Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Pe feb 05, 2010 2:24 pm

Evo, informacije iz prve roke.
Zdaj boš pa zvedel vse, kar ti @Matey_ ni uspel povedat ;)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Pe feb 05, 2010 8:52 pm

ooo...jaz sicer gledam rdeco, ampak tudi ta je huda. kako je kaj z vzdrzevanjem tega avta, koliko so okvirno servisi? meni se gre predvsem da nimam zadnjo skupino zavarovanja, kr uno je res malo prevec. in kako opremo imas notri? kaj posebej dokupljeno?
 
Uporabniški avatar
Bertone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če jun 24, 2004 5:27 pm

Napisal/-a Bertone Pe feb 05, 2010 9:48 pm

Od dodatne opreme imam avtomatsko klimatsko napravo, tempomat, pot. računalnik, radio Opera 40...., mogoče bi se še kaj našlo.
Glede servisa ti še ne morem povedati kaj konkretnega, saj ima do sedaj prevoženih 3300 KM, marca pa bo stara eno leto. Načeloma pa ne pričakujem kakšnih posebno visokih stroškov s servisom.

Še kakšna slika notranjosti:
Priponke
P3150018.JPG
P3150019.JPG
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2010 9:50 pm

Taka je moja :twisted:
Priponke
P4120026.jpg
08032009960.jpg
Zadnjič spremenil pskoda, dne Pe feb 05, 2010 9:53 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
Bertone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če jun 24, 2004 5:27 pm

Napisal/-a Bertone Pe feb 05, 2010 9:53 pm

Sedeže bi ti kar ukradu! Še sreča, da ni namesto modre barve rdeča, ker potem bi pa res bili v nevarnosti :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2010 9:56 pm

Bertone je napisal/-a:Sedeže bi ti kar ukradu! Še sreča, da ni namesto modre barve rdeča, ker potem bi pa res bili v nevarnosti :lol:


Saj tvoji tudi niso tako slabi
 
Uporabniški avatar
BBS
Uporabnik
 
Prispevkov: 1280
Pridružen: Pe avg 07, 2009 12:15 am
Kraj: Kočevje

Napisal/-a BBS Pe feb 05, 2010 9:58 pm

@psskoda, kje pa ima tvoja airbage? V sedežih ali v vratih?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2010 10:00 pm

BBS je napisal/-a:@psskoda, kje pa ima tvoja airbage? V sedežih ali v vratih?


V sedežih, malo višje od nastavljanja naslonjala sedeža

Kolikor jaz vem, v praksi ne boš pridobil toliko na moči, zaradi drugačnega izpuha. Npr. pri opc-jki je že v originalu, ko jo teraš kar seka čez avspuh (poka), ker naj bi imela večji fi cevi in druge lonce oz lažje diha
Zadnjič spremenil pskoda, dne Pe feb 05, 2010 10:21 pm, skupaj popravljeno 3 krat.
 
Uporabniški avatar
eclipse_R
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2889
Pridružen: Ne feb 27, 2005 12:46 am

Napisal/-a eclipse_R Pe feb 05, 2010 10:10 pm

razlika tkole na hitro ko pogledam je v sedežih pa volanu? (Za notranjost mislim)

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2010 10:15 pm

eclipse_R je napisal/-a:razlika tkole na hitro ko pogledam je v sedežih pa volanu? (Za notranjost mislim)

lp


Sredinsko konzola ima gsi samo pobarvno na srebrno, opc pa ima črno in lakirano, klavijatura ali kako se že reče samo mi gre mal na k.... ker je občutljiva in se na soncu full vse vidi, zadnje sedeže ima usnjene, števe imata drugačne,.. nekaj mora bit razlike, ker sta v osnovni ceni skoraj 3k eur razlike

Drugače pa oebno mislim, da sta opc in gsi skoraj isti sranje po čipanju, kar gsi manjka je samo še podvozje od opc (amortizerji, fedri, trši stabilizatorji) in potem opc ostane samo še šminka naprem gsi
Zadnjič spremenil pskoda, dne Pe feb 05, 2010 10:35 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Pe feb 05, 2010 10:35 pm

Bertone je napisal/-a:Corso D Gsi si lastim že skoraj 1 leto in do sedaj lahko o njej povem same dobre stvari.
Po vseh mojih poizvedovanjih po tujih forumih in servisih, bi naj bila motorja popolnoma enaka, razlika bi naj bila le v elektroniki. Jeseni sem obiskal RSR, kjer sem se zadržal dobri dve urici......... :twisted:
Pri odločitvi med Corso OPC in Gsi, je pri meni glavno vlogo igrala oblika. Rad imam športen izgled vozila, hkrati pa mi je všeč diskretnost. Priznam pa da se mi ob pogledu na Recarote iz Opc pošteno kolca in nevem če nebo to nasledni in eden izmed zadnjih projektov.

L.P. Bertone

p...a je huda ej,me kr orng mika da bi svojo menjal za tanovo
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2010 10:37 pm

hribko je napisal/-a:
Bertone je napisal/-a:Corso D Gsi si lastim že skoraj 1 leto in do sedaj lahko o njej povem same dobre stvari.
Po vseh mojih poizvedovanjih po tujih forumih in servisih, bi naj bila motorja popolnoma enaka, razlika bi naj bila le v elektroniki. Jeseni sem obiskal RSR, kjer sem se zadržal dobri dve urici......... :twisted:
Pri odločitvi med Corso OPC in Gsi, je pri meni glavno vlogo igrala oblika. Rad imam športen izgled vozila, hkrati pa mi je všeč diskretnost. Priznam pa da se mi ob pogledu na Recarote iz Opc pošteno kolca in nevem če nebo to nasledni in eden izmed zadnjih projektov.

L.P. Bertone

p...a je huda ej,me kr orng mika da bi svojo menjal za tanovo


Raje počakaj na novo, ker se bodo konjički še povišali pri 1.6 T :twisted:


Ali lahko poveš koliko ti je stisnil RSR oz če imaš izpisek, lahko tudi na pm
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Pe feb 05, 2010 10:42 pm

pskoda je napisal/-a:Raje počakaj na novo, ker se bodo konjički še povišali pri 1.6 T

trenutno si lastim corso C,GSI sam da ima dizel motor,tko da če bi menjal za to (D),bi bla razlika več kot očitna-pač oblika mi je zlo všeč,čeprav je tvoja tko razred zase(sam je pa razlika pri zavarovanju kr precejšna)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda Pe feb 05, 2010 10:44 pm

hribko je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Raje počakaj na novo, ker se bodo konjički še povišali pri 1.6 T

trenutno si lastim corso C,GSI sam da ima dizel motor,tko da če bi menjal za to (D),bi bla razlika več kot očitna-pač oblika mi je zlo všeč,čeprav je tvoja tko razred zase(sam je pa razlika pri zavarovanju kr precejšna)


Na žalost :( pa da ne govorim o gumah 225/35R18 ki je ena več kot 200eur, držijo pa okrog 15kkm oz trenutno imam nekaj čez 15kkm in so skoraj že čiste lizike, samo kar me že nove čakajo doma :twisted:
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko Pe feb 05, 2010 10:47 pm

pskoda je napisal/-a:
hribko je napisal/-a:
pskoda je napisal/-a:Raje počakaj na novo, ker se bodo konjički še povišali pri 1.6 T

trenutno si lastim corso C,GSI sam da ima dizel motor,tko da če bi menjal za to (D),bi bla razlika več kot očitna-pač oblika mi je zlo všeč,čeprav je tvoja tko razred zase(sam je pa razlika pri zavarovanju kr precejšna)


Na žalost :([/quote
saj ravno zato me bolj mika GSI kot pa OPC
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ Pe feb 05, 2010 10:50 pm

No sej pravim :) Priznam ... sem se zmotil ... hkrati pa nekaj novega naučil :)
Pač usi delamo napake ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Bertone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če jun 24, 2004 5:27 pm

Napisal/-a Bertone Pe feb 05, 2010 11:30 pm

A mogoče kdo od vas mojstrov ve, če bi jaz lahko spravil na mojo Corso gume dimenzij 235/35/18 na platiščih 8,5Jx18 ET 35? Namreč doma imam nova platišča teh dimenzij, ki so bila mišljena za en drug avto v moji garaži, pa me sedaj mika da bi jih dal na Corso.

Koliko mi je RSR stsnil ceno, ali konjičkov?
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Pe feb 05, 2010 11:59 pm

tako isto opremo si mislim jaz narocit, samo se gretje sedezev zraven. kaj tale opera cd40 al kako je ze...je dosti razlike z navadno akustiko?
baje pri rsr-ju dobis 220 km in 330Nm za 600 eurou. bo treba malo prestudirat, ker to je ze kar precej za 1100kg tezek avto. :lol:

bertone...ti pa jo kr sparas z kilometri,a? ;)
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Napisal/-a hribko So feb 06, 2010 12:04 am

Bertone je napisal/-a:Od dodatne opreme imam avtomatsko klimatsko napravo, tempomat, pot. računalnik, radio Opera 40...., mogoče bi se še kaj našlo.
Glede servisa ti še ne morem povedati kaj konkretnega, saj ima do sedaj prevoženih 3300 KM, marca pa bo stara eno leto. Načeloma pa ne pričakujem kakšnih posebno visokih stroškov s servisom.

Še kakšna slika notranjosti:


daj povej iz prve roke kolk kaj ima tvoja mrcina porabe?
 
Uporabniški avatar
Bertone
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če jun 24, 2004 5:27 pm

Napisal/-a Bertone So feb 06, 2010 12:19 am

Ja glede RSR-ja se ne motiš, si blizu s ceno in konji.
Opera 40 je zelo dobra zadeva, oz. najboljša kar se jih dobi v tem avtu. Ima pa cd izmenjevalnik za 6 cd-jev in res zvok je očitno drugačen kot pri drugih sprejemnikih.
Ima pa eno slabost in to je samodejno zniževanje glasnosti, oz zaščita pred preobremenjenostjo in tega se ne da izklopiti.
Hja kilometre res nabiram počasi, saj imam še dva avtomobila katerima se tudi moram malo posvetiti. Je pa ta corsa tudi že od prvega soljenja cest lepo pokrita v garaži in veselo čaka na tople dni :)
Poraba se giblje pri normalni mešani vožnji med 9 in 10 litrov, mi je pa uspelo priti tudi do rekordnih 14. Priznam da porabe nisem računal, to je poraba po BC-ju
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 101 gostov