Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a ban Če jan 25, 2024 7:13 am

Kolega je dobil predračun od uradnega servisa za škodo karoqa. Olje, oljni filter, svečke, servisni pregled. Torej običajni servis. Cena pa 490 €. Pa je škoda daleč od kakšne premium znamke.
 
burek66
Novinec
 
Prispevkov: 104
Pridružen: Sr jul 30, 2003 11:53 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a burek66 Če jan 25, 2024 8:44 am

Tudi na uradni servis lahko prineseš svoje olje in svečke in prihraniš kar nekaj denarja. Po mojih izkušnjah so marže na pooblaščenih servis, ne glede na znamko, za tako rekoč potrošni material kar visoke.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a xxl Če jan 25, 2024 9:29 am

Pri Toyoti serviserji mutijo z odgovori na vprašanje, če prineseš svoje olje. Od tega, da je ura dela potem višja, do tega, da to lahko delaš, dokler je vozilo v garanciji, ko pa nastopi jamstvo do 185 000 km v desetih letih, potem pa to ne velja več. Mislim...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Steinkauz
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: To apr 01, 2008 7:36 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Steinkauz Če jan 25, 2024 9:49 am

bluesman je napisal/-a:Zdravo,

354 eur z originalnimi deli, navadni servis filtri in olje.

Center Lepoša Murska Sobota


No olje je 30 eur, filtri so vsak max 15 eur.
Pol pa računi maržo.

Ampak pri premium znamkah, ne bo ta glavna razlika v malem servisu, ampak drugje, od bremz naprej.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a boštjan_01 Če jan 25, 2024 9:54 am

Če si sam rihtaš dele, ti ne more serviser dajat garancije. Garancijo moraš uveljavljat tam kjer si kupoval dele. Za brezplačno menjavo tudi ni odgovoren serviser.
To je povsem logično.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a JG2 Če jan 25, 2024 12:09 pm

ban je napisal/-a:Kolega je dobil predračun od uradnega servisa za škodo karoqa. Olje, oljni filter, svečke, servisni pregled. Torej običajni servis. Cena pa 490 €. Pa je škoda daleč od kakšne premium znamke.


Normalna cena. Jaz sem na svojem XC40 dal za drugi servis (8/2023) na uradnem servisu cca 750 EUR. Kar je bilo dodatno menjano so bile zadnje zavorne obloge, kot na karoq-u, ostalo pa isto.
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Al_Capone Če jan 25, 2024 2:39 pm

ban je napisal/-a:Kolega je dobil predračun od uradnega servisa za škodo karoqa. Olje, oljni filter, svečke, servisni pregled. Torej običajni servis. Cena pa 490 €. Pa je škoda daleč od kakšne premium znamke.


Normalna cena, ne vem zakaj se špara na servisih, gumah...itd..., ljudje vozijo avte za 30k, 40k, potem boš pa ja imel denar za servis, pa naj bo to 300 eur, 400 eur al kokrkoli že. Pripelješ na servis, pa plačaš pol. Ajde, da nimaš denarja, pa voziš avto za 1k -5k eur, ali pa da ti avto ne pomeni tolko, pa voziš kak star avto, pa ga pol voziš pod kozolec šraufat.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a emozul Če jan 25, 2024 2:44 pm

Nisem ravno revež, samo 490 evrov za škodo, se mi pa zdi, da nas kot povsod, strižejo kot ovce.
 
Uporabniški avatar
Al_Capone
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: To avg 06, 2013 11:58 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Al_Capone Če jan 25, 2024 2:47 pm

To pa ja, lupijo nas na veliko.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a soso Če jan 25, 2024 4:12 pm

Če se avto vozi na pooblaščen servis, tam so res visoke cene, že sama urna postavka na Fordu je 50 +ddv, obstajajo pa mehanične delavnice, ki še vedno delajo ugodno v primerjavi s pooblaščenci. Tukaj se lahko račun tudi prepolovi.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4170
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a xxl Če jan 25, 2024 6:04 pm

Al_Capone je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Kolega je dobil predračun od uradnega servisa za škodo karoqa. Olje, oljni filter, svečke, servisni pregled. Torej običajni servis. Cena pa 490 €. Pa je škoda daleč od kakšne premium znamke.


Normalna cena, ne vem zakaj se špara na servisih, gumah...itd..., ljudje vozijo avte za 30k, 40k, potem boš pa ja imel denar za servis, pa naj bo to 300 eur, 400 eur al kokrkoli že. Pripelješ na servis, pa plačaš pol. Ajde, da nimaš denarja, pa voziš avto za 1k -5k eur, ali pa da ti avto ne pomeni tolko, pa voziš kak star avto, pa ga pol voziš pod kozolec šraufat.

Zakaj bi plačal več za enak oljni filter za MB A 1.5 CDI, kot za dacio 1.5 dci z enakim motorjem? Ker imam denar? Mislim, ej...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a JG2 Če jan 25, 2024 7:22 pm

Zato ker lahko, tako simple je to. Drugače sem pa jaz kot sem omenil na Volvo uradnem servisu plačal preko 100 EUR na uro, pa sploh nimajo več postavke “na uro” sedaj so točke, npr. menjava olja 100 točk cena ene točke je pa 3 eure plus olje (5 litrov po 30 EUR pa filter 50 EUR) si pa na 500 EUR samo menjava olja in filtra. No saj ti dajo popust 10 procentov, sam kaj ko ti potem spet en ventilček zašravbajo pa diagnostiko naredijo pa je spet 30 točk po 3 eure:)
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a soso Če jan 25, 2024 7:34 pm

Če prav računam si samo za delo menjava olja + filtra plačal 300 eur? To pa je oderuško! Razen, če morajo motor ven vzet :-)
Kako to, da se raje ne odločite za kakšen drugi servis, ki ni pooblaščen?
AH NI NAM LAHKO!
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a JG2 Če jan 25, 2024 7:39 pm

Prav razumeš. Cca 350 EUR za delo: menjavo olja, filtrov, svečk in zadnji zavornih oblog. Cca 2,5 uri je bil avto narejen. Kot sem rekel je prišlo kar več kot pa 100 eur/uro.
Peljal sem na pooblaščeni servis ker je avto bil še v garanciji (jaz sem kupil nov avto).
Zakaj pa ne vozim drugam kot pooblaščen servis je pa odgovor zato, ker vsi nepooblaščeni servisi ki delajo tako kot se zagre in ti izdajo račun, računajo nekje 10 do max 20% manj kot je cena na uradnem servisu. Vsaj takšne so moje izkušnje. Servisiranje v smislu da sam naberem material in mi potem sosed ki dela na kakšnem servisu potem zvečer v garaži dela servis me pa ne zanima, čeprav vem da je to zelo poceni.
 
blasfemik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po feb 10, 2020 12:05 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a blasfemik Če jan 25, 2024 10:02 pm

Modreci bi na koncu vsekakor raje kupili tvoj avto, vseskozi servisiran na pooblaščenem servisu, kot pa enakega, servisiranega pri sosedu v garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Firediver Pe jan 26, 2024 11:11 am

Sosed v garaži pri servisu priloži kakšno verodostojno potrdilo, da je bil avto primerno vzdrževan?
Modreci pač ne nasedajo besedam "na lepe oči", ker so pametni. Bi pa jih vseeno vprašal kaj svetujejo glede nakupa avta, novega ali rabljenega, da bi bil to pametni (modri) nakup...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3583
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a ban Pe jan 26, 2024 12:55 pm

JG2 je napisal/-a:
ban je napisal/-a:Kolega je dobil predračun od uradnega servisa za škodo karoqa. Olje, oljni filter, svečke, servisni pregled. Torej običajni servis. Cena pa 490 €. Pa je škoda daleč od kakšne premium znamke.


Normalna cena. Jaz sem na svojem XC40 dal za drugi servis (8/2023) na uradnem servisu cca 750 EUR. Kar je bilo dodatno menjano so bile zadnje zavorne obloge, kot na karoq-u, ostalo pa isto.

Ok, vsak ve zase. Jst vem da mi moj mehanik naredi enako kvalitetno kot nek vajnec na pooblaščenem, imam svoje olje iz špara, ki je enako kot pri pooblaščencu, enako velja za filter. Samo je na koncu račun 3x manjši, razliko pa lahko bolj pametno ponucam.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Firediver Pe jan 26, 2024 1:54 pm

Pričakuješ, da ti bo ob prodaji vsak verjel na besedo, da je avto dobro vzdrževan?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a Kristjan123 Pe jan 26, 2024 5:05 pm

Vsekakor " servisiran na pooblaščenem servisu" večini, da nek občutek pri nakupu, da je bil avto servisiran tako kot se zagre. Ni pa nujno so bili primeri zaračunanih in nezamenjanih delov tako da... o strokovnosti in doslednosti bi se spet dalo debatirat pač odvisno komu avto pride v roke za sraufat. Tako , da jaz to pri nakupu vzamem vse z rezervo. Sem imel priliko videt veliko "bližnjic", ki so jih ubrali pri servisiranju. Da bi pa dal 500 eur za tiste par litrov olja in filter in kavico pri sprejemniku. Dokler imam dve funkcionalne roke in mi delajo možgani ni šans...
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Dilema: novejši avto nižjega razreda ali premium vozilo

Napisal/-a bluesman Pe jan 26, 2024 10:07 pm

Servis je samo ena izmed postavk seveda. Najbolj mi gre na živce dejstvo, da so avtomobili postali tako dragi. Jasno je, da avtomobil ni glih neka investicija, moraš pa ga imeti. Kupiš novega, ki ima garancijo, kar dosti avtohiš ti za ugodnosti pogoujuje neko vrsto financiranja. To seveda veže pooblaščene servise in kasko zavarovanje, ki vse skupaj še bolj podraži.

Pa si rečeš, da boš vzel rabljenega. En kup avtohiš, če gledam ta forum skoraj ni avtohiše, ki ne bi bila v rubriki nategatorji. Cene rabljenih so pa filingransko postavljene toliko nizko, da je ceneje, spet pa ne toliko, da bi vzel v zakup možne komplikacije.

Potem pa je tu še dilema iz naslova: kupit nov srednji razred ali rabljen premium razred, ki pa ima po navadi kar višjo ceno.

Še dobro, da nisem več v letih, ko bi mi avto predstavljal statusni simbol :mrgreen:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 118 gostov