (pač nismo zainteresirani, nasvidenje), ker so si vzeli čas, da mi povrh vsega še solijo pamet, si ga bom pa še jaz, da jih malo izpostavim in opozorim druge. ¯\_(ツ)_/¯
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a Kristjan123 Sr apr 26, 2023 9:26 am

krimič je napisal/-a:Tako je. Ampak moras razumeti tudi trgovca. Ce ti ves koliko je avto vreden in ti on ponudi manj, je to zato, da bo trgovec zasluzil (logicno). V nasprotnem primeru ga prodas sam za realno ceno. Navsezadnje si ti prisel k njim, ce ti odkupijo avto.
Vprasanje tukaj je (najbrz si tudi to trgovec misli), zakaj ga potem ne prodas sam in je to to. Tudi tista, da ate ze kupili avto pri njih jim ne pomeni dosti. Namrec vec dobicka imajo s servisi, ki pa ste se jih vi izogibali. Predvidevajo, da bo sedaj enako in se najbrz zato niti ne trudijo.

Ko sem jaz dal avto v racun (pred to krizo), sem doticni avto prodajal na spletu za cca 15% vecjo ceno kot so mi ponujali pr trgovcu. Ker na koncu nisem dobil taksne cene (cene nisem spustil niti e), sem ga dal v racun. Na koncu so ga oni prodajali za 20% vecjo ceno in ga tudi prodali (koliko so dobili ne vem).



Pri tebi je šlo za 15% kar si kasneje "požrl" ni malo ampak ok tudi tvoj čas nekaj pomeni. Tukaj gre za 56% če ga bodo prodajali za 10k oziroma bolj verjetno ga bodo za 12k kar je bližje tržni ceni kar znese že 87% več plus dodatek je nakladanje trgovca koliko imajo dela in stroškov z nadaljno prodajo ...
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a krimič Sr apr 26, 2023 11:01 am

Ja saj to razumem. Zato sem pa ze takoj napisal avtorju, da naj sam proda avto. Gre bolj za razlago kako najbrz na situacijo gleda trgovec. Navsezadnje ga ne sili, da avto proda njemu.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a HitriZajcek Pe apr 28, 2023 7:16 pm

BobGray je napisal/-a:
HitriZajcek je napisal/-a:
HitriZajcek je napisal/-a:Pa ne razumem logike da se uradni servis glede na prevožene kilometre ne splača ... a če bi bilo več kilometrov prevoženih bi se pa bolj splačal?


Absolutno. Takrat bi imelo njihovo vsakoletno posiljevanje z drago menjavo olja malo več smisla.

Saj ni število prevoženih kilometrov edini kriterij za menjavo pri nobenem avtu? Ponavadi je "do X kilometrov ali Y mesecev". Ne razumem kako je cena za isto stvar enkrat oderuška, drugič se pa absolutno splača ... za isto reč plačuješ.
 
BobGray
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne apr 23, 2023 2:38 am

Re: Kia Maribor - izkušnja

Napisal/-a BobGray So apr 29, 2023 1:06 pm

Cena menjave olja na (Kiijinem) uradnem servisu se po mojem mnenju nikoli ne splača, ker lahko to enakovredno urediš ceneje na "neuradnem" servisu, kjer lahko po možnosti tudi sam kupiš (primerno/predpisano) olje in ga prineseš s seboj, namesto da plačuješ njihove pogosto navite cene zanj.

Cena skratka ni "enkrat oderuška, v drugem primeru se pa splača". Gre se za to, da če jo plačuješ samo zaradi "Y mesecev", te še toliko bolj mika, da to urediš nekje ceneje.

Off-topic drugače, vse tole. :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 111 gostov