Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Marusa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe mar 26, 2004 7:50 pm

Kupujem avto do 750000 sit

Napisal/-a Marusa Pe mar 26, 2004 8:30 pm

Živjo!

Končno je prišel čas, ko sem prodala Unota in mi bo fotr kupu novejši avto :-) Zmenila sva se, da ga poiščem jaz po svojih željah, omejitev je le cena, nekako okoli 700-750000 sit in fajn bi bil letnik, mlajši od 1998.

Moja želja je bila Opel corsa (k so mi fuul všeč), sam jih je dokaj malo v tem intervalu. K sm šla k enmu avtoprodajalcu, so mel pa tm 2 corsi z isto ceno 750000 in isto letnico 97, s tem, da je corsa 1.0 12v swing videt ful gud, ima 55000 km, 2. lastnika in je registrirana do julija, corsa 1.2i city: 95000 km, 1.lastnik, registracija do decembra pa manj je notranje opremljena. Pa se mi zdi to mal čudno, ker obe enak staneta, s tem, da mi prva deluje dosti boljša. Sam upam, da ne gre za kakšen "nateg". A bi bla ta cena za taprvo corso realna, mislte, da bi se jo splačal kupit? Ma še avtoradio, centr.zaklepanje, alarm, v servisni knjižici so bli redni servisi le do leta 2000 (a ni to mal čudn?).

Pa še eno vprašanje mam: Kakšne kvalitete pa so kej Daewoo Matizi? Ali ima kdo kej izkušenj z njimi (dobre in slabe)? Se ga splača kupit za ceno ok. 750000 sit ?
Ali ima morda kdo kakšen predlog o kakšnem drugem majhnem avtomobilu okoli te cene in da bi bil kr gud kvalitete (ker un Uno, k sm ga mela, se je ful kvaru in je bil skor non stop pr mehaniku. Pa nebi rada še enkrat ponovila take napake. Sam najbrž to ne moreš nikol točno vedet).

Ful bom vesela vaših odgovorov in mnenj in se vam že v naprej ful zahvaljujem! :-)
Maruša
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Napisal/-a dejan84 Pe mar 26, 2004 9:01 pm

Ni natega (vsaj če sm jst prav razumu kaj sm prebral). Prva je švohnejša, ampak bolje opremljena in z manj kilometri kot druga.
Pa nikar ne glej na registracijo. Ko boš kupila avto bo tako ali tako vse treba narediti na novo na tebe (ostane ti kvečjemu nalepka če se boš tako zmenila s prodajalcem).

Glede matiza pa: za 750 k sit bi ga kupu samo če bi bil nov :twisted:
Verjetn veš kako izgleda od znotraj, drgač ti pa povem, da je njegov 800 kubični motor zelo švoh (no, saj za tak avto kej več ni treba) ampak tud zelo požrešen. (realna poraba se giblje okoli 8l/100km, tko da premisli).

Veliko sreče pri izboru. :P
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1274
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Napisal/-a mevden Pe mar 26, 2004 9:11 pm

jst mam pezoja 106, letnik 97. prevozenih 55000km. morm rect da mi je avto usec,kljub svoh masini (1.0). ker se furam sam po mestu mi kur ene 7litrov.zdej nevem ce je to velik al mal za tak avto. ce bos pa uzela corso pa ne bos nc zgresla! lutn avto, sploh pa ce ma opremo ki so jo nastela
 
Uporabniški avatar
dejan84
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2918
Pridružen: Po feb 23, 2004 11:08 pm
Kraj: Cesta moj duma

Napisal/-a dejan84 Pe mar 26, 2004 9:34 pm

Ja. Prn nas je tud še ena corsa doma, ampak morm rečt da je zelooooooooo trda ker nima servo volana. Napram vsem drugim avtom brez serva k sm jih vozu je ta skor tko k da bi bil volan zaklenjen. Pa še eno slabo točko ma: ogledala. Nazaj se dokaj slabo vidi ker so ogledala čisto na vratih, pa še poklopna niso tko da se hitr odlomjo, če slučajn nisi (ali pa kdo drug ni) pazljiva. Sam mamo pa 1.2 16V in kur tam okrog 7l po mestu.
Zakaj vozniki hond v dežju vozijo tako hitro? Ker bežijo pred rjo :D
 
Marusa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe mar 26, 2004 7:50 pm

Napisal/-a Marusa So mar 27, 2004 1:29 pm

Živjo!

Hvala, k ste mi mal pomagal z nasveti. Zdej sm se odločila za Corso in odmislla Matiza. Zdej pa spet rabm vašo pomoč. A ma kdo kej izkušenj , kako se kupuje avto-s tem mislm, na kaj vse moreš bit pozoren, ko si greš avto ogledovat. Ker jaz ko pridem tja, niti ne vem točno, kaj nej vprašam in pogledam (poleg zunanjosti in opreme). Zdej prvič sama kupujem avto in še nimam čist nč izkušen pa mi dejte plis kakšen nasvet.
Aja pa še eno vprašanje mam: a kej veste kako je z registracijami? A se kej šteje do kdaj jo je prodajalec registriral al se ne šteje? Kaj vse moreš še plačat?

Hvala za odgovore!
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff So mar 27, 2004 1:44 pm

Najboljše bo, da s sabo vzameš kakega mehanika :roll:

Drugače pa poglej motor, če je kaj masten, ali pa če je bil pred kratkim opran - sumljuvo.
Odpri pokrov motorja in poglej, če je kje kaj varjeno (prednji nosilci odbijača itd). Razliko boš opazila samo dobro poglej kako so drugi kovinski deli pod haubo skup narejeni. Vse mora biti enako skup narejeno.
Avto si oglej iz ca 4m okoli in okoli (gledaj enakomernost reže med vrati, haubo, odbijačem in lučmi itd.(npr.: greš z očmi lepo od vrha vrat proti spodnjemu delu vrat in bi naj bila reža enakomerno široka)

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal-drugače ne vem razložiti :roll:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 98 gostov