Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Nakup novega dizla

Napisal/-a maarkec Po maj 08, 2023 8:17 pm

Pozdravljeni, kako kaze dizlom v prihodnosti, se dejansko splaca danes kupit avto v vrednosti 25.000 eurov dizla , ki bo naredil 15.000 km letno in ga mislim met v lasti vsaj 10 let

Hvala, lp
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a meganer Po maj 08, 2023 8:30 pm

Vprašanje za 1000000eur

Ali kdo resno misli, da nebo dizlov čez 10 let?


Ti samo kupi in uživaj. Jaz se nebi sekirali popolnoma nič.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a DePalmo To maj 09, 2023 5:12 am

Mene so isto strašili 6 let nazaj, da ga ni več smiselno kupit ker niti v center mesta ne bom več mogel, sploh pa ker so ravno takrat nemška mesta omejevala dostop v centre za dizle. In da ga niti prodat ne bom mogel, da se ga bom moral znebiti na hitro in krepko pod ceno, drugače bodo visoke dajatve.

In kaj se je spremenilo v teh šetih letih? V mestna središča me ne vleče in manj ko vidim center Ljubljane, bolj sem vesel. Nekatera nemška mesta so odprla centre za dizle. Sicer samo za novejše, ampak vseeno. Cene avtov so narasle da bi sedajle zanj dobil več kot sem zanj plačal, cestne takse so pa iste kot so bile, mogoče je kakšen evro razlike. Edino zavarovanje se mi je podražilo, vojna v Ukrajini pa to.

Ti bom pa dal kost za glodat. Jaz imam z dizlom (Kia Ceed 1.6 CRDi) porabo med 5 in 6, zadnje čase bolj 6+ ker sem se preselil v bolj hribovit svet. Kolegica ima z bencinarjem (Škoda Rapid 1.0 TSI karavan) porabo med 4 in 7 na podobnih relacijah. S tem da je po mojem mnenju bencinar precej bolj eleganten za vozit in če se bi sam še enkrat odločal, nebi vzel dizla. Sploh pa ne za tako malo km. Ko sem kupoval, sem jih delal 35k+ na leto, sedaj do 20k.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4169
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a xxl To maj 09, 2023 7:47 am

Problem je, da je malo zaupanja v trajnost teh majhnih TB. Pa Rapid karavan ne obstaja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a mevden To maj 09, 2023 7:59 am

Bolj kot na dizel/ bencin bi se jaz raje osredotočil na znamko in tip motorja. 1.2 mlinčki s 3 cilindri no go. Po drugi strani je pa 2.0 tdi od vw odličen. Povej kera znamka te zanima, katera velikost, bo po moje lažje svetovat. Dizlu pa seveda ni odklenkalo,vsa gospodarska vozila so na dizel, če se to ustavi ne boš imel kaj za dati na mizo.
 
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a meganer To maj 09, 2023 10:03 am

To pa ni karavan ..... Nikakor. To je HB
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a DePalmo To maj 09, 2023 10:37 am

Karavan gor ali dol, sklepal sem da je ker je malenkost daljši (po občutku! nisem meril) in ker ima dva otroka. Če ne obstaja se opravičujem za to izjavo, vse ostalo še vedno velja.

Kar se pa obstojnosti tiče ... hja, ona nima težav, medtem ko sem že slišal grozno zgodbo kot na primer da avto nagaja od novega dalje (isti model, isti motor) in da je že trikrat popolnoma crknil. Zamenjat ga seveda nočejo, popravit pa tudi ne znajo.

Ampak vsi vemo kako je s tem. Lahko boš imel srečo in ti niti žarnica ne bo pregorela, lahko ti bo pa crknil takoj po 100m. Nov, seveda.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a maarkec To maj 09, 2023 1:05 pm

Gre za 2.0 tdi 115 konj skoda, dizel nove generacije
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a thunderbolt To maj 09, 2023 3:31 pm

Za toliko kilometrov sigurno ne dizla.
Je pa tale 2.0 tdi, sicer z dsg-jem izjemno sparoven: 4.5 brez nekih vecjih tezav na relacijah.

Mi pa nasploh tale hajka proti dizlom meni nikakor ni jasna.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a emozul To maj 09, 2023 4:00 pm

Sam sem naročil še enega dizla. Sicer novega, ki ga bom čakal ca. 8 mesecev, lahko se dlje. Mislim, da v naši ljubi Sloveniji, še dolgo ne bo kakšne prepovedi, ker je infrastruktura čist v piz...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a nejc1 To maj 09, 2023 4:52 pm

Za 15 kkm letno absolutno bencinarja..
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a thunderbolt To maj 09, 2023 5:33 pm

emozul, glede na to, da omenjas 8 mesecev, gre verjetno kaj iz vag grupe? Golf, ki sem ga sam narocil, pa potem ne vzel, je potreboval na koncu tocno leto in pol - toliko kot je mama cakala vcasih na fičota :lol:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a emozul To maj 09, 2023 8:01 pm

Si glede na to, da bi mogel čakati toliko časa, dobil povrnjeno aro?
Ker meni so rekli, če bo šlo preko leta (pač nerazumno dolgo časa) mi bodo povrnili.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a maarkec To maj 09, 2023 9:12 pm

Ja tale 2.0 TDI 115 konj 300nm navora zadnje generacije zelo hvalijo, spet en dober dizel ki je zamenjal starega1.6 tdi
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a thunderbolt To maj 09, 2023 9:49 pm

emozul, ara nikoli ni bila problem, itak jim je jasno, da ga bodo prodali tako ali tako.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a Polo78 Če maj 11, 2023 9:05 am

maarkec je napisal/-a:Pozdravljeni, kako kaze dizlom v prihodnosti, se dejansko splaca danes kupit avto v vrednosti 25.000 eurov dizla , ki bo naredil 15.000 km letno in ga mislim met v lasti vsaj 10 let

Hvala, lp


Če bo teh 15k letno narejenih na relacijah oz. daljših razdaljah, da se bo imel DPF filter možnost regenerirat, potem ne bi smelo bit problema. Itak je pa trenutno stanje tako, da ima te filtre tudi večina sodobnih bencinarjev (tudi npr. najnovejša verzija toyotinih hibridov, že zdavnaj prej pa tudi razni TSI-ji itd.). Poleg tega so zaradi dragih olj, ki jih zahteva ta zasnova, servisi cenovno tu z dizlom. Točno tako informacijo sem dobil zadnjič pri VW-ju glede cen servisov za 1.5 TSI v primerjavi z 2.0 TDI. Kako je drugje sicer ne vem, zna pa biti podobno.

Sam sem še nedolgo nazaj razmišljal o hibridih, predvsem o Toyoti kot potencialno naslednjem avtu, zadnje podražitve pa me vse bolj vlečejo k temu, da bo še en avto dizel, ker za moje potrebe enostavno ni boljše računice. In glede na trenutno stanje na trgu (razmerje med izbiro, zmogljivostjo in ceno), je to bolj ali manj samo 2.0 tdi.
Antiznačkar po prepričanju
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a maarkec Če maj 11, 2023 4:21 pm

Tud jst sem malce bil v dvomih,ampak nardit z sodobnim dizlom 1000 km z enim tankom, bencinska na vsakih 500m, napolnjen tank v 2 minutah in realnost, da bodo po sloveniji in balkanu vozili dizli in bencinarji vsaj se 20 let, se bom odlocil za dizla
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a mavrica To maj 16, 2023 8:07 pm

Podpišem to!
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Nakup novega dizla

Napisal/-a leon_dobnik To maj 16, 2023 8:26 pm

Mi smo lani menali avtomobila, ker sta sla modela iz prometa. Eden je dizel, eden je bencinec - bencinca sem kupil izkljucno zaradi tega, ker so nehali delat dizle. Pac meni je dizla zakon vozit in ce ti je vsec za vozit, ne vem kaj se tok obremenjujes a bi tisto ali bi ono. Konec koncev: nekater folk vzame barvo k je jurja, pa 18colske felge, ki na dolgi rok povzrocijo vec stroskov, kot tistega jurja in pol razlike pri dizlu. Razen seveda, ce se vozis 3km ugasnes, 3km ugasnes, etc… pol bos res dizla fental in zabil filter. Drugace pa dizli niso iz papirja in ce delas relacije, so lahko prihranki (pri gorivu kar veliki). Neglede nato kar pise folk, je nakoncu dober liter in pol bedno razlike bencinec, dizel. Je pa res nekaj:
- dizli so tezji, praviloma vecjih prostornin kar pomeni vecji letni strosek
- vsi novi dizelski motorji zahtevajo dotakanje adblue in ta je dodaten strosek
- ad blue motorji imajo posebi rezervar za adblue in crpalko in te pogosto crkujejo povsod, od dacije do audija. Okvar je res precej, cena popravila od je 700€ pa do krepko cez jurja. Dva serviserja sta mi povedala, da naj bi bil adblue na tegu (recimo petrolov presuh) in to j**e crpalke. Lahko pa kupis za gospodarska vozila, je bol masten, vendar tudi dost drazji
- dizelski motorji so za servisiranje prsviloma drazji

… in ko vse to skupaj sestejes, razlika dizel bencinar precej zvodeni. Je pa se nekaj: odvisno je precej glede prihranka tudi kako vozis, ti dam primer za svojega senika:
- ko sem dizla vozil nezno je bila poraba tam 5l, sedaj imam bencinarja je poraba tak 6.5 pri nezni voznji
- ko sem senika dizla teral, recimo 160 po avtocesti je spil 8.4 litra, medtem ko bencinec zahteva 13.5. Tukaj pa je ze huda razlika ane? Za preracun porabe lahko vzames spritmonitor.de, njihov average je dost realen. Ce vozis nezno, najnizjim porabam le dodaj pol litra pa racunaj.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 111 gostov