Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a krimič Ne avg 20, 2023 7:01 am

Zaradi bodočega naraščaja razmišljam o menjavi svojega VW Golf (2017, bencin) za SUV, in sicer Škoda Karoq, Seat Ateca ali Toyota Corolla Cross. Budget bi bil nekje max 35 k€ (raje manj), letnik 2020+, bencin/hibrid.

Zanima me, kje bi lahko preveril, če ima kateri od teh modelov filter izpustov oz. ali je kakšna spletna stran s temi podatki?

Mogoče kdo ve kakšni so trenutni dobavni roki pri teh znamkah za nova naročila?

Kaj pomeni hibrid (Toyota) v stroškovnem smislu na rednih servisih (je servis zaradi tega dražji)? Ali lahko kje pogledaš okvirno ceno servisov za določeno znamko?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 20, 2023 7:51 am

Ne bom se spuscal v sam izbor avtomobila, ampak za 35k bi jaz gledal res samo novo, zdaj ze dobis kak lep popust. Izjema zna biti Toyota. Pri toyoti vzami najmocnejso razlicico, ce ne bos razocaran, sploh ker imas zdaj verjetno turbaka.

Servisi so sli povsod gor, ko bos sel po predracune, vprasaj za stroskovnik servisov, pa na stevilke pristej 20%.

Filtre bencinskih trdih delcev morajo danes imeti vsi.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a krimič Ne avg 20, 2023 8:05 am

Od katerega letnika naprej pa imajo filter trdih delcev?
Nekako se ga "bojim", nekaj tudi po prebranem. Namreč avto bo kot do sedaj malo uporabljen (pri hiši še drugi avti in motorji, ki se večinoma uporabljajo čez poletje). Do službe cca 20 km v eno smer (pa še to večinoma pozimi).

Aja še to... Do sedaj sem vse avte kupil na gotovino in bi tudi tega. Vendar pa zaradi vrtca razmišljam o leasingu. Koliko je lahko minimalno leasinga (npr 20% vrednosti avtomobila, ostalo takojšnje plačilo)?
Zadnjič spremenil krimič, dne Ne avg 20, 2023 8:11 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 20, 2023 8:09 am

Jaz sem ga imel vgrajenega na avtu letnika 2019. Sigurno pa google to ve. Sicer pa pri bencinarjih filter ni tako obremenjen kot pri dizlu.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a boštjan_01 Ne avg 20, 2023 9:13 am

Z omenjenimi nisi veliko pridobil zaradi naraščaja. Sorodniki so dobili Toyoto v slabih 4 mesecih.
Zelo težko boš našel novejši avto brez filtra. Večinoma niso tako problematični kot pri dizlih. Potrbno je preverit vsako znamko in model posebej.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a HitriZajcek Ne avg 20, 2023 10:18 am

krimič je napisal/-a:Od katerega letnika naprej pa imajo filter trdih delcev?
Nekako se ga "bojim", nekaj tudi po prebranem. Namreč avto bo kot do sedaj malo uporabljen (pri hiši še drugi avti in motorji, ki se večinoma uporabljajo čez poletje). Do službe cca 20 km v eno smer (pa še to večinoma pozimi).

Aja še to... Do sedaj sem vse avte kupil na gotovino in bi tudi tega. Vendar pa zaradi vrtca razmišljam o leasingu. Koliko je lahko minimalno leasinga (npr 20% vrednosti avtomobila, ostalo takojšnje plačilo)?

Pri nas med delavniki dela cca. 3 km v eno smer z vmesnim postankom v vrtcu (turbo bencinar 2l z GPF).

Kar se plačila vrtca tiče: izračunaj v kateri razred padeš zdaj. Če nisi praktično na meji razreda (par evrov pod mejo in z enim samim otrokom), potem te nov avto, kupljen v tvojem imenu namesto na leasing, ne bo premaknil čez to mejo. Ob tem upoštevaj tudi da za leasing plačuješ več kot ob neposrednem plačilu kupnine, torej tudi če bi vrtec bil nekoliko dražji, bi morda skupno še vedno prišel ceneje skozi (= več bi prihranil ker ne bi imel leasinga kot bi plačal dodatno v vrtcu). Obrestna mera gre še kar navzgor, tako kredit kot leasing je posledično dražji.

Tukaj imaš en primer izračuna koliko doprinese avto k dohodku, ki ga upošteva CSD za ugotovitev v kateri razred spadaš: https://www.iskreni.net/resnica-ali-mit ... na-lizing/ - scrollaj navzdol do približno polovice strani, pa upoštevaj da soto še stari izračuni, zdaj je recimo minimalna plača opazno višja ...

Z enim otrokom in dvema malo nadpovprečnima plačama si itak v najvišjem razredu za vrtec, avto gor ali dol. Z več otroci in res nizko plačo je pa lahko razlika, ampak potem ne bi razmišljal o tem da skeširaš avto?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a mevden Ne avg 20, 2023 10:55 am

Ohrani to kar imaš, dvomim da boš dobil kaj več v omenjenih vozilih. Pa še 15k eur prihrani za kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a whitee Ne avg 20, 2023 12:12 pm

Se strinjam. Golf sploh ni majhen avto, kamot shajaš z enim otrokom. Če je pa res kriza za na morje ali kak izlet pa pač še dokupiš strešni kovček. Iz racionalnega vidika je to najbolje, razen če imaš res željo po novem.
Doma smo bili trije otroci, pa smo se vozili v vsem, tudi kakem focusu karavanu, ki je isti razred, pa je vse šlo, tudi na morje.
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a Ruska_Luc Ne avg 20, 2023 6:54 pm

Še en glas za strešni kovček. Hitra rešitev, stane nekaj stotakov, minus je le bolj nerodno zlaganje prtljage in čas, ki ga porabiš za montažo.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a krimič Ne avg 20, 2023 7:36 pm

Glede samega prostora mislim, da tudi z Golfom ne bi bil problem, glede na to, da sva že sedaj z ženo veliko prepotovala z motorjem in sva navajena na minimum prtljage. Prav tako pa smo se tudi mi kot družina vozili z kombilimuzino odkar pomnim, pa ni bilo težav.
Bolj mi je "problem", da je ta avto moj ljubljenček :D Full R Line, Lapiz blau občutljiva barva, felge. In mi ga je škoda za družinski avto, kjer bo otrok hitro naredil nepotreben ris, na katere pa sem izredno občutljiv. In bi raje kupil en nevpadljiv family wagen z neko hvaležno sivo barvo in se ne sekiram zanj. Prav tako pa je SUV priročnejši zaradi same višine (odlaganje otroka ipd).

Me pa edino skrbijo ti novejši okoljski prijemi in posledične možne težave. Namreč s tem avtom res nimam težav, pa tudi servisi se mi ne zdijo predragi, glede na to, da sem pred časom bral test R Megane Conquest, kjer bi naj bil redni mali servis preko 400€ :o
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a thunderbolt Ne avg 20, 2023 8:13 pm

Ce smo pri cenah servisov, je bil toliko mali servis za golfa 8, z vkljucenim precejsnjim popustom na olje in tudi nekaj malega na druge reci.

Sicer mi pa ni jasno: za 6 let starega golfa ti je skoda, za 35k novega, ti pa ne bi bilo?? Za 35k si iz Nemcije pripeljes leto starega troca R (300KM), pa bos golfa hitro pozabil :D
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a krimič Po avg 21, 2023 5:16 am

Zato raje v prvem postu nisem napisal vzroka, ker sem vedel, da bo to jedro spotike :D raje spreglejmo vzrok hehe.

Ja razmisljal sem tudi v uvozu, zato pa sem tudi spraseval o dobavnih rokih. Namrec imam cca 1 leto casa, da nabavim drug voz. Gre se le za to, da ce grem v to, potem bom svojega prodal se letos, drugega pa narocim sedaj ali pa ga nekje spomladi uvozim iz tujine.

Glede servisa... 15.6.2023 sem za svojega placal 230e na pooblascencu (olje, filter, kabinski filter in svoje olje). Edino ce so bile podrazitve naknadno.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a mevden Po avg 21, 2023 11:02 am

Glej, če si tak tip, boš tudi novega mazil in pazil. Tega se ne da "ozdraviti". Vsaj ne v tako kratkem času. Najhuje bo pa, da boš plačal več, pelal se boš slabše, in boš kaj hitro preklel da si prodal golfa.....
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a tomazpog Po avg 21, 2023 2:17 pm

ahh, dej no.. Ko boš dobil otroka, ti ta ne bo prvi dan skakal okol avta s šraufencigarjem in risal risbice po avtu, tudi bruhal ne bo v hektolitrih po avtu, tko da se tole čisto brezveze "sekiraš" na obroke. A to, da bi svojega omiljenega Golfa dal v roke kakemu potencialnemu šalabajzerju, ki bi delal z njim kot svinja z mehom, te pa ne boli? Pa da niti ne omenim, kolk rezervnih "felten in kantic plave barve" lahko nabaviš za razliko denarja - pa boš praskice na Golfu popravljal :)

Jaz zagotovo ne bi menjal ....
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Menjava avta (kombilimuzina za SUV)

Napisal/-a radar Po avg 21, 2023 4:33 pm

krimič je napisal/-a:Glede samega prostora mislim, da tudi z Golfom ne bi bil problem, glede na to, da sva že sedaj z ženo veliko prepotovala z motorjem in sva navajena na minimum prtljage. Prav tako pa smo se tudi mi kot družina vozili z kombilimuzino odkar pomnim, pa ni bilo težav.
Bolj mi je "problem", da je ta avto moj ljubljenček :D Full R Line, Lapiz blau občutljiva barva, felge. In mi ga je škoda za družinski avto, kjer bo otrok hitro naredil nepotreben ris, na katere pa sem izredno občutljiv. In bi raje kupil en nevpadljiv family wagen z neko hvaležno sivo barvo in se ne sekiram zanj. Prav tako pa je SUV priročnejši zaradi same višine (odlaganje otroka ipd).

Me pa edino skrbijo ti novejši okoljski prijemi in posledične možne težave. Namreč s tem avtom res nimam težav, pa tudi servisi se mi ne zdijo predragi, glede na to, da sem pred časom bral test R Megane Conquest, kjer bi naj bil redni mali servis preko 400€ :o


Kompliciraš brez veze.
Kupiš vrtljivo lupinico, sedež... za lažji dostop do otroka,. Tudi sam sem imel skoraj nov avto, ko sem dobil prvega otroka in noben otrok mi ni naredil
nobenega risa po avtu.
Če pa ti ga slučajno naredi, pa boš popravil. Otrok je živo bitje, ki ti naredi življenje pestrejše, polnejše, avto pa je "samo" (ne morem verjeti, da tako pišem) prevozno sredstvo.
Ne kompliciraj, uživaj v vožnji in čiščenju avta ter kar je najbolj pomembno - uživaj v očetovstvu.

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov