Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a bluesman Pe jan 19, 2024 10:56 pm

Zdravo,

trenutno vozim električno vozilo (službeno), ki ga bom verjetno to leto vrnil. Odprl bi debato, da vidim mnenja (tvegano vem... :) ):

Sem povprečen voznik, ne divjam, dosti sem na avtocesti tempomat na 140 km/h, na navadnih cestah po omejitvah.

Sem tudi že v takih letih, da mi razkazovanje ni najbolj važno.

Vseeno pa se rad peljem udobno tako, da pridem na cilj spočit.

Kar je must:
radarski tempomat (še bolje prediktivni) + funkcijo samodejnega ustavljanja v prometnih konicah
Lane keeping assist + vse ostale asistence za varnost (mrtvi kot, čelna asistenca)
4X4
avtomatik
adaptivni žarometi (led)

Okvirni budget 30.000 eur
Imam dve možnosti: kupit bolj novo vozilo npr kodiaqa (sem ga vozil in mi je kar všeč) ali kupit premium starejše vozilo, npr volvo XC60 ali XC90.
SUV zaradi višjega sedenja.

Kaj bi vi vzeli?
 
Zodd
Novinec
 
Prispevkov: 415
Pridružen: To okt 17, 2006 9:38 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Zodd So jan 20, 2024 7:15 am

vitara
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a thunderbolt So jan 20, 2024 8:29 am

Ce ti je kodiaq vsec, potem ne vem, zakaj volvo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a xxl So jan 20, 2024 10:20 am

Zodd je napisal/-a:vitara

Ali S-cross, novo, seveda. Ampak, frajer ne boš, kot v Volvu. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a boštjan_01 So jan 20, 2024 10:41 am

Če ti je Škoda všeč, ti bo Volvo še bolj. Pri Volvotu je vse dražje na dolgi rok (zavarovanje, poraba, redni servisi, rezervni deli, ...)
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a tha_man So jan 20, 2024 12:07 pm

Kolikor denarja, toliko muzike, samo ne pozabit, da to velja tudi na dolgi rok (vzdrževanje). Toliko bolj, ko je vozilo v letih. Če še nisi, se pojdi usest in zapeljat Volvota, pa boš videl, če ti je vredno.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a thunderbolt So jan 20, 2024 1:20 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Če ti je Škoda všeč, ti bo Volvo še bolj. Pri Volvotu je vse dražje na dolgi rok (zavarovanje, poraba, redni servisi, rezervni deli, ...)

Kar se vzdrzevanja tice, ni volvo noben bav bav-imam in vem.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a jack86 So jan 20, 2024 3:29 pm

Volvo ni nic drazji od skode, iz prve roke.

Sem sel gleda superba, poleg njega je bil V90... Ni blo tezko izbrat :D

XC/V/S90 imajo serijsko radarski tempomat in pilot assist.


Mislim, da na slovenski trg (cena rabljenih), si vecji frajer v skodi kot volvotu ;)

- servisi, cca 200€
Zadnjič spremenil jack86, dne So jan 20, 2024 4:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a jack86 So jan 20, 2024 3:29 pm

AWD je pa itak poezija... 8)
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a bluesman So jan 20, 2024 5:55 pm

Prej sem imel v90 d4 awd in je bil avto zelo udoben. Premijski občutek je bil, če primerjam s passatom, ki sem ga imel še prej. Kolega ima kodiaka in servisira precej ceneje kot sem jaz v90. XC90 je nedostopen zaradi cene, xc60 starejši letnik bi prišel v poštev. ali pa kak v90 cc.
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a HitriZajcek Ne jan 21, 2024 9:08 am

edit mod
Zakaj citiranje? Predhodni post se NE citira! :roll:


Ko smo kupovali XC60 (omejen prostor v garaži ... :cry: ) je bil XC90 s podobno opremo in motorjem 5-10 tisočakov dražji, ker je že imel vključeno praktično vso dodatno opremo, ki jo je bilo treba pri XC60 dokupit. Pri rabljenih bi pričakoval da je razlika še manjša?
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Metadom Ne jan 21, 2024 10:33 pm

Zdravo Bluesman. Sem prebral pred dnevi celoten thread ko si sel iz Passata na V90-ko. Ali lahko prosim malo porocas o tem oziroma podas povezavo do posta kjer si to mogoce ze opravil — torej, izkusnje z Volvotom. Hvala in lep pozdrav!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a mevden Po jan 22, 2024 12:44 am

Malo tudi računaj, kje boš servisiral volva ali škodo. Pri prvem, ne bo tako enostavno, za vsakim vogalom.

Če ti to kaj pomaga
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a emozul Po jan 22, 2024 11:19 am

Tudi sam sem gledal rabljenega volvota, vendar sem se potem odločil raje za novo škodo.
Avti imajo skoraj 70tkm, malenkost dražji servisi, za servisirat bi mogel deleč stran,...
Res, da je volvo mnogo boljši a noben ni imun na okvare, tam pa vseeno novo in podaljšana garancija.
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Metadom Po jan 22, 2024 12:31 pm

Bluesman: Še nekaj me zanima. V eni objavi si napisal, da upaš, da boš V90-ko vsaj še pol desetletja vozil. Kaj se je spremenilo v relativno kratkem času, da si potem zamenjal? Hvala!
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a bluesman Po jan 22, 2024 8:28 pm

Zdravo,

tule je nekaj komentarjev glede V90:
Jaz sem imel v90 awd d4 , letnik 2018 do pred kratkim. Nobenih težav, razen zgoraj omenjene vlage v zadnji luči, ki sem jo zamenjal.

Zdaj vozim službenega Id4 in ni primerjave. Ne govorim o tem, da je to suv tisto pa karavan. Gre za občutek v kabini. V90 je premijski avto, razlika v kvaliteti je občutna. Nobenih težav v treh letih.

Ker pa gre za premijski avtomobil so servisi dragi, tudi nadomestni deli (zadnja luč) so kar dragi, ne pozabi da za zavarovanje gledajo nabavno ceno novega (za mojega je bila 72.000 eur) in je temu primerno drago kasko zavarovanje (1200 v mojem primeru s polnim bonusom).

Pač premijski avtomobil. Ni problem kupiti, je pa dobro imeti kakega tisočaka za rezervo, če kaj gre.

Jaz sem prvi dve leti peljal kar v mb, tam kjer sem ga kupil, potem pa sem za hec vprašal še v Murski za ceno servisa in je bila precej nižja. Pa v MB so vedno nekaj našli še poleg... :)

Drugače pa zagotavljam, da ti ne bo žal. CC je še toliko boljši, ker je malce dvignjen. Ko dam službenega nazaj, je Volvo spet v igri... :)

Kot lahko prebereš sem prodal, ker sem dobil službeno vozilo v lastno uporabo.

Volvo V90 je bil daleč najboljši avtomobil, ki sem ga vozil. Udobje v vožnji, občutek v kabini, zelo dobro te čuva na cesti. Ena izmed lastnosti, ki sem si jo zapominl je, da je lane keeping assist v kombinaciji s pilot assistom deloval odlično. Avto je bil na sredini in se ni od tam premaknil. Pri ID4 avto tako zelo vozi iz leve črte na desno črto in nato precej opazno popravi volan... katastrofa.

Avto je bil brez težav, redni servisi in to je bilo to.

Kar mi ni bilo najbolj všeč... servisi so dragi, v enem od postov sem pisal, da se mogoče jaz ne znam pogajat, ampak cena je bila vedno višja kot v passatu. Nisem pa tip človeka, ki kupi avto, potem pa svoje dele na netu kupuje pa svoje olje... Druga stvar, android in/ali apple auto deluje samo preko kabla, ni wirelessa, torej je potrebno vedno kabel priklapljat. Multisense prikaže telefon samo na pol zaslona. To so zame manjše stvari so pa za omeniti.

V času nakupa sem gledal tudi ostale tekmece (bmw, audi). Volvota sem kupil, ker izraža drugačen status, nam bolj domač skandinavski. Bmw-jev in Audijev je kar nekaj na cesti.

Skratka občuti se razlika v vožnji, čutiš, da gre za premijsko vozilo. Če imaš izbiro, glej za inscription modelom, ki ima vso opremo. Računaj pa na drago zavarovanje...
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Metadom Sr jan 24, 2024 4:02 pm

Hvala, da si delil!

Bi mogoče lahko deliš še koliko je bil povprečen servis? Seveda, bo tista cifra z podražitvami v zadnjih 24 mesecih verjetno pase, ampak samo toliko, za občutek.

"Glede Volvota potem se pa sekira za servis", bi lahko kdo rekel. Samo hočem imeti vse podatke (kolikor lahko) preden naredim odločitev.
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a bluesman Sr jan 24, 2024 6:39 pm

Zdravo,

354 eur z originalnimi deli, navadni servis filtri in olje.

Center Lepoša Murska Sobota
 
Metadom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Pe jan 19, 2024 2:20 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Metadom Sr jan 24, 2024 9:39 pm

… jaz pa plačal zadnji servis za Peugeot 308 okoli 340€ hahaha…. Mislim sigurno je Volvo servis zdaj tudi 10-20% dražji kot pa 2022, ampak vseeno. To pa res ni bav bav. Vseskozi si pa mislim kako so dragi servisi pa ne vem kaj še za te premim vozila… hvala ti!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a boštjan_01 Sr jan 24, 2024 10:24 pm

Saj menjava olja in filtrov ni nič posebnega in se cene ne razlikujejo bistveno od ostalih znamk. "Premium" cene se začnejo od tukaj naprej. Že vsaki šrauf ali fedra ali duhtunga ima premium ceno, čeprav ni popolnoma nič posebnega. Tako je pri vseh premium znamkah.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 101 gostov