Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Mazda2 So jan 27, 2024 9:47 am

ban je napisal/-a:Kolega je dobil predračun od uradnega servisa za škodo karoqa. Olje, oljni filter, svečke, servisni pregled. Torej običajni servis. Cena pa 490 €. Pa je škoda daleč od kakšne premium znamke.

Tole še zdaleč ni normalna cena kot pravita dva komentatorja kasneje. Jaz sem na pooblaščenem servisu (olje, filter, kabinski filter, razen svečk) plačal malenkost nad 170. Sicer za japonsko znamko. Ne vemo pa, ali so bile za tistega Karoqa to vžigalne ali grelne svečke.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a jack86 So jan 27, 2024 9:56 am

V podobni situaciji sva z mojo... Ravno sva odprla to debato te dni :D

Sva v gradnji hise in pred tem sva kupila V90.
Ali avto prodati in imeti kaj drugega (cenejsega) zanesljivega, da nas vso druzino brez skrbi vozi naokoli?
Kaj?
Koliko bo dejansko cenejsi avto 4-5 let star, kot je trenutni?
Dodatnih stroskov z avtom nimava..

Servisi me stanejo cca 200-300€ (priznan volvo mojster), gume so sprejemljive dimenzije (michelin 150€/kos), zavarovanje je malo drazje..

Najraje bi sel na novega cliota ali megana, ampak pri 5 clanski druzini zaenkrat ne gre...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Firediver So jan 27, 2024 10:30 am

Kar imaš obdrži. V času gradnje mora tudi družina funkcionirati normalno.
Če pa pri gradnji tudi sodeluješ, ti predlagam kako "kapelico". Ko sem bil jaz v taki situaciji, sem si za jurja nabavil berlinga van in velikokrat so mi robo kar z viličarjem naložili.
Ko sem z gradnjo končal, pa ta avto ni šel od hiše, pravzaprav ga imam raje od družinskega, ker ga ni treba ahtat.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a boštjan_01 So jan 27, 2024 8:59 pm

Kristjan123 je napisal/-a:Vsekakor " servisiran na pooblaščenem servisu" večini, da nek občutek pri nakupu, da je bil avto servisiran tako kot se zagre. Ni pa nujno ...

Tako je, imaš samo potrdilo od pooblaščenca, da se je redno servisiralo z ustreznimi olji in orginalnimi deli. Nikjer nič ne piše kako je lastnik drugače skrbel za avto, kje ga je vozil, kakšen je njegov stil vožnje, ... Poznam kar nekaj primerov, ko razen obveznih servisov, ostalo popravljajo doma v garaži. S tem dejanjem te zavestno zavede, da se na avtu ni nikoli nič popravljalo.
V glavnem nategovanje naroda kako čimveč pokasirat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 119 gostov