Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Subaru
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr mar 19, 2003 10:11 am
Kraj: Ljubljana

Citroen Xantia karavan

Napisal/-a Subaru Če apr 17, 2003 4:45 pm

Moj fotr razmišla da bi nabavu tak avto, pa me zanima če ma kdo od vas kkšne izkušnje z njim al pa z citroenom nasplošno!!! Nabavu bi letnik tm okol 1998-2000....komentarji zaželjeni!!!!

hvala
Slika
 
Uporabniški avatar
Byrkus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Ne mar 23, 2003 10:45 pm
Kraj: MB - okolica

Napisal/-a Byrkus Če apr 17, 2003 10:16 pm

No, xantia med letniki 1998-2000 je vsekakor že modificirana s 'faceliftom'.

Nekaj je treba tukaj razčistit. Brat ima dva Citroëna, BX 16 TRS (1989) in XM 2.0 injection (1990) z activo (avto je bil namenjen nemškemu trgu). BX ima v lasti sedaj ca. 7 let, XM pa okrog tri leta. Xantia ima v tem primeru enak motor in enako podvozje kot XM, zato bom povedal, kar o teh vozilih vem. Elektronika bi v tem določenem modelu (2.0) znala biti problem, pred kakega pol leta je prišlo do kratkega stika v napeljavi, in če bi bil malo manj pazljiv, bi mu lahko zgorel motor. Od strokovnjaka za ta motor je pozneje izvedel, da so imeli podobne težave vsi motorji 2.0, vgrajeni v xantio, Xm, evasion, oziroma v Peugeot 605. Tukaj je vsekakor treba pazit.

Da bi se pa kvarila hidravlika?? Tu bom pa povedal naslednje. Na BX se je pred dobrim letom zaradi dotrajanosti pojavila razpoka na eni od 'lajtung', in olje je nekoliko odtekalo. Za ca. 5000 SIT je brat nabavil kompletno instalacijo za vso podvozje, in lokalni mehanik se je z zamenjavo mučil (in to dobesedno, njegovih kletvic ne bi ponavljal :lol: ) eno samo popoldne in večer. Vendar - to se je zgodilo, ko je avto bil star 12 let, in ko je imel prevoženih nad 175 tisoč km!! (me zanima, kateremu drugemu avtu podvozje drži tako dolgo brez težav ;)) Ampak, ne smeš pa pozabit na hidravlične krogle ob vsakem kolesu (oz. po eni dodatni na osi, če ima activo), ki morajo biti pregledane vsaj enkrat na leto pri strokovnjaku, ki se za to spozna (eden od teh je v Šentilju - žal mi je njegov priimek trenutno ušel iz glave).

O oblikah bi se pa vsekakor dalo razpravljat. ;) Nekomu, ki ima v podpisu (in tudi v nicku ;)) nekaj, kar prihaja iz hiše Renault, nekako Citroën ne bo preveč povšeči - sploh, če gre za vozilo direktne konkurence. :) Toda, po drugi strani: naj si bo xantia prazna ali polna, od zunaj nikdar ne bo moč videti, koliko kg se skriva v njej (zasluga hidravlike). Razen tega ima zadaj zelo globoko in povsem ravno dno, kar gre v prid večji prostornosti. No, res pa je tudi, da lagune grandtour nisem nikdar niti videl od blizu, kaj šele, da bi se v njej peljal.

Upam, da sem s tem kaj pomagal. :)
Žeja me je napadla - Pil sem v samoobrambi!
 
Uporabniški avatar
Subaru
Novinec
 
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr mar 19, 2003 10:11 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Subaru Pe apr 18, 2003 9:15 am

najprej hvala obema za odgovore!!
A pol če prav razumem je nekak tko...če je avto lepo redno servisiran, potem naj bi bil avto v redu (še posebi kar se tiče hidravlike). Ker kokr sem razumel če se gleda kako je s hidravliko sproti se da še pravi čas uštimat malenkosti in je pol kul...a ostalo pa lepo laufa? ker kokr sem tole bral sem zasledil probleme s hidravliko in s štromom....kaj pa motor (aja, verjetno bi fotr vzel 1.8), rjavenje, ostale stvari?
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 122 gostov