Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Novi Aftek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2023 7:16 pm

VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a Novi Aftek Če jul 06, 2023 7:37 am

Zdravo, odločam se o nakupu VW- Golf Variant R-line in sicer novega (Golf Variant 8 ). Vzel bi motor 1.5 TSI (150KM) in model R-line z ročnim menjalnikom. Zanima me kakšno mnenje in kako ste kaj zadovoljni z avtom, če ga imate (udobje, vožnja, prostor,...). Letno naredim okoli 20k km. Predračun s vso opremo, ki jo potrebujem je okoli 27k - 28k.

Ali se vam zdi cena primerna?
Koliko je okvirno zavarovanje za tak avto?
Kaj svetujete?

Vse te stvari me zanimajo, ker prvič kupujem avto.

Hvala vnaprej :)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a ban Če jul 06, 2023 8:17 am

Takega, sicer z DSG ima kolega in je super zadovoljen. 1x se mi je uspelo peljati z njim, avto je tih, suvereno potegne, poraba pa zelo zmerna za to konjenico. Ima dobolj prostora in res velik prtljžanik. Edino kar je moteče je preveč digitalizacije in neosvetljeni drsniki za nastavljanje klime.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a thunderbolt Če jul 06, 2023 8:37 am

Novi aftek: na tvojem mestu bi pogledal kaj drugega, kot golfa, ker je slo pri avtu prevec rezov na racun kvalitete. Kolega ga ima, kar nekaj napak, za katere tudi na servisu pravijo, da so kar stalnica. Pa potrebno je povedat, da se je cakalna doba od zacetnih 7 mesecev pomaknila na leto in pol (ne vem, mogoce je zdaj kaj bolje-on ga je aprila dobil).

Kaj vzet je pa tezko vprasanje, ampak VAG grupi bi se sam ognil. Do 30 tisocakov imas na voljo v Nemciji ogromno 1,5 - 2 leti starih mercedesov B, CLA, C, s kilometrino tja do 30k km, avtomatik, z dvoletno garancijo. Je pa potem strosek regustracije nekoliko visji.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20B-Razred

https://link.mobile.de/UfF2mXa64kwWKcZP8

https://link.mobile.de/ycCZVYd5mn17cZM29
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a emozul Če jul 06, 2023 1:41 pm

No, jaz lahko sedaj iz prve roke povem, da se sedaj na avtomobile, znotraj koncerna VW, čaka približno 5 mesecev.
Glede zanesljivosti, bom poročal čez kakšno leto.
Upam na najboljše.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a zidnidvojnik Če jul 06, 2023 8:24 pm

Sem bil tudi sam pred kakim letom na istem mestu in je bil golf prva izbira. Ampak samo doker nisem prisel v salon. Skratka pogreb od avta. Vse skripa, vse plasticno kot na kakem korejcu 25 let nazaj, skratka veliko razocaranje.

Tako da bi ti priporocal kot predhodnik da se raje izogni vw koncerna. Prevec sparanja, le cene so ostale dobre.

Kaj ti pa priporocam hmm. Meni se je ob ogledih po salonih najbolj dopadel i30 karavan, kia proceed in toyota corola karavan.

Peugeot 308 je tudi zelo lep, ampak kaj ko so motorji v k... Astra zaenkrat se ni v karavanski razlicici, ampak bo ravno tako imela enake motorje kot Peugeot (jermen v olju).

Na koncu nisem sicer kupil nic ker so se spremenile prioritete. Moj absolutni zmagovalec pa je bil takrat Kia pro ceed. Za preverit je edino njihove pogoje nakupa. Takrat niso bili ravno prijazni.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a maarkec Če jul 06, 2023 9:28 pm

Predlagam ogled skode octavie, top avto za ceno
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a golfko di zlodko Pe jul 07, 2023 5:40 am

Mi imamo doma sicer golfa 7,5. Je pa variant R-Line edition, 2.0 TDI, s 7-stopenjskim DSG menjalnikom. Zadeva je res vrhunska. V vseh pogledih. Avto je vsenamenski. Veliko prostora, dovolj moči, udobna vožnja, sicer malo trdo podvozje (ker je športno), ampak se navadiš. Glede 1.5 TSI po moje gledaš v pravo smer.
Ko sem pred kratkim gledal novi model (torej 8 ), me je kar precej razočaral. Mislim, da je na nek način golf napram prejšnji generaciji nazadoval. Kot je bilo že zapisano ... vidi se varčevanje in pa pretiravanje z digitalizacijo (tudi nepraktičnost). Sicer je nekaj cm pridobil na dolžini, vendar zame zanemarljiv podatek. Nikoli ne bi zamenjal modela 7,5 za 8.

Zato bi bil moj nasvet: poglej še škodo octavio combi (mislim, da je okrog 10 cm daljša od varianta osmice). In pa ... odloči se za DSG, če novi avto kupuješ na daljše obdobje. Vse asistence, ki ti jih bo avto ponujal, so z ročnim menjalnikom dosti manj uporabne. Da o udobju vožnje in "počivanju nog" sploh ne govorim. Tudi sam sem bil pred nakupom novega najbolj v dilemi "ročni vs DSG". In mi do danes še ni žal za robotizirano varianto.

Toliko z moje strani.

Srečno pri nakupu!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a krimič Pe jul 07, 2023 8:49 am

Sam imam 7.5 Full R-Line. Zadeva je super. Ampak, ce pa pri VW gledas navadne razlicice (ne RLine), pa so le-ti res porazne kvalitete. Navadnega VWja osebno sploh ne bi vzel. Res pa je, da mogoce pri konkurenci dobis boljso kvaliteto v osnovni verziji.

Glede DSG-ja. Pred narocilom sem vzel na test Golfa z DSG menjalnikom, katerega sem imel tudi ze tudi konfiguriranega v narocilo. Po celodnevni voznji sem si premislil in vzel rocni menjalnik.
Kljub izredno dobremu delovanju (res pohvalno delovanje), mi je bil dolgocasen (rad saltam po kaksni razmigani ovinkasti cesti). Prav tako se rajse vozim v malo visjih obratih, kot jih zeli uporabljati DSG (zaradi izgorevanja). Je pa res, da jaz nimam nekih mestnih vozenj (kjer je avtomatika res zakon) in avto je uporabljen kot drugi (12-15 k km letno).

Je pa res, da so se avti izredno podrazili. 2017, ko sem jaz kupoval je bil osnovni model Golfa cca 19 k€, pred dnevi sem pri servisu videl, da je sedaj Polo cca 20k€.
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a golfko di zlodko Pe jul 07, 2023 3:12 pm

Se strinjam s predhodnikom. DSG je vrhunski pri tem vozilu - na trenutke tudi malo dolgočasen. Ampak zagotavlja pa udobje. Vsekakor podpiram miselnost o ročnem pretikanju menjalnika, zakaj pa ne ... nenazadnje ima tudi DSG to opcijo. Vendar je drugačen občutek kakor original ročni menjalnik. Glede porabe se mi zdi, da med njima ni neke bistvene razlike.
Je pa tudi to res, da so se v zadnjem obdobju ti avtomobili nenormalno podražili. Enaka konfiguracija osmice ali pa pred nekaj leti sedmice in pol je kar nekaj tisočakov. Hm, veliko.
Da ne zajadramo predaleč ... kot že rečeno ... srečno pri nakupu!
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a mnmn Ne jul 09, 2023 12:39 pm

krimič je napisal/-a:Sam imam 7.5 Full R-Line. Zadeva je super. Ampak, ce pa pri VW gledas navadne razlicice (ne RLine), pa so le-ti res porazne kvalitete. Navadnega VWja osebno sploh ne bi vzel. Res pa je, da mogoce pri konkurenci dobis boljso kvaliteto v osnovni verziji.


Kakšna je pa razlika v kvaliteti z ne RLine? Jaz imam golf 7, pa nisem zasledil neke razlike v kvaliteti med RLine, Comfortline in Highline. Kaj so to potem spremenili pri 7.5? Ker RLine je pač bil bolj športen izgled, v sami kvaliteti, pa sam nisem zasledil razlike.

Sedaj pri 8, pa verjamem, da je razlika, ker jim je kvaliteta izredno padla.

Za mene je golf 7 eden najboljših izdelkov VW-ja. Golf 8, me pa nekako še ni uspel prepričati. Tako na pogled mi je velik korak nazaj. Sicer še ga nisem vozil, sem pa že sedel v njem.

Toda, ker že ravno kupujem avte, ne razumem kako lahko sedaj že golf 8 dobiš za isto ceno kot BMW 3 (pišem za rabljenimi). Trenutno me precej bolj vleče k BMW 3. Notranjost se mi zdi precej bolj uglajena. Pri golf 8 že iz slik vidiš samo plastiko. Tista piano plastiko so tlačili vsepovsod kjer so lahko.

Res je škoda kam je padel VW. Včasih so res delali lepe avte, nasploh notranjost. Sedaj pa tole. Za moje pojme so šli za par korakov nazaj, za precej večjo ceno.

Ps. ali še kdo ve, kje na internetu si bi lahko izračunal zavarovanje za avto. Včasih je imel triglav lastni izračun na spletu brez potrebe po prijavi. Ali je to še kje možno?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: VW - Golf Variant R-line

Napisal/-a thunderbolt Ne jul 09, 2023 5:50 pm

Pri sedmici je bil highline nad rlinom, ki je bil v osnovi comfortline. Pri osmici pa rline prinese dlse kako flikco sky-a, ki ga pri osmici drugace tudi doplacati ne mores.

BMW3 je super izbira, ampak je treba vzet premium selection iz DE, pa si miren 2 leti.
 
Novi Aftek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2023 7:16 pm

NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a Novi Aftek To jul 18, 2023 9:06 am

Pozdravljeni zanimajo me izkušnje glede 2 avtomobilov - NOVIH:

Dnevno prevozenih cca. 50km in mogoče kakšni izleti ob vikendih (100 - 200km). Glaven cilj je dovolj prostoren avto.

1)VW Passat Variant
- Ali je dovolj motor 1.5 TSI (150KM) ?
- Katero opremo priporocate (buisness, elegance, R-line)?
- nasploh - in +

2) VW Golf 8 Variant R-line
- Ali je dovolj motor 1.5 TSI (150KM) ?
- nasploh - in +

Katerega je bolse izbrati? Namrec avto kupujem da bi mi sluzil nekje 10 let sigurno. Je pa nekje razlika v ceni med 7.000 - 10.000 EUR.

Hvala vsem za nasvete.
Lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a Kohec To jul 18, 2023 9:34 am

Oba avtomobila sta prostorna, je pa Passat razred višje in je vsekakor boljši in udobnejši. Tudi materiali v notranjosti so boljši. Izbira je vsekakor tvoja, najbolje da preizkusiš oba.
 
Novi Aftek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe jun 23, 2023 7:16 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a Novi Aftek To jul 18, 2023 9:38 am

Kohec je napisal/-a:Oba avtomobila sta prostorna, je pa Passat razred višje in je vsekakor boljši in udobnejši. Tudi materiali v notranjosti so boljši. Izbira je vsekakor tvoja, najbolje da preizkusiš oba.


Kateri paket pa bi priporočal ?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a ban To jul 18, 2023 9:40 am

R line pri obeh.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a berlonso To jul 18, 2023 12:17 pm

Razlika je v kabini po širini in na zadnjih sedežih precejšnja. Golf je novejši in "modernejši" znotraj, Passat ni še doživel korenite prenove že lep čas. Zaradi daljšega medosja je bolj udoben in manj "igriv" skozi ovinke. Preveri kaj ti bolj ustreza, sigurno je razlika tudi v ceni precejšnja. R-line pri Golfu naredi na pogled avto precej "vrednejši", Passatov s to opremo vidim malo. R Line najbolj spremeni izgled Golfa in Tiguana.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a thunderbolt To jul 18, 2023 12:48 pm

viewtopic.php?f=18&t=115341&p=1810434#p1810434

Čemu nova tema? Ce ze iz kaksnega cudnega vzroka NUJNO mora biti VW, ce ti budzet ni problem in mislis avto imet toliko casa, potem passat. Je celokupno veliko bolj kvaliteten avto kot golf. Oprema elegance je v nasprotju z golfom, to kar pri passatu hoces. R-line je samo sminka pri passatu, kar je brez veze. Ce vzames skoraj novega, si prakticno poravnan z golfom pri ceni:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Variant

Moč motorja je relativna in predvsem subjektivna stvar. Avta imata 7 gang dsg, kjer ni predvidena menjava olja, kar je, ce hoces imet avto dolgo casa, vprasljivo.

In kot ze prvic, naj tudi drugic poudarim (sicer bolj za hec, ucinka itak ne bo): za 30 tisocakov dobis v DE avte, ki jim golf ni nikakrsna konkurenca, ce pa budzet dvignes na 35k€, pa dobis prakticno cisto nove avte, ki tudi passata gladko postavijo v kot.
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a RUNAČ To jul 18, 2023 3:44 pm

thunderbolt je napisal/-a: ...če pa budzet dvignes na 35k€, pa dobis prakticno cisto nove avte, ki tudi passata gladko postavijo v kot.


Kaj pa imaš v mislih? Nekaj iz nemške "svete" trojice (npr. serijo 3, A4, C-klaso) ali kaj drugega?
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA - NASVET

Napisal/-a thunderbolt To jul 18, 2023 5:08 pm

2 leti stara octavia, z rocnim menjalnikom za 27 jurjev :lol:

Runac, ja ali kakega volvota. Izbire je res veliko. Tudi servisi so se nenormalno podrazili pri VW in so skoraj cisto na ravni premiuma. Zdaj bo pa avtor vzel golfa pred faceliftom in passata pred menjavo generacije in bo imel takoj outdated avto.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 101 gostov