Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

MEGANE COUPE

Napisal/-a Andy Pe nov 29, 2002 7:55 pm

Zanimam se za nakup Megana coupe letnik 96.
Če kdo karkoli ve o tem avtomobilu ali pa če ga ima, naj mi sporoči
kolilo je realna cena in kako je kaj z tem avtomobilom.
 
Roberto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če nov 21, 2002 9:54 am

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Roberto So nov 30, 2002 9:27 am

Megane coupe letnik 96 lahko dobiš s tremi različnimi bencinskimi motorji: 1.6 s 90 KM, 2.0 s 115 KM in 2.0 16V s 150 KM.

Kolega je imel različico 1.6, s katerim v štirih letih ni imel nikakršnih težav.
Cena: okrog 1.100.000 SIT (nov takrat 2,6 Mio)

Sam imam 2.0 16V, prevoženih 118.000 km...
v tem času pa sem menjal vodno črpalko (pravijo da je to hiba meganeov), katalizator, zadnji lonec, gumijast nosilec motorja in zglob vilic, poleg potrošnega materiala (olje, svečke, filtri, brisalci...). To vse. Veliko? Mislim da ne za 7 let star avto!
Cena pa se suče okrog 1.600.000 SIT (nov takrat 4 mio)

Se ti zdi pol miljona razlike v ceni preveč?
Meni ne, ker vem, koliko več ponuja v vožnji močnejša verzija, in koliko več opreme ima od šibkejšega že serijsko (klima, lita platišča 16 col, potovalni računalnik, športni sedeži, ABS...)
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Andy So nov 30, 2002 11:38 am

Hvala za nasvet.

Problem pr men je sam ta, da sm trenutno komi 1.200.000 sit skup spravu, pa za ta nakup sm že lep cajt varčeval.

Star sem šele 19 let in študent, pol ti je lahk jasn kok je z mojimi financami, tk da bi za ta dnar rad zj neki kupu, sam se bojim na ne bi kakega zgonjenga, pol bi pa mogu kr popravljat....????
 
Roberto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če nov 21, 2002 9:54 am

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Roberto So nov 30, 2002 12:56 pm

Kar se stroškov registracije, rednih servisov, porabe in vzdrževanja tiče prav gotovo bolj priporočam 1.6e.
Če bi pa do naslednjega poletje ali jeseni še uspeu kaj denarcev nabrat, in se vozit hitro, športno se pa oglasi!
LP
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a cresh So nov 30, 2002 5:47 pm

ma kup 1.6E(90 KM) se ti pozna pri porabi in registraciji. Sej potegne pa tut kr dobr(smo mel enga megana doma).
my ride
Slika
 
ToniTic
Novinec
 
Prispevkov: 344
Pridružen: So maj 25, 2002 8:28 am
Kraj: Maribor

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a ToniTic Ne dec 01, 2002 8:12 pm

Moj dober prijatl je kupu 1.6e model. Avto je super sploh ce nisi zelo agresiven in divjak. Vozil sem ga kakih 300 kilometrov ko smo šli na morje, pa je šlo lepo kljub temu da smo bili noter štirje. Po avtocesti skoz 170, poraba pa je bla okoli 9 litrov (15col in 195 gume).
 
Roberto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če nov 21, 2002 9:54 am

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Roberto Po dec 02, 2002 7:29 am

Predvsem je razlika kar se tiče registracije...
Poraba pr tamočnem meganu tudi ni tako visoka, kakor kdo misli... Po mestu (s klimo) 11 in na relaciji če voziš zmerno 8 litrov. Če pa ga priganjaš pa recimo liter več.
 
Pepi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 11, 2002 8:31 pm

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Pepi Sr dec 11, 2002 8:52 pm

Kupejevske izvedenke avtomobila so kar nekaj dražje od enakovrednih običajnih modelov, so v načelu bolj primerne za vožnjo dveh in če si študent razmisli med funkcionalnostjo običajnega megana in nepotrebno šminkerijo s kupejem, ali pa ne jamraj okrog denarja.

Doma imamo (žena) Megan coupe 1.6e star tri leta, prevozila 25.000 km, avto se vozi dobro, ima nekaj čez 100 KM, poraba kljub priganjanju ne presega 9 l/100 km, ima zelo dobre pospeške, pri hitrejši vožnji skozi več ovinkov mu hitro spodnaša zadnji del, to so moje izkušnji z njim.

Slabosti/Prednosti: zelo majhen prtljažnik, sicer se lahko vozijo štirje, le dva zadaj je bolje če sta miniaturna po velikosti. Raje pozabi na tovorjenje smuči. Če nisi še izkušen voznik (pri teh letih zagotovo nisi) je tak avto mogoče celo predivji, motor se zelo rad in hitro zavrti v visoke vrtljaje (je pravi mali biser tehnike), zelo velik hrup v kabini pri hitrostih večjih od 130 km/h. S servisiranjem in tehniko ni problemov, čeprav je to ženin prvi avto in je verjetno še bolj šlampasta voznica (naj ženske oprostijo, sem moški šovinist).
Zelo dobra osnovna oprema: Klima, ABS, CD, elektrika... Zelo dobro drži ceno. Nov je bil 3.4 mio, danes je še vedno vreden krepko čez 2 mio (po zagotovilu uradnega servisa - ga pa ne prodaja).

Za kar koli se boš odločil, srečno vožnjo.
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Zazko Sr dec 18, 2002 12:46 am

No pa se jsts svoje mnenje dam!
Tut jst mam megama 1.6e (90km) letnik 96. Kupu sem ga lansko leto od ene mame. Meu je 43.000 prevozenih km. Dons jih ma 78.500 km. Pa se vedno dela kot urca.
Res pa je da sem meu tut jst mau problemou. Pocla sta mi oba nosilca motorja in menjalnika, in zdej pred kratkim je blo neki narobe z lezaji v sprednjem desnem kolesu. Drugih resnih problemou nisem hvala bogu meu.
Slabosti: Jih ni velik! Kar sem jst opazu je, da avtu pri vecji hitrosti na ovinku spodnasa zadnji del in se zlo nagiba na stran. Ampak odkar sem dau sportne fedre je cist druga pesem. Drugo pa je da bi jst v kabini armaturno plosco mau spremenu! Ampak to je stvar okusa!!!
Prednosti: Jih je pa kr neki! Avto je zelo tih pri delovanju motorja. Tudi pri velikih hitrostih se ne slise dost hrupa od motorja in vetra. Velik prtljaznik, dost prostora na zadnjih sedezih, udobni sprednji sedezi, mehek menjalnik.......
Jst sem mojga megancka kr mau zrihtu. Dau sem mu spojlerje, pragove, sportni filter in auspuh (razlika v moci je obcutna (povecala se je na dobrih 105km)), sirse gume in feltne. Morm rect da je kr lep ratu in da sem pousod opazen. Masina je pa tut cist zadost mocna. Ze enkrat!!! :)
Ce povem nakratko, sem zadovolen z avtom in ga tut priporocam!
Slika
 
Uporabniški avatar
mini2206
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 86
Pridružen: Sr nov 13, 2002 11:26 am
Kraj: prevalje

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a mini2206 Če dec 19, 2002 11:48 am

živjo ko že glih kupuješ megana coupe
jz prodajam megana coupe 1.6
letnik je 1996 mam 103 000 prevoženih
avto mi ne dela nikakršnih problemov saj ga
redno servisiram,mam tud servisno knjižico
rdeče barve,lite felgne 195-50R15
blende na lučeh,zimske gume na felgnah,
daljinsko centralno,alarm,abs,servo,airbag
registriran do 5/03
odlično ohranjen
cena 1250000 sit
tel.031/365-677
dejan
poglej oglas na forumu pod prodam
I love my mini
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Re: Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Andy Pe dec 20, 2002 12:29 am

Zazko pravi:
No pa se jsts svoje mnenje dam!
Tut jst mam megama 1.6e (90km) letnik 96. Kupu sem ga lansko leto od ene mame. Meu je 43.000 prevozenih km. Dons jih ma 78.500 km. Pa se vedno dela kot urca.
Res pa je da sem meu tut jst mau problemou. Pocla sta mi oba nosilca motorja in menjalnika, in zdej pred kratkim je blo neki narobe z lezaji v sprednjem desnem kolesu. Drugih resnih problemou nisem hvala bogu meu.
Slabosti: Jih ni velik! Kar sem jst opazu je, da avtu pri vecji hitrosti na ovinku spodnasa zadnji del in se zlo nagiba na stran. Ampak odkar sem dau sportne fedre je cist druga pesem. Drugo pa je da bi jst v kabini armaturno plosco mau spremenu! Ampak to je stvar okusa!!!
Prednosti: Jih je pa kr neki! Avto je zelo tih pri delovanju motorja. Tudi pri velikih hitrostih se ne slise dost hrupa od motorja in vetra. Velik prtljaznik, dost prostora na zadnjih sedezih, udobni sprednji sedezi, mehek menjalnik.......
Jst sem mojga megancka kr mau zrihtu. Dau sem mu spojlerje, pragove, sportni filter in auspuh (razlika v moci je obcutna (povecala se je na dobrih 105km)), sirse gume in feltne. Morm rect da je kr lep ratu in da sem pousod opazen. Masina je pa tut cist zadost mocna. Ze enkrat!!! :)
Ce povem nakratko, sem zadovolen z avtom in ga tut priporocam!


Hvala za podrobnosti.No morm se pohvalit, da mi že stoji pred bajto.Kupu sem pa 1.6 90 KM lrtnik 1998 modre barve....
Rad bi si ga pa še mal zrihtu, pa me zanima, če mi lahko poveš, kje bi se dal pragove dobit, pa auspuh in spojlerje. Hvala
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Zazko So dec 21, 2002 2:05 pm

A te lahko uprasam za kok si ga kupu?
Sportn filter, fedre Apex in auspuh sem kupu kle pr ns v Siski v A3M-u, spojlerje sem dau delat pr Fazerju v Spodnjih Bitnjah (pr Kranju), feltne z gumami sem tko kupu :)! Mislm da je to to! Ce te pa zanimajo cene pa povej! Povem pa ti da kr mau naspari!

[Sporočilo uredil/a Zazko na dan 21.12.2002 ob 14:06 GMT]
Slika
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Andy Če jan 09, 2003 3:23 pm

Cena: 1.450.000 SIT
- 1. lastnica
- 80. 000 km
- 4. letne gume Dunlop sport 195/55 15 z feltnami
- 4 zimske gume Michelin
 
Zazko
Novinec
 
Prispevkov: 167
Pridružen: So maj 11, 2002 4:07 pm
Kraj: Ljubljana

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Zazko Pe jan 10, 2003 12:19 am

Kr uredu cena! Ce te bo kej zanimal ti sam napis, al mi pa meil posl!
Slika
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a habbich Če jan 16, 2003 4:46 pm

No pa naj še jest povem da je meganček-kupe seveda en biserček. Mam letnik 2000 modre barve, znižan je 40mm (zdej mal več k so se fedri posedl),z novimi športnimi amortizerji zadaj(še bolj spuščen), ima dva auspuha vsakega na eni strani, pa feltne 17col z 215/45/17 gumami,zdej bom pa še spojlerje gor fuknu, sam nebojo od fazerja k jih majo že vsi, ampak bojo domače izdelave-zelo extremen videz..
Pa še za musko je gepek glih taprav, mam dva wooferja MTX THUNDER 7000 (vsak 1000W max. oz. 400W RMS), ki pa sta btw naprodaj, ker bom prešaltu na močnejši sistem za tekmovanja.

Kar se težav tiče jih še nisem mel, edinole gumijasti nosilec za mašino mi je šu, baje zaradi prevelikega pospeševanja,ampak to je malenkost...

[Sporočilo uredil/a HaBBkE na dan 16.01.2003 ob 16:48 GMT]
 
Uporabniški avatar
habbich
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1897
Pridružen: To jan 14, 2003 3:40 pm

Re: Re: Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a habbich Pe jan 17, 2003 8:56 pm

SAFRANE pravi:
HaBBkE pravi:
No pa naj še jest povem da je meganček-kupe seveda en biserček. Mam letnik 2000 modre barve, znižan je 40mm (zdej mal več k so se fedri posedl),z novimi športnimi amortizerji zadaj(še bolj spuščen), ima dva auspuha vsakega na eni strani, pa feltne 17col z 215/45/17 gumami,zdej bom pa še spojlerje gor fuknu, sam nebojo od fazerja k jih majo že vsi, ampak bojo domače izdelave-zelo extremen videz..
Pa še za musko je gepek glih taprav, mam dva wooferja MTX THUNDER 7000 (vsak 1000W max. oz. 400W RMS), ki pa sta btw naprodaj, ker bom prešaltu na močnejši sistem za tekmovanja.

Kar se težav tiče jih še nisem mel, edinole gumijasti nosilec za mašino mi je šu, baje zaradi prevelikega pospeševanja,ampak to je malenkost...

[Sporočilo uredil/a HaBBkE na dan 16.01.2003 ob 16:48 GMT]


jao habič jao....! :-))
kdaj greva na drink?:-))
lp


Drinko?
Kjerkol, kadarkol, s kermukol!!!
 
Roberto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Če nov 21, 2002 9:54 am

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a Roberto Ne jan 19, 2003 1:14 pm

Zelo strupen izgled...nisem si mislil, da lahko spojler na zadku tako dobro izgleda...takale zverina z motorjem ki prihaja (okoli 220 KM) bo kar huda konkurenca najbolj navitim avomobilčkom tega razreda.
Je kje podatek o ceni za tako predelavo?
LP

PS: HaBBke, imaš kje kako slikco svojega megana?
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a cresh Ne jan 19, 2003 4:57 pm

jst grem jutr gledat megana od Uroša(Ustyle) in ga bom najbrž kupu. Glejte d me ne bo kir prehitu. Aja, avto je na 17col feltnah fedri so pa še original, a je 60mm preveč če ga nižam, d bom lohka pol še zaviju. A je bol če dam 40mm?
my ride
Slika
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a cresh Po jan 20, 2003 7:58 am

sam nkjer ne najdem fedre 40mm za megana
my ride
Slika
 
cresh
Uporabnik
 
Prispevkov: 997
Pridružen: Če jul 25, 2002 10:26 am
Kraj: Litija

Re: MEGANE COUPE

Napisal/-a cresh Po jan 20, 2003 1:20 pm

uf, glih zdele sm pršu od uroša in morm povedat d je tist megan hud, tko d bom najrbž jutr nesu aro in ga bom pol šu u soboto al pa pondelk pujn. Aja za fedre je pa tko da bom kupu 30mm k že tko je kr nizk, sploh pa ni placa zarad prevelkih gum.
my ride
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 107 gostov