Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
pro2c
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 619
Pridružen: Po dec 30, 2002 1:29 pm
Kraj: Maribor

Integra (MB)

Napisal/-a pro2c Ne jan 26, 2003 2:27 pm

Rad bi povedal kako leseni in nesposobni so pri Integri v Mariboru. To bi naj bila kao ena izmed elitnih prodajalnih hiš v MB, saj prodajajo BMW, Rover in Land Rover.

Sej imajo veliko in lepo zgradbo, samo so nesposobni: pred letom dni je foter za svojega Freelanderja narocil zascitno plastiko za zadnjo luc in jo dobil (iz VB) cez 4 tedne! Pred dobrim mesecem je narocil gumo za menjalnik in se zdaj je nimajo. Ne mi rect da tako dolgo traja da posljejo iz VB, ce pa sem jaz narocil en paket iz Japonske in je trajalo slabe 3 tedne da sem dobil. Enostavno nic nimajo na zalogi...vsaj potrosni material bi lahko imeli na zalogi!
SlikaRenault Klub Slovenija [http://rk.avtomobilizem.com]
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Integra (MB)

Napisal/-a MGsax Ne jan 26, 2003 2:37 pm

pro2c pravi:
Rad bi povedal kako leseni in nesposobni so pri Integri v Mariboru. To bi naj bila kao ena izmed elitnih prodajalnih hiš v MB, saj prodajajo BMW, Rover in Land Rover.

Sej imajo veliko in lepo zgradbo, samo so nesposobni: pred letom dni je foter za svojega Freelanderja narocil zascitno plastiko za zadnjo luc in jo dobil (iz VB) cez 4 tedne! Pred dobrim mesecem je narocil gumo za menjalnik in se zdaj je nimajo. Ne mi rect da tako dolgo traja da posljejo iz VB, ce pa sem jaz narocil en paket iz Japonske in je trajalo slabe 3 tedne da sem dobil. Enostavno nic nimajo na zalogi...vsaj potrosni material bi lahko imeli na zalogi!


moram ti povedat da imajo redkokatere avtohiše kaj delov na zalogi, moj oče je čakal za daewoo-ja 4 tedne na zajlo za števec, ko so jo dobili je bila prekratka,....
rekli so pa da je števec, pa polž hin pa skoraj vse, samo je nasrečo znanec ugotovil (ni delal tam) da je samo zajla hin!!!

daewoo servis je zanič.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Re: Integra (MB)

Napisal/-a gerchy Ne jan 26, 2003 5:39 pm

Pro2c .. preden obsojas, se seznani z nekaj preprostimi dejstvi. A si preprican, da Integra sama uvaza rezervne dele? Morda niso krivi oni, ce jim dobavitelj pravocasno ne dostavi materiala (ali ce narocis del, ki ni ravno potrosni material). Taksna je politika priblizno vseh avtohis. Nesposobnost?

peace :>
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a MGsax Ne jan 26, 2003 5:43 pm

gerchy pravi:
Pro2c .. preden obsojas, se seznani z nekaj preprostimi dejstvi. A si preprican, da Integra sama uvaza rezervne dele? Morda niso krivi oni, ce jim dobavitelj pravocasno ne dostavi materiala (ali ce narocis del, ki ni ravno potrosni material). Taksna je politika priblizno vseh avtohis. Nesposobnost?

peace :>


kot kupca me ne zanima kdo uvaža!!!!
če sem jaz končni prodajalec moram narediti vse da ustrežem kupcu in to v najkrajšem možnem času!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Re: Integra (MB)

Napisal/-a gerchy Ne jan 26, 2003 5:47 pm

ze res .. ampak ce nimas nic pri uvozu (razen narocila) bos bolj tezko kaj "pospesil"

Potrebno pa je upostevati, da je znamka LandRover dokaj redka in se mi zdi povsem razumljivo, da je dobavni rok pac daljsi kot za osstala, pogostejsa vozila.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a MGsax Ne jan 26, 2003 5:50 pm

gerchy pravi:
ze res .. ampak ce nimas nic pri uvozu (razen narocila) bos bolj tezko kaj "pospesil"

Potrebno pa je upostevati, da je znamka LandRover dokaj redka in se mi zdi povsem razumljivo, da je dobavni rok pac daljsi kot za osstala, pogostejsa vozila.


če sem končni prodajalec imam pogodbo z tistim ki mi robo dobavlja in strmim za tem da bi jo dobavi čim prej!!!
saj so še redkejši avtomobili pa se deli hitro dobijo!

če je le volja se vse da narediti samo ko v delavnicah delajo za mene nesposobni ljudje ki se jim je*e za stranke!


[Sporočilo uredil/a MGsax na dan 26.01.2003 ob 16:51 GMT]
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Re: Integra (MB)

Napisal/-a gerchy Ne jan 26, 2003 6:06 pm

se strinjam, vsakdo tezi k cim krajsemu dobavnemu roku, ampak tole je pretiravanje! Ce je dobil luci v 4 tednih, potem je pricakovati podoben dobavni rok tudi za manseto.

pro2c ... in zdaj bos hvalil "japonski" servis, ker si material prejel v 3 tednih?!?

poleg tega, Integra prodaja 5 razlicnih znamk (BMW, Rover, Landrover, Mini in MG). Pomisli, koliksna bi morala biti zaloga za vsa nasteta vozila (vse razlicice), katerih 80% proizvajalcev je iz druge celine.
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a MGsax Ne jan 26, 2003 6:42 pm

gerchy pravi:
se strinjam, vsakdo tezi k cim krajsemu dobavnemu roku, ampak tole je pretiravanje! Ce je dobil luci v 4 tednih, potem je pricakovati podoben dobavni rok tudi za manseto.

pro2c ... in zdaj bos hvalil "japonski" servis, ker si material prejel v 3 tednih?!?

poleg tega, Integra prodaja 5 razlicnih znamk (BMW, Rover, Landrover, Mini in MG). Pomisli, koliksna bi morala biti zaloga za vsa nasteta vozila (vse razlicice), katerih 80% proizvajalcev je iz druge celine.



ne moremo pričakovat da bodo imeli vse na zalogi, lahko pa pričakujemo čim krajši dobavni rok
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
pro2c
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 619
Pridružen: Po dec 30, 2002 1:29 pm
Kraj: Maribor

Re: Integra (MB)

Napisal/-a pro2c Ne jan 26, 2003 10:24 pm

ta guma pride z vsem skupaj 2700 sit....men se zdi da bi tak poceni del ze lahko imeli na zalogi, vsaj enega, no sej, ce ga ni pa tudi prav, sam dobava bi res lahko bila hitrejsa.
Moja teorija je (kdo pozna ozadje naj pove) da takse in druge dele enostavno pritisnejo zraven kaksne posiljke avtomobilov, zato tako dolgo traja, nevem tocno, sam teorija

..tudi nevem koliko posrednikov imajo, sklepam da max 2, npr: hans iz nemcije naroci to gumo, jo dobi v kaksnih 6 dnevih, potem jo poslje v lj (kaksen teden sklepam) in potem pride cez par dni v mb..vse skupaj maximalno 3 tedne...
SlikaRenault Klub Slovenija [http://rk.avtomobilizem.com]
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a matcho Ne jan 26, 2003 10:31 pm

SAFRANE pravi:
pro2c pravi:
Rad bi povedal kako leseni in nesposobni so pri Integri v Mariboru. To bi naj bila kao ena izmed elitnih prodajalnih hiš v MB, saj prodajajo BMW, Rover in Land Rover.

Sej imajo veliko in lepo zgradbo, samo so nesposobni: pred letom dni je foter za svojega Freelanderja narocil zascitno plastiko za zadnjo luc in jo dobil (iz VB) cez 4 tedne! Pred dobrim mesecem je narocil gumo za menjalnik in se zdaj je nimajo. Ne mi rect da tako dolgo traja da posljejo iz VB, ce pa sem jaz narocil en paket iz Japonske in je trajalo slabe 3 tedne da sem dobil. Enostavno nic nimajo na zalogi...vsaj potrosni material bi lahko imeli na zalogi!


jest kot prodajalec Mercedesov bi mogel rečti


citat.....To bi naj bila kao ena izmed elitnih prodajalnih hiš v MB, saj prodajajo BMW....-->>>pol v bistvu NI elitna :-)))

joke

res pa je da tudi pri nam pri Mercedes-Benz nimamo veliko delov na zalogi--predrago!
dobr tiste vsakdanje že---karkoli pa je malo bolj detajlirano pa samo po naročilu---sej tko je povsod

LP
JOHNY

No tu bi se malo ustavil! Foter ima namreč tovornjaka MB (res da to ne gre primerjat z avti, ampak vseeno)! Pa mu je en del karoserije počil (nevem točno keri, tam ko je amortizer prišraufan pa...., samo je bil obupno dragi, pod 100.000 si lahko samo sanjal)! V SLO ga ni bilo, zato ga je bilo potrebno naročit iz Nemčije, in glej ga, del je bil v 2 dneh v Mb! Pohvalno moram reči, res pohvale vredno!
Slika
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a gerchy Ne jan 26, 2003 10:53 pm

pro2c pravi:
ta guma pride z vsem skupaj 2700 sit....men se zdi da bi tak poceni del ze lahko imeli na zalogi, vsaj enega, no sej, ce ga ni pa tudi prav, sam dobava bi res lahko bila hitrejsa.
Moja teorija je (kdo pozna ozadje naj pove) da takse in druge dele enostavno pritisnejo zraven kaksne posiljke avtomobilov, zato tako dolgo traja, nevem tocno, sam teorija

..tudi nevem koliko posrednikov imajo, sklepam da max 2, npr: hans iz nemcije naroci to gumo, jo dobi v kaksnih 6 dnevih, potem jo poslje v lj (kaksen teden sklepam) in potem pride cez par dni v mb..vse skupaj maximalno 3 tedne...


Ne gre se za ceno izdelka temvec za pogostost prodaje/zamenjave. In poleg vozil ne "pritiskajo" nikakrsnih rezervnih delov, temvec prodajalec/serviser sam ocenjuje na podlagi dosedanjih izkusenj kaj norociti (zaloga) in kaj ne. Kot sem rekel, LandRover ni mnozicno prodajan avtomobil in se mi zdi povsem razumljivo, da pretirane zaloge pac ne morejo imeti.
 
Uporabniški avatar
kdk
Uporabnik
 
Prispevkov: 920
Pridružen: So avg 10, 2002 2:55 pm

Re: Integra (MB)

Napisal/-a kdk Po jan 27, 2003 7:52 pm

Vse je pač odvisno od vrste rezervnega dela in pa dosegljivosti na tržišču, ki pa je posledica povpraševanja.
1 primer - zadnja leva vrata - bočni udarec potrebna zamenjava - urejeno v 2 dneh + barvanje.
2 primer - zamenjava avtoradia - v SLO ni na voljo ( generalni uvoznik ga še ni imel), V centru na Dunaju ( ni bil na zalogi ), Nemčija centrala (imeli)- vse skupaj je trajalo 3 tedne , nisem pa iskal sam, ampak preko pooblaščenega serviserja. Seveda pa sem prepričan , da samo zaradi mojega radia niso opravljali vseh uvoznih postopkov , ampak se je počakalo na rentabilno količino delov in od tu izvira rok dobave.
 
Uporabniški avatar
pro2c
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 619
Pridružen: Po dec 30, 2002 1:29 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a pro2c To jan 28, 2003 12:53 am

kdk pravi:
...ampak se je počakalo na rentabilno količino delov in od tu izvira rok dobave.


...to je to
SlikaRenault Klub Slovenija [http://rk.avtomobilizem.com]
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Integra (MB)

Napisal/-a dobek Po feb 03, 2003 2:46 pm

kar nekaj slo servisov (mogoce celo vecina) delov ne naroca preko uvoznika (ker ponavadi niti nimajo prehodnih skladisc), ampak iz distribucijskih centrov v tujini (konkretno porsche, ki naroca iz salzburga).
in potem seveda ne bodo najeli sleperja, da jim pripelje kaj vem, mogoce en lager, ampak tako kot je kdk rekel..pocakali bodo kolicino, ki se jim splaca pripelat.
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
RegY
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6720
Pridružen: Pe okt 25, 2002 1:18 am
Kraj: MariboR

Re: Integra (MB)

Napisal/-a RegY Če feb 06, 2003 10:26 pm

ok... jaz bom samo dodal k prvemu postu nekaj


SE ČISTO STRINJAM S TABO!!!


sem vozil roverja in ga ničkoliko krat tja peljal na servis


z njim sem nardil 30kkm preden sem ga razbil ( :( )

in dokaj dosti časa sem preživel pri njih, ker je bil malo pofrkan od prejšnjega lastnika, ampak nič, kar se nebi dalo porihtat


v glavnem: pridem tja... večina odgovorov... ja mi pa tega ne naredimo... ja gospod, počakajte malo... potem pa pogledam tam malo felne, medtem, ko je avto v garaži, ko ga je na kompjuter priklopil, pa me že gledajo tak, kot da sem en, ki bo nekaj vkradel, potem se le ženska opogumi, pa pride do mene... "lahko kaj pomagam?", odvrnem, da čakam na avto, pa mi že ponuja kavico pa se mi dobrika, ker ve, da pod 10k nebom tam pustil, če je avto v garaži, pa da šnofajo po njem


so pa zelo natančni, to pa priznam.... glede biznisa, mislim. ženska je za mano priletela na parkirplac s kovancom za 5 sit, ker ga nisem vzel na pultu :D:D:D:D:D:D:D:D jaz sem komaj zadrževal panični smeh :D

draga roba, mehaniki brez domišljije kaj bi lahko bil vzrok težave... itd


domišljije zato, ker me je nekdaj je*ala ena elektronika, mislim, da so bli ventili... nimam pojma, no... tipo priklopi na računalnik, nekaj časa dela dobro, potem pa spet isti probelm. zaradi previsoke cene popravila (zamenjava sklopke, zajle in redni servis na 10kkm) sem kasneje odpeljal avto k enemu domačemu avtomehaniku in zgoraj omenjena težava izgine!!! - zakaj? - ker je za 5 ur imel odklopljen akumulator!!!


nebom več našteval.... zgrožen sem v glavnem nad njimi - res


LP!
Slika
 
Uporabniški avatar
pro2c
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 619
Pridružen: Po dec 30, 2002 1:29 pm
Kraj: Maribor

Re: Integra (MB)

Napisal/-a pro2c To feb 18, 2003 2:10 pm

..ali naj omenim da se nimajo tiste gume za menjalnik? :)
SlikaRenault Klub Slovenija [http://rk.avtomobilizem.com]
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: Integra (MB)

Napisal/-a din To feb 18, 2003 5:05 pm

Hm, zdaj bi jo pa lahko že peš prinesli iz anglije :D
Slika
 
Uporabniški avatar
kdk
Uporabnik
 
Prispevkov: 920
Pridružen: So avg 10, 2002 2:55 pm

Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a kdk To feb 18, 2003 7:22 pm

din pravi:
Hm, zdaj bi jo pa lahko že peš prinesli iz anglije :D

Pa malo plavanja je tudi vmes :D .
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Re: Re: Integra (MB)

Napisal/-a dobek Sr feb 19, 2003 7:33 am

kdk pravi:
din pravi:
Hm, zdaj bi jo pa lahko že peš prinesli iz anglije :D

Pa malo plavanja je tudi vmes :D .



od vceraj do danes bi pa ja tistih par km do francije (ali spaneije, ce je mocen tok) preplavali ;) ... vprasaj Strela :D
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Re: Integra (MB)

Napisal/-a din Sr feb 19, 2003 4:59 pm

Nope, gre peš skoz po tunelu (servisnem), bi se pač švercal :D
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 127 gostov