Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
orlach
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr jan 22, 2003 3:50 pm

Nakup Renault 5 ?? mnenja, izkušnje, predlogi??!

Napisal/-a orlach To avg 19, 2003 4:59 pm

Torej.. :-P okvirno sem izbral avto : ugoden nakup..do 300.000, ekonomičen, poceni/rabljeni rezervni deli,...to je R5!!
Najraje bi vzel r5 five plus 3vrata...mislim da je 1.4 motor kar dobra izbira?..plus..ima plastike spodaj na vratih...itd. sigurno ima/je imel marsikdo ta avto in me zanimajo izkušnje. Mislim da npr. 250-300 k dobiš l.94...


lp
 
Uporabniški avatar
vazman
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Sr apr 23, 2003 6:29 pm

Napisal/-a vazman Sr avg 20, 2003 10:17 pm

Moja mama ima R5 l 93 ze skoraj od novega.Do letos nobenih problemov,121000 prevozenega.Avto garaziran,na videz uhranjen u piko samo,...Hm..hm.
Leta delajo svoje.Letos januarja se je pa zacelo pravo sranje,jaz sem s tem avtom,dokler nisem mel svojega ustal 2X na avtocesti.
menjava pumpe,filtrov,platin...... avto pa še vedno ni imel prave moci.Potem so mal porihtal.
Priblizno 4 dni nazaj sem vzel spet petko,ker se mi svojega ni ljubilo iz garaze dajat in kadar jo dobim v roke ni milosti.Ja po 3. kilometrih se prizge lucka za pregretje motorja,UPSSSSSSS.
Ustavim,ugasnem,prizgem,lucka gori,odprem pokrov,ventilator ne laufa....,obrnem,odpeljem proti domu,dam ventilacijo in gretje na full in lucka ugasne.
Pridem domov,potipam posodo hladilne tekocine,sumljivo,odprem,VRE!
povrh vsega je je blo pa še premalo.
Hm,olje je blo menjano tocno 10 000 km nazaj,potegnem vn palcko in vidim 3-4 mm sranja gor!!!!!!!!!!
Ja,sedaj je pri mehaniku,menda bo treba generalno delat,tehnicnega itak ne bo naredila,ker z motorjem ni cisto vse O.K in malo prevec kadi.
Mehanik je rekel,da bo vrjetno treba generalno.
Bom šel jutri k mehaniku,da bom zvedel kaj so ugotovili,k bodo starši prišli z morja bomo pa ugotovili kaj se splaca.

Vglavnem,dokaj dober avto,kar se tice kvalitete,vendar so deli veliko predragi.Mama petko uporablja samo za v sluzbo,problizno 15 km/dan.
Menda je tidi tukaj vzrok,ker kratke voznje motorju zelo škodujejo.
Koncna hitrost je okoli 125-130.Poraba se giblje okoli 9 litrov,kar je absolutno prevec,vendar temu menda botrujejo kratke fure.

Lega na cesti je skrajno zanic ne vem kako je z ostalimi avtomobili podobnega razreda,udobja ravno tako ni in avto je zelo trd(stopalke,volan je še kar soliden)
 
Uporabniški avatar
vuk
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: So apr 27, 2002 10:36 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a vuk Če avg 21, 2003 9:23 am

Mel nekoč Five-ko;letnik 94;kupil pri 40.000, vozil do 90.000, skoraj brez problemov,deli so dokaj poceni-ponaredki...šla pa mi je vodna črpalka enkrat,počla mi je vzmet (fedra)....marsiaktere dele pa dobiš tudi na odpadu;poraba je pač odvisna od teže noge,da se jo peljati tudi na 6 litrov...po števcu se komot pelje 140/150...60 konjev in 700 kg naredijo svoje,ni pa preveč prepričljiva lega v ovinkih...lp vuk
 
Uporabniški avatar
vazman
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Sr apr 23, 2003 6:29 pm

Napisal/-a vazman Pe avg 29, 2003 12:19 pm

Na R5 je blo popravila 100 000 SIT in to s samo minimalno ceno dela.Šraufanja je blo za cele 3 dni.Je blo treba prejebat cel motor,bobrusit ventile,menjat obrocke,vse precistit......
Menjat je bilo treba komplet zadne bremze(cilindre),pa še lezaj kuplenge bo treba menjat.Pa samo 120 000 prevozenega in samo kratke fure.

Ce nebi bil avto tako ohranjen(brez pikice rje,garaziran..)bi ga prodali,oz bi ga komu podturili,saj se po kratki probni vozni še nebi vidlo,da je motor cist u pizdi.
Mat je ze nameravala kupit novo Lado 112 Desetko in prodat R5,še preden smo sami pogruntal da je motor na koncu.Pa je prišlo do tega da nisem bil redno sprejet na študij,tako,da bo R5 še nekaj casa pei hiši.
 
Martin
Novinec
 
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr jan 08, 2003 1:05 pm
Kraj: Republika Palma di cocco

Napisal/-a Martin Pe avg 29, 2003 12:32 pm

[quote="vazman"]
Ce nebi bil avto tako ohranjen(brez pikice rje,garaziran..)bi ga prodali,oz bi ga komu podturili,saj se po kratki probni vozni še nebi vidlo,da je motor cist u pizdi.
:ne :shock: :ne ne, ne to se ne dela
Slika
 
Uporabniški avatar
Mike_E_
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To mar 11, 2003 1:25 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mike_E_ Pe avg 29, 2003 1:18 pm

vuk je napisal/-a:Mel nekoč Five-ko;letnik 94;kupil pri 40.000, vozil do 90.000, skoraj brez problemov,deli so dokaj poceni-ponaredki...šla pa mi je vodna črpalka enkrat,počla mi je vzmet (fedra)....marsiaktere dele pa dobiš tudi na odpadu;poraba je pač odvisna od teže noge,da se jo peljati tudi na 6 litrov...po števcu se komot pelje 140/150...60 konjev in 700 kg naredijo svoje,ni pa preveč prepričljiva lega v ovinkih...lp vuk


Ne vem kako je s five, jst mam campus in nism mel nobenih problemov ever (razn tiste k sm si jih sam naredu :wink: )

Skratka.. žre mi 8,5 pa mam precej težko nogo za tak avto, olja po 20.000 km popolnoma nič ne manjka, lego na cesti ma čist za info boljšo kot tastar punto (to sm sam sprobu, tko da je preverjeno), pa sm mel takrat samo 165 gume gor.. zdej mam 195, pa je kot na tračnicah.. Končna.. realno ene 150+, (po števcu tm nekje dobrih 160, učas pa tud več). Ne vem no.. jst sm zlo zadovoljen, glede na to kolk taki avti stanejo. Aja.. je pa letnik 91, pa ma skor 100.000km, pa sm v zadnjih 40.000 menju samo platine, tko da..
 
Uporabniški avatar
Sportivo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1762
Pridružen: Pe avg 29, 2003 9:53 pm
Kraj: Cerkno

Napisal/-a Sportivo Če sep 04, 2003 5:37 pm

Sej za tak denar dobiš tut gt turbo
 
Uporabniški avatar
vazman
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Sr apr 23, 2003 6:29 pm

Napisal/-a vazman Pe sep 05, 2003 10:37 am

Ja ja gt turbo,da še turbina jebeee

Kupte kar hocte ,samo stare gare so stare gare katere koli znamke ze!

Mojo mami je zacel zdej na friško še vzig zajebavat,takoj ko vzge nekaj cudno zarošta,kot bi zaganjac crknu,sami stroški,še avto ni tolk vreden kolk je blo ze sranja letos.
Doma upamo,da vsaj še kakšno leto ne bo vec kakšnega hudega sranja,kot je blo to zdaj,pol pa magar ne odpad
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Moje mnenje o petki:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
Mike_E_
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To mar 11, 2003 1:25 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mike_E_ Pe sep 05, 2003 10:43 am

vazman je napisal/-a:Ja ja gt turbo,da še turbina j**eee

Kupte kar hocte ,samo stare gare so stare gare katere koli znamke ze!

Mojo mami je zacel zdej na friško še vzig zajebavat,takoj ko vzge nekaj cudno zarošta,kot bi zaganjac crknu,sami stroški,še avto ni tolk vreden kolk je blo ze sranja letos.
Doma upamo,da vsaj še kakšno leto ne bo vec kakšnega hudega sranja,kot je blo to zdaj,pol pa magar ne odpad
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Moje mnenje o petki:
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Jebiga.. nimate srece, se zgodi :wink:
Naceloma pa ni slab avto, sploh za ta denar :!:
 
prosko002
Novinec
 
Prispevkov: 329
Pridružen: Če mar 27, 2003 4:44 pm
Kraj: Paradiž

Napisal/-a prosko002 Pe sep 05, 2003 12:55 pm

Jest jo mam že tri leta. Five, letnik 94. Če jo pravilno uporabljaš jo maš lahko večno.... Avto je odličen. Hitrost, poraba lega na cesti, cena.... Jest sem zelo zadovoljen. Potrošni material so samo ležaji in pa vsaj enkrat v življenski dobi avta gre vodna pumpa. Problemov imaš samo tok z njo kolikor si jih sam narediš... Turbača je pa itak svoja zgodba, ki je nebi ponovno načenjal v tej temi. Lahko pa povem, da se da zelo dolgo vozit z njo, in to brez problemov...

Vazman: Seveda je vaša petka v pizdi, če jo pa mama počasi vozi, ti jo pa goniš, da se kr kadi... To ne gre skup. Avto moraš počas navaditi na hitrost. Jest jo segrejem, pol pa tiščim, pa nimam nobenih problemov.

Pa še tole vazman, najbolj se ti bom smejal, ko vam bo nova lada, delala tok problemov ko deset let stara petka. :) :) Al pa še več. :D

pa brez zamere

lp

Prosko
Speed Give Me What I Need ...
I Feel The Need ... The Need For Speed.
Because The Show Must Go On.
Slika
 
Uporabniški avatar
Mike_E_
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: To mar 11, 2003 1:25 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mike_E_ Pe sep 05, 2003 1:08 pm

prosko002 je napisal/-a:Pa še tole vazman, najbolj se ti bom smejal, ko vam bo nova lada, delala tok problemov ko deset let stara petka. :) :) Al pa še več. :D


Slika
 
Uporabniški avatar
vazman
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 602
Pridružen: Sr apr 23, 2003 6:29 pm

Napisal/-a vazman To sep 09, 2003 12:22 pm

Mike_E_ je napisal/-a:
prosko002 je napisal/-a:Pa še tole vazman, najbolj se ti bom smejal, ko vam bo nova lada, delala tok problemov ko deset let stara petka. :) :) Al pa še več. :D


Slika


Odvisno na kakšen avto naletiš,jst sem z Lado desetko odkar jo imam naredil 10000 km in moram rect,da je za ta dnar naravnost zakon,pa kaj ce bo kaj crklno,saj so deli skoraj zastonj.

NOVA LADA STANE 1,4 mio,(4,1(112)-4,3m(110,111) dolga,motor 1,5 in 1,5 16V)in je normalno velik in zelo prostoren avto.
Kaj dobiš za ta dnar.Vse ostalo se zacne pri 2,0 mio in je precej manjše.


Kaj pa problemi z R laguno 1,9 dizl?Skoraj v vsakem avto magazinu se nekdo prituzije ,da mu je po enem letu crknla turbina,šla kuplenga pri 11000 in potem pri 30 000 spet,da zajebava elektronika....

Sosed je dal na meganu menjat prednje fedre in ga je prišlo 100 000 sit.

Zajebava lahko vsak avto.Samo potravila so razlicno draga.

Pred leti je mel foter Lado Samaro in mu je riblna mašina mu je mehanik(isti kot je rihtal petko) racunal 25.000 sit

Še prej je imal Lado 1300,ki je sla skoraj 10 let brez najmanjšega problema.Šla je na odpad stara 13 let s 170000 prevozenega ker je zgnila.
 
prosko002
Novinec
 
Prispevkov: 329
Pridružen: Če mar 27, 2003 4:44 pm
Kraj: Paradiž

Napisal/-a prosko002 To sep 09, 2003 12:35 pm

Lado morš kupt, tisto, ke so jo delal v sredo. Takrat so najboljš kvalitete. :> To mi je reku možak, ke je tut prisegal na Lade, dokler ni spoznal, se to spljoh ni avto ampak nekej namest avta.:>

Zakaj v sredo? Rusi ga pijejo od petka pa do nedele na polno, v pondelk, pridejo še vsi pijani na šiht, pol v tork, si še mačka zdravjo, pol v sredo delajo 100%, no v četretek pa že tečejo priprave na petek....

lp

Prosko
Speed Give Me What I Need ...
I Feel The Need ... The Need For Speed.
Because The Show Must Go On.
Slika
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero So sep 13, 2003 10:04 am

Prosko:

a si ti kdaj imel Lado da imaš toliko za povedat slabega? ? ?

Jaz sem imel oboje, pa poznam veliko lastnikov ki so imeli ali eno ali drugo. Ampak jaz bi 10x raje imel Lado kot R5.

Rabim samo tvoj odgovor da ali ne, ker ne mislim več debatirat (da ne bo to ratala debata v stilu enega drugega foruma) pa tudi nima smisla...
 
prosko002
Novinec
 
Prispevkov: 329
Pridružen: Če mar 27, 2003 4:44 pm
Kraj: Paradiž

Napisal/-a prosko002 Ne sep 14, 2003 7:10 pm

Mel... ampak sam na probi... :>

Pa ne se jezit no, sej smo vendar demokratična država, kjer lahko vsak izrazi svoje mnenje...

lp

Prosko
Speed Give Me What I Need ...
I Feel The Need ... The Need For Speed.
Because The Show Must Go On.
Slika
 
Uporabniški avatar
Pero
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1873
Pridružen: Sr feb 06, 2002 12:07 pm

Napisal/-a Pero Po sep 15, 2003 7:56 am

saj se ne jezim, ampak vse prevečkrat podobne debate peljejo v nesmiselna dokazovanja, predvsem med takimi ki niti niso peljali avtov ki jih primerjajo.
 
Johnny
Novinec
 
Prispevkov: 434
Pridružen: To maj 28, 2002 9:20 am

Napisal/-a Johnny Po sep 15, 2003 7:20 pm

Sem mel 1.4 five letnik 96.Motor zlo poskočen, moči mu zmanjka pri 160 km/h
Če ga goniš zna bit kr požrešn, drugač pa v treh letih menjal sam spredne ležaje , tko da zlo hvaležn voziček :wink:
Slika
 
Uporabniški avatar
m4lcom`
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To sep 23, 2003 12:46 am
Kraj: Vseeno samo da je dobra cesta!

Napisal/-a m4lcom` To sep 23, 2003 12:16 pm

Jas sem nekaj casa vozo r5 dizlaša, samo je bil neka cudna varjanta, 1.6 d, električne šajbe, centralno, za francoski trg skratka...

Res pa je da ga je na koncu malo kompresija zajebavala....

:vrum
Slika
Manjka še samo svizec, ki bo to vse zavil v folijo!
 
Uporabniški avatar
GIA
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: Če okt 09, 2003 5:04 pm

Napisal/-a GIA Ne okt 12, 2003 5:46 pm

ne petke,zgleda k škatla :roll:
 
orlach
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr jan 22, 2003 3:50 pm

Napisal/-a orlach Ne okt 12, 2003 6:03 pm

:D pravzaprav sem v tem času že dva avta zamenjal...zdej pa iščem svojega drugega bmw-ja :wink:
+BMW+
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov