Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
frenk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe feb 28, 2003 12:21 am
Kraj: Kranj

Katerega rabljenega karavana??

Napisal/-a frenk So jul 05, 2003 4:42 pm

Odločam se med Škodo Octavia, Opel Vectra, Renault Megane, Peugeot 306(?), Citroen Xara, Citroen Xantia in Nissan Primera. Potrebujem velik pritljažnik, dobro razmerje med ceno in kvaliteto oz. zdržljivostjo avtomobila.
 
Uporabniški avatar
Clio24v
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Po jun 09, 2003 6:54 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Katerega rabljenega karavana??

Napisal/-a Clio24v So jul 05, 2003 4:44 pm

frenk je napisal/-a:Odločam se med Škodo Octavia, Opel Vectra, Renault Megane, Peugeot 306(?), Citroen Xara, Citroen Xantia in Nissan Primera. Potrebujem velik pritljažnik, dobro razmerje med ceno in kvaliteto oz. zdržljivostjo avtomobila.


Jst bi izbral Škodo Octavio.Lp
 
Uporabniški avatar
tom2
Novinec
 
Prispevkov: 352
Pridružen: To nov 05, 2002 7:11 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a tom2 So jul 05, 2003 4:52 pm

Noben avto, ki si jih naštel ni slab. Vsak ti po tukaj ponudil tisti avto oz. znamko, ki ga tudi sicer zagovarja. Tako da ti razno merjenje moči tu, ne bo dosti pomagalo.
Svetujem ti, da se odločiš za tistega ki si ga najbolj želiš in ne kaj pravijo drugi.
Jaz bi si izbral Megana, ker mi je pac Renault bolj pisan na kožo.
tom2
 
Uporabniški avatar
Clio24v
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Po jun 09, 2003 6:54 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a Clio24v So jul 05, 2003 5:05 pm

Jaz bi si izbral Megana, ker mi je pac Renault bolj pisan na kožo.


Se ti pridružujem ampak Frenk bi rabil takega z prostorskim prtljažnikom ipd.
 
Uporabniški avatar
frenk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe feb 28, 2003 12:21 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a frenk So jul 05, 2003 5:26 pm

Potem vbistvu ni nobenih razlik v kvaliteti oz. vzdržljivosti...nekj more bit, ker so tud razlike v ceni kar precej velike :roll:
 
Uporabniški avatar
Alex
Uporabnik
 
Prispevkov: 890
Pridružen: Pe okt 25, 2002 2:37 pm
Kraj: 'Zgornja' Primorska

Re: Katerega rabljenega karavana??

Napisal/-a Alex So jul 05, 2003 5:34 pm

frenk je napisal/-a: Potrebujem velik pritljažnik, dobro razmerje med ceno in kvaliteto oz. zdržljivostjo avtomobila.

Glede na kriterije k si jih napisal bos gotovo daaalec najbolj zadovoln z NISSAN - om. :!: :!: :!:
Poznam nekaj folka k jih majo dooolga leta, 2 vec k 10 let (Sunny in Primera) pa pravjo da jih ne zamenjajo :!: Primera ma ze skor 200tisoc km pa prav da ni blo se nic razen redni servisi pa seveda kaka zarnica ipd...:idea:
Ma res vozjo bp, btw Sunny-ju sm tut prica k je sosed... :!:
8)
Zadnjič spremenil Alex, dne So jul 05, 2003 6:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
There's no better car than SAXO 1.6i 16V VTS...for this once
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Napisal/-a NoName So jul 05, 2003 5:44 pm

najbols bi blo, da bi iskal vse nastete... in pol se odlocu za tistega, ki ma najboljse razmerje cena/ohranjenost,leta,oprema

lp, jst.
 
Uporabniški avatar
Virage
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po maj 05, 2003 9:12 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a Virage So jul 05, 2003 5:50 pm

Če se ti gre za to, da boš čim ceneje prišel skozi se verjetno splača vzet Škodo Octavio kombi. Na Avtomagazinovem supertestu (100 000 kilometrov) so izračunali, da je povprečen strošek na kilometer 16 tolarjev. Všteto zavarovanje, registracija, servisi, bencin...
Cocaine is God's way of saying you're making too much money.Cocaine is a hell of a drug.
 
Uporabniški avatar
vazman
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Sr apr 23, 2003 6:29 pm

Napisal/-a vazman Po jul 07, 2003 1:48 pm

tom2 je napisal/-a:Noben avto, ki si jih naštel ni slab.


To itak,odvisno je pa kaj od njega pricakuješ in za kaj in koliko ga uporabljaš.

Jaz bi se izmed naštetih odlocil za Škodo Octavijo.
Sam mam karavana in se mi ful dopadejo,je tudi uporabnejši od limuzine.Drugac bi se pa jaz osebno se malo uzrl po V40 ali kakšno leto starejšem V70.Pa saj pravim,zelje in potrebe...

Glede Octavie imam zelo dobro mnenje,moj stric jo ima ze 6 let in nekaj malega problemov z elektriko(šipe,centralno,enkrat mu je naenkrat odpovedala ventilacija in zmigavci) ni bilo nic druga.Pa vse glih ne more bit na ne vem kakem nivoju.Njegova spada še med prve primerke in je tudi zelo obcutljiva na bocni veter in na nasproti vozeca vozila predvsem tovornjake.Mene to zelo moti,da avto zamiga ob vsaki šajtrgi ki se pripelje nasproti.Vendar to ni tako tragicno in se da prezivet,vendar to umenjam zato ker tega,vsaj ne v tolikšni meri nisem obcutil še v nobenem avtu do sedaj.Mogoce so takrat,ko so avto prenovili odpravili to neprijetnost.
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Po jul 07, 2003 1:53 pm

tut jst bi octavio!!
Slika
 
Uporabniški avatar
Shatzy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 700
Pridružen: So apr 19, 2003 11:40 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Shatzy Po jul 07, 2003 1:58 pm

Nasplošno je znano d so japonci zanesljivi avtomobili...ampak, povsod maš izjeme, tko d bi se jst na tvojmu mestu pozanimu kera serija avta je ta, k si jo ogleduješ (a je taprva k so pršli vn, al je tazdna pred novim modelom), in se pozanimaš o morebitnih napakah..., pa ker lastnik je...prvi al drugi itd. Jst bi se odloču za primero, pol pa za vectro...al pa octavio...
 
Uporabniški avatar
totimato
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe maj 16, 2003 12:47 pm
Kraj: MB

Napisal/-a totimato To jul 08, 2003 11:38 am

Tudi jaz bi se odločil za Octavio - verjetno dizel. V uporabi imam služben avto in sem s takšnim karavanom izjemno zadovoljen. Edina pomankljivost, ki bi jo lahko našel je, da pije olje.

lp
Človek, ki bi si kupil fička, če bi imel garažo.
 
Uporabniški avatar
Tuningcar
Novinec
 
Prispevkov: 418
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:18 am
Kraj: Kranj

Napisal/-a Tuningcar To jul 08, 2003 3:26 pm

Pa medosno razdaljo ma mal kratko, tko da sama stabilnost na cesti ni ne vem kaj, sploh k je v karavanu polno robe. Prav tako ima malo placa na zadnjih zicih.

Pa pocas bodo model menjal, sicer kao leta 2005 (ne vem kdo bo sploh se kupu octavio, glede na starost oblike:)

LP,Sandi
Slika
 
Uporabniški avatar
MGsax
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: Ne okt 27, 2002 2:51 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a MGsax To jul 08, 2003 4:34 pm

octavia je simpatična 8)
SlikaSlika
če te zanima powerlifting ali strongman tekme klikni -
Stran za najmočnejše
 
Uporabniški avatar
blazz
Novinec
 
Prispevkov: 454
Pridružen: Pe sep 13, 2002 10:21 am
Kraj: Logatec

Napisal/-a blazz To jul 08, 2003 6:00 pm

Kaj pa cena? Kakršne modele si si izbral domnevam, da na avto netu izbereš opcijo med 1 mio in 1.5 mio :D :D :D :D :D

Predvidevam, ker jest pogledam dvakrat na dan gor če je kaj novega in imam isti seznam kot ti, razen da imam zraven še F Brava (ja, žensko :wink: )

Če bi se mi pa usral bi pa definitivno Octavio izbral!

pardon, nisem prebral naslova do konca za vse tiste, ki ste ob Bravi zavijal z očmi, kao glej bumbarja. No, kar se liste tiče pa drži, samo, da jaz ne gledam za karavani.
 
Uporabniški avatar
Twingo Sport
Novinec
 
Prispevkov: 148
Pridružen: Sr feb 05, 2003 9:47 pm

Napisal/-a Twingo Sport To jul 08, 2003 11:01 pm

Najbol prostoren in ekonomicen je Walburg ta je res avto da te kap DOBR! :-P
 
Uporabniški avatar
Clio24v
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Po jun 09, 2003 6:54 pm
Kraj: Gorenjska

Napisal/-a Clio24v Sr jul 09, 2003 6:04 am

Twingo Sport je napisal/-a:Najbol prostoren in ekonomicen je Walburg ta je res avto da te kap DOBR! :-P


He He Stroj je :D :D
 
Uporabniški avatar
audi-fan
Novinec
 
Prispevkov: 195
Pridružen: Po mar 24, 2003 2:34 pm

Napisal/-a audi-fan Če jul 10, 2003 9:07 am

Jaz bi odpeljal Octavio, pa ne TDI ga preveč preplačaš
 
surovina
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: To sep 23, 2003 10:07 am

Napisal/-a surovina To sep 23, 2003 1:10 pm

Prebiram in ugotovljam, da ni nihče nič napisal o Fiat Tempra TD karavan ( cena do 800.000 SIT), kaj šele o Marea karavan TD oziroma JTD. Prvo vozilo ima vso opremo, manjka ji samo ABS.Drugo vozilo ima pa tudi to, vendar pa je zaradi mlajšega vozila tudi cena skoraj za 100% večja. Kar se pa tiče prostornosti oziroma samega nalaganja v vozilo lahko povem to, da se obema voziloma odpre pokrov navzgor in nato zadnja stranica navzdol ( nato nalagaš kot v katrco - naravnost).Da o motorjih in samem vzdrževanju ne izgubljam besed ( material dosti cenejši kot primerjalni razred ), saj opravljaš samo servise - menjava olja in filtrov, ob letu pa tehnični pregled in zavarovanje.
Če bi se sedaj odločal za nabavo vozila bi kupi Marea karavan 75 in bi potem menjal elektroniko ( zaradi manjšega zavarovanja vozila).
V kolikor želiš pa vozilo na diesel in podobno avionu, pa nabavi Marea karavan 2.4 JTD. Pa veliko sreče pri odločanju in nabavi.
 
Uporabniški avatar
mazda-mx3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1285
Pridružen: Sr mar 19, 2003 8:09 am
Kraj: BiRiKiNi

Napisal/-a mazda-mx3 To sep 23, 2003 1:18 pm

Jaz bi ti tudi svetoval najpres nissana, ce ne nissana pa octavio.
Nissan je nasploh zakon, motor niti ne ves da ga imas, ker ti ga, razen servisov, sploh ni treba vzdrzevat, popravljat, tikat al karkoli, kot tudi vse ostale dele na avtu.

Srecno z novo mrcino.


LP
Defendemos la alegria :::::::::: Svoboda Tuningu!:)
Slovenski Mazda forum
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov