Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mare69
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe avg 26, 2005 7:24 am

Kateri kombi?

Napisal/-a mare69 So nov 19, 2005 11:04 pm

Kupujem kombi za (številčno malenkost nadpovprečno) familijo. V uč mi nekako najbolj pade vito, samo se bojim da je vzdrževanje in registracija drago.

Zanima me, če kdo vozi kombi, koliko pride vzdrževanje, kako se kaj vozi, kaj priporočate itd... seveda kupil bi rabljeno. Na kaj je treba paziti pri rabljenem kombiju? Kaj bi se dalo dobit v rangu 3,5 do 4M?

Razni veleprostorci (Chrysler Grand Voyager, Citroen C8, Fiat Ulysse, Ford Galaxy, Hyundai Trajet, Kia Sedona, Mercedes-Benz Viano, Mitsubishi Grandis, Peugeot 807, Renault Grand Espace, SEAT Alhambra, Toyota Previa, Opel Zafira, Volkswagen Sharan itd...) me ne zanimajo preveč: premalo prostora za prtljago pri 7 sedežih, breveč "fini", predragi... mora biti nekaj, kamor npr. brez sivih las zabrišem v prtljažnik npr. 3 blatne, usrane bicikle, peljem 6 gajb krompirja ali pa grem na morje po razdrapanem makadamu, brez da bi me preveč bolelo pri srcu, ko bom z vejami praskal po laku ;)
 
Uporabniški avatar
car_freak
Novinec
 
Prispevkov: 219
Pridružen: Če mar 17, 2005 12:13 am
Kraj: Domzale

Napisal/-a car_freak Ne nov 20, 2005 1:01 am

A si slučajno kaj gledal za Opel Vivarotom oz. Renault Trafficom, ker sta po motorjih in notranjosti enaka. Sem že vozil ta kombi in je ful dobr za vozit. Sicer sem vozil tovornega samo 3 sedeži, obstaja pa tudi sedem sedežni+dosti prostora kar rabiš. Poglej malo po oglasniku pa se bo kaj našlo.
BMW 4 EVER! - BRUMMMM!
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar Ne nov 20, 2005 1:23 am

Pri rabljenih kombijih rabiš 1000% več sreče kot pri osebnih avtomobilih. Večina kombijev je delovnih/službenih strojev s katerimi se ponavadi slabo ravna. Samo vozilo in pogonski sklop še sicer zdržijo do kakih 150tisoč km ampak se do tja bolj prišlepajo sploh če je bilo to vozilo za kratke razdalje.

Če ga boš imel za družino okoli vozit raje vzami takega ki nima klopi ampak sedeže ki so podobni tistim v avtobusu. So bolj udobni, ponavadi so taki potovalni kombiji obvezno opremljeni s klimo. Dobra stran takih je tudi da so ponavadi delali dolge razdalje pri kakem prevoznem podjetju. Je pa res da taki ponavadi vozilo zvozijo do konca preden ga prodajo.

To so moje ideje pa veliko sreče.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Uporabniški avatar
COBRA
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 574
Pridružen: Po feb 02, 2004 10:32 pm

Re: Kateri kombi?

Napisal/-a COBRA Ne nov 20, 2005 6:36 am

mare69 je napisal/-a:... mora biti nekaj, kamor npr. brez sivih las zabrišem v prtljažnik npr. 3 blatne, usrane bicikle, peljem 6 gajb krompirja ali pa grem na morje po razdrapanem makadamu, brez da bi me preveč bolelo pri srcu, ko bom z vejami praskal po laku ;)[/size]


kupi si potem traktor s prikolico ;)

kaj pa vw t4?A si te kaj gledal?
Slika
 
Uporabniški avatar
jay
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3183
Pridružen: So feb 26, 2005 10:59 am
Kraj: Mb-Ruše

Napisal/-a jay Ne nov 20, 2005 7:56 am

vw transporter zame zakon :)
 
Uporabniški avatar
RAPMAN
Uporabnik
 
Prispevkov: 1232
Pridružen: Če okt 23, 2003 6:20 pm
Kraj: Ljubljana - Trnow

Napisal/-a RAPMAN Ne nov 20, 2005 8:30 am

jay je napisal/-a:vw transporter zame zakon :)

podpis če ne ta pa renault traffic ;)
>>ZIDEK<<
Slika
 
Uporabniški avatar
MALIJOHN
Novinec
 
Prispevkov: 445
Pridružen: Sr jan 21, 2004 9:15 pm

Napisal/-a MALIJOHN Ne nov 20, 2005 10:01 am

Jst mam dva VW Transporterja l. 99 in pa 2003/12. In moram rečt da so to zame edini kombiji ki bi jih jst mel. Res da je Transporter malo manj opremljen ampak veliko udobja in opreme dobiš v multivanu al pa caravelle izvedbi. Odvisno za kaj rabiš. Motorji so definitivno najboljši.
Bom tega l. 1999 prodajal decembra pa če te zanima me kontaktiraj na ps.
lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov