Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mitomato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr dec 08, 2004 10:46 pm

Katerega karavana?

Napisal/-a mitomato Sr dec 08, 2004 11:17 pm

Kupujem rabljen družinski avto srednjega razreda tam nekje za 2 milio. SIT, ki mora imeti večji prtljažnik, letnik 2001-2002 do 100.000 km in klimo. Na avto.netu sem malo iskal in sem ugotovil da bi pod takšnimi pogoji dobil Citroen Xsaro break motor 1.9 D ali 2.0 HDi, Ford Focus Karavan 1.8 TDi, Opel Astro Karavan 1.7 DTi ali 1.4 16V ali 2.0 DXDti , Renault Megane Break 1.6 16V ali 1.9 dci ali Seat Cordoba Vario 1.9 SDi. Zanimivi so mi tudi Kanguji od Renaulta, pa Berlingoti ali Partnerji pa Dobloji vendar se teh slednjih najde manj. Prosim vas če mi lahko svetujete kaj več o zgoraj omenjenih avtomobilih predvsem iz vidika cene vzdrževanja (servis, kvaliteta izdelave, napak v izdelavi), porabe goriva (dnevno naredimo v povprečju 100 km) in pa tudi udobja v vožnji. Menite, da so omenjena vozila, ki sem jih najdel na avto.netu kupljena pri nas ali uvožena vsa imajo v večini servisne knjige, 1. lastnika itd. (A TO VSE DRŽI) . Povejte mi tudi če imate kakšne izkušnje pri uvozu vozil iz trga EU zdaj ko smo tudi mi noter. A je kakšen problem pripeljat avto iz npr. Nemčije al je birokracije tolk, da je za umret.

Hvala za odgovore!
 
Uporabniški avatar
sonči
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Sr dec 08, 2004 8:30 am
Kraj: velenje

Napisal/-a sonči Če dec 09, 2004 8:21 am

KER IMAM PAČ OPLA - TI PRIPOROČAM OPEL
JAZ IMAM OPEL VECTRA 2.0 DTI KARAVAN - BREZ PROBLEMOV
IMA VSE IN ZELO NATANČNO IZDELAN, PAČ NEMŠKI
ČE PA IMAŠ KAKŠNEGA PREPRODAJALCA, PA SE ZAPELJITA V BELGIJO, KER SO TAM AVTI NAJCENEJŠI!!

LP SONČI
 
Uporabniški avatar
ThARippA
Novinec
 
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:44 pm

Napisal/-a ThARippA So dec 11, 2004 2:03 am

Med našetimi se mi zdi še najboljša izbira Focus.
Poleg tega, da je konstrukcijsko najnovejši med vsemi, je še do pred kratkim veljal za najboljši avto v nižjem srednjem razredu, pa še dizlov karavanov se prodaja ogromno za dokaj dobro ceno, vzdrževanje pa naj bi bilo pri focusih tudi čisto nezahtevno. Edino glede motorja ne vem preveč, zdi se mi da so teli dizli precej leni. Ziher bo kdo še kaj povedal.
 
Uporabniški avatar
Doc_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1783
Pridružen: Po maj 31, 2004 12:46 pm
Kraj: Nekje na Primorskem

Napisal/-a Doc_ So dec 11, 2004 7:47 am

Kaj pa 206sw :roll:
 
music_man
Novinec
 
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne avg 24, 2003 12:45 pm
Kraj: doma

Napisal/-a music_man So dec 11, 2004 9:40 am

206sw se men ne zdi kej preveč ql.
Placa za potnike maš še zmer tok kot pr navadni 5 vratni 206ki se pravi nič edino prtlažnika maš dost oa oblika je ql.
VSAKA PALICA IMA DVA KONCA
JE REKEL MODREC, KI ŠE NI VIDEL ROGOVILE
 
Uporabniški avatar
Tomaz40
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1690
Pridružen: Sr maj 14, 2003 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Tomaz40 So dec 11, 2004 10:04 am

Eh 206 je Smart de luxe. Placa nikjer nič. Ni niti avto.

Na tvojem mestu bi izbiral med Xsaro, Focusom in Meganom. Dejstvo pa je, da moraš TI probat vsakega zapeljat malo po mestu, malo po AC pa vidiš kateri ti je všeč in kateri ni.

Stroški tut niso toooolk zlo različni od enga do druzga avta, tko da bi se bolj osredotočil na posamezni avto, kot na to katere firme je.

Ti pa polagam na srce da če se ne spoznaš na avtomobile, vzemi s sabo nekoga ki se. Na avtu ne moreš ugotovit ker lastnik si. Vidiš lahko le za prvega, servisno knjigo pa tut že tko veselo ponarejajo da ne bi popolnoma nič verjel.

Vzemi si eno popoldne, probaj vse avtomobile in se odloči.
Če bi hitrost ubijala, bi bili vsi dirkači že zdavnaj mrtvi.
 
s_mande
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Sr nov 24, 2004 11:17 am
Kraj: Koroska

Napisal/-a s_mande So dec 11, 2004 10:37 am

Doma imamo sicer SEAT CORDOBO VARIO 01.letnik je pa benzinarski 1.4MPI(60PS)motor!!!Z avtom smo zadovoljni,poraba je presenetljivo nizka vsekakor bi pa bila boljsa nalozba dizelski motor!!!Avto je kar udoben,ima velik pritljaznik in voznik,sovoznik imata kar zadovoljivo prostora kar potniki na zadnji klopci odkrito povedano lahko samo zelijo!!!PROSTORA JE BORE MALO!!! :/:o:/

Drugace so z avtom majhni stroski,majhna poraba...
Vsekakor ti pa ne predlagam FORDA FOCUSA vsaj dizela ne ker je zelo,zelo zaspan!!!Mi je povedal znanec ki je policaj in je rekel da ga ne sparajo ampak avto kljubtemu NE GRE!!!Je rekel da mu je enkrat en pobegnil sa YUGOM 45!!! :lol: :lol: :lol:

Predlagam pa ti kaksnega Berlingota,Partnerja mogoce kanguja ali pa mogoce kaksno Xsaro,Vectro...Obvezno dizelski motor!Vso sreco pri nakupu zelim!!!!Lep pozdrav in srecno pot!s_mande
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan Po dec 13, 2004 3:14 pm

Vsekakor ti pa ne predlagam FORDA FOCUSA vsaj dizela ne ker je zelo,zelo zaspan!!!Mi je povedal znanec ki je policaj in je rekel da ga ne sparajo ampak avto kljubtemu NE GRE!!!Je rekel da mu je enkrat en pobegnil sa YUGOM 45!!!

:g:
Pol pa svizec zavije čokolado.....
:vrum
Po moje bi izbiral med Xsaro ali pa Focusom. Seat in Astra sta malo manjša (potniški prostor moj občutek), Megan pa se meni zdi najglasnejši. Forda vsekakor s TDCi motorjem.
LP
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Po dec 13, 2004 3:32 pm

audi-fan je napisal/-a:
Vsekakor ti pa ne predlagam FORDA FOCUSA vsaj dizela ne ker je zelo,zelo zaspan!!!Mi je povedal znanec ki je policaj in je rekel da ga ne sparajo ampak avto kljubtemu NE GRE!!!Je rekel da mu je enkrat en pobegnil sa YUGOM 45!!!

:g:
Pol pa svizec zavije čokolado.....
:vrum
Po moje bi izbiral med Xsaro ali pa Focusom. Seat in Astra sta malo manjša (potniški prostor moj občutek), Megan pa se meni zdi najglasnejši. Forda vsekakor s TDCi motorjem.
LP


Glede na to da je fokus s onim motorjem 1,8TDDI in ne TDCI ki je noter šele kako leto ali dve imel komaj 90KM in da gre za 1300kg težek avto je kritika da mu je nekdo ušel s jugecom čisto realna sploh če pomisliš da je v policijskem že na začeku še za kakih 100kg opreme not nadevane....

ČE na hitro izračunaš ugotoviš ma ima avto 69KM/tono kar je manj kot clio 1.2 16V :?

Ravno zaželem s tem avtom pri polcajih ne boš ker omejitve ne boš presegal prehitro...
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Po dec 13, 2004 10:19 pm

Iz lastnih izkusenj ti priporocam Vectro. Imel sem sicer letnik 98, ki naj bi bile tezavne, pa je bila brez tezav. Sedis in peljes se za razred bolje od nastetih avtov, pri teh letnikih je plocevina pocinkana, tako, da ne rjavijo (od letnika 99 naprej), imas vso opremo - celo xenon in avt. klimo, 2,2 dizel masina je bila ena boljsih, 125 konjev pa je tudi vec kot zadosti za ta avto.

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=225703#
Zadnjič spremenil Rjuhar, dne Po dec 13, 2004 10:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Napisal/-a super98 Po dec 13, 2004 10:21 pm

Mogoče kakšna octavia
TJUNING PA TO...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov