Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Kateri mid-size SUV

Napisal/-a brett To dec 12, 2023 2:34 pm

Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje, poznavanje o izbranih modelih: motor + ostali vitalni deli, sedeži in udobje v vožnji, končna izdelava. Cena do 32k je še na meji sprejemljivega:
- Cupra formentor: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Formentor
- Ford kuga (st-line): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ord%20Kuga
- Mazda CX-5 (center-line): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... zda%20CX-5
- Peugeot 3008: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... eot%203008
- Škoda karoq (sportline): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... da%20Karoq

Hvala!
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3287
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a McLaren To dec 12, 2023 3:10 pm

Crtaj Psugeota in njihovo sranje od 1.2 motorja. Od teh je najbolj zanesljiva Mazda, tud dobro se pelje, pa meni osebno je najlepsa.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a meganer To dec 12, 2023 4:25 pm

Najprej pojdi vse pogledat in se usedi notri. Verjemi, da so si različni kot noč in dan.

Sam bi kolebal med Formentorom in Kugo. Mazda je .... mi ne potegne, Peugeot 1.2 tudi povohal nebi, Škoda .... mi je pa dolgočasna.

Formentor je res odbit, hud, ... mladosten
Kuga ..... pa pač klasika (mislim, da bi imela najmaljšo poraborelano) Hybrid 190km poglej.


Bi pa v VSAKEM avto obvezno vzel avtomatik in aktiven tempomat!!!!!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a krimič Sr dec 13, 2023 9:42 am

Sam sem bil pred enako dilemo. Peugeot sem odpisal zaradi motorja, Cupro zaradi malega prtljaznika (proti ostalim), Ford mi osebno ne odgovarja njihova notranjost, Mazde pa nekako nisem niti gledal.
Po narejenem testu sem na koncu naročil Škodo Karoq Sporline. Presenetil me je velik prtljažnik in njihova Simply Clever odlagalna mesta in bonbončki.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a thunderbolt Sr dec 13, 2023 10:30 am

Sam bi pa ravno v ozji izbor dal mazdo, sploh ce mislis imet avto dlje casa. Ce si vajen turbakov, je to avto, ki te na testni voznji nekako ne preprica, ampak ti cez cas zleze pod kozo. Oce ima mazdo cx-30, ki jo je nabavil precej na horuk. Avta se prve pol leta kar ni mogel navadit, zdaj po dveh letih je pa z njo super zadovoljen in je ne menja. Tudi sam, ko se vozim z njo vcasih, moram reci, da je avto res fajn: dobro lezi na cesti, je udoben cez neravnine in tih na AC, tudi motor je ok (ima 150KM verzijo). Ce je cx-5 nadgradnja tega, je super.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a chan Sr dec 13, 2023 10:58 am

Izmed izbranih modelov bi sam dal na prvo mesto Cupro Formentor, ki se ponaša z izvrstnimi voznimi lastnostmi ter zelo dobrim počutjem znotraj (dovolj bogata oprema že pri osnovni verziji). Resda pa se cene Formentorjev začnejo pri slabih 35 tisočakih (brez akcij), pri čemer je potrebno dodati še 2 tisočaka za skorajda obvezni DSG. Če notranja prostornost ni prioriteta, potem je Formentor še najboljša izbira.

Pri Mazdi bi sam raje gledal že prej omenjeni CX-30, ki deluje nekako bolj dodelano, kot večji CX-5. Pri slednjem se pozna, da ga počasi že čaka generacijski naslednik. Pri CX-30 je moč dobiti za 32 tisočakov zelo opremljeno vozilo (trenutno ponuja Mazda nižje cene za cca. 2 tisoč evrov), vsekakor pa zgolj z ročni menjalnikom (avtomatski menjalnik nekako ni najbolj usklajen z bencinskimi motorji). Za vsakodnevne potrebe zadošča že 150-konjski SkyactivG in ni prav nobene potrebe po dražjemu SkyactivX s 186 KM. Za dano ceno je moč dobiti tudi AWD pogon, bogatejšo opremo GT (z matričnimi žarometi, ogrevanim volanom, ipd.). Še največji manko avtomobila je skopa prostornost na zadnji klopi ter zgolj povprečno prostoren prtljažnik. Pelje pa se izvrstno.

Kuga je zelo povprečna in je daleč od tistih časov prve generacije. Zelo povprečen na cesti, dokaj neudobni sedeži, a se odkupi s prostornostjo. 3008 je še vedno eden bolj korektnih SUV, a ga že čaka naslednik. Sam bi se izogibal 1.2 motorizaciji (če že, potem 1.5 HDi). Precej varna izbira je Škoda, ki ji ni moč očitati nič resnejšega (solidna prostornost, odlična prilagodljivost, dobre vozne lastnosti), a zna biti rahlo dolgočasna. Ob Karoqu je potemtakem smiselno gledati še tehnično sorodno Ateco, če bi bila slučajno cenejša. Če pa je prostornost poglavitnega pomena, je na voljo za ta denar še kakšen akcijski Tarraco.

Morda bi bil zanimiv še kakšen akcijski Hyundai Tucson, ki se presenetljivo lepo pelje in je dovolj družinsko uporaben. Edino oblika zna polarizirati.
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 13, 2023 11:32 am

brett je napisal/-a:Pozdravljeni,

zanima me vaše mnenje, poznavanje o izbranih modelih: motor + ostali vitalni deli, sedeži in udobje v vožnji, končna izdelava. Cena do 32k je še na meji sprejemljivega:
- Cupra formentor: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Formentor
- Ford kuga (st-line): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ord%20Kuga
- Mazda CX-5 (center-line): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... zda%20CX-5
- Peugeot 3008: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... eot%203008
- Škoda karoq (sportline): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... da%20Karoq

Hvala!

1.Cupra Formentor, tega takoj prodaš, ker je NOVA znamka na trgu.
2.Škoda Karoq Klasika gre v promet.
3. Mazda CX-5 Ni dolgo brez težav do enih 100.000 km ( jo ima sodelavka od 75.000km)
4.Ford Kuga ? Še vedno :roll: . Zelo povprečen na cesti, dokaj neudobni sedeži, a se odkupi s prostornostjo.
5.Peugeot 3008 GT Hdi (če že, potem 1.5 HDi)
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a brett Sr dec 13, 2023 2:29 pm

Trenutni imam(va) Mazdo CX-3 (2019; 2.0 bencinar 122KM; paket attraction). Z avtom sva načeloma zelo zadovoljna, le enostavno se tudi po skoraj 5 letih ne morem navaditi neodzivnosti pri pospeševanju, ko je treba izvesti kak manever ali pa v klancu (vrhniški npr. visokogorske ceste, itn.) mu zmanjka moči. Če nimaš "zaleta", se precej matra... Sredi klanca pa je pospešek zeloooo počasen. Golf VI TSI je bil čisto druga pesem!
Kot drugo mi je malce utesnjen prostor za mojo levo nogo (počivanje noge) in pa na zadnji klopi so zelo utesnjeni ko gremo na kak izlet (parX letno) v petero (starša žene). Malo prostora za noge v drugi vrsti, če je odrasla oseba zadaj. Saj 98% poti je zadaj 8 letna hči, tako da zaenkrat še ni panike. Ostalo je bp.
In ker tile malčki od Mazde v SUV segmentu zelo držijo ceno + da dodam del privarčevanega, bi se mi zdelo smotrno kupiti kaj večjega. In vzeti lizinga minimalno v znesku in časovno (predhodno poplačilo), da dajo nekaj skonto.
Vizualno se mi dopade najbolj Mazda in pa Cupra, ženi tudi Škoda.

Minusi pri Mazdi, ki jih "vidim" že vnaprej:
- izbrani na linku bi moral obvezno še dodati CoCo paket v višni 2.200€, kar pa jo že podraži over budget
- kot berem/gledam na YT teste, zna biti motor za tak voz pododbna zgodba kot pri mojem manjšem vozu - anemičen. Tista 194Km pa je žal predraga za moj žep

Minus pri Cupri:
- nizek avto
- osebno pusta notranjost s tisto veliko štrlečo tablico

Minus Škoda:
- škatlasta zunanjost
- zeeehhhhh notranjost

Hvala za info glede Forda in Peugeota!

Avtomatik odpade, ker nisem pristaš le-teh. Pa čeprav sem jih par že vozil v skupni razdalji par tisoč km (čez Lužo).

Sprva sem gledal VW T-Roc R-Line 1.5TSI, a je notri obupno veliko piano plastike in pa Mazdo CX-30 150KM, ki pa me odbija s tisto črno plastiko ob karoseriji! Zakaj tako na visoko :evil: + avto celo nižji kot najin 1540:1550mm. In pri obeh se sprašujem ali bi bilo na zadnji klopi kaj dosti več prostora za dve odrasli osebi in otroka kot sedaj. Pa čeprav samo parX na leto, a daljšimi razdaljami in več ur vožnje.
Zadnjič spremenil brett, dne Sr dec 13, 2023 2:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a ban Sr dec 13, 2023 2:43 pm

 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a brett Sr dec 13, 2023 2:56 pm

To so čisto osnovne, oskubljene verzije 8)
Vseeno hvala za misel...
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a thunderbolt Pe dec 15, 2023 10:18 am

Kaj pa honda hrv? Osebno se mi zdi precej zanimiv avto, pa se honda je, kar pomeni zanesljivost. V koncni fazi je tudi nova kona precej zrastla.

Je pa cx30 v primerjavi s cx3 precej bolj prostoren avto. Nisi nic razmisljal, da bi 122 motor odprl na 165KM?

Sicer pa testne voznje v takih primerih vse dvome odpravijo.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3287
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a McLaren Pe dec 15, 2023 12:12 pm

Sej so Honde dobre, ampak ceno majo pa ubijalsko. 32.000 zacetna cena za HRV....more clovek bit res malo prtisnjen da to kupi
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe dec 15, 2023 1:25 pm

Hibridi jih tepejo.
 
mito3000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: To feb 24, 2015 11:35 am

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a mito3000 Pe dec 15, 2023 7:15 pm

Moj kolega ima CX-5 z vso opremo, avtomatik. Avto je udoben in dobro izdelan. Sedaj ima 180.000 km in večjih težav z njim ni imel. Lani je edino menjal sprednjo luč zaradi kondenza in nekaj malega na podvozju. Sem imel CX30 in pošteno trpel z njo. Sedaj bi bolj gledal v smeri Toyote, najbrž CHR s katero so večinoma precej zadovoljni in še najdaljšo garancijo ima.
Zadnjič spremenil mito3000, dne Pe dec 15, 2023 7:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 229
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a RUNAČ Pe dec 15, 2023 7:50 pm

1992Diavolo1992 je napisal/-a:Hibridi jih tepejo.


Ma še večja težava pri modelu HR-V je po moje sistemska moč oz. zmogljivost hibridnega sklopa. Za isti denar oz. malenkost več dobiš pri corolli cross konkretno močnejši sklop 2.0 oz. za manj denarja sklop 1.8, ki pa je tudi zmogljivejši kot ta v Hondi.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a xxl So dec 16, 2023 8:38 am

C-HR ni najbolj primerna za družine, za to je Corolla Cross. Nova 2.0 C-lub, solidno opremljena, je že podobna ceni 2.0 Corolla Cross Style, katera ima še zraven gretje sedežev. Prav zaradi gretja sedežev me je minilo razmišljat o novi, ker če jih hočem imeti, moram vzeti C-hic, kateri pride 6200€ več. 40 000+ pa je že preveč, potem raje začnem razmišljati o EV.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a luxxx7 So dec 16, 2023 12:20 pm

Kaj pa kakšen Alfa Romeo Tonale?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a xxl So dec 16, 2023 11:11 pm

Če mene vprašaš, ni me pritegnila. Cena s spodobno mehanizacijo je previsoka, pa še niti pravi HEV ni. Potem raje vzamem novo C-HR za podoben denar.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a brett Ne dec 17, 2023 4:28 pm

Bova sla z ženo po novem letu testirati Cupro, Mazdo in Škodo. Pa eventualno še Hyundai.

Ima morda kdo kakšne izkušnje kako je s popusti zadnje čase? V %. Sploh Cupra me zanima... Če bi dal 27k€ pologa, ostalo leasing (da mi dajo kak popust) na 5 let in po letu dni že poplačal vse.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kateri mid-size SUV

Napisal/-a Polo78 To dec 19, 2023 3:09 pm

brett je napisal/-a:Sprva sem gledal VW T-Roc R-Line 1.5TSI, a je notri obupno veliko piano plastike


Morda bi moral pogledat T-Roc z opremo 'style', kjer je precej manj te piano plastike. Poleg tega ima že v osnovi nekaj več uporabne opreme kot R-Line in pa kar bi meni osebno bilo najbolj pomembno, na volanu ima fizične gumbe za razliko od kapacitivnih pri R-Line.

Je pa seveda zdaj odvisno, če rabiš večji avto, potem je treba bolj gledat v smeri SUV C razreda, to je pa potem CX-5, 3008, Kuga, mogoče Tiguan (verjetno že predrag) ali kaj podobnega... Ker T-Roc, CX-30, Formentor ipd. so razred nižje in to se pozna pri notranji prostornosti.
Antiznačkar po prepričanju
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 112 gostov