Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mocoa2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 13, 2008 12:41 pm

Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a mocoa2 Če okt 23, 2008 8:12 am

Lep pozdrav se z moje strani...

Kot ze naslov pove se zanimam za nakup Citroen C4 Picasso (druga opcija je malo rabljeni SMAX ali pa mondeo za cca. 19.-20.000 EUR vendar se iscem kako konkretno pametno ponudbo)...

Financno nekako najbolj realna se mi zdi opcija z 1.6 VTI bencinarjem (120KM) in "srednjim" nivojem opreme CONFORT (cena dobrih 18.200 EUR oz. z metalik barvo se dodatno slabih 500EUR)... 1.6 HDI se mi zdi z 22.000 EUR enostavno predrag oz. v tem primeru bi rajsi dejansko SMAXA / mondea probal dobit.

Zanima me predvsem, ce je kaksen uporabnik na forumu, ki bi lahko malo zaupal iz izkusenj, kako se ta 1.6 bencinc obnese v praksi (ali pa stari 1,8 motor, ki ga novi VTI nadomesca) - je dovolj mocan za tak avto, navor, poraba... Nekaj sem ze tudi prebiral, da naj bi imeli precejsnje tezave z okvarami na tem novem VTI-ju oziroma, da zna bit potencialno drag za vzdrzevanje (razvit je skupaj z BMW-jem).

Opcija je tudi mali rabljen 1,6HDI, vendar sem malo skepticen do rabljenih avtomobilov trenutno (vozim uvozenega mondeota iz Nemcije pa sem imel ze kar nekaj popravil, ki se pri teh prevozenih km, ki jih stevec kaze se ne bi smeli zgodit (beri: sumim na prevrten stevec)).

Skratka sumasumarum: zanima me predvsem kako se ta motor obnese v avtu, ali zadostuje za neko normalno voznjo (konec leta dobim narascaj, tako da avto bo bolj za druzinske transporte in ne ne bo namenjen neki sportni voznji) ali je odlocno podhranjen za to tezo vozila?

Za pomoc se lepo zahvaljujem!!!

LP
 
Uporabniški avatar
MSrougeZX
Novinec
 
Prispevkov: 357
Pridružen: Če jan 29, 2004 9:45 pm
Kraj: Lendava

Napisal/-a MSrougeZX Če okt 23, 2008 10:09 am

Za normalno družinsko vožnjo bo že dovolj. O kakih izkušnjah bi bilo težko govorit, saj je ta VTI motor nov v ponudbi. Moj foter vozi xsaro picasso z bencinskim 1,6 motorjem ki ima 95KM in je za normalno vožnjo dovolj. Poraba je med 7-8,5L. Seveda je c4 picasso sigurno malenkost težji drugače pa približno enake velikosti zato predpostavljam da bi voznem zmogljivosti bile nekje iste oz. malo boljše poraba pa podobna.
Jaz pravim go for it!
Laguna coupe 2.0 dci 2013
C4 Cactus Shine 1.2T 110 2018
 
mocoa2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 13, 2008 12:41 pm

Napisal/-a mocoa2 Pe okt 24, 2008 7:22 am

Hvala za informacijo.

Upam, da se kak citroenar javi...
 
Legoless
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To avg 21, 2007 1:35 am

Napisal/-a Legoless Pe okt 24, 2008 7:24 am

5 sedežni ali 7 sedežni Picasso?
 
M
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 653
Pridružen: Sr jan 12, 2005 5:14 pm

Napisal/-a M Pe okt 24, 2008 7:57 am

Največ koristnih, čeprav rahlo pristranskih podatkov, boš dobil na spletni strani citroenbilten. Pogooglaj.
 
Uporabniški avatar
KARL ABARTH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Sr avg 08, 2007 6:48 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a KARL ABARTH Pe okt 24, 2008 8:09 am

mocoa2 je napisal/-a:Lep pozdrav se z moje strani...

Kot ze naslov pove se zanimam za nakup Citroen C4 Picasso (druga opcija je malo rabljeni SMAX ali pa mondeo za cca. 19.-20.000 EUR vendar se iscem kako konkretno pametno ponudbo)...

Financno nekako najbolj realna se mi zdi opcija z 1.6 VTI bencinarjem (120KM) in "srednjim" nivojem opreme CONFORT (cena dobrih 18.200 EUR oz. z metalik barvo se dodatno slabih 500EUR)... 1.6 HDI se mi zdi z 22.000 EUR enostavno predrag oz. v tem primeru bi rajsi dejansko SMAXA / mondea probal dobit.

Zanima me predvsem, ce je kaksen uporabnik na forumu, ki bi lahko malo zaupal iz izkusenj, kako se ta 1.6 bencinc obnese v praksi (ali pa stari 1,8 motor, ki ga novi VTI nadomesca) - je dovolj mocan za tak avto, navor, poraba... Nekaj sem ze tudi prebiral, da naj bi imeli precejsnje tezave z okvarami na tem novem VTI-ju oziroma, da zna bit potencialno drag za vzdrzevanje (razvit je skupaj z BMW-jem).

Opcija je tudi mali rabljen 1,6HDI, vendar sem malo skepticen do rabljenih avtomobilov trenutno (vozim uvozenega mondeota iz Nemcije pa sem imel ze kar nekaj popravil, ki se pri teh prevozenih km, ki jih stevec kaze se ne bi smeli zgodit (beri: sumim na prevrten stevec)).

Skratka sumasumarum: zanima me predvsem kako se ta motor obnese v avtu, ali zadostuje za neko normalno voznjo (konec leta dobim narascaj, tako da avto bo bolj za druzinske transporte in ne ne bo namenjen neki sportni voznji) ali je odlocno podhranjen za to tezo vozila?

Za pomoc se lepo zahvaljujem!!!

LP


Načeloma naj bi bil novi agregat v ponudbi dovolj zmogljiv, tudi glede na dejstvo, da najbolj zaupaš novemu vozilu je C4 P s tem agregatom najboljša izbira.

Osebno bi raje izbral ali rabljenega C4 P dizel (1,6 l agregat mu je "pisan na kožo", 2 l pa toliko bolj) ali S-MAX.

Avtomobila sta namreč v podvozju (bistveno) drugačna - pri C4 P je poudarek na udobju, S-MAX pa vodljivosti in dobri legi na cesti. Izbereš pa tisto kar ti ustreza. V obeh primerih bi izbral 2 l dizel.

LP
 
mocoa2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po okt 13, 2008 12:41 pm

Napisal/-a mocoa2 Pe okt 24, 2008 9:50 am

Hvala za info...

Kupujem pa 5 sedeznega (ne Granda)...

Za S-Maxa verjamem, da je lega zakon (vozim mondeota, kolkor vem pa si Smax z njim deli platformo)...

Verjamem, da je diesel ze zaradi navora bolj primeren za tak tip avta - je pa seveda obcutno drazji...

Nic bo treba stestirat pa videt obcutke v voznji.
8)
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a border_ Ne okt 23, 2011 8:38 am

Pozdravljeni!

Tudi sam se odlocam za nakup Citroen C4 Picasso vozila. Vem, da pride novi v koncu decembra 2012, pa bi se kljub vsemu odlocil za nakup okoli decembra 2011. Pri bencinskem 1.6 VTi 120 BVM motorju je poraba 7.0 do 8.5 litra/100 km, kar je normalna poraba pri 1.400 kg (taksno porabo ima tudi moj BMW SERIJE 3 z 119 KM). Dizeljski agregat je v povprecju 2.000 eur drazji, a ne vem kaksna je poraba, po specifikacijah nizja za baje 2.0l/100km. Sam s tem vozilom mislim napraviti nekje 160.000 km v 10 letih.
Kar se varonsti tice, to vozilo ravno ne stoji na najbolsih stopnickah po euroncap.com. Dosegel je za odrasle 87% varnosti, medtem ko je Ford CMAX 92%, za primerjavo ima VW GOLF kar 97%, KIA Sportage pa 93%.
Vsec mi je tale podatek samo ne vem za kateri motor gre 1.6 ali 2.0 dizel: "C4 ali C4P sta zelo različna, kar se kaže tudi v tem, da je navaden (stari) C4 povprečno (ali manj) zanesljiv (vsaj na začetku), C4P pa je skupaj s Xsaro P, katere nadgradnja je, že leta najbolj zanesljiv kompakten enoprostorc izmed vseh na trgu (sodeč po nemških ADAC-ovih statistikah)".


Vprasanja:
1) Koliksna je realna poraba pri 1.6 HDi 110 BVM6 motorju?
2) Koliksna je realna poraba pri 2.0 HDi 150 BVM6 motorju?
3) Kje se najbolj splaca kupid Citroenov avto, da so trgovci pripravljeni na pogajanja?
4) Ima to vozilo ketno ali zobati jermen?


To je za enkrat vse... ;-)
 
Maso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To mar 30, 2010 6:34 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a Maso Ne okt 23, 2011 8:45 am

Na testni sem z bencincem imel gladko 9+ litrov porabe. Motila me je tudi kratka peta prestava, pri 130 je v avtu cel koncert... Ne, hvala.
 
hooger
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne mar 20, 2011 7:07 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a hooger Ne okt 23, 2011 9:41 am

border_ je napisal/-a:

Vprasanja:
1) Koliksna je realna poraba pri 1.6 HDi 110 BVM6 motorju?
2) Koliksna je realna poraba pri 2.0 HDi 150 BVM6 motorju?



1 - 6,43
2 - 6,78
 
Marek_
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2207
Pridružen: Po maj 18, 2009 9:13 am

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a Marek_ Ne okt 23, 2011 10:01 am

@border_ ADACova analiza zanesljivosti ocenjuje povprečje okvar pri vseh motorjih, opremah. Ne delajo analize za posamezne motorizacije. Je pa C4 imel velike zanesljivostne probleme ob prihodu na trg, ker je Picasso prišel kasneje so probleme že rešili.
Zadnjič spremenil Marek_, dne Ne okt 23, 2011 11:26 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
airbus320
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:02 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a airbus320 Ne okt 23, 2011 11:05 am

Pozdravljen,
pri nas smo meseca junija letos (kot drugi avto), kupili C4 Piccaso, 1,6 VTI bencinar (120KM). Res, da ga vozi žena, vendar kar sem ga jaz, je za moje pojme, ta motorizacija čisto dovolj. Ko smo šli na morje na Otok Pag (3 otroci, polni prtljažnik in strešni prtljažnik), tempomat na 110 km/h, poraba po BC 7,8. Ker je 99% mestne vožnje, kaže (ko ga vozi žena) porabo 10,5 l povprevčje, ko ga vozim jaz, pade za 1 liter :)A Citroen nima več nobene akcije? Ta cena se mizdi kar visoka. Naš je osnovna oprema attraction+otroški paket (zadnja stekla električna in zavesice), cena z Citroen popustom, popust zaradi leasinga, popust zaradi 3-eh otrok, je bila 13700€ (aja, pa še 500€ mi je kasneje davčna vrnila DMV).
Torej, če si umirjen voznik, bo ta motor čisto dovolj, tudi ko je treba prtisnit, se kar premakne :)
lp
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a border_ Ne okt 23, 2011 12:24 pm

@airbus320
Tole je ugodno... 13.700 za tak avto. Torej, bi me tak dizel stal okoli cca. 16.000 eur.
Kako ti je davčna vrnila še DMV???? Tole mi ni jasno....

-----------------------

@Ceed
Aha torej gledajo povprecje... ja sj... vsaki novi avto na trziscu ima okvare, ki jih kasneje resijo, baje je najbosle kupit kaksen faceliting model, ker takrat je baje vse odpravljeno. :-)

-----------------------
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a border_ Ne okt 23, 2011 12:25 pm

Ce je kdo kupil C4P avto po ugodni ceni, mi naj prosim napise koliko je bila cena, kaksna oprema/model in kje ga je kupil. Hvala!
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm
 
airbus320
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:02 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a airbus320 Ne okt 23, 2011 12:52 pm

Živjo, v mesecu maju/juniju 2011 je imel Citroen eno splošno akcijo, odvisna je bila od modela. Najin attraction (ročna klima, ESP, zadnje šipe na roko, črne kljuke, brez meglenk,......) je bil po ceniku takrat cca 18.000€. Njihov (Citroen) popust je bil takoj 3.600€, pol so dal popust na otroke ( mislim, da je na vsakega otroka oz 200/200/100), 3 otroci 500€ popusta, leasing 1000€ popusta (to te naj ne zavede, na koncu itak preplačaš ko žuti), cca 300€ sva doplačala za otroški paket (zadnje šipe električne in stranske zavese za šipe), tako da je bila končna cena 13700€. Ker imava 3 otroke, se povrne DMV (znesek je odvisen od CO2 izpusta, pa mislim da od nabavne cene, katero plača oz kupi avto uvoznik), ta znesek so mi vrnili avgusta, je bil 529€, tako da "cena na cesto" je bila dejansko 13200€. Se mi zdi za tak vozek, kar solidna cena, avto je pa fajn za vozit. Mene osebno edino moti preglednost naprej, bi skor rabil sprednje parkirne senzorje, ampak ga itak žena vozi. Če ima pa zdaj Citroen akcije, pa res ne vem. Aja, pa "izsilu" sem tepihe, varnostno opremo :lol: :lol: :lol: pa strešni prtljažnik.
lp
 
border_
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: So maj 28, 2005 4:01 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a border_ Ne okt 23, 2011 1:04 pm

airbus320 je napisal/-a:Živjo, v mesecu maju/juniju 2011 ....


Evo to so posti... podrobno si obrazlozu vso zadevo... ;-)
 
airbus320
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr jan 26, 2011 10:02 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a airbus320 Ne okt 23, 2011 1:13 pm

Ni panike, ti predlagam, da greš do salona, pa pejt na testno vožnjo, meni so ponujali diesela, pa sem vztrajal na bencinarju. Mogoče sem pozabil napisat oz je napisal @Maso: Na testni sem z bencincem imel gladko 9+ litrov porabe. Motila me je tudi kratka peta prestava, pri 130 je v avtu cel koncert... Ne, hvala.
Se kar strinjam z njim, bi bila fajn 6. prestava, ampak, kot sem napisal, za ta denar, dobiš kar nekaj avtomobila, pa še fajn je za vozit ;) .
lp
 
Badzo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Če jan 27, 2011 6:17 pm

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a Badzo Ne okt 23, 2011 1:41 pm

airbus320 je napisal/-a:Ni panike, ti predlagam, da greš do salona, pa pejt na testno vožnjo, meni so ponujali diesela, pa sem vztrajal na bencinarju. Mogoče sem pozabil napisat oz je napisal @Maso: Na testni sem z bencincem imel gladko 9+ litrov porabe. Motila me je tudi kratka peta prestava, pri 130 je v avtu cel koncert... Ne, hvala.
Se kar strinjam z njim, bi bila fajn 6. prestava, ampak, kot sem napisal, za ta denar, dobiš kar nekaj avtomobila, pa še fajn je za vozit ;) .
lp


Ja samo 6. prestava ne bi bila prava šesta. Ampak bi razbili to prestavno razmerje namesto na 5, na 6 delov. Dosegli bi pa s tem, samo to da bi bilo potrebno pogosto prestavljat (pogosteje kot sedaj ko je teh 5. prestav daljših) na AC pri 130 pa bi tudi v 6. bilo okoli 3500-3600 obratov pri 130.
Če bi pa dali daljše razmerje in 6. bi pa na AC zmanjkovalo moči. Že zdaj jo verjetno malenkost zmanjka v kakšen kalnec na AC, potem bi jo pa zmanjkovalo že po ravnini. Za vsaka prehitevnja bi bilo treba prestavljat v 5.
Na tak način ima novi megane 6. prestav v resnici je pa samo 5 stopenjso razmerje razdeljeno na 6 delov in recimo 3. prestava pri 50km/h pomeni že nekaj malega čez 2500 obratov.
v 6. pri 60 ima 1750 obratov (kot vsak 5-stopenjski menjalnik) pri 130 pa 3500 (enako kot prejšnji megane v 5.). Samo posegat je treba non-stop po prestavni in nič drugega.
 
Uporabniški avatar
ChuckNorris
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 740
Pridružen: Po jul 20, 2009 1:49 pm
Kraj: Maribor

Re: Nakup Citroen C4 Picasso

Napisal/-a ChuckNorris Ne okt 23, 2011 1:49 pm

nebo držalo, prejšni megane ima pri 130 preko 4000 obratov
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov