Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
bridgestone
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Pe mar 26, 2004 5:43 pm

kako poteka varen nakupa avta, ki je se pod lizingom?

Napisal/-a bridgestone Sr mar 27, 2024 6:55 pm

gre se za gospodarsko vozilo, furgon kombi letnik 2021 za katerega se obstaja lizing (SKB) v znesku 13.000eur, cena vozila ki jo zeli prodajalec (firma doo) je 19.000eur.
vozilo bi vzel na svojo firmo sp davcni zavezanec.

prodajalec je v zapiranju firme, trenutno se aktivna, kot mi je omenil je tudi na tesnem z denarjem oz nima dovolj za odplacilo lizinga. predlagal je da jaz nakazem 13.000eur lizing hisi, ki naj bi vozilo sprostila, prav tako naj bi izdala tudi neko zadolzitev, da mora prodajalec potem to vozilo res prepisati name. nisem ne razumel najbolje niti ne poznam teh stvari.

vse mi je zelo tvegano sploh ker je doo firma, ki ce gre v stecaj ali se zapre ne mors nic. tvegano mi je da jaz kakrsen koli denar dajem za vozilo pa da nimam zagotovila da bo res moj.

kako je to v praksi in ali obstajajo varne poti za prenos lastnistva v takem primeru?

hvala
 
HitriZajcek
Novinec
 
Prispevkov: 156
Pridružen: Ne dec 12, 2021 9:34 pm

Re: kako poteka varen nakupa avta, ki je se pod lizingom?

Napisal/-a HitriZajcek Sr mar 27, 2024 7:27 pm

Če ti je vozilo dejansko všeč in bi ga kupil (predvidevam da glede tega s tvoje strani ni pomislekov in si že vse preveril?) bi jaz vprašal pri lizingodajalcu kako urediti prevzem leasinga. Potem je pa samo tvoja odločitev ali ga odplačaš predčasno ali ne. Tako boš tudi izvedel ali je še kaj skritega zadaj, kar ti je prodajalec mogoče "pozabil povedat" ...

Neko nakazovanje denarja kar tako ... nikakor ne bi :lol:
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: kako poteka varen nakupa avta, ki je se pod lizingom?

Napisal/-a boštjan_01 Sr mar 27, 2024 8:36 pm

Lastnik je lizing hiša. To kar se vidva med sabo pogovarjata je čisto brezveze. Če boš njemu dal denar, potem res nimaš zagotovila. Tudi stečaj nima nič z avtom, saj ni lastnik.
Obrni se na lizing hišo in se tam pogovarjaj.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] in 108 gostov