Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Bjorm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jan 16, 2024 7:48 pm

Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a Bjorm To jan 16, 2024 8:41 pm

Pozdravljeni!

Kupujem rabljen avto za obdobje cca 2 leti.
Dnevno prevozim okrog 100km, malenkost več kot polovica je avtoceste. 2x mesečno opravim pot MB-LJ in nazaj.
Iščem avto, ki bo zdržal, brez večjih problemov in me bo za čas 2 let pripeljal iz točke A do točke B.
Okvirno sem gledal letnike med 2005 in 2010, budget do 3000€ (izjemoma max 3500€) (VW passat, škoda octavia, ford focus/s-max/c-max, reno megan/laguna, kia pro_creed, seat altea)

Predvidevam, da bi bilo bolje vzeti dizla? Kaj menite vi na gledane avte in kaj bi izbrali, če bi bili v moji situaciji.

Hvala in lep pozdrav :D
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a thunderbolt To jan 16, 2024 8:57 pm

Sam bi gledal od VAG grupe 1.9tdi, pri renoju pa kakega 2.0 dci. VAG je za moje pojme precej precenjen, spodaj je dobro opremljen in komforten avto:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... t%20Laguna
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a soso Sr jan 17, 2024 1:05 pm

Takšna Laguna zna bit zelo dober nakup, ce se je avto redno servisiral. Sami motorji so zelo dobri, udoben in tih v notranjosti, prostoren, nekaj tezav so sicer imeli s karticami, ampak verjetno je to že urejeno pri teh letnikih.
Megane je prav tako dober avto, glej samo to, da bo 1.9 dci.
AH NI NAM LAHKO!
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a bluesman So jan 20, 2024 3:46 pm

Imel sem v90 2018 awd d4 in je bil odličen za vozit. Dejstvo je, da so xc90 kar dragi, xc60 je tu nekje, mogoče v90 cc.

Servisi so bili kar dragi, kolega ima kodiaqa in ga servisira precej ceneje (ne na pooblaščenem servisu).

Dilema je ali tisti občutek, ki ga imam v premium vozilu odtehta več eur...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a jack86 So jan 20, 2024 4:15 pm

bluesman je napisal/-a:Imel sem v90 2018 awd d4 in je bil odličen za vozit. Dejstvo je, da so xc90 kar dragi, xc60 je tu nekje, mogoče v90 cc.

Servisi so bili kar dragi, kolega ima kodiaqa in ga servisira precej ceneje (ne na pooblaščenem servisu).

Dilema je ali tisti občutek, ki ga imam v premium vozilu odtehta več eur...


MIslim da si v napacno temo odgovoril, tu je letnik 2005-2007 :D
 
golfko di zlodko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne avg 12, 2012 10:15 am

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a golfko di zlodko So jan 20, 2024 10:11 pm

Bjorm je napisal/-a:Pozdravljeni!

Kupujem rabljen avto za obdobje cca 2 leti.
Dnevno prevozim okrog 100km, malenkost več kot polovica je avtoceste. 2x mesečno opravim pot MB-LJ in nazaj.
Iščem avto, ki bo zdržal, brez večjih problemov in me bo za čas 2 let pripeljal iz točke A do točke B.
Okvirno sem gledal letnike med 2005 in 2010, budget do 3000€ (izjemoma max 3500€) (VW passat, škoda octavia, ford focus/s-max/c-max, reno megan/laguna, kia pro_creed, seat altea)

Predvidevam, da bi bilo bolje vzeti dizla? Kaj menite vi na gledane avte in kaj bi izbrali, če bi bili v moji situaciji.

Hvala in lep pozdrav :D

Kot prvo se je potrebno zavedati, da gledaš avtomobile, stare med 15 in 20 let. Tu je zelo težko govoriti o tem, da mora avto zdržati brez kakšnih večjih težav. DA, tudi takšen avto te bo pripeljal iz točke A v točko B. Se pa moraš zavedati še tega, da izbiraš med modeli, ki so aktualni in ker si usmerjen v iskanje dizla, je vse to lahko še toliko bolj tvegano. Verjetno imajo takšni avtomobili za sabo že konkretno kilometrino in so po domače povedano »letom primerni.« Po moje boš imel majhen izbor najti dobrega te starosti in tega ranga/modela. Saj ne rečem, da to ni možno, ampak naloga bo kar težka. Razen če poznaš lastnika in avtomobil oziroma pogledaš kje v družinskem deblu.
To je moje mnenje. Pa srečno pri nakupu.
 
BOBoo
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: So mar 02, 2019 6:45 am

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a BOBoo So feb 03, 2024 7:26 am

edit mod
V še aktualne teme je grdo mešat svoj drek zraven :roll:

Odpri svojo temo! :twisted:
 
clio05
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: To dec 20, 2022 10:22 pm

Re: Nakup rabljenega vozila

Napisal/-a clio05 Ne feb 04, 2024 11:24 pm

Računaj, da bo potrebno v tak avto tud vložit 500-1000 evrov in tudi več sploh če razmišljaš o dizlu, tam poleg menjava jermenov, ali ketne pride še 700 evrov vztrajnik, če ga še niso menjal.....potem turbina itd....., če hočeš dober avto imet, kje so še roke, končniki, in drugo. Vzami si čas poglej avto dobr.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 94 gostov