Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Alex12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 18, 2023 12:04 pm

Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a Alex12 Pe dec 22, 2023 10:57 am

Pozdravljeni,

odločam se za nakup Passata alltracka ali Tiguana allspaca in bi rad slišal vaša mnenja, predloge in izkušnje.

Okvirji: Rabljen, od letnika 2019 naprej, pod 100 000 km, dizel 150 KM z ročnim menjalnikom ali 190 KM z DSG7 (bolj verjetno), 4 MOTION.

Razlog za alltracka med Passati je večja oddaljenost od tal. Klasični in znižani R-line modeli so mi prenizki. Razlog je občasna vožnja po slabših terenih, vleke prikolice.

Razlog za allspaca med Tiguani je prtljažnik. SUV-i ne blestijo v prostornem prtljažniku in navaden Tiguan ni nobena izjema. Allspace se mi zdi, da se približa prostornosti karavana/enoprostorca.

Zanima me vaše mnenje v katero smer se je bolje obrnit - karavan ali SUV? Z vidika vozne dinamike nisem zahteven in vem, da bo tudi višji Tiguan v redu. Stroškovno je verjetno alltrack boljša izbira (verjetno bolj normalne dimenzije pnevmatik, mogoče malenkost ugodnejša poraba)? Kaj pa kvaliteta izdelave in zanesljivost?

Hvala za vaš odziv. :D
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a mevden So dec 23, 2023 10:33 am

Če gledaš oba, z enako opremo, mislim da ne more biti preveč razlike v kvaliteti notranjosti. Vsekakor trend narekuje, da se vedno več kupcev odloča za SUV. Verjetno ga boš tudi lažje prodal kasneje. Porabo zna imeti tiguan malo višjo,vozna dinamika bo pa v prid passatu. Vsekakor dsg, vendar lahko pričakuješ na okol 200.000km, da bo verjetno potrebno menjat mehatroniko. To velja za dsg 7. Cca 1000 eur te to stane.
Na cca 90.000 km ribne vodna pumpa na tdi 150, pomoje je enako na 190 konjskem. In pa slabost passata so zadnji zavorni diski, hitro začnejo ružiti...jaz sem jih menjal na 60.000km (garancija), pol je bilo do 140.000km mir. (Avto se je nato prodal).

Nekateri pravijo da tudi začne piti olje nad 150.000km, nam se je prižigala lučka za manjko olja na cca 17.000km, malo dolili in je bil mir do 30.000km ko je bil predpisan redni servis.

To so nekako značilne pomanjkljivosti....lahko pa seveda tudi kaj druzga crkne, kar ni tako pogosto....

Glej ohranjenost, dokumentacijo, zgodovino, stanje karoserije. Klasika pač
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a berlonso So dec 23, 2023 11:54 am

Če primerjam Passata 2020 in Tiguana 2017, je notri Passat bolje izdelan. Tudi določene tipke (volan, ročna) so pri Tiguanu bile takrat pobrane iz Golfa. Največja razlika se opazu pri ročajih vrat znotraj, kjer pri Tiguanu kar precej "škripa" ob odpiranju in zapiranju, pri Passatu je boljse sestavljeno in brez zvokov.
Lahko da je pri novih letnikih to odpravljeno in ima dele iz Passata, ne vem...
Glede vodne pumpe, narejenih imam 128.000km in zaenkrat še špila prvovgradnja (2.0 150km). Upam, da me ne pusti kje na cesti. Zadnji diski menjani, je ružilo ravno nekje pri 90.000km, sedaj se malenkost sliši ob močnejšem zaviranju, ampak ni še panike.
 
Alex12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 18, 2023 12:04 pm

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a Alex12 Po dec 25, 2023 3:48 pm

Hvala za odgovor.

Zanimivo, pričakoval bi da sta Tiguan in Passat poravnana po kvaliteti materialov in izdelave...

Za diske torej pričakuješ, da se bo zadeva ponovila? Potem tudi novejši letniki Passatov (2020 si zapisal) še nimajo odpravljene težave?

Tiguan ima tudi težave z zadnjimi diski? Koliko kilometrov ima Tiguan? Ima DSG, če ja, so kakšne težave?
mevden je napisal/-a:Če gledaš oba, z enako opremo, mislim da ne more biti preveč razlike v kvaliteti notranjosti. Vsekakor trend narekuje, da se vedno več kupcev odloča za SUV. Verjetno ga boš tudi lažje prodal kasneje. Porabo zna imeti tiguan malo višjo,vozna dinamika bo pa v prid passatu. Vsekakor dsg, vendar lahko pričakuješ na okol 200.000km, da bo verjetno potrebno menjat mehatroniko. To velja za dsg 7. Cca 1000 eur te to stane.
Na cca 90.000 km ribne vodna pumpa na tdi 150, pomoje je enako na 190 konjskem. In pa slabost passata so zadnji zavorni diski, hitro začnejo ružiti...jaz sem jih menjal na 60.000km (garancija), pol je bilo do 140.000km mir. (Avto se je nato prodal).

Nekateri pravijo da tudi začne piti olje nad 150.000km, nam se je prižigala lučka za manjko olja na cca 17.000km, malo dolili in je bil mir do 30.000km ko je bil predpisan redni servis.

To so nekako značilne pomanjkljivosti....lahko pa seveda tudi kaj druzga crkne, kar ni tako pogosto....

Glej ohranjenost, dokumentacijo, zgodovino, stanje karoserije. Klasika pač


Hvala za izčrpen odgovor.

Glede DSG se strinjam, da pritiče takšnemu avtu. Privatno sem si do zdaj lastil vedno avte z ročnim menjalnikom. Nad službenimi DSG7 nimam večjih pripomb. Je pa res, da se ne ukvarjam z njihovim vzdrževanjem...
Ok, 200 000 km mehatronika. To je cena (1000 €) na pooblaščenem servisu, z delom? Kaj pa sklopki? Kaj še lahko pričakujem do cca 300 000 km od DSG7?

Problem zavornih diskov je slaba prvovgradnja ali slaba zasnova zavor? Se to potem rado ponavlja? Enako vprašanje za vodno pumpo? So morda te napake ob manjši prenovi v letu 2020 odpravljene (2.0 motor z 200 KM, novejše luči, facelift kabine)?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1166
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a meganer Po dec 25, 2023 7:09 pm

Prvič slišim, da bi šla elektronika na dsg7?


Ali to govorite iz gostilniški debat ali iz lastnih izkušenj.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a berlonso To dec 26, 2023 8:44 am

Alex12 je napisal/-a:
berlonso je napisal/-a:Če primerjam Passata 2020 in Tiguana 2017, je notri Passat bolje izdelan. Tudi določene tipke (volan, ročna) so pri Tiguanu bile takrat pobrane iz Golfa. Največja razlika se opazu pri ročajih vrat znotraj, kjer pri Tiguanu kar precej "škripa" ob odpiranju in zapiranju, pri Passatu je boljse sestavljeno in brez zvokov.
Lahko da je pri novih letnikih to odpravljeno in ima dele iz Passata, ne vem...
Glede vodne pumpe, narejenih imam 128.000km in zaenkrat še špila prvovgradnja (2.0 150km). Upam, da me ne pusti kje na cesti. Zadnji diski menjani, je ružilo ravno nekje pri 90.000km, sedaj se malenkost sliši ob močnejšem zaviranju, ampak ni še panike.


Hvala za odgovor.

Zanimivo, pričakoval bi da sta Tiguan in Passat poravnana po kvaliteti materialov in izdelave...

Za diske torej pričakuješ, da se bo zadeva ponovila? Potem tudi novejši letniki Passatov (2020 si zapisal) še nimajo odpravljene težave?

Tiguan ima tudi težave z zadnjimi diski? Koliko kilometrov ima Tiguan? Ima DSG, če ja, so kakšne težave?


Pri sami armaturki in centralnem delu ne vidim nekih bistvenih razlik pri kvaliteti materialov in izdelave. Mislim da je Tiguan bolj ekvivalent Golfu po izdelavi. Nasplošno se mi zdi v Passatu več prostora povsod, razen logično za glave nekaj manj. Pri mojem 2020 so zadnji diski ružili, sedaj se to malenkost sliši, morda sem tudi bolj občutljiv na to. Je pa DSG, pravkar menjano olje in po menjavi zanimivo pretika bolj gladko (mogoče so naredili tudi kakšen update?).
Omenjenega Tiguana ima prijatelj, 2.0tdi 150 z ročnim menjalnikom s cca 109.000km in je pred kratkim kupljen, tako da ne vem veliko glede dosedanjega vzdrževanja.
 
Alex12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Po dec 18, 2023 12:04 pm

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a Alex12 Sr dec 27, 2023 1:17 pm

meganer je napisal/-a:Prvič slišim, da bi šla elektronika na dsg7?


Ali to govorite iz gostilniški debat ali iz lastnih izkušenj.


Kolikor je meni znano se v Passate z DSG7 vgrajuje menjalnik DQ381. Google najde omenjene probleme, očitno niso tako redki in so generalni problem DQ381 (niso vezani zgolj na Passata): https://immotoolscy.com/dq381-mechatronic-unraveling-tiguan-dsg-gearbox-problems/
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2857
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Passat alltrack vs. Tiguan allspace

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jan 14, 2024 7:31 pm

Da ne odpiram nove teme.

Passat alltrack vs. navaden Passat variant.
Če sta oba na istih kolesih, kateri je bolj udoben za vožnjo po navadni cesti.
Je alltrack bolj trd ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov