Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a RUNAČ To jul 18, 2023 7:21 pm

Vsak kupi kar mu je všeč oz. kar naj bi bilo znotraj njegovih finančnih zmožnosti (to drugo recimo da velja vsaj za tiste, ki jim ego ne nagaja).

Zato @Novi Aftek, če si se že odločil, da boš izbiral samo med tema dvema modeloma, samo še najdi kateri je zate in poišči najboljšo ponudbo. Primerjava oz. mnenja glede obeh modelov, so bila pa izražena že v prejšnjih odgovorih.

Bi pa sam raje passata. Če ne drugega zaradi boljše ergonomije voznikovega prostora (sem penast, ko je treba upravljati klimo preko touch screena), čeprav je VW tudi v starejše modele začel vgrajevati komande za klimo na s poljem upravljanja na dotik. Zame osebno boljše ergonomske rešitve glede klime, kot je bila ta v VAG koncernu s tremi vrtljivimi gumbi, ni bilo nikjer drugje.

@thunderbolt; Zato se pa pri passatu lahko zdila za kak dober popust, če ga ne moti, da bo šel model kmalu iz proizvodnje. Konec koncev naj bi bil tudi avto že preizkušen in z odpravljenimi napakami.

Še tole. Tudi 1.5 TSI, naj bi zdaj bil že v popravljeni verziji evo2. Če pa se nova verzija že vgrajuje v vse modele koncerna, pa nimam informacije.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 19, 2023 12:56 pm

Passat je se iz casa pred dieselgatom, ko je VW zacel pri avtih zares sparat. Z B8 passatom nikoli ni bilo kakih resnih tezav, avto narejen, kot treba. So pa pri faceliftu kje kak ovinek pri stroskih porezali. Sem ga imel (sicer novega) in z njim naredil v stirih letih brez tezav 150k km, potem je pa zacel malo olja pit (2.0 dizel).
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a RUNAČ Sr jul 19, 2023 3:31 pm

Kje pa so po tvoje porezali kak strošek po faceliftu?

Zanima me, ker je bil recimo golf 7 tudi prenovljen na generacijo 7.5 dobro leto do leto in pol za Dieselgate-om, pa takrat ni bilo videti kakšnega šparanja. Prej obratno, če gledamo založenost z opremo.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a thunderbolt Sr jul 19, 2023 6:42 pm

Cenejsa/slabsa izvedba tesnenja vrat, umik analogne ure, pri delno usnjenem oblazinjenju rocaji vrat nimajo vec sivov...malo se poguglaj.
 
Novi Aftek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2023 7:16 pm

SUV vs Caravan

Napisal/-a Novi Aftek Ne okt 22, 2023 7:41 am

Pozdravljeni,

Zaradi nedobavljivosti Golfa v SLO (konfigurator) sem se ponovno znašel na trgu, zato se obračam za nasvete bistrih glv tega foruma.

Prvo bi povedal da na delam 60km (od tega 50km AC). Se za to razdaljo splača dizel ali bencinar? Imam nekje 30.000€ budgeta max.

Med SUV razmišljam med:
- novi Hyundai Tucson
- rabljen Volvo XC 60 (max 70.000 prevozenih)

Od karavanov pa:
- nova SKODA Octavia combi (Sportline)
- rabljen Volvo V60 (max 70.000 prevozenih)
- rabljen A6 (max 70.000 prevozenih)

Pri avtu mi je vazno velik prtljaznik od opreme pa je vazno samo, da ima senzorje za vzratno vožnjo. Menjalnik mi je vseeno (navajen sem ročnega, sem pa pripravljen iti tudi na avtomatika).

Kaj pripoočate? SUV ali Caravan? Kateri avto izmed zgoraj nastetih?

Hvala in lep pozdrav
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a HitriZajcek Ne okt 22, 2023 8:02 am

Golf ni bil nedobavljiv niti ko so imeli tiste neskončne čakalne dobe "zaradi corone" in potem "zaradi Ukrajine", a zdaj je pa kar nedobavljiv? Si dejansko vprašal pri najbližjem prodajalcu znamke?

Če je mišljeno 60 kkm na leto, potem boš najbrž precej lažje upravičil nakup dizla, sploh ker je večina AC vožnje.

Hyundai Tuscon je opazno krajši kot XC60, ne vem kako to vpliva na prostornost, najbrž je prostora manj.

Pri karavanih V60 res nima velikega prtljažnika, torej pri tvojih kriterijih avtomatsko odpade. Škode so precej prostorne.

Pa še: primerjaš nove avte nekoliko nižjega cenovnega razreda kot so tisti rabljeni, ki si jih naštel. Ne zdi se mi smiselna primerjava; če za isti denar dobiš novega, bi jaz vzel novega - več garancije bo še imel kakor rabljeni in v osnovi bodo najbrž deli cenejši.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a boštjan_01 Ne okt 22, 2023 8:07 am

Med omenjenimi je praktično vseeno katerega, lahko bencin ali dizel. Večje prtljažnike imajo praviloma karavani.
Svar okusa.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a meganer Ne okt 22, 2023 8:12 am

Sam bi se otepal Volvota.

Mogoče.poglej tiguan, teraco
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a matejxx Ne okt 22, 2023 8:52 am

SUV vs karavan? Najbolj enostavno bo, da se zapelješ s SUV-om in nato karavanom. Če se mene vpraša, ni tu nobene dileme. Vsekakor karavan.

Toda vsak ima svoje mnenje, zato ti ljudje težko rečejo kaj je boljše za tebe.

Glede dizla ali bencinarja? Če je 60 km na dan, pomeni, da letno nimaš neke velike kilometrine, tako da ti je dejansko vseeno. Tako ali tako, pa pri večini, če boš želel koliko toliko močen avto, boš lahko vzel samo dizla.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a thunderbolt Ne okt 22, 2023 9:25 am

Vozim V60, super avto. Prtljaznika v primerjavi z golfom je po obcutku vec, kot kazejo stevilke - je sirsi in visji. Je pa volvo tezji avto, tako da racunaj cca. pol litra visjo porabo.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a tha_man Ne okt 22, 2023 9:49 am

Če ti je načeloma vseeno ali SUV ali karavan, potem od naštetih Octavia diesel. Večji prtljažnik kot SUV, bolj varčna po AC, nova.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: SUV vs Caravan

Napisal/-a esem Ne okt 22, 2023 2:32 pm

Zakaj je to v splošni debati in ne v "kupovanje avtomobilov"?
In Caravan je po slovensko karavan!

In zakaj sploh nova tema, če si že prej odprl dve ali tri?
:twisted: :roll: :roll: :evil:
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a Polo78 Po okt 23, 2023 1:21 pm

Če je prioriteta prtljažnik potem vsekakor karavan. 600 ali kolikor litrov prtljažnika ima ena Ocatavia imajo samo še kake podaljšane variante SUV (npr. Tiguan Allspace) ampak bo cena krepko čez budget 30k. Park senzorje pa imajo danes večinoma vsi. Če se v enem kosu dela po 60 km bi bil primeren tudi dizel, ker se bodo filtri uspeli čistit, npr. 2.0 tdi je en tak primer neproblematičnega motorja. Glavno dilemo, tj. višje/nižje sedenje, kar je glavna razlika med karavani in križanci pa reši testna vožnja.
Antiznačkar po prepričanju
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a thunderbolt Po okt 23, 2023 4:50 pm

Treba je povedat, da tudi pregovorno dobri 2.0tdi niso vec tako dobri. Ce so ze prej radi spili kak liter olja po 150k km, ga zdaj, ko se je menjal standard olja v motorjih, ze od novega kar precej. Je pa to res nenormalno sparoven motor: golf 8, 2.0 tdi 115KM, DSG, preracunano povprecje na 60k km, 90% AC po omejitvah, 4l/100km.

Suv, karavan smo razcistili. Ce ti je avto od A do B, potem octavija, e pa pricakujes od avta vec, pa volvo oz. premium.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], D12J12 in 100 gostov