Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Eddie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr jan 15, 2003 10:58 am
Kraj: Kranj

Kupovanje avtomobila do 4,5 Msit

Napisal/-a Eddie Če apr 15, 2004 6:23 am

Pozdravljeni!

Dajte mi svetovat kateri avto naj kupim do nekje 4.500.000,00 sit. Želim si, da bi bil avto nov, da bi imel dizelski motor ter imel avtomatsko klimo ter nekaj opreme.

Nekako imam v glavi Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI exclusive, vendar nisem še do konca odločen.

Najlepša hvala!

Tisti, ki bo dobro svetoval dobi za :pivo
 
Uporabniški avatar
gre_up
Novinec
 
Prispevkov: 339
Pridružen: So nov 29, 2003 8:02 pm
Kraj: LJ barje

Napisal/-a gre_up Če apr 15, 2004 6:29 am

če se ne motim ima Nissan še vedno akcijo za Primero z 1.9 in 2.2 dizli za letnik 2003

LP
G
Nasveti so dani v dobri veri, za rezultate ne odgovarjam!
Slika
 
Uporabniški avatar
Ledo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 72
Pridružen: Pe feb 20, 2004 7:19 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a Ledo Če apr 15, 2004 6:45 am

Za ta denar si lahko kupiš WW Pasatta TDI pa bos zadovoljen 8)
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Če apr 15, 2004 7:37 am

Kaksen avto si pa zelis? Druzinski? Limuzino ali hatchback? Za 4.5 lahko dobis kar nekaj novih avtomobilov. Daj se malo povej zakaj avto sploh potrebujes. ;)
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Eddie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr jan 15, 2003 10:58 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a Eddie Če apr 15, 2004 12:28 pm

ja safy jest avto rabim predvsem za familjo okol furat. Torej, da ni trdo podvozje, da si vrat noter lomiš pa, da tud kam prideš ne pa da je glih 5 cm od tal :P

Dejte sa fantje kj spovnt ker baje da grejo avti po 1. maju precej gor. So mi rekl u salonu ali pa je tudi to marketinška varka
 
Uporabniški avatar
Daco
Uporabnik
 
Prispevkov: 1461
Pridružen: To jan 28, 2003 1:49 pm
Kraj: Medvode

Napisal/-a Daco Če apr 15, 2004 12:40 pm

Kaksen Ford Mondeo (imamo sluzbenega in sem z njim naredil nekaj relacij po 400-500 km in lahko recem, da je full uredu - ghia oprema) ali pa mogoce novi Renault Megane Grandtour? :)
Slikaodkleni svojo Nokio brezplačno - www.odkleni.si
 
Uporabniški avatar
ThARippA
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:44 pm

Napisal/-a ThARippA Če apr 15, 2004 2:00 pm

V višjem srednjem za malenkost več kot 4.5 mio med dizli dobiš le Mazdo 6, ostali so dražji.
Xsare pa jaz osebno ne bi vzel, ker je že precej zastarela in bo najbrž kmalu zamenjana (C4), v njenem razredu pa so z diesel motorji še Focus Karavan, prenovljeni petvratni Honda Civic, Kia Carens, Mazda Premacy, Nissan Almera Tino, Megane Scenic, Opel Zafira, Peugot 307SW, Škoda Octavia Combi in Corolla Verso. Najbrž sem koga še izpustil, popravite me.

Kia in Škoda imata majhno medosno razdaljo, zato imata zadaj malo prostora za kolena, a ogromen prtljažnik. Nissan Almera je malo manjši od ostalih, Scenic je renault - nekaterim je všeč, drugi ga ne bi imeli za nič pod soncem; Focus, Premacy in Zafira že rahlo kažejo leta, Corolla verso je čisto nova in pride šele maja, pri Peugotu 307SW sem slišal nekaj pripomb glede zanesljivost, Civic pa je pri nas šele letos dobil dizelski motor, tako da še ni preveč preizkušen.
Meni se najboljša izbira zdita Scenic ali Civic, saj sta oba nova modela in zato najbolj v koraku s časom, ostali bodo večinoma kmalu zamenjani, Corolla verso pa bo najbrž dober nakup, a pride prepozno, pa tudi cena bo malce višja od ostalih.

Glede povišanja cen je pa odvisno od znamke. Škoda in mali avtomobili bodo skoraj zagotovo šli malce gor, a postopoma. Citroen, recimo, je cene v zadnjem letu lepo počasi že dvignil na evropsko raven, ostali pa tudi tega ne bodo storili čez noč iz 30. aprila na 1. maj.

Aja, še to - slabega avtomobila danes praktično ne moreš več kupiti.
 
peters
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 503
Pridružen: To avg 05, 2003 12:17 pm
Kraj: PTUJ

Napisal/-a peters Če apr 15, 2004 2:07 pm

Hja, kaj bo po 1. maju? - 2. maj!

Ne jemljimo besed prodajalcev novih vozil kot čisto zlato. Verjemite, da dosti raje avto danes za ziher proda, kakor mogoče drugi mesec.

Po vstopu v EU se dejansko cene novih avtomobilov malo bodo korigirale (DDV na DMV - manjša razlika v obračunu), vendar do drastičnih skokov ne bo prišlo. Razlike med posameznimi državami bodo ostale, kot so tudi do sedaj bile med samimi članicami, in Slo bo gotovo tudi še naprej imela nižje cene novih avtov kot Avstrijci.

Nikar torej z glavo skozi zid
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Če apr 15, 2004 8:13 pm

Opel Astra 1,7 CDTI Cosmo ali Sport 100 KM - 4430000 SIT - 200000SIT popusta
 
Uporabniški avatar
Shatzy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 700
Pridružen: So apr 19, 2003 11:40 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Shatzy Če apr 15, 2004 8:24 pm

Hm, jst to lohk povem za picassoja...Ns je 5, in se ko carji prevažamo okol. Pr Citroënu boš dubu največ za svoj dnar. Picasso letnik 2004 ma USE...za 4,5 mio ga dobiš clo z ledrom...drgač pa placa kokr češ...res ni karavan, je pa sigurno bol udoben za dalše relacije...vožnja je francosko mehka, menjalnik francosko nenatančn, tempomat je überalles za na avtoban...u glavnm, avto narjen za familije...Poraba: pozim 7, polet 6...

PS: chip tuning ti ga iz 90 stisne na 115 konjou... :twisted:
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov