Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

danci1973
Uporabnik

Kraj: Maribor

Re: Uvoz avta iz nemčije

Napisal/-a danci1973 Pe nov 20, 2020 5:20 pm

2017 sem uvozil 10 let star avto in DMV je bil 40%, kar je zneslo 2400€.

Če bi naslednje leto uvozil 10 let star enak avto (se pravi, isto CO2, ista moč, ista kubatura), , bi DMV bil 2650€.

Če pa bi uvozil isti avto (pač 4 leta starejši), bi DMV bil 1044€.

Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma

Napisal/-a mrtwelvetrees So nov 21, 2020 12:39 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?

meganer
Uporabnik

Napisal/-a meganer So nov 21, 2020 3:40 pm

Ali ima kdo izkušnje z uvozom šipa-šipa-pleh kombija? Kako se obračunava davek? Ali je potrebno pri izračunu samo označiti dizel ali tudi izpust trdih delcev večjo od 0,005?

Ker pri tovornih ni DMV, kako se pa obračunava pri tovornih kombijih z 5 sedeži + tovor pa ne vem.

sylver
Nov uporabnik

Kraj: Izola

Napisal/-a sylver Če nov 11, 2021 11:54 am

Malo obujam temo, ker se ravno zanimam za evo vozilo v Nemčiji.

Kot fizična oseba bi vozilo kupil na daljavo od podjetja, ki prodaja rabljena vozila. Gledam enega, ki je star nekje 7 let in ima prevoženih 160.000 kilometrov. Po review-jih na Googlu imajo samo pozitivne ocene, uporabniki so zelo zadovoljni s kupljenimi vozili, prijazen kader...

Cena je dokaj nizka, piše sicer, da je poškodovano in popravljeno, a vendar bi rad preveril, če ima kdo več informacij glede tega.

Ravno sem govoril z njimi in rečeno mi je bilo, da:

- prodajajo vozila samo za export (to pomeni, da vozila nemški državljan ne more kupiti)

- pri temu so poudarili, da vozilo ni bilo poškodovano/karambolirano, ampak da morajo zaradi Nemške zakonodaje tako napisati, če se grejo samo export

- zato piše, da je vozilo poškodovano in popravljeno in ne prevzemajo nobene odgovornosti ali garancije

Hm.. no tu me pa zmanjka. Kaj menite - imate kakšne izkušnje s tem? Pozna kdo te zadeve? Je to res, kar so napisali?

V kolikor se odločim, mi na e-mail pošljejo obrazec (verjetno pogodba), ki ga izpolnim in podpišem ter jim ga vrnem nazaj. Za tem jim plačam celoten znesek na njihovo banko in oni pripravijo vozilo (+ dokumentacijo) za prevzem (vozilo bi pobral nek transport, ki bi ga jaz najel pri nas).

Hvala.

Sriple Tix
Novinec

Napisal/-a Sriple Tix Če nov 11, 2021 5:26 pm

Tole:
Cena je dokaj nizka ...

in tole:
V kolikor se odločim, mi na e-mail pošljejo obrazec (verjetno pogodba), ki ga izpolnim in podpišem ter jim ga vrnem nazaj. Za tem jim plačam celoten znesek na njihovo banko in oni pripravijo vozilo (+ dokumentacijo) za prevzem (vozilo bi pobral nek transport, ki bi ga jaz najel pri nas).

Morda sem v zivljenju prevec previden, ampak jaz si te igrice ne bi upal igrati.

Kohec
Stalni uporabnik

Napisal/-a Kohec Če nov 11, 2021 5:46 pm

Pred približno letom in pol sem šel s kolegom v nemčijo. Kupil si je MB. Avto je dobro pregledal in stestiral. Je pa ta kolega mehanik - tako da dobro ve kaj kupuje. Zanimivo je to, do trgovci dokaj pogosto napišejo v pogodbo, da je avto poškodovan, ali pa kako drugače neizpraven. Tako se izognejo morebitnim reklamacijam. Tudi v tem primeru je bilo tako, čeprav je bil avto popolnoma izpraven in nepoškodovan. Torej, kolega je avto pregledal, preizkusil, napisali so pogodbo, plačal in odpeljal.
Vsekakor kupovati avto, brez da ga prej vidiš in preizkusiš je prava bedarija.

Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma

Napisal/-a srcnik Če nov 11, 2021 6:05 pm

Daj link od avtohiše, pa ti bomo hitro povedali koliko je ura...

thunderbolt
Uporabnik

Napisal/-a thunderbolt Če nov 11, 2021 7:44 pm

Kolega je nabavil na ta nacin vec avtomobilov (preko nakazila, kamion je avto pobral v DE) in ni imel z avti nekih tezav. Bile so zgolj kake vizuelne tezave vcasih (kaksna praska kje, ki so jo pozabili omenit), ampak to je treba vzeti v zakup. Res pa je, da je vedno vzel avtomobile od uradnih avtohis s pecati ala weltauto, Junge sterne ipd.

Uporabniški avatar
exide
Stalni uporabnik

Kraj: Radovljica

Napisal/-a exide To okt 04, 2022 8:37 pm

Ima kdo izkusnje s temi slo firmami za uvoz avta iz tujine? Pripeljal bi testni avto, preverjen, ampak v naslednjih dveh mesecih nimam nitn najmanjse sanse, da bi sam hodil v Koln. Ko googlam imamo celga boga firm, ki se ukvarjajo z uvozom po narocilu. Koga izbrati?

Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma

Kraj: Brežice

Napisal/-a sašo5 Sr okt 05, 2022 10:14 pm

če je avto pri nekem uradnem prodajalcu, ne rabis nobenga; sin je na porsche leipzig našel želen avto(res je, da govori tekoče nemško) poslali so komplet zgodovino avta, zmenil se je za ceno in dobil prrdračun, nakazal denar in v treh dneh po hitri pošti dobil komplet papirje ter klic, da se lahko pride po avto.....angažirali Kastelca(Grosuplje) in v nadlednjih treh dneh je bil avto dostavljen v Brežice, za 450 eur......nato še strošek homologacije in neki eko davek in tablice....torej stroški cca 700 eur...Meni se ne zdi drago...
...je pa res da nekemu handlerju, turku ne moreš na slepo denarja nakazat....

thunderbolt
Uporabnik

Napisal/-a thunderbolt Sr okt 05, 2022 10:49 pm

exide, sem ti napisal tudi na privat. Kot je povedal saso, ce imas avto ze izbran, imas garazo, kjer avto lahko pocaka do odmere dmv-ja, potem vsekakor uvoz v lastni reziji. Prelahko delo za 800-1000€ cistega zasluzka, kot ga vzamejo firme za uvoz.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 14 gostov