Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Audi A8 4.2 quatro

Napisal/-a Neon Sr apr 16, 2003 8:22 pm

Zanima me če se lahko kdo pohvali s kakšnimi dobrimi al pa slabimi izkušnjami z A8 4.2 quatro tiptronik, bilo kaj od tega, začel bi pa s porabo.
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Punto_GT
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 520
Pridružen: Če mar 27, 2003 7:05 pm

Napisal/-a Punto_GT Sr apr 16, 2003 8:35 pm

Zadnjič spremenil Punto_GT, dne Sr apr 30, 2003 6:43 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
matcho
Uporabnik
 
Prispevkov: 1019
Pridružen: Če jan 09, 2003 7:25 pm

Napisal/-a matcho Sr apr 16, 2003 8:36 pm

Jaz nimam izkušenj, samo glede na to da gre za avto visokega razreda si ga lahko privošči le redko keri!
Nevem če bo padlo kaj komentarjev na to temo!
Sicer pa, če si lahko kdo privošči takšen avto ga verjetno za bencin ne skrbi!
Vsaj moje mnenje je takšno!
:lol:
Pri tem seveda mislim na novi model!
Slika
 
Neno
Novinec
 
Prispevkov: 131
Pridružen: To dec 31, 2002 1:31 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Neno Če apr 17, 2003 5:42 pm

No glede obracalnega kroga kolk vem majo vsi avtomobili ki majo pogon na sprednja kolesa manjsi obracalni krog kot avtomobili z zadnjim pogonom (BMW , BENZ,...)
lp
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Če apr 17, 2003 11:12 pm

Tiptronik, a mi lahko kdo to bolj natančn razloži? Sej neki vem, sam to je od tistih ki se vedno neki menjo, pa sej veste....
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Če apr 17, 2003 11:16 pm

A je med temi motorji od cca l.95 do 02(nevem na te predzadnje modele mislm) kej razlike.
Konji so isti, tehnologija pa tut verjetn, ha?
Modeli med modeli so pa tut same te malenkosti razlika (luči, pa maska,pa krom) a ne?
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Če apr 17, 2003 11:20 pm

Ja pol ma ta + in - že na volanu?
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din Pe apr 18, 2003 5:39 am

SAFRANE je napisal/-a:zo nima veze--pa še sva odkrita ma audi 4.2 =quattro

pa sploh verjemi mi: pri audiju maš res feeling kot da je med volanom in pa osjo 10 m vmes....

lp
johny


Ima veze zaradi več faktorjev, glavni bi lahko bil Homokinetični zglob :wink:
Slika
 
gerchy
Moderator foruma
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Po jan 20, 2003 2:41 pm
Kraj: 03

Napisal/-a gerchy Pe apr 18, 2003 9:39 am

Samo za informacijo: menjava zavornih ploscic (A8 jih ima kar 8 - 4 na vsaki strani) pride na pooblascenem servisu nekje 70.000 - 90.000 SIT.
Racunaj tudi na vecje kolicine olja (tudi kakovostnejse), svecke (8), ter na splosno drazji material predvsem na racun najvecjega hisnega modela.
Registracija in poraba pa - upostevajoc prostornino - ni pretiran strosek, sploh ob kaksnem popustu, saj pades obakrat v najvisji razred (nad 130kW in nad 2499 ccm), torej brez bonitete nekje 280 tisocakov, ob boniteti pa seveda manj.
Voznja? Lagodna, udobna. Ni primerjave z manjsimi vozili s podobno mocjo. Ze S8 kljub 340 konjskim mocem ne daje obcutka brutalnosti. Enakomerno porazdeljen navor, proznost, pospesuje prakticno v celem razponu vrtljajev, predvsem na racun 8 valjnega motorja ter seveda tudi nekje 1.8 tone tezkega vozila ... Torej, precej bolj je ta avto namenjen daljsim potovanjem, daljsim neravninam, kot pa sportnim uzitkom, navkljub dobremu podvozju in ogromni zalogi moci.
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe apr 18, 2003 2:58 pm

ja, kul tale 4.2 q, sam za porabo pri takih avtomobilih sprasevat je pa kr neki. kaj pa pricakujes od limuzine z kvatro pogonom 4 litri prostornine, osmimi cilindi, avtomatskim menjalnikom skratka 300 konji??? koker mas tezko nogo tok pa porab. se pravi (realno) od 13 litrov naprej ce lepo po avtocesti 140 vozis, drugac pa vse do 20, 25 litrov.
sicer je pa nekdo ze prou povedu: eno je tak avto kupit,drugo pa se z njim vozit (kar se stroskov tice). sej zato pa so ponavadi vecje limuzine ali sportni avti iz druge roke v kurcu: prvi lastnik lepo skrbi zanje (ce ima denar da kupi novega ima tudi za servis), drugi lastnik pa navadno komaj napraska za avto, o vzdrzevanju pa ne duha ne sluha. zato previdno...

cau
 
dolfe
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: So sep 14, 2002 9:40 pm

Napisal/-a dolfe So apr 19, 2003 7:57 pm

din je napisal/-a:
SAFRANE je napisal/-a:zo nima veze--pa še sva odkrita ma audi 4.2 =quattro

pa sploh verjemi mi: pri audiju maš res feeling kot da je med volanom in pa osjo 10 m vmes....

lp
johny


Ima veze zaradi več faktorjev, glavni bi lahko bil Homokinetični zglob :wink:


No, pa saj v končni fazi je torej Safrane imel prav... Mercedes in BMW imata zaradi zadnjega pogona pač manjši rajdni krog. Saj če pogledam te stare mercedese, ki jih imam jaz doma: prednja kolesa se lahko izjemno močno zasukajo v stran, da ne vem, kako bi lahko kakšen homokinetični zglob prenesel tak zasuk, tako da velike dimenzije avtomobila npr. pri parkiranju ne pridejo toliko do izraza.
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Ne apr 20, 2003 10:06 pm

A je pri teh avtomobilih kakšna posebna greška? Dobr razumem da se gume znucajo, bencin gre, pa bremze, kaj pa kvari se kej pri teh avtih?
Ne vem ta avtomatika pa to, ka pravte?
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Uporabniški avatar
Neon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 721
Pridružen: Ne feb 16, 2003 11:13 pm
Kraj: Krško

Napisal/-a Neon Po apr 21, 2003 9:58 pm

Sej men so audiji nasploh všeč in vsi jih hvaljo. OK sej so kul, sam noben se pa ne pohval takrat ko ga pelje na servis. Pa mam 3 sosede k majo avdije, pa ne morš verjet so skos na servisu (garancija je pa že mim), pa zamenja to, zamenja un, sej pol pa more laufat če na vsakem servisu zamenja pol mašine.
Lambo door sistemi
Slika

Today Tomorrow Toyota
 
Uporabniški avatar
din
Uporabnik
 
Prispevkov: 1410
Pridružen: Ne jul 21, 2002 9:50 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a din To apr 22, 2003 6:29 am

dolfe je napisal/-a:
din je napisal/-a:
SAFRANE je napisal/-a:zo nima veze--pa še sva odkrita ma audi 4.2 =quattro

pa sploh verjemi mi: pri audiju maš res feeling kot da je med volanom in pa osjo 10 m vmes....

lp
johny


Ima veze zaradi več faktorjev, glavni bi lahko bil Homokinetični zglob :wink:


No, pa saj v končni fazi je torej Safrane imel prav... Mercedes in BMW imata zaradi zadnjega pogona pač manjši rajdni krog. Saj če pogledam te stare mercedese, ki jih imam jaz doma: prednja kolesa se lahko izjemno močno zasukajo v stran, da ne vem, kako bi lahko kakšen homokinetični zglob prenesel tak zasuk, tako da velike dimenzije avtomobila npr. pri parkiranju ne pridejo toliko do izraza.


oops :oops: sem narobe zastopo. ˝neno˝ me je zaj* :P , ko je napisal da ˝No glede obracalnega kroga kolk vem majo vsi avtomobili ki majo pogon na sprednja kolesa manjsi obracalni krog kot avtomobili z zadnjim pogonom (BMW , BENZ,...) ˝ v resnici pa je ravno obratno. Torej avtomobili z sprednjim pogonom praviloma imajo večje omejitve pri manevriranju kot avtomobili z zadnjim pogonom (saj to sem že v prvo napisal) :wink:
Slika
 
Uporabniški avatar
maniac
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Če avg 08, 2002 4:44 pm

Napisal/-a maniac To apr 22, 2003 7:57 am

ne da bi ti hotu veselje pobrat, ampak sem o audijih ču zadnje čase same kritike, pa to ne od mladcev k bi jih gnal...ampak od uglednih gospodov, k so rekl da audija neb več živi mel!!!

glede a8 k-še par let nazaj jih je znanec moral vsak mesec vozit v nemčijo popravljat, ker mu pr nas niso znal nč zrihtat-predvsem elektronika.

drug mi je pravu da je pred kratkim pustu na servisu1.000.000 sit za neko pumpo k mu je crknila, pa ni blo dolg uredu.
REŠITEV: kupu je že 3-jega marcedeza-zadovoljen u nulo!!

za razmislt!!!

pozdrav, žiga
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 107 gostov