Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti To nov 07, 2023 3:33 pm

Pozdravljeni.

Odločam se za naslednji avto in bom glede na svojo letno kilometrino 15kkm za spremembo vzel bencinca. Predvem zato, ker imam kar dosti podrkavanja po mestu in krajše relacije. Trenutno vozim dizelskega Mondea in vidim, da je, kljub temu, da je udoben in velik... prevelik za po mestu. In tiste 2x, ko sem rabil toliko prostora... pač ni vredno 99,5% preostale časa vozit take krave po mestu. Pa še ženska bo rajši zapeljala manjši avto ;)

Nekako sem prišel do tega, da bi najraje vzel Golf 1.5 TSI avtomatik, karavansko izvedenko, 2017-2020, če se bo dalo kaj dobit. Poskusil sem enega (sicer obični model) s kombinacijo tega motorja in DSG, pa se mi je zdel precej boljši kot sem pričakoval. Pa še kljub manjšim dimenzijam napram mojemu Mondeu ima veliko prostora tak variant. Kar se moči tiče sem mnenja, da je polna kapa za normalno vožnjo. Nismo več 20letniki, da bi se nam mudilo z 250 konjskim avtom z enega rdečega semaforja na naslednji rdeči semafor.

Zdaj me pa zanima: a je Golf s to motorizacijo in tem menjalnikom kul zadeva? Ma 150HP varianta kake znane napake?

Kar se tiče notranjosti se mi je tak MK7 zdel precej kvalitetno skup narejen, materiali fini. Nekaj takega kot bi torej pričakoval od VW (kar ne moremo rečt za MK8, žal).

Odprt sem za čim več informacij o MK7 (MK7.5) v kombinaciji z DSG in 1.5TSI. Kaj paziti, kaj pogledati, kake so težave.

Hkrati pa sem še vseeno odprt za druge predloge: priporočate kak drug avto v golfovem razredu, ki ima hkrati zanesljiv avtomatski menjalnik in da je občutek v avtu dober - ne želim namreč nekih plastičnih j**c, ki bodo čez 3 leta škripala bolj kot kak star skedenj.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1274
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a mevden To nov 07, 2023 4:30 pm

Odlična izbira.

Tukaj imaš še octavio (večja v notranjosti od golfa), in pa leona, ki je nekje z golfom po prostornosti.

Po kvaliteti bi tako razporedil

1. Golf
2. Octavia
3. Leon

1.5 tsi je ok.

Problem je zelo slaba ponudba...mogoče boš še najlažje našel passata...ki je po zunanjosti malo manjši od mondea...prostornost podobno kot mondeo.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a Kohec To nov 07, 2023 6:46 pm

Golf variant z 1.5 motorjem in DSG je dobra izbira.
Takšnih, kot ga iščeš je res zelo malo na tržišču.
edina vredna ogleda bi bila ta dva
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Variant
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Variant
Lahko pa poiščeš zaupanja vrednega uvoznika in ti ga uvozi.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a thunderbolt To nov 07, 2023 6:53 pm

V tem primeru je dsg menjalnik sibka tocka. Sicer pa ne vem cisto tocno, kako uslugo si bos naredil, kar se velikosti tice, pri menjavi mondea za golfa karavana: za v mesto sta oba enako nerodna.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a krimič To nov 07, 2023 8:11 pm

Glede razloga velikosti se strinjam s predhodnikom. Tukaj je razlike par cm, ki pa se ne morejo toliko poznat. Potem moraš iti na Polota, Ibizo ipd., da bi lahko upravicil spremembo velikosti.

Me pa zanima zakaj bi naj bil DSG sibka tocka?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 652
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a alexwell To nov 07, 2023 8:44 pm

Golf variant ima večji volumen prtljažnika kot pa mondeo....
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti To nov 07, 2023 10:08 pm

Tudi mene zanima zakaj bi naj bil DSG šibka točka. V osnovi bo naslednji avto avtomatik, ker pa živim v mestu bi rad ostal v nekih normalnih gabaritih. Rad mam ročnega po kakih vijugastih cestah izven naselja, ampak podrkavanje med prvo in drugo po mestu je pač šlo preko meje.

Da, Mondeo mk4 vseeno ni toliko večji, ampak Mondeo mk5 avtomatik odpade, ker slišiš vse kot pa kaj dobrega za powershi(f)t menjalnike. Passate sem gledal kar nekaj časa, tudi potestiral, ampak ženka tudi vozi avto in bi vseeno nekaj kar ji bo lažje operirat v mestu in na ozkih parkingih. 15-20 medosne razdalje in 20+cm dolžine pri Passatu predstavlja dokaj vleiko razliko pri manevriranju za žensko, ki ne vozi pogosto.

Gledal sem tudi Focuse, ampak je vse 125HP, kar se mi zdi malo. Verjetno je v tujini kaj z 150HP. Pa tudi za te je izbira nikakva.

Oktavije sem gledal, pa mi ne sedejo. Vem da je spodaj bolj kot ne vw, ampak me ne privlačijo in ne bom gledal in vozil več let avta, ki mi ni všeč. Enako velja za Seata, kjer pa mi je že dolgoročna kvaliteta interierja vprašljiva (mogoče neupravičeno).

Gledal sem tudi A4 Avante, ampak so pa potem že spet daljši in dražji.

Če bi iskal avto izključno za sebe in partnerice ne bi bilo v sliki bi pač vzel kaj drugega, ampak zdaj iščemo kompromis in Golf Variant se mi zdi dober kompromis.

En je prej omenil uvoznike... pozna kdo kakega zanesljivega uvoznika, ki ne udari preveč po žepu? Ali pa mogoče kakega posameznika, ki bi proti plačilu bil pripravljen it zraven v Dojčland/Österrejh pogledat kak avto ali dva, ter pomagal pri postopku? Sem videl, da je malenkost več izbire pri kot pri nas.

Stanje je res porazno pri nas. Našel sem že sam dva na zgornjih linkih, je pa še en moder r-line, kje rtip hoče za 4 leta starega golfa 25k€. Hoče dobit več za avto kot ga je sam plačal ob nakupu novega.

Tudi dilerčki z veseljem za poceni denar trajbajo dol te dizelice, ki se jih severnjaki želijo čimprej rešiti, pri nas pa prodajajo za lepe provizije. Ko jim omeniš, da bi kakega bencinarja te pa začnejo čudno gledat in nabijat o demoniziranju dizlov itd itd. Kot da je to edini razlog, da si želiš bencinarja...

Vglavnem trg rabljenih vozil je čisto klošarski postal.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a thunderbolt To nov 07, 2023 10:16 pm

DSG: tu gre za suhosklopcnega 7-stopenjskega, navorsko limitiran na 250Nm, ki ze ves cas ne velja za tako zanesljivega kot mokri DSG, ali pa kak klasicni avtomat. Tudi na vzdrzljivostnih testih, ki so jih delali po Evropi, je kamen spotike pogosto ravno tale suhi dsg. Povrhu pa se ni predviden, da se kaj vzdrzuje (servisni intervali). Proda se jih sicer veliko, tako slab verjetno tudi ni, ampak jaz ga sigurno ne bi imel, sploh ce bi kupoval rabljenega s 150k km.

Ko je bilo govora o 25k €, potem raje vzamem iz DE FL A4 35TFSI, ki ima 2.0 bencinarja in mokri DSG. Pa po takega z audigebrauchwagen certifikatom ne rabis gor osebno hodit, ker je ziher. Sploh, ce bi trofnil takega s tovarnisko podaljsano garancijo na 5 let ali 100k km.
Zadnjič spremenil thunderbolt, dne To nov 07, 2023 10:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti To nov 07, 2023 10:19 pm

Kupil bom nekaj okrog 60kkm ali manj. O tem ni dvoma. Če se ne bo nič našlo, pa bomo pač razmislili o drugih zadevah. Mudi se še ne, impulziven pa tudi nisem.

Pa si prepričan, da imajo tile suhi DSG? Kaj je pa pri dizelskih Golf 2.0TDIjih gor priklopljeno - suhi ali mokri?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a thunderbolt To nov 07, 2023 10:23 pm

150KM dizel ima mokrega. Poglej moj prejsnji post (popravek), kaj bi sam gledal.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti To nov 07, 2023 10:26 pm

Thx za predlog, bom premislil tudi o tej opciji. Pa bo 35TFSI dovolj ok? Nekaj sem bral, da so predlagali 40TFSI pri A4kah. Vseeno je malenkost večji in težji od Golfa karavana?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a thunderbolt To nov 07, 2023 10:37 pm

Za to, kar si ti opisal, vrh glave. Moras racunat, da gre se za vecjo kubaturo in vec navora, navor pa dela svoje. Pa se vedno ga lahko potem brez skrbi tunas: se odpre na 200KM, ko nic.

Sem malo prebrskal, do 25k€, prides skoz tudi z aktualno serijo bmw 3 in sicer 318i. Pa se Premium selection garancijo imajo, ki je veljavna tudi v Slo-2 leti. Gre za b48 bencinski motor, izjemno zanesljiv, ima ZF navaden avtomat, ki pa velja za neunicljivega in dela lepse kot DSG. In ce si bil zadovoljen z voznjo pri sedmici, te bosta A4 in 3 odpihnila.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ban Sr nov 08, 2023 7:25 am

Bom samo to dodal, če boš vzel golfa naj bo po možnosti R line, ta edino res dobro izgleda. Sam sicer vozm golfa 7.5 comfortline karavana. Sej je OK, samo R line je res bolj spedenan in lepši. Ko sem kupoval golfa je bila prva izbira takratka varianta, ampak je potem padla odločitev za karavana. In mi ni niti za trenutek žal ker ima res prostoren prtljažnik, pa tudi ni prevelik za manevrirat po mestu.
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a golfko di zlodko Sr nov 08, 2023 9:09 am

Mi imamo golfa 7,5 R-Line, varianta, je pa 2.0 TDI in ima DSG7 (mokra sklopka). Avto je vsenamenski/družinski (mesto in relacija). Ne zdi se nam prevelik. Ravno pravšnji.
Golf 1.5 TSI ima prav tako DSG7 (suha sklopka). Kljub enaki moči motorjev (oba imata namreč 110 kW oziroma 150 KM) je »bencinski« menjalnik narejen za manjše navore (do 250 Nm) – v praksi pa z njim nimam izkušenj. Medtem ko je »dizelski« menjalnik narejen do 430 Nm navora. Mislim, da ima tudi suhi menjalnik nekaj olja in da se prav tako lahko zamenja. Sicer pa to ni predvideno/predpisano tako kot pri mokrem, kjer se olje menjava na 60000 kilometrov (ne glede na časovni interval).
Najbolje bi bilo, da zadevo preizkusiš v praksi - če imaš seveda to možnost.
Znanec ima varianta 1.5 TSI z ročnim menjalnikom in mu je sedaj žal glede DSG-ja. Z motorjem je načeloma zadovoljen. Večinoma mestna vožnja.
Meni je tudi malo žal, da nimam bencinarja, saj v zadnjem času prevladuje bolj kot ne mestna vožnja. Ampak relacijsko je pa 2.0 TDI DSG7 vrhunska stvar. Občutek imam, da celota – torej avto deluje popolnoma lahkotno in brez večjih naporov. Menjalnik in motor se odlično dopolnjujeta. Moči nikoli ne zmanjka. Zadnjič sem imel povprečno porabo na 100 prevoženih kilometrov 4,3 litre. Kar se mi zdi odlično za takšen avto. Vožnja pa seveda po predpisih in omejitvah. Pri TSI-ju, ki kljub vsemu med vožnjo izklaplja dva valja, računaj na vsaj liter višjo porabo.

Srečno pri nakupu!
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Sr nov 08, 2023 9:48 am

Thx za zapisano.

1. Kakšne so pa servisni intervali za 2.0 TDI in pa 1.5 TSI?
2. Servisni interval mokrega DSG-ja, koliko sem obveščen, je 60kkm?
3. Kakšne so trenutno cene za zgoraj omenjeno?
4. Enako me zanima za Audi A4 TFSI - kakšne so cene rednega servisa in cene servisa s-tronica?

Recimo, na uradnem servisu.
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a golfko di zlodko Sr nov 08, 2023 10:42 am

1. Mislim, da imata oba na 15000 km ali eno leto - menjava olja in filtra in na 30000 ali eno leto - servisni pregled.
2. Menjava olja v DSG7 je na 60000 km.
3. Ne vem. Pokliči na servis in se pozanimaj.
4. Nimam izkušenj.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ban Sr nov 08, 2023 12:04 pm

Pod 3., cene so šle v zadnjih dveh letih gor za 100 %. Sem obupal nad pooblaščencem, čeprav sem ga vsa leta redno obiskoval.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Sr nov 08, 2023 12:21 pm

Ok, to mi točno nič pove. Koliko je bil en servis prej in koliko je ovirno zdaj?
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a Aesthetics Sr nov 08, 2023 12:29 pm

Menjava olja z delom za DSG7 je ~350€. Avto letnik 2017 ne servisiraj pri pooblaščencih - zakaj bi? Zlatarske cene, od tega nimaš pa nič. Najdeš dobrega popoldanca.

Menjava olja in filtrov pri popoldancu je dobrih 100€ trenutno (za 1.4 TSI Golf). Je bilo že manj, ampak so šle cene olja in filtrov kar dobro gor since c19.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ban Sr nov 08, 2023 1:11 pm

Eto konkretno, gre za beninarja 1.4 TSI 92 kW in ročni menjalnik. Olje castrol 5W40
Prvi servis 4. 7. 2018 95 €
Drugi servis + servisni pregled 26. 6. 2019 166 €
Tretji servis 19. 5. 2020 126 €
Četrti servis + servisni pregled 6. 5. 2021 268 € (dodatno menjana še zavorna tekočina)
Peti servis 24. 2. 2022 333 € (dodatno menjane zadnje zavorne ploščice).
Šesti servis pri privatniku 5. 1. 2023 80 € :mrgreen:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov