Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a golfko di zlodko Sr nov 08, 2023 1:20 pm

Oba predhodnika sta zelo dobro povzela cene pooblaščenih servisov zadnjih nekaj let. Žal je to resnica in vsled tega tudi naš ni več deležen pooblaščenih storitev. Ampak da se prav razumemo - redno je servisiran tako kot mora biti, le na računu ni njegovega logotipa, za kar pa je meni popolnoma vseeno. Pa kljub vsemu avto deluje brezhibno. Mislim, da je že vse skupaj eskaliralo v abnormalo. Pooblaščeni mehaniki pa so že skoraj kot estetski kirurgi. Se je treba malo zamisliti in stopiti v realne okvire.
No, da ne zabredemo preveč. Nazaj na temo avtorja.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Sr nov 08, 2023 1:27 pm

Vau, konkretne cifre. Če ga obdržiš 15 let je po tej formuli servis že toliko kot vrednost avta :D Šalo na stran - 333€ je kar huda.

Sem pa pri svojem pooblaščencu (Ford) opazil, da je šla hkrati s ceno gor... kvaliteta v "dogshit mode".

Od korone do zdaj so izgubili naboljše serviserje (so šli vsi privat), zdaj pa kljub nenormalno višjim cenam avte šraufajo študenti al pa neki mulci v zgodnjih 20ih. So že kaj zasrali, kar sem občutil na lastni koži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a thunderbolt Sr nov 08, 2023 3:10 pm

340€ pride redni servis volva V60 na pooblascencu (z lastnim oljem, ki je vsteto v 340€). Najbolj so se podrazili servisi na nepremium znamkah. Preprican sem, da je sedaj menjava olja v mokrem DSG sigurno vec kot 400€, ce sem leta 2019 dal zanj 350€ (toliko je menjava olja na menjalniku v volvu).
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a RedBaron Sr nov 08, 2023 6:17 pm

Samo stran od menjalnikov z dvojno sklopko!! :ne
Saj ne rečem, za vozit je OK, menja hitro pa vse, samo če/ko se začnejo problemi je veselica.

Stroški so astronomski, če hočeš kvalitetno popravilo, ko je potrebno menjati sklopke in ostalo kar sodi zraven, je strošek slabih 4000€ (powershift) za kvalitetno popravilo z original materialom. S poceni kopijami je cena 1/2 nižja, ampak si hitro nazaj :huh:
To vse na podlagi lastnih izkušenj... žal :sadd

Da ne omenjam cene servisa vsakih 60 (ali 120 pri novejših) kkm, ki je tudi 300 - 400€.

Če že avtomatik, potem preverjena klasika s pretvornikom navora. Dvojna sklopka... samo če imaš viška denarja!! :con
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a whitee Sr nov 08, 2023 9:29 pm

Ali pa malo km in preverjeno servisiranje. Žal sem tudi jaz slišal za 2 primera iz mojega kroga znancev, ko je šla mehatronika na DSG-ju, pa je strošek blizu 2k. Ampak nimaš kaj, pri VAG grupi se pač moraš zadovoljit z tem menjalnikom, ni druge opcije (razen seveda ročni).
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a meganer Sr nov 08, 2023 10:02 pm

Dsg je zakon in neproblematičen.

Če pa kupite avte z "200.000" km .... pa brez menjave olja potem pa .......

Ampak ja .... vsak gleda samo ceno.


Ko.se opečeš si naslednjič bol praviden. Včasih je treba vedit zakaj je en avto jutja dražji.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Sr nov 08, 2023 10:08 pm

Če že, bi iskal nekaj do 60kkm.

Kot drugo, kaj a naj začnem iskat kaj drugo? Naj kupim rajši peugeota z EAT8? :) Al pa precenjenega Volvo V60 za 30k+, kjer bo še zaradi T5 motorja precej dražje zavarovanje?

A se res moramo bati teh dvosklopčnih avtomatikov še v 2023, ker baje samo padajo narazen? :)
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a golfko di zlodko Sr nov 08, 2023 10:10 pm

Jaz po dosedanjih izkušnjah ne grem več nazaj na ročni menjalnik. DSG7 mi nudi preveč ugodja in udobja, da bi ga zamenjal. Je pa tako kot piše predhodnik. Potrebno je ustrezno vzdrževanje. Rabljenega se tudi jaz ne bi upal kupiti. Razen v primeru poznanstva. Je pa vsako stvar potrebno uporabljati v skladu z navodili in napotki. Zavedati se je treba, da nobena stvar ni večna in vsaka stvar se lahko pokvari. Garancije pač ni, da bo pa DSG deloval večno, zato ker je pač dober menjalnik. Ampak dvom je pa vedno lahko prisoten. Ko včasih zvečer v mestu poslušam mlade voznike ter pokanje avspuhov iz golfov VI in menjalnike DSG, si res mislim, da takšnega si pa zagotovo ne bi želel nekoč imeti.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a Kohec Sr nov 08, 2023 10:34 pm

Avto Slak je pred kratkim prodal takšnega golfa, kot ga iščeš. Bil je letnik 19 imel prevoženih 61kkm, cena pa je bila dobrih 20 tisočakov.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Sr nov 08, 2023 10:52 pm

Slak je prodal enega z cca 30kkm. Tisti s cca 60kkm je bil ročni - v Trebnjah.
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a whitee Če nov 09, 2023 5:34 am

Če je EAT8 od Aisina, je to zelo dobra izbira. V Volvotih delajo 500k plus km brez težav, besede znanega Volvo mehanika.
V mojem primeru (Volvo S60, AIsin 6 stopenjski) je bil avto kupljen pri 200k brez menjave olja ša takrat. Pri 400k še vedno dela, res pa da se je vmes že štirikrat menjalo olje, ker so vmes bile težave z pregrevanjem menjalnika ob bolj dinamični vožnji, sedaj zgleda je v redu. Je pa menjalnik kar precej hitrejši od primerljivega letnika Mercedesa C (7 stopenjski Mercedesov menjalnik). Je pa doma še Škoda z DSG. Tako bom rekel, hiter menjalnik, še vedno pa nič tako posebnega, kot so to nekoč opevali zagovorniki, češ da je to najboljši menjalnik na svetu. Za vsak dan mi je še vedno bolj všeč klasičen menjalnik z torque converterjem.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a mardy Če nov 09, 2023 1:22 pm

Avtorju teme...

Praviš, rabim avto za po mestu, OK, mondeo prevelik, OK, gledaš golfa 7.5. OK, vendar.... za po mestu ti bo bolj priročen nekoliko višji položaj sedenja, ali se motim? Pa tudi relacijsko te ne bo pustil na cedilu...

Golf Sportvan 1.5 tsi; en primer na brzino: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Sportsvan

Pač, ideja... pa uspešen nakup.

Lp!
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Če nov 09, 2023 2:42 pm

Sem gledal tudi Sportsvane. Izbira je še manjša. Tegale na linku sem pogledal v živo, pa ma preveč prevoženih (kot sem že napisal iščem okrog 60kkm). Hkrati je razmeroma dost oglodan vse naokrog in se na slikah niti ne vidi.

Rahlo me zdaj skrbi zarad DSGja, glede na to da pravite, da imajo tudi mk7.5 TSI 1.5 s suhim DSG ki je sealed for life. Me že skoraj vleče v dizle 2.0TDI dizle s 150km zdaj, tisti bi vsaj naj imeli mokro DSG kjer so predvidene menjave olja na 60kkm...

En je omenil Volvote... ja, sem jih poskusil (v60), ki je sicer daljši, ampak so jebeno predragi za to kar ponujajo. Par, ki sem jih gledal hočejo 30k€+, pa nimajo senzorjev mrtvega kota, al pa sprednjih senzorjev, al pa kamere... vse to v tako dragem rabljenem avtu. Lol.

A smo res še vedno na točki, ko ne znajo v VAG spravit zanesljivega DSGja skupaj, ali pa so vse skupaj samo čenče tistih, ki sploh niso skrbeli za avto (beri: delali servisa na DSG)?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a thunderbolt Če nov 09, 2023 3:13 pm

Ce hoces mokri DSG je opcija A4 35tfsi. Druga dobra opcija je aktualni 318i avtomat. Ce ju vzames iz DE, je plus pri BMW, da dobis dvoletno garancijo. Volvota sam za po mestu ne bi vzel. Sicer bi bil dovolj ze T4, ampak bo zejen, ker je tezek avto.
 
Uporabniški avatar
whitee
Uporabnik
 
Prispevkov: 800
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a whitee Pe nov 10, 2023 5:45 am

Nisem gledal ampak ko je moj kolega kupoval avto, je izbiral med Volvo S60/V60. Sicer rabi dizla zaradi dolgih relacij, ampak z primerljivo opremo je bil Volvo skoraj 5k cenejši, da ne omenim ponovne težave na motorjih pri BMW-jih.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Pe nov 10, 2023 12:55 pm

Danes sem med drugim probal tudi en mk7.5 z 2.0TDI. Pač klasika, ki ima gor DSG7.

In sem povpraševal po servisih menjalnika, pa je prodajalec na uradnem VW zatrdil, da v primeru DSG7 uparjenem na 150HP motor VW zapoveduje servis šele na 120.000km.

A mi to lahko kdo potrdi če je res, in če da, a je to pametno čakat tako dolgo al pač ob nakupu to naredit takoj (pri 4 letih ima avto 60kkm)? A ni na 60kkm pri DSG7 na vseh 2.0TDIjih?
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a Aesthetics Pe nov 10, 2023 1:03 pm

Je res, da tako VW pravi in pooblaščeni serviserji. Ampak bi res rad reskiral? Potencialni stroški popravila so 5-10x višji, kot menjava olja.

VW tudi pravi, da je jermen na mojem Golfu lifetime, kar za njih pomeni 200kkm. Bom čakal do takrat? Raje 400€ preventivno, kot da gre mašina v franže.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Pe nov 10, 2023 1:08 pm

Seveda ne bi čakal. Samo čudno se mi zdi. Sami vedo, da so lahko DSGji fragilni, če ne servisiraš redno, pa oni vseeno gredo priporočit na 120kkm - to me najbolj čudi. In še to na 2.0TDI motorju, samo ker je pač manj navit kot 190.

Kdo bi to razumel.

EDIT: Poklical sem na več različnih VW servisov po državi in vsi servisni svetovalci priporočajo 60kkm.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a Blinder Pe nov 10, 2023 2:32 pm

Koliko pa pomaga menjava olja za preprečit okvaro :?:
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
ninjeti
Uporabnik
 
Prispevkov: 808
Pridružen: So maj 10, 2008 4:15 pm

Re: Bencinec ranga golfa

Napisal/-a ninjeti Pe nov 10, 2023 3:27 pm

To bo pa dobro vprašanje za tiste, ki trdijo, da redno vzdrževan/servisiran DSG redko zataji.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 96 gostov