Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
AudiBoy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1534
Pridružen: So jul 01, 2006 1:17 pm
Kraj: Severna Primorska

Napisal/-a AudiBoy Pe avg 01, 2008 10:54 pm

Mislim, da imajo neke rabljene avtomobile na Avto Rent-u v Kromberku (blizu Mercator centra), vsaj tam sem jaz nasel par zanimivih.
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So avg 02, 2008 12:57 am

kovach je napisal/-a:tut bencinarju 1,8 prou nč ne fali ;) :D


Oh, pa kako mu fali...navora. Saj je hitrejši od 1,9jtd, a kaj, ko pritisneš, je lep zvok, ni pa sunka v hrbet...saj gre dejansko hitreje, samo 0-100 mene ne zanima, mene zanima kako hitro lahko prehitim traktor na regionalki, kako povleče pri izhodu iz ovinka itd., tam prednost pokaže jtd ali V6.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
_dulinr_
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po jan 07, 2008 6:15 pm
Kraj: Juršče

Napisal/-a _dulinr_ So avg 02, 2008 9:42 am

kovach je napisal/-a:tut bencinarju 1,8 prou nč ne fali ;) :D


No ja mislim da mu pa kar fali,kar neki žrebičkov v konjenici. Še alfa 156 2.0 jts motor k ma 166hp me je rahlo razočarala,morm rečt da sm več pričakovau od nje. Mislm da je 2.4 mjet precej agresivnejša.
Drugač je pa alfa kr uredu avto.

lp Andrej
Zadnjič spremenil _dulinr_, dne So avg 02, 2008 9:54 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Think fast,live slow!
 
Uporabniški avatar
Bosko001
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: So mar 27, 2004 11:03 am
Kraj: Krško

Napisal/-a Bosko001 So avg 02, 2008 9:51 am

_dulinr_ je napisal/-a:
motor z turbo pomnilnikom.


:rofl :EE :rofl

:pivo
Slika
 
Uporabniški avatar
kovach
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr dec 21, 2005 8:53 pm
Kraj: Preserje

Napisal/-a kovach So avg 02, 2008 9:54 am

usi neki turbo pa nevem kok kojnou :roll: me zanima kko na cest... :) drgač je pa k si enkat enih kojnou navajn itq zmerm premau in bo avto zmerm po vaše ''podhranjen'' ;)
Cuore Sportivo
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi So avg 02, 2008 10:24 am

bass je napisal/-a:
kovach je napisal/-a:tut bencinarju 1,8 prou nč ne fali ;) :D


Oh, pa kako mu fali...navora. Saj je hitrejši od 1,9jtd, a kaj, ko pritisneš, je lep zvok, ni pa sunka v hrbet...saj gre dejansko hitreje, samo 0-100 mene ne zanima, mene zanima kako hitro lahko prehitim traktor na regionalki, kako povleče pri izhodu iz ovinka itd., tam prednost pokaže jtd ali V6.


Kako prednost neki. Obstajajo samo dve opcije med TS in JTD. Pri TS je to Nižja in Gas, pri JTD je to višja in gas. Pri V6 ni važno v keri maš, pač prtisneš 8)
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So avg 02, 2008 2:15 pm

No, o tem govorim. Dokler z 1.8 prešaltaš dve nižje sem jaz s sipo že davno mimo tistega traktorja. :lol:
Ne, resno, dejansko je bolj varno pri prehitevanjih, če ti turbo krije hrbet...V6 pa itak ni kaj za debatirat...najboljša izbira.
Škoda, da niso montirali 2.0TB V6 v 156, mislim, da bi ji zelo pasal ta motor.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So avg 02, 2008 2:24 pm

vsi govorite o nekih 2.4 jtd nevem kaj vse o beninarjih itd.... koliko od vas je dejansko vozilo oz. ima v lasti 2.4jtd ?

avtor je pripravljen vzeti max. 1.9jtd kolikor sem jaz zasledil, očitno ste vi to izpustili in tu izpisujete neke svoje sanje po 2.4 jtd-ih...
dajte avtorju povedat kaj več o 1.9 jtd ali pa o bencinarjih, ki se lahko kosa z razredom 1.9jtd
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So avg 02, 2008 2:28 pm

Površno bereš, adis. 2.4 je najbolj razumna odločitev s stališča stroškov, porabe in performas. All round win. Če si pa lahko privošči V6, pa super.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So avg 02, 2008 2:29 pm

ultrasboy je napisal/-a:Kubaturo sem mislil največ 1.9,ker potem je že drago zavarovanje (2.4) .

Jebiga nismo vsi inžinirji,direktorji,:D

lp



bass je napisal/-a:Površno bereš, adis. 2.4 je najbolj razumna odločitev s stališča stroškov, porabe in performas. All round win. Če si pa lahko privošči V6, pa super.


res?
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So avg 02, 2008 2:39 pm

adis, preberi celo temo in ne jemlji postov iz konteksta, samo zato, da boš imel nek občutek, da imaš prav.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
Senad
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: Sr mar 28, 2007 4:49 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a Senad So avg 02, 2008 2:46 pm

visok sem 198 cm, in nikakršnih problemov, res pa da sem bolj malo krat v alfi.
67,0420305 Vseh statistik ni natančnih.
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis So avg 02, 2008 2:48 pm

bass je napisal/-a:adis, preberi celo temo in ne jemlji postov iz konteksta, samo zato, da boš imel nek občutek, da imaš prav.


off: napišem tisto, kar preberem in ni mi potrebno imeti "občutka da imam prav" ;)

če pa avtor zavaja to je druga stvar
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass So avg 02, 2008 2:56 pm

Seveda, avtor je kriv za tvojo površnost... :lol:
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi So avg 02, 2008 7:05 pm

Če je tvoj cilj šparanje vzami 1.9mjet. Če je tvoj cilj normalno uživanje in zajebavanje po cesti vzami 2.4mjet ali pa kako 2.0TS ali pa JTS. Če pa rad neizmerno tankaš in uživaš v življenju pa si iz nemčije uvozi 156 2.5 V6 Facelift in potrdi status slovenskega James Bonda tko mal karikirano rečeno. Vse omenjene sem že vozil, V6 niti ne bi kaj preveč komentiral da ne bo kdo rekel da sem zaljubljen v kos pleha, 2.4 mjet gre kot dirty ol' bastard po cesti, škoda le da ni zvoka tapravega. 2.0TS se menda dere še najbolj od vseh naštetih in ga je res gušt poslušati škoda samo da ni še tako hiter koliko je "gobčen", 2.0JTS veliko boljši 2.0TS ki ima lepše razporejen navor in je bolj kulturno kot pistaško usmerjen agregat, kar pa se takoj pokaže z 2L manjšo porabo kot pri TS v istem avtu ;)

Moj nasvet:
2.0 JTS ali pa 2.5 V6 na plin (te pride cenovno isto tankat kot 2.4mjeta). Vseeno bi šel sam raje za 2.0JTS obvezno FL modeli, ker v prvih kjer je bil vgrajen vem da je bilo z modeli do april 2003 nekaj pizdarij z vbrizgi na JTS.
 
ghandaed
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 765
Pridružen: To okt 17, 2006 9:14 pm

Napisal/-a ghandaed So avg 02, 2008 7:21 pm

JTS motorji niso ravno najbolj spoprijateljeni s predelavami na plin ;)
TS pa nebi smeli imet problemov.
 
Uporabniški avatar
Psepi
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 563
Pridružen: Pe okt 12, 2007 7:31 am

Napisal/-a Psepi So avg 02, 2008 7:23 pm

ghandaed je napisal/-a:JTS motorji niso ravno najbolj spoprijateljeni s predelavami na plin ;)
TS pa nebi smeli imet problemov.


Sej pravim V6 na plin al pa JTS samo na benz. Ne vem meni je 156 2.0 JTS pila okoli 8L ko sem se malo okoli z njo vozil ;) Če ti avto ne pije vsaj 12L se že ne splača plina montirat ker se prepočasi amortizira :P
 
Uporabniški avatar
_Ozi_
Novinec
 
Prispevkov: 280
Pridružen: Ne sep 23, 2007 10:56 am
Kraj: Rivercity

Napisal/-a _Ozi_ So avg 02, 2008 10:47 pm

bass je napisal/-a:
kovach je napisal/-a:tut bencinarju 1,8 prou nč ne fali ;) :D


Oh, pa kako mu fali...navora. Saj je hitrejši od 1,9jtd, a kaj, ko pritisneš, je lep zvok, ni pa sunka v hrbet...saj gre dejansko hitreje, samo 0-100 mene ne zanima, mene zanima kako hitro lahko prehitim traktor na regionalki, kako povleče pri izhodu iz ovinka itd., tam prednost pokaže jtd ali V6.


Možno, da si vozil pokvarjenega TS-a in glede izhoda iz ovinka - pač maš bencinca v nižji prestavi, višji vrtljaji, več moči (večji razpon moči po obratih) itd. Še vseeno maš pa manj težek nos kot JTD :P

bass je napisal/-a:No, o tem govorim. Dokler z 1.8 prešaltaš dve nižje sem jaz s sipo že davno mimo tistega traktorja. :lol: .


Dokler rabiš prestavit kakšno prestavo nižje tebi glih JTD pokuka iz turbo-luknje...razen, če ti tudi zbiješ prej ;)

bass je napisal/-a:Škoda, da niso montirali 2.0TB V6 v 156, mislim, da bi ji zelo pasal ta motor.


Se je že v GTV slabo obnesel zaradi hlajenja zadnjega cilindra tako, da ta motor je tudi vprašljivo kako bi bilo z njim v 156...

Je pa 1.8TS super motor tudi za 156....

Maximum power
(DIN) 144 PS (142.0 bhp) (105.9 kW)
@ 6500 rpm

Maximum torque
(DIN) 169.0 Nm (125 ft·lb) (17.2 kgm)
@ 3500 rpm

;)
 
Uporabniški avatar
kovach
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Sr dec 21, 2005 8:53 pm
Kraj: Preserje

Napisal/-a kovach So avg 02, 2008 11:01 pm

če maš pa na 1,8 še njegovim preformansom primerne feltne(velke) pol pa jtd nima za burek :D
Cuore Sportivo
 
Uporabniški avatar
bass
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3140
Pridružen: Če mar 31, 2005 3:59 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a bass Ne avg 03, 2008 12:20 am

DonCorleone vozil sem izpraven 1.8, je pa dejstvo da, ko se enkrat navadiš na 330nm navora, 170nm just doesn't cut the mustard. ;) Kar je pod 250nm me sploh ne zanima več.
Glede turbo luknje...LOL :lol: nisem nek penzič, da bi vozil na 1500rpm. ;)

V praksi se dodaten navor pač bolj obnese...sploh, če ga je 2x več kot pri primerljivemu bencincu.
Jeremy Clarkson je napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for that brief moment, when everything works.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Google [Bot] in 109 gostov