Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Pe jan 31, 2003 4:34 pm

Odlocil sem se, da zamenjam svojo Laguno 2.0 RXE l.94. za drugo oz. mlajse vozilo. Recimo, da sem za to pripravljen odsteti max. do 3.500.000 SIT. Izbiram med dvema Renaultoma in sicer: rabljeno Laguno 1.8 16V expression, letnik 2001 in cca. 30.000 prevozenih km ali pa med novim Meganom 1.6 16v dynamique. Naj omenim, da imam za slednjega 10% popusta, ker sem zaposlen v Revozu. Tu pa nastopi tezava, ker se nikakor ne morem koncno odlociti, kaj bi.
Kako bi se odlocili vi?
tom2
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a dobek Pe jan 31, 2003 5:00 pm

ce dobis popust tudi na akcijske cene (kolikor vem mate zdaj 400ksit popusta na lagune, l.2002), potem kar novo laguno ;)
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Pe jan 31, 2003 6:05 pm

dobek pravi:
ce dobis popust tudi na akcijske cene (kolikor vem mate zdaj 400ksit popusta na lagune, l.2002), potem kar novo laguno ;)

Sem preveril tudi to moznost, vendar ni tako preprosto in lepo kot se slisi. Namrec z popustom 400.000 sit ki ga ponujajo za star letnik in mojim 10%, pride omenjena Laguna se vedno dobrih 3.800.000 SIT, kar pa je zame, zal prevec...
tom2
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a MGsax Pe jan 31, 2003 7:03 pm

pred kakim mesecem se mi je zdel megan2 grd ko....
sedaj mi je pa že prav všeč, če pa še pomislim kako tehniko lahko daš not..
ni slabo samo renault je za mene premehek!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Pe jan 31, 2003 7:17 pm

Problem pri rabljenih Lagunah II (oz. pri vseh rabljenih vozilih) je to, da nimam velike izbire. Skoraj na vseh (beri cca.10), ki sem jih dosedaj gledal, me nekaj moti. V povprecju imajo prevozenih tam 30-40 tisoc km ter bolj ali manj zrabljene gume, kar mi spet poveca strosek...Za dve leti staro vozilo, si clovek zeli avto brez ali malo drobnih prask in raznih crtic, kar pa za nekatere avte ne bi mogel reci. Sem pac obcutljiv na taksne malenkosti. Vpliv ima tudi barva itd. Za svoj denar, bi tako kot vsi, rad dobil cim vec, seveda po svojem okusu...
tom2
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a MGsax Pe jan 31, 2003 7:19 pm

tom2 pravi:
Problem pri rabljenih Lagunah II (oz. pri vseh rabljenih vozilih) je to, da nimam velike izbire. Skoraj na vseh (beri cca.10), ki sem jih dosedaj gledal, me nekaj moti. V povprecju imajo prevozenih tam 30-40 tisoc km ter bolj ali manj zrabljene gume, kar mi spet poveca strosek...Za dve leti staro vozilo, si clovek zeli avto brez ali malo drobnih prask in raznih crtic, kar pa za nekatere avte ne bi mogel reci. Sem pac obcutljiv na taksne malenkosti. Vpliv ima tudi barva itd. Za svoj denar, bi tako kot vsi, rad dobil cim vec, seveda po svojem okusu...



rekel ti bom tak če hočeš avto brez napak si kupi novega (pa tudi ti imajo napake)!
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Re: Re: Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Pe jan 31, 2003 7:23 pm

MGsax pravi:
pred kakim mesecem se mi je zdel megan2 grd ko....
sedaj mi je pa že prav všeč, če pa še pomislim kako tehniko lahko daš not..
ni slabo samo renault je za mene premehek!

Vse je relativno. Meni ustreza, da je avto bolj udoben, sicer pa vsaj po branju raznih testov, pisejo da je Megane II bolj trd oz. kompakten kot predhodnik...
tom2
 
Uporabniški avatar
DiDo
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Sr maj 29, 2002 7:16 pm
Kraj: Činžat

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a DiDo So feb 01, 2003 12:58 pm

Novega megaga kresni pa je! Novo je le novo... :)
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 So feb 01, 2003 2:06 pm

Mogoce izgleda, kot da full kompliciram vendar ni tako. Mogoce sem s tistimi ocitki na praskice malo pretiraval. Je pa res, imam predstavo o obeh, tocno kasnega bi si zelel.
Stroski vzdrzevanja niso bistveno drugacni. Oba spadata v isti davci razred: 80-100 kW. (Laguna 88kW, Megane 83kW), obuta sta v gume enakih dimenzij, pa tudi poraba pri nobenem bistveno ne izstopa...
Z avtom sem kar veliko na cesti, letno prevozim tudi do 30.000km. Predvsem zadnja leta, sem zaradi studija veliko na relaciji Mb-Nm. Ker se nas tja vcasih vozi tudi 4 osebe, zelim da je tudi zadaj dokaj prostoren. Tu je Laguna v prednosti pred Meganom. Diesel, boste rekli? Ze mogoce, vendar zaenkrat se predrago...Glede odlocitve, sem se vedno: pol-pol.
tom2
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a MGsax So feb 01, 2003 2:18 pm

tom2 pravi:
Mogoce izgleda, kot da full kompliciram vendar ni tako. Mogoce sem s tistimi ocitki na praskice malo pretiraval. Je pa res, imam predstavo o obeh, tocno kasnega bi si zelel.
Stroski vzdrzevanja niso bistveno drugacni. Oba spadata v isti davci razred: 80-100 kW. (Laguna 88kW, Megane 83kW), obuta sta v gume enakih dimenzij, pa tudi poraba pri nobenem bistveno ne izstopa...
Z avtom sem kar veliko na cesti, letno prevozim tudi do 30.000km. Predvsem zadnja leta, sem zaradi studija veliko na relaciji Mb-Nm. Ker se nas tja vcasih vozi tudi 4 osebe, zelim da je tudi zadaj dokaj prostoren. Tu je Laguna v prednosti pred Meganom. Diesel, boste rekli? Ze mogoce, vendar zaenkrat se predrago...Glede odlocitve, sem se vedno: pol-pol.


ja nič z obema se pelji, kateri ti bo bolj ugajal pa kateri ti je po zunanjosti bolj všeč tistega kupi!
pa finančne zmožnosti pretehtaj!
oba sta OK.
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Hudobec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jan 11, 2003 1:42 pm

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a Hudobec So feb 01, 2003 6:38 pm

Itak da Laguno. 3.0 V6 obvezno! Pa, ce je bil avto normaln vozen bi mogu bit pr 30k km se isti kot nov...
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 So feb 01, 2003 7:47 pm

Hudobec pravi:
Itak da Laguno. 3.0 V6 obvezno! Pa, ce je bil avto normaln vozen bi mogu bit pr 30k km se isti kot nov...

Mogoce se nismo prav razumeli. Prevozeni km, sploh niso problem. Hotel sem povedati, da se tam pri 30.000-40.000km, gume ze skoraj zrele za zamenjavo...
tom2
 
Johnny
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: To maj 28, 2002 9:20 am

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a Johnny Sr feb 19, 2003 6:23 pm

Jest bi na tvojem mestu sigurn Laguno nabavu
Slika
 
Uporabniški avatar
Twingo Sport
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:47 pm

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a Twingo Sport Sr feb 19, 2003 8:06 pm

Kupi novega twingota in ostalo ti bo se veliko denarja ze predelavo in se za kak dober TV. :D :D
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Če feb 20, 2003 2:58 pm

Hvala za mnenja in odgovore. Samo da mine 15. marec, pa resno skocimo v akcijo...
tom2
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Če feb 20, 2003 3:01 pm

Twingo_Sport pravi:
Kupi novega twingota in ostalo ti bo se veliko denarja ze predelavo in se za kak dober TV. :D :D

Najkasneje cez leto, pride ven nov Twingo. Ce bi ti lahko pokazal sliko, bi videl da je prav lep avto. Morda takrat...
LP
tom2
 
Uporabniški avatar
Twingo Sport
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:47 pm

Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a Twingo Sport Če feb 20, 2003 3:40 pm

A mas sliko od novga twingica?
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Re: Renault Laguna ali novi Megane?

Napisal/-a tom2 Če feb 20, 2003 9:05 pm

Twingo_Sport pravi:
A mas sliko od novga twingica?

Ja imam, samo ne v racunalniku, drugace bi jo ze gor dal...
tom2
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov