Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
.GT.
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: Pe sep 05, 2008 3:50 pm
Kraj: MB

Napisal/-a .GT. Ne feb 07, 2010 1:33 pm

ja kaj pa 50% popusta na zavarovanju to moreš polek štet pol pa se meni ne zdi več vlko če za tebe je te pa raje ne kopuj takega avtomobila ker ga boš teško vzdrževal...lp
sdted
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Ne feb 07, 2010 2:21 pm

50% si bom moral se zrihtat, ker trenutno jih nimam. z 50% je razlika preko 200, ce k temu dodas se kasko pride kar lepa razlika. in kot sem ze povedal, OPC se mi zdi prevec vpadljiva, ni moj namen iskat pozornost z takim avtom. hocem mocen avto, ki to ne zgleda. ;)
 
.GT.
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: Pe sep 05, 2008 3:50 pm
Kraj: MB

Napisal/-a .GT. Ne feb 07, 2010 8:17 pm

saj ni to na tebe letelo ampak na ovega ko je začel bedarije pisat saj to je v bistvo vseno kerga boš vzel si lahko zadovoljen samo večina bi opc 8) te pa čisto razumem zakaj je tvoja odločitev taka saj tudi sam iščem nevpadliv avto ...
sdted
 
On
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po sep 04, 2006 9:03 pm

Napisal/-a On Ne feb 07, 2010 9:52 pm

eclipse_R je napisal/-a:
On je napisal/-a:Zanima me samo ena zadeva: Jaz sem se tudi odločal za nakupa Opc-ja pa sem dobil testni avto za 14 dni... A tebi tudi škrtne ko prestaviš iz 1 v 2 ob malo večjem pospešovanjem? Ko sem pokazal serviserju kaj se dogaja z potisnem ležaju je rekel, da je to normalno :roll: . Aja avto je imel 5000 KM...

Kolk maš kaj porabo po računalniku ( OPC vs GSI)

Hvala


Pri kateri Avtohiši so ti dali avto testirat za 14 dni? :shock: In ali si koga poznal tam?

lp


Moste... Tam smo kupili nov avto in prodajalca sem vljudno prosu, če bi bilo možno. Z lepo besedo in odnosom se daleč pride :)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Ne feb 07, 2010 10:05 pm

zanimivo to. moram se jaz poiskat ce je kje kaka testna gsi, ceprau se mi zdi da je nimajo. :?
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Ne feb 07, 2010 10:22 pm

za gsi bo težka, boš prej opc-jko dobil za testno kot pa gsi.
Slika
 
On
Novinec
 
Prispevkov: 240
Pridružen: Po sep 04, 2006 9:03 pm

Napisal/-a On Ne feb 07, 2010 10:27 pm

pskoda je napisal/-a:
gofra je napisal/-a:Govora je o res hitrem pretikanju - in ne, ni nujno, da je karkoli zjahano, le menjalnik pac ni najboljsi. Pri mojemu vem, da ne smes bit pregrob oz. prehiter pri prvih dveh (treh) prestavah, ker NE dopusca zelo hitrih pretikanj. Turbo avtomobili tako ali tako pri vsakem pretikanju izgubijo nekaj (lag turbine), s pocasnim menjalnikom, pa je vse skupaj se malce potencirano.

Se zdej cakam na odgovor - menjalnik v Corsi in GPju - je isti?

In Pskoda - tole s posnetka ni nic posebnega - salta relativno normalno...

LpF


Jaz nimam pojma, ampak zelo močno dvomim da je isti, ker na hrvaškem forumu ima kar nekaj ljudi opc-jko tunano na 250hp in 350Nm in nimajo nobenga problema z menjalnikom oz sklopko, kolikor sem jaz zasledil, če ima pa gsi kaj drugače pa ne vem.
Osebno z opc-jko nimam problema pri prestavlajnju


Rad bi povedal iz osebnih izkušenj z avtom (14 dni da nebo pomote):

Menjalnik je škrtal ko sem prestavil iz 1 v 2 pri recimo nad 2500 rpm ( v mislih imam hitro pretikanje),... eden od serviserjev mi je nato pojasnil da je problem v potisnem ležaju...Šel sem nato še eno corso na Vis pogledat in je bil problem identičen in spet je bil prodajalčev odgovor da je to normalno oops

To je škrtanje se pa sliši nekako tako : Sam imam astro F z 200.000 Km 1.6 bencinarja in ko je recimo odzunaj pod ničlo (SAMO TAKRAT) se sliši ob HITREM pretikanju točno ta zvok (to ne zaropoče, ampak če si pozoren slišiš)... Ok samo moj avto je počasi za v penzijo in še sklopke nismo nikoli menjali pa bi rekel da je to nekako normalno :D Moj zaključek je : Menjalnik defenitivno ni kos motorju (pa brez zamere)...

Ko sem imel Cliota RS R27 na testu... :shock: Nikoli nisem bil pristaš te znamke (in tudi ne lastimo si ga), ampak tako se naredi majhen dirkalnik (MOTOR+MENJALNIK+PODVOZJE=ČISTI UŽITEK)

Kar se tiče porabe: OPC-ja sem na 100 Km relaciji spravil na 7,3 litra (Če verjamete al ne), medtem ko cliota ne spraviš pod 8 (primerjalni test sem naredil na isti lokaciji)

Glede zavarovanja: BREZ PRIPOMB, to je oderuštvo

Gume: Res da dobro zgleda z 18, samo sam bi se odločil za 17 ker so gume ful cenejše...

Sam sem se odločal za nakup enega od teh vozil (MAJHNI DIRKALNIKI) in moj izbor je šel cliotu (VSE AVTE SEM IMEL VEČ DNI NA TESTU) in sem jih primerjal z mojim stilom vožnje ( IN NE NOBENEGA NISEM IZKORIŠČAL IN NAMENOMA UNIČEVAL, PA TUDI MAX Km/h NISEM DOSEGEL :) )

Kar se tiče tvoje GSI-jke: Avto je defenitivno zmogljiv + registracija je veliko manjša ( to je neko tako, kot bi se pri OPC-jki odločal med 18 in 17 col feltnami) včasih racionalnost ZMAGA!!

Upam da ti bo OPEL vsaj tako služil kot meni...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ So feb 13, 2010 4:59 pm

prislo je do tega da na oplu se sami ne vejo kaj bi radi (cene za corso nocejo povedat, kao jo bos zvedu ko bo prisla v slovenijo...to pomeni da se avto naroci na slepo in pol upa da bo cena cimnizja), kregat z njimi pa se tudi ne mislim. tko da gre corsa za en cas na stranski tir.

sedaj bi me pa se zanimalo o Coltu Ralliart, kaki nasveti in predlogi. http://www.avtomanija.com/default.asp?id=898&rb=1
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a LaMike So feb 13, 2010 5:19 pm

_furby_ je napisal/-a:prislo je do tega da na oplu se sami ne vejo kaj bi radi (cene za corso nocejo povedat, kao jo bos zvedu ko bo prisla v slovenijo...to pomeni da se avto naroci na slepo in pol upa da bo cena cimnizja), kregat z njimi pa se tudi ne mislim. tko da gre corsa za en cas na stranski tir.

sedaj bi me pa se zanimalo o Coltu Ralliart, kaki nasveti in predlogi. http://www.avtomanija.com/default.asp?id=898&rb=1


Sorry, ne vrjamem, da ti cene ne želijo povedati. Sploh pa prodajalci ne bodo reskirali dobave vozila za katero vedo, da ga bodo težko prodali.
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Napisal/-a pskoda So feb 13, 2010 5:26 pm

LaMike je napisal/-a:
_furby_ je napisal/-a:prislo je do tega da na oplu se sami ne vejo kaj bi radi (cene za corso nocejo povedat, kao jo bos zvedu ko bo prisla v slovenijo...to pomeni da se avto naroci na slepo in pol upa da bo cena cimnizja), kregat z njimi pa se tudi ne mislim. tko da gre corsa za en cas na stranski tir.

sedaj bi me pa se zanimalo o Coltu Ralliart, kaki nasveti in predlogi. http://www.avtomanija.com/default.asp?id=898&rb=1


Sorry, ne vrjamem, da ti cene ne želijo povedati. Sploh pa prodajalci ne bodo reskirali dobave vozila za katero vedo, da ga bodo težko prodali.


2x, za moje pojme kar nekaj, še če greš ferrarija kupovat ti povejo končno ceno, me pa prav zanima kje si vprašal za ceno
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Napisal/-a Matey_ So feb 13, 2010 5:54 pm

_furby_ je napisal/-a:prislo je do tega da na oplu se sami ne vejo kaj bi radi (cene za corso nocejo povedat, kao jo bos zvedu ko bo prisla v slovenijo...to pomeni da se avto naroci na slepo in pol upa da bo cena cimnizja), kregat z njimi pa se tudi ne mislim. tko da gre corsa za en cas na stranski tir.

sedaj bi me pa se zanimalo o Coltu Ralliart, kaki nasveti in predlogi. http://www.avtomanija.com/default.asp?id=898&rb=1


Kja to si slučajno v Postojni spraševal?? er to bi ti pa verjel, da so kaj mutili gleda cene :)
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ So feb 13, 2010 6:57 pm

ne v postojni so nabili eno kr visoko ceno, ko sm pa drugje spraseval (koper, sezana, jelsane) je blo povsod receno da koncne cene vozila ne vejo dokler ne prispe v salon. tko da se mi zdi bv narocit in dat aro, da mi pol neko ceno bolano ustrelijo ko pride avto. ta ki ne vrjame naj poklice pa bo vidu.

lamike...gre se za to da ce mi povejo TOCNO ceno bi ga skoraj 100% vzel.
drugace sem pa klical se v rakek in pa v lj, avtocenter trobec.

sedaj pa ce kdo ve kaj o coltu bi bil zelo hvalezen. tle v kp mi ga nocejo dat za testno voznjo. bo treba kakega drugega trgovca poiskat.
 
Loops
Novinec
 
Prispevkov: 103
Pridružen: Če dec 18, 2008 6:56 pm
Kraj: Koroška

Napisal/-a Loops Ne mar 21, 2010 9:15 am

Kaj h kolmaniču si vprašal?On je generalni uvoznik in ti bo zagotovo povedo ceno sploh ko mu poveš da te cena zanima avto pa še bolj.
 
Uporabniški avatar
timic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 76
Pridružen: So mar 06, 2010 9:20 am
Kraj: koper

Napisal/-a timic Ne mar 21, 2010 9:47 am

imel sem colta 2006 in me je razočaral
z njim sem naredil 175000 km
od 130000 sem imel same okvare
za tako ceno ima premalo opreme
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Če sep 30, 2010 3:31 pm

po dolgem casu malo osvezujem temo. se vedno me privlaci Corsa GSI :lol:
danes sem se sel malo pozanimat, ce imajo kake nove cene in tko dalje.
vesel sem ugotovil, da me pride z to opremo ki jo hocem 16.000 eurou. samo se odlocit se moram za sigurno, se malo it okoli ce dobim kje boljso ponudbo in narocit.
ce ima se kdo kak nasvet,predlog za mi dat...kr na dan z njim :D
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a maniaxxx Če sep 30, 2010 3:33 pm

_furby_ je napisal/-a:po dolgem casu malo osvezujem temo. se vedno me privlaci Corsa GSI :lol:
danes sem se sel malo pozanimat, ce imajo kake nove cene in tko dalje.
vesel sem ugotovil, da me pride z to opremo ki jo hocem 16.000 eurou. samo se odlocit se moram za sigurno, se malo it okoli ce dobim kje boljso ponudbo in narocit.
ce ima se kdo kak nasvet,predlog za mi dat...kr na dan z njim :D


Kako opremo bi pa dobil za 16k?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Če sep 30, 2010 3:40 pm

osnovna GSI oprema bi bila okoli 15.000
za 16.000 bi imel:
gretje sedezev in volana
tempomat, potovalni racunalnik
el. klima in radio cd30
briliantna barva (rdeca)

z tem pac da ima ze standard kr precej opreme, ni pa se sigurno ta oprema (za AFL zaromete se se odlocam)
 
Uporabniški avatar
Courage™
Mojster foruma
 
Prispevkov: 8038
Pridružen: Pe nov 14, 2003 2:48 am
Kraj: Sitting in the front seat, chillin' around while pimpin' the streets!

Napisal/-a Courage™ Če sep 30, 2010 4:28 pm

Zakaj pa ne rabljene OPC ?
Slika
GET IN - SIT DOWN - SHUT UP - HOLD ON
 
Uporabniški avatar
mire
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2110
Pridružen: Če jan 11, 2007 7:44 pm
Kraj: koper

Napisal/-a mire Če sep 30, 2010 4:36 pm

Kaj ni trik ko se cipa da je na istem ko opc.
Ce to drzi raje novo gsi in cip in imas opc :lol: :lol:
rocna - bok - streha
Pravopis spreglej
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Napisal/-a IcEm4n Če sep 30, 2010 4:54 pm

Jap, po čipanju gresta GSi in OPC oba na 220KM al 225KM.
Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 111 gostov