Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a Polo78 To mar 14, 2017 2:47 pm

Pa ljudje no, 10.000 km/letno in dizel = NO GO (vsaj ti novejši z DPF filtrom nikakor ne!), ne razumem zakaj tako množično en za drugim lepite linke z dizli?! :roll: Za začetek torej izbor zožaj na bencinarje.

Nato glej kateri model glede prostora in prilagodljivosti najbolj odgovarja tvojim zahtevam, mislim da je to bistvo pri izboru. Znamka, sploh če bi se kupil nov avto, ne igra kakšne hude vloge. Vsak se lahko pokvari, vsak pa ima tudi garancijo. Če se kupuje rabljeno se izbere tistega, ki je najbolj ohranjen. Zagotovo nekaj odtehta tudi bližina servisa ter pretekle pozitivne/negativne izkušnje. In na koncu ti mora avto vsaj kolikor toliko ustrezat za vožnjo - predlagam testne vožnje tistih, ki so prišli v ožji izbor po zgornjih kriterijih. ;)
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a Ivan36 To mar 14, 2017 3:39 pm

Ivan36 je napisal/-a:Alora samo zate 8)

Renault Kangoo 1.5DCi CONFORT 1.LASTNIK KUPLJEN V SLO OHRANJEN 9.890 €
gotovinski popust
možnost menjave
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... STNIK%20...
Slika

Jutri ga KUPI ! :D

Ta je še vedno tam ? :lol: 8) :evil:
1.registracija: 1 / 2013 SLOVENSKO poreklo - kupljen v SLO
Letnik:2013
Starost:rabljeno (ima garancijo oz. jamstvo)
Tehnični pregled:1/2018
Prevoženi km:59710
Motor: diesel motor, 1461 ccm, 66 kW (90 KM)
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a Energetik81 Pe mar 17, 2017 2:59 pm

Polo78 je napisal/-a:Pa ljudje no, 10.000 km/letno in dizel = NO GO (vsaj ti novejši z DPF filtrom nikakor ne!), ne razumem zakaj tako množično en za drugim lepite linke z dizli?! :roll: Za začetek torej izbor zožaj na bencinarje.
Glede DPF-ja je problem kilometrina na posamezno vožnjo, ne pa skupna letna.
Letni km vplivajo zgolj na ekonomičnost izbire.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Po mar 20, 2017 8:10 am

Ja, ja je še tam...ker se je težko odločit. Ker se hočem najprej zapeljat v Kangooju in Dacii Logan, Dokkerju, no za Berlingona vem kako se je peljati in je do sedaj bil favorit, pravzaprav Dacii do pred kratkim sploh nisem namenila pozornosti, dokler nisem videla ene parkirane s čudovitim, velikim, prostornim prtljažnikom. JBG to je prvi kriterij za izbor, zatem pride udobje v smislu avtomatske klime tega in onega, brez česar kamot preživim, dokler je ročna klima, mehkoba vožnje je plus, ni pa neka nuja, navigacijo imam na telefonu... če me zdej 11 letna Micra ruka.. Cajt me baše, tako da po bilancah obletam prodajalce.
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a nebivedu Po mar 20, 2017 9:02 am

Subaru outback. Pes se v prtljažniku skoraj izgubi.
Old subarus never die, they just get faster!
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Po mar 20, 2017 10:41 am

Hehe-mnogo predrag. Pa nima fajn oblike prtljažnika. Računaj, da bi rada noter alu enojni boks za ovčarja, še en manjši boks zraven in še ob strani nekaj prostora da nadevam svojo stalno opremo v avtu (polenti natekači, škornji, dežna jakna, dežne hlače, brisača, škatla s pasjimi zadevami (igrače, povodci in šnof oprem)-pač za eno obično škatlo od papirja je tega.
Slika

Če smo že v tem cenovnem rangu, potem mi je všeč Volvo XC 70, ampak-precej, precej nad mojim finančnim dosegom nakupa in vzdrževanja.

Drug mesec se vsedem v vse tri interesente, no tačrtetega tako že poznam. Skalkuliram vzdrževanje, dobavljivost rezervnih delov in kompatibilnost z ostalimi in se odločim kateri gre z mano.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a Polo78 To mar 21, 2017 12:56 pm

Energetik81 je napisal/-a:
Polo78 je napisal/-a:Pa ljudje no, 10.000 km/letno in dizel = NO GO (vsaj ti novejši z DPF filtrom nikakor ne!), ne razumem zakaj tako množično en za drugim lepite linke z dizli?! :roll: Za začetek torej izbor zožaj na bencinarje.
Glede DPF-ja je problem kilometrina na posamezno vožnjo, ne pa skupna letna.
Letni km vplivajo zgolj na ekonomičnost izbire.


Se strinjam, vendar kakor sem razumel, se bo delalo kar dosti krajših voženj, ki pa so smrt za DPF. Zato še vedno vztrajam pri svojem predlogu, da se izbor omeji na bencinarje.
Antiznačkar po prepričanju
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara To mar 21, 2017 2:10 pm

Ja, 20km v eno smer in nazaj, je moje povprečje na vožnjo, tedensko 50km v eno smer, 100+km v eno smer delam redko, vsaj zdaj, ko nimam mladega psa s katerim bi redno tekmovala po državi in izven....Gledam bencinarje, škoda dizla za tako. Za šiht (5km v eno smer)bo star pisker oz. Micra še vedno čisto OK in mi bo karavana/enoprostorca brezveze uporabit, kolo še bolje, sam da si najdem stanovanje bližje mesta oz. vsaj ne na vrhu hriba.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Pe mar 24, 2017 8:16 am

Še malo tolmačenja prosim, predno pridem do prodajalca.
Bencinar, Dacia Logan MCV 1.0 SCe Ambiance, sicer malo opipana verzija
Me pa zanima tale reč, najvišja hitrost N/C. Kaj to pomeni? Da niso skalkulirali? Motor 998 ccm, 55 kW (75 KM). Bo zadosti al ne?
Druga opcija je Dacia Logan MCV 0.9TCe LPG Ambiance, 1149 ccm, 55 kW (75 KM)
in tretje Dacia Logan MCV 1.0 SCe Laureate, malo več elektro komforta, ampak motor je pa prilično enak 1149 ccm, 54 kW (74 KM)

Najbolj me matrao to, ali je zadosti močan motor, da ne bom klela ko bi blo treba prehitevat ob prižgani klimi. (no, pri starmu avto se je to še kako postalo, Kaškaj-ni težav, potegne, Micra-no to je pa piskrček v pravem pomenu besede).

TCe ima 100 kil več, največji navor Nm (m.kg)140, SCe pa 97 Nm(m.kg). Kaj to v praksi pomeni pri vožnji, prehitevanju, vožnja v klanc?

Našla sem sicer tole https://www.avtomobilizem.com/forum/viewtopic.php?t=77011
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 917
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a radar Pe mar 24, 2017 8:51 am

Pozdravljena.

Obvezno na testno vožnjo pred nakupom česarkoli.
Mi imamo službena vozila clio z motorjem 1.2 in ima zelo kratek menjalnik. To pomeni, da se boš imela pri vožnji na AC višje število obratov in posledično manj udobja. Za normalno vožnjo je dovolj, pri prehitevanju si vzameš kakšen meter več rezerve...

Drugače z motorjem in samimi avti nobenih problemov.

lp
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Pe mar 24, 2017 11:51 am

Hvala! Seveda, testna vožnja je pod mus.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a limas Pe mar 24, 2017 7:35 pm

Tce ima turbino in večji navor. Vrednost navora je tisti parameter, ki ti olajša prehitevanje.
Tukaj je opis 0,9 TCe: trivaljnik, turbina, variabilni ventili. http://www.powertrain.renault.com/our-r ... -12v-th4bt

1.0 SCe je ravnotako trivaljnik, alu blok, dvojna odmična gred...nekaj tehnoloških rešitev iz F1...poudarjajo neproblematično prehitevanje.http://www.imprensa.renault.com.br/rele ... leasure/en
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara Po apr 03, 2017 12:25 pm

Ker življenje ni potica...sem pogledala skozi prste glede volumna prtlažnika. Vseeno pa majhnega avta ne kupujem. Tako imam sedaj na izbiro cel kup vozil. Škoda rapid SB, Renault Clio Grandtour, Kangoo, Megan grandtour, Kia ceed karavan, Dacia Logan, Dokker, Opel Meriva, Astra karavan, Citroen Berlingo, C4, Hyundai i30 wagon, seat ibiza st, ford focus. Vsi bencinarji.

In sedaj imam avtomatsko precej več izbire, samo izbrat morem. Malo okoli povprašat kaki so stroški za vzdrževanje, redni servisi, večji servisi.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a kemykos Po apr 03, 2017 1:11 pm

Jaz osebno ti predlagam Berlingota ali Scenica ju imamo doma že 20 let in smo več kot zadovoljni. Med drugim tudi Meriva in Dacia z LPG-jem ni slaba izbira, ker se da s plinom kar dosti prihraniti.

Ne vem zakaj ljudje ŠE KAR naprej posiljujete nakupovalce avtomobilov z dizli. Dizel je drek in gre iz prodaje po letu 2025, veliko uspeha takrat ob prodaji teh vaših smrdljivcev zasmrdenih. Haha :lol: Upam tudi, da na AMZS uvedejo dejanske meritve izpusta trdih delcev in da se dizle dodatno obdavči +500%. 8) :twisted:

Da se vrnem na temo :D . Poskusi tudi variante avtomobilov s 5 prestavami in 6, če so seveda na voljo. Močno ti predlagam 6 prestav tudi, če se voziš samo po regionalkah pride prav in se prihrani nekaj goriva.

Meni osebno je v avtu najbolj pomembna pozicija za volanom in varnost. Na karavane sem alergičen, ker so po večini nizki avti stisnjeni v armaturko samo zaradi velikega prtljažnika in sedenje ravno ni podobno sedenju ampak napol ležanju. Govorim zase ker sem visok 200cm in po takem trpinčenju v avtu kaj hitro doletim hekšus.

Po drugi strani, če nimaš namena imet otrok še nekaj časa, se mi zdi nakup takšnega avta ne smiseln samo zaradi tiste pasje škatle. Jaz bi ti po domače rekel, najdi manjšo škatlo za psa ali pa psa zamenjaj za manjšega :D haha.

Definitivno pa pot pod noge v avtohiše in pregledat vse kar si naštela. Nihče v avtohiši te nebo gledal jezno in te nagnal, zato so tam, da vsaj nekaj delajo.

Lp :lol: :DDD
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a čara To apr 04, 2017 8:57 am

Zaljubljena v velike mrcine. Na listi želja je tudi rottweiler in dogo argentino, ob družbi parsona za agility laufat. Ne otroci pa niso v planu, sploh. Ampak nikoli ne reci nikoli, sem se do sedaj že naučila, da se iz zarečenega kruha največ poje.

Kaki so pa kaj stroški vzdrževanj pri plinu? A dihaš na škrge, če je treba kaj popravljat glede tega?

No, kaki so pa kaj zneski za servis teh tvojih. Sama sem mnenja, da se v avto ne daje najcenejša roba, ampak kvalitetna, da bo avto čim dlje delal kot mora. Tudi pri gumah ne šparam-sicer si pomagam s temi testi in ocenami.

lp in hvala
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: Kupujem avto - ogromen prtljažnik

Napisal/-a kemykos To apr 04, 2017 1:12 pm

Hmm, z bencinarji, ki imajo vgrajene kvalitetne mašine načeloma ni težav. Do 120-150 tisoč so stroški servisov samo olje, svečke in filtri. Glavni servis stane od 200 pa tudi do 500€, odvisno kako se znajdeš. Je pa dejstvo, da mašin kot so 1.6 16V, 1.4 16V proizvajalci ne vgrajujejo več ker so prepotratne. Trend gre v prid prisilno polnjenim mlinčkom o katerih pa imajo vsi svoja mnenja.

Pooblaščenci točno dobro vedo kakšen material se daje v avtomobile. Brez veze je naprimer dajat noter oh in sploh filter, ki ga po 15.000 km itak zamenjaš, če seveda olje menjuješ tako redno.

Glede plina se splača serijska vgradnja, ki jo proizvajalci ponujajo že ob nakupu. Takrat tudi izdajo garancijo in avto je praktično narejen za plin. Govorim v primeru Dacie in Opla. Če se plin vgradi naknadno lahko pride do komplikacij, ker vsi monterji niso enako zanesljivi itd. Sam sem prevozil 30.000 km na plin s Peugeotom in sedaj cca 5000 s Scenicom. Stroške si lahko zračunaš sama, se pa plin zelo splača, če delaš veliko kilometrov. Plin stane od 0.58€/L do 0.67€/L, porabi pa se ga nekje 15% več. Prihranek je kar zadosten, če se mene vpraša. Na primer meni je Scenic pil 8L bencina, sedaj 8.7-9L plina, zraven je potrebno všteti še nekje 0.5-0.8L bencina na 100 km, ker se na plin preklopi komaj ko je avto topel, poleti je to par 100m. No prihranek je nekje 3.5€ in več na 100km.

Nevem točno za koliko je avto s serijskim LPG-jem dražji ampak, če je nekje do 1500€ se definitivno splača, če imaš namen avto imeti vsaj 30.000 km, do takrat se ti bo teh 1500€ zdavnaj izplačalo.

Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 89 gostov