Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ramlo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Če maj 20, 2021 10:08 am

Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a ramlo Po nov 20, 2023 9:56 pm

Pozdravljeni,
Sem pred nakupom vozila, zanimam se za plug in hibride, predvsem iz PSA koncerna.
Ali ima gdo izkušnje kakšni so bencinski motorji puretech 1.6 okrog letnika 2020. Mislim, da ima citroen enak motor.
Sem iskal na tujih forumih in ni informacij, kar je sicer dober znak. Zanima me poraba olja in vzdržljivost.
Lp
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a Metadom Po jan 22, 2024 12:29 pm

Meni je tudi všeč 508-ka, vendar jih je na cesti tako neverjetno malo. Zadnjič sem v Mariboru vprašal trgovca zakaj jih nihče ne želi, je rekel "nizko se sedi, pa ni mašin..." kar je res, tisti 1.2 130 konjski za karavan jezus. Jaz imam 1.2 na 308-ki! Poleg tega se pa še od dizla distancirajo. Mogoče samo malo za kontekst glede 508-ke.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a For Po jan 22, 2024 5:05 pm

Če že kupuješ rabljen 508, potem lahko dobiš 2.0 dizel.
Jaz ga vozim od maja 2020. To je edina pametna mašina za ta avto.
Avto je res v redu, brez posebnosti že skoraj 120.000 km.
Lahko se vozim z 5,5…ob preganjanju komaj do 7 pridem. 180 KM.
Bi se kar strinjal z tem srbinom
https://youtu.be/MfGPSj3AUg0?si=33HKk0GG7g2SJkbB
To, da jih ni veliko na cesti je meni prav dobro. Noben več ne zna cenit lepih limuzin, vsi so na SUV-jih. To je zdaj hit!
Ali pa Octavija :mrgreen:

Če ti je avto všeč, se ne ukvarjaj s tem koliko jih je prodanih. To je k večjem plus, ne minus.
Super avto je, jaz sem še vedno zaljubljen kot prvi dan.

Če razmišljam o menjavi, sploh nič ne najdem trenutno.
Bil sem že prepričan, da bi spet vzel 508-ico priključnega hibrida, ampak to ni to. Še posebej potem ko sem prebral test. :( :roll:
https://siol.net/avtomoto/testi/alterna ... Z6sCJUdAqs

Če bi vsaj Mazda dala ven šestko z tistim novim 3,3 dizlom… :?

Lepo limuzino z dizlom dobiš samo še pri sveti trojki (Mercedes, Audi, Bmw)
Ajde….še Volvo je tukaj, ampak se ne vidim v teh avtomobilih, pa še precej dražje je vse skupaj.
Volvo recimo sploh nima več S60(limuzino)
…..samo V60???
Kriza… :(
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a void To jan 23, 2024 12:35 pm

Strinjam se glede pogostosti na cesti. Jaz ko sem rekel da bom kupu 308 nobeden ni trznil kaj dost.
Dva dni kasneje je pa blo nekj v tem smislu -> "ej gledau sm tegale 308 sw gt, ki ga boš uzel, matr ker lep avto, še nikoli ga nisem videl" :lol:
Folk je pač navajen kupovanja Octavie, golfa, passata in teh capturjev, 2008, t-rokov in kaj ti js vem kaj še. Ko programirani roboti, noben niti ne pogledat nad ograjico še obstaja še kak drugi avto.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a For To jan 23, 2024 3:10 pm

Ja…
Jaz pa dejansko z zanimanjem spremljam vse novosti kar se tiče avtomobilizma. Nisem obremenjen z znamko.
Manj me zanimajo nedosegljivi avtomobili.
Sem pa včasih prav žalosten, da si ne morem privoščiti vse te napredne tehnologije ki jo dobiš recimo v bmw sedmici, Mercedesu S, Audi A8….itd
…i žalosten ko vidim, da si bogati to privoščijo samo zaradi prestiža. Potem v takšnem avtu vidiš blondinko ki drži telefon v roki med vožnjo. :roll: :(
Sanja se ji ne kakšno tehnologijo ima na voljo, važno je da ima mercedesa in da lahko reče “ima vse” :huh:
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a boštjan_01 To jan 23, 2024 5:15 pm

void je napisal/-a:Strinjam se glede pogostosti na cesti. Jaz ko sem rekel da bom kupu 308 nobeden ni trznil kaj dost.
Dva dni kasneje je pa blo nekj v tem smislu -> "ej gledau sm tegale 308 sw gt, ki ga boš uzel, matr ker lep avto, še nikoli ga nisem videl" :lol:
Folk je pač navajen kupovanja Octavie, golfa, passata in teh capturjev, 2008, t-rokov in kaj ti js vem kaj še. Ko programirani roboti, noben niti ne pogledat nad ograjico še obstaja še kak drugi avto.

Pri meni je pomembno vse kaj drugega kot znamka. Videz je komaj tam nekje na 5. mestu, ali še nižje. Razni spojlerji, felne in posebne GT verzije, posebne barve in nalepke/poslikave me sploh ne ganejo.
Avto potrebujem za prevoz od točke A do B, ne pa za v gostilno. Nimam raznih nagnjen, da bi moral izstopat pred neznanci.
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a weasel To jan 23, 2024 5:41 pm

Jaz pa obratno, če že imam avto, bi rad, da tudi lepo izgleda - v smislu Gt-line, n-line, r-line, itd. :D Pa ne zaradi drugih, ampak zaradi sebe. Problem pa je, ker ti Peugeoti, Astre lepo izgledajo, notri jim pa dajejo ta njihov 1.2. Po nekaj letih pa tudi paket opreme in izgled ne odtehtata težav in stroškov, ki jih imaš potem zaradi tega motorja.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a For To jan 23, 2024 6:06 pm

Videz je prvo kar me pritegne, ni pa to na prvem mestu.
Recimo pri mazdi me je pritegnil novi dizel. Ampak, ker mi videz avtomobila ne odgovarja, sem se ohladil.
Recimo A5 mi je res lep. Je nekaj stvari ki me motijo in bi jih lahko prebavil. Tisti štrlječi zaslon pa ne morem, NI ŠANS!
In tko….vse je kompromis. ;)
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a luxxx7 To jan 23, 2024 6:43 pm

@For, kaj pa Alfa Romeo Giulia? Lepa, solidni (veliki) motorji, z letnikom 2023 postala digitalna.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1768
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a void To jan 23, 2024 7:21 pm

weasel je napisal/-a:Jaz pa obratno, če že imam avto, bi rad, da tudi lepo izgleda - v smislu Gt-line, n-line, r-line, itd. :D Pa ne zaradi drugih, ampak zaradi sebe. Problem pa je, ker ti Peugeoti, Astre lepo izgledajo, notri jim pa dajejo ta njihov 1.2. Po nekaj letih pa tudi paket opreme in izgled ne odtehtata težav in stroškov, ki jih imaš potem zaradi tega motorja.


Strinjam se, seveda kupujem avto za sebe, ampak mi je tudi kako je folk :DDD ko se pripelješ s kakim takim avtom. Ampak pač j**c pa ni, da bi kupili tak avto, ker pač pač bojijo obsojanja soseda "češ da ni prava znamka".
No sej glih zaradi tega sm jaz uzel 1.5 dizla, namesto 1.2. Ampak sej niso peugeoti taki, sej je večina danes prodanih avtov ki sm jih naštel zgoraj tudi 1.0 in 1.2 tricilindrašov. Pač v takih časih živimo, še zmeraj ima vsak možnost kupovat stare in zmantrane avte, ki potem glihtako praznijo denarnice.
Tu pr nas je večina octavij 1.0 tsi, ker pač, noben danes ni prpravljen doplačat kak jačji motor, ker to pač košta.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Peugeot 508 PHEV

Napisal/-a For To jan 23, 2024 8:03 pm

To s folkom je zanimivo…še vedno se ne morem načudit koliko folka gleda ta 508 kot da je z marsa padu. Prvič ga vidijo???? Sem prav razmišljal, da bi vse oznake dal dol :mrgreen:
luxxx7 je napisal/-a:@For, kaj pa Alfa Romeo Giulia? Lepa, solidni (veliki) motorji, z letnikom 2023 postala digitalna.

Ja, Gulija je lepa, ampak preveč utesnjena in športna.
Nikoli ne bom pozabil ko sem je prvič videl na trajektu za Sicilijo. Takrat so je samo novinarji lahko dobili.
Nima zadnjih vrat, požrešna moč motorja pa mi tudi ni prioriteta.
200 dizelskih konjičkov mi je čist v redu.
Ta mazdin 3,3 dizel me tudi ne bi zanimal če bi pil 10 in plus litrov. Je treba biti “ekološko” :mrgreen: =P racionalen.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: cc09 in 120 gostov