Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a boštjan_01 Ne feb 04, 2024 10:33 pm

Ti znani slvesi o uvoženih avtomobilih so še iz šasa izpred 20 let in več. Takrat so se iz Nemčije na veliko uvažali taxiji in podobni tudi preko pol milijona kilometrov. Servisne knjige so se vodile ročno, kar ni težko ponaredit. Za preverjat točnost podatkov si se moral peljat v Nemčijo 800km, tega pa nihče ni delal. Vsak servis je bil narejen v drugi delavnici, da so čimbolj zakomplicirali.

Danes se avti že zaradi toarniške garancije servisirajo vsaj 5 let pri pooblaščencu. Podatki se vnašajo v računalniško bazo in jih lahko preveriš na katerem koli koncu sveta samo z par kliki.

Da je večja možnost nategancije samo zato, ker je uvožen, je smešno. Vsaj meni.
Drugo je ko se starejši avti več ne vozijo k pooblaščencu. Če ni znane zgodovine, je ne moreš preverjati, logično.
Seveda še vedno ostajajo možnosti ponarejanja in zavajanja, ampak to sploh nima veze z uvozom.

Po mojih informacijah je bolj varno kupovati uvožene iz S in SZ evrope, kot pa domači. Ker so že sami lastniki bolj pedantni in skrbni.
Ravno nasprotno je v Italiji in Španiji. Tam je sama svinjarija, čim dlje vstran.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a Firediver Po feb 05, 2024 4:03 am

Ne morem trditi, sumim pa vedno bolj, da si iz tega foha.
Iz uvoza pa - smešno ali ne - več ko je posrednikov, slabše je. To velja vedno.
Zanimiva so vozila pri raznih s.p. prodajalcih rabljenih vozil.
Druga stvar pa so vozila ala Premium selection, junge strerne itd. ampak tisti niso več tako ugodni.

Torej, povzemam, da vozil iz uvoza ni vseh za metati v isti koš. Je pa izbira lažja, če se s te ukvarjaš in smeješ "ziherašem".
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
BOBoo
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: So mar 02, 2019 6:45 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a BOBoo Po feb 05, 2024 7:24 am

void je napisal/-a:
BOBoo je napisal/-a:Ti z 140KM in z 116KM so delani za tuji trg. Vsaj tako mi je bilo rečeno.
Pa saj nima veze, kje se lahko zaje***, če kupim iz uvoza?


To pa absolutno ni res. 140hp in 115hp so bli vedno na voljo pri nas. Od leta 2018 dalje.


Tako mi je bilo rečeno na uradnem Renault servisu. Se mi je zdelo da so bučke.
Jih pa na avtonetu skoraj ni.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a boštjan_01 Po feb 05, 2024 7:30 am

" Ne morem trditi, sumim pa vedno bolj, da si iz tega foha. "
Se popolnoma strinjam, imaš pravico mislit in sumit po svoje, saj smo v svobodni državi.
Povem svoje mnenje na podlagi različnih virov informacij, na koncu se vsak sam odloči kaj/komu/koliko bo verjel.

V zgornjem komentarju sem se malo zmotil. Mislil sem napisat da je varno kupovat iz severa in severozahoda evrope. (edit mod - sem popravil)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a DePalmo Sr feb 07, 2024 7:03 am

BOBoo je napisal/-a:
void je napisal/-a:
BOBoo je napisal/-a:Ti z 140KM in z 116KM so delani za tuji trg. Vsaj tako mi je bilo rečeno.
Pa saj nima veze, kje se lahko zaje***, če kupim iz uvoza?


To pa absolutno ni res. 140hp in 115hp so bli vedno na voljo pri nas. Od leta 2018 dalje.


Tako mi je bilo rečeno na uradnem Renault servisu. Se mi je zdelo da so bučke.
Jih pa na avtonetu skoraj ni.

Če se ti zlažejo pri tako preprosti informaciji, a bi jim verjel sploh še kaj?
Na a.netu jih ni ker se ne kvarijo in jih ljudje ne prodajajo.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a Highupthere Sr feb 07, 2024 9:03 am

Avto se prodaja v NM kolikor vidim... :lol: jaz ne bi tvegal.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a void Sr feb 07, 2024 9:42 am

Jaz osebno ne bi nikdar kupu avto od švercerja. To so taki šalabajzerji. Zdej ko sm js prodajau svojega megana, sem naletel na te paciente.

Hočejo ti nakazat dnar predn avto sploh pogledajo, ponujajo smešne cifre, tečnarijo cele dni. Njim je čisto vseeno za avto kolk je očuvan, če je iz enega kosa, nič od tega jih ne zanima. Samo kilometri in letnica, vse drugo je nevažno. Pa da ga dobijo čim ceneje seveda, pa čim dražje prodat. In potem tudi če se izkaže da je s tem avtom kaj narobe, zaslužijo itak več kot dovolj po komadu vozila, da se poštimajo stvari. To grejo na čisti gamble.

Tako da obvoz, sigurno obstajajo bolj pošteni privat lastniki od katerega se da dobiti solidno vozilo. Jaz osebno recimo sem prodajal Megana samo zato, ker sedaj rabim večji avto zaradi naraščaja. Drugače ga sploh ne bi. In če naletiš na tak avto, bo sigurno boljše vozilo, kot pa nek francoski taxi ali pa službeno vozilo, ki so ga vsi garbali.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1131
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a berlonso Sr feb 07, 2024 2:45 pm

Offtopic: Void, si prodal Megana? Zakaj nisi tu gor kaj objavil... :sadd
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a radar Sr feb 07, 2024 4:36 pm

Pri tem trgovcu je kolega pred leti kupil laguno. Z avtom je bilo tako, kot je bilo napisano. Iz njegove izkušnje tega trgovca lahko pohvalim.

Glede avta. Meni ni pomembno ali je avto slovenski ali iz tujine. Pomebna je zgodovina vozila, v kakšnem stanju je .. Tako kot avto iz tujine je tudi slovenski lahko katastrofa. Pa tudi vsi privat prodajalci niso poštenjaki.
Za omenjen avto dobiš 1 leto garancije. Če te kaj skrbi, se dogovori, da ga pelješ npr. Na amzs. Samo to bo tvoj strošek.

Sam sem pred leti kupil avto v tujini in naslednji bo spet..
Lp
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1274
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a mevden Če feb 08, 2024 8:39 am

Tudi sam imam boljše izkušnje z nakupom avta iz tujine kot pa slovenskega od 1. Lastnika. Če je prvi lastnik, še ne pomeni da ga je ujčkal. Odvisno od posameznika, kok mu pač pomeni skrb za vozilo. So pa ti ki jih uvazajo dilerji večinoma servisirani pri pooblaščencu, vsaka napaka se je takoj reševala in so načeloma dober nakup. V 90%. Meni recimo je zelo pomembno da je avto v prvi barvi, čim vidim da je nekaj štrihano,ga ne povoham.

Seveda tudi svojega je potrebno pobarvat kdaj pa kdaj, sem pa takrat zelo izbirčen pri izbiri ličarja n vsaj vem kakšna je bila poškodba od prej. Če pa kupiš strihanega, pa težko ocenis kok je bil butnjen prej.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a boštjan_01 Če feb 08, 2024 9:52 am

Če malo premislim, je nesmiselno hvalit uvožena vozila. Manj kot je kupcev naklonjenim uvozu, manj je konkurence, lažje se pogajam za nižjo ceno.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a void Če feb 08, 2024 2:34 pm

berlonso je napisal/-a:Offtopic: Void, si prodal Megana? Zakaj nisi tu gor kaj objavil... :sadd


Prodal sem ga ja, prvo sem ga dal na avto.net, ampak sm ga kar hitro umaknil zaradi tečnarjenja švercerjev in trume spama po smsih. Kasneje se je en moj znanec/sovaščan javil in ga uzel.

Sej jaz ne pravim da so avtomobili, ki so iz tujine slabi, daleč od tega. Večji problem so te lopovi od švercerjev, ki kupujejo te avte za drobiž v tujini in jih tu prodajajo kot zlate, nedotaknjene, brezhibne, ki so pa daleč od tega. Zato ko sem jaz prodajal svoj avto mi noben ni verjel da ni bil nikjer štrihan, da je avto dejansko BP. Ker so navajeni da so nategnjeni ko kupujejo rabljene avtomobile. Tudi sam iz prakse sem večkrat doživel, ko mi je kdo pripeljal avto od teh prodajalcev na servis, pa se je ugotovilo marsikaj. Tudi to da je avto bil cel barvan in konkretno zaleten, a seveda prodan kot v piko Audi iz nemčije. A verjemi da ta švercer je meu merilec laka s seboj ko je avto kupoval. Ali pa je že kupil zaleten avto, pa je bil popravljen tu pri nas.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a boštjan_01 Pe feb 09, 2024 7:54 am

To ves čas govorim. Nategun namerno kupuje slabše avte in prikriva, ne lgede ali je uvožen ali domač. Pošteni pa ne prikrivajo toliko. To nima veze z uvozom, ampak je odvisno od preprodajalca. Če še niste opazili, tudi v Slovenjiji imamo taxije in je možno z domačimi nategovati.
Vsi gledajo, da imajo dobiček, to je njihova služba. Če je nekdo sposoben dobro zaslužit pri preprodaji, še ni nategun, baraba, ali ne vem kaj. Saj te nihče ne sili, da moraš nekaj kupiti.
Veliko ljudi se noče ukvarjat z klici in ogledi kupcev, zato najraje kar menjajo v avtohiši. Zgubiš nekaj na ceni in mirno spiš.
Sam menjavam na približno 5 let. Če mi nek avto odgovarja, ne bom kompliciral za 300€. Ne razmišljam zraven koliko je kdo zaslužil.
Nategnjen si lahko tudi od lastnika avta. V vsakem primeru je potrebna previdnost pri nakupu (ne samo pri avtomobilih).
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a Firediver Pe feb 09, 2024 10:27 am

No, glede na to, da nimaš problema prepoznati poštenega trgovca od nategunov, te prosim za listo poštenih prodajalcev uvoženih vozil.
Mogoče v ločeni temi, da bo pod sticky.

Ugibam: Pri ta poštenih prevladuje d.o.o., nateguni pa s.p. in priimek na -ić. Seveda so tudi izjeme.

Na podlagi takega priporočila se nemara še jaz odločim kaj kupiti in na svojem primeru spremeniti mnenje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a boštjan_01 Pe feb 09, 2024 11:00 am

Nič novega, ponovno se ti zatika pri razmevanju jezika.
Kje sem karkoli omenjal, da imam ali nimam problemov prepoznati poštenih in nategunov?
Za to je že tema -Negatorji !!!!-
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a Firediver Pe feb 09, 2024 11:25 am

Tebe je zelo težko razumeti, ampak bomo že nekeko preživeli.

Moj predlog ni odprtje teme Nategatorji (ta že obstaja) ampak tema Pošteni prodajalci (s poudarkom na vozilih iz uvoza).
Torej, point ni v opozarjanju na nepoštene, ampak v promoviranju poštenih prodajalcev. V mejah forumskega pravilnika, seveda.

In vsi tisti, ki vam je nakup dobrega vozila iz tujine tako simpl, da se celo smejite ostalim, ki tega ne koristijo/odobravajo, navedite poštene prodajalce. Pa mogoče še kakšno izkušnjo pri odpravi "skritih" napak, če je do tega prišlo.

Bo šlo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a boštjan_01 Pe feb 09, 2024 6:42 pm

Ne bom se ponavljal kje se ti zatika.


Ne rabiš nič predlagat, samo odpri novo temo. Za morebitno pomoč se obrni na moderatorja.
 
BOBoo
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: So mar 02, 2019 6:45 am

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a BOBoo So mar 02, 2024 5:59 pm

Sem bil na ogledu Megana z 1.3 tce 140 konjskim motorjem. Je normalno (se ne spoznam) da ko se avto zazene je štantagas glasen in traja kar nekaj časa (cca. 20s) potem obrati padejo. Sklepam da je to normalno?
 
north789
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Pe okt 03, 2008 8:03 pm
Kraj: Domžale z okolico

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a north789 So mar 02, 2024 6:03 pm

Normalno vsi 1.33 tako prižgejo tudi Nissani.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Renault Megane uvožen iz Francije

Napisal/-a void So mar 02, 2024 7:23 pm

Da je, čudno rožljajo dokler ne padejo obrati.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov