Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

P 206 1.6 16V

Napisal/-a jky To okt 28, 2003 2:30 pm

zanima me če ma kdo izkušnjse s servisi, a te crkujejo al so dobri? zanimam me zato, ker sem prebral da majo pri Peugeot-u slabo statistiko glede teh zadev in da so se 206 zlo kvarle. Slišal sem tudi da majo 1.4 16V "plastične" napenjalce za jermena, tko kot so mele corse B. Če je to res potem ta avto črtam s seznama kupovanja.
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo To okt 28, 2003 2:33 pm

Za ta dnar, dobiš dosti več... Ne kup Peugeota. Moja sestra ga ma, njen fnt ma pa Cliota. Razlika med tema avtoma je taka, da ne morš vrjet. Od opreme, do kvalitete izdelave, da o motorju sploh ne govorim. Sicr ma ona 1.4 ('03), tip pa 1.2 16v, pa je od Cliota mašina tolk bolj živa, da je kr težko vrjet. Pa še žre manj. Tut kvar se manj...
 
Uporabniški avatar
mulc_2000
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 48
Pridružen: Če jun 12, 2003 7:05 am
Kraj: nekje na primorskem

Napisal/-a mulc_2000 To okt 28, 2003 3:09 pm

Hmm, sam imam pezoja 1.6 16v, pa mi teče kot urca. Edina napaka je bila ta, da mi je počil izpušni ventil. Zamenjali so mi vse izpušne ventile in plačal sem samo ventile, brez dela, brez tesnil itd. , pa avto ni več v garanciji.
Mislim pa, da ne smeš primerjat tega clia ( po moje je bilabong, ki ima skoraj vso opremo - omejena serija) z navadnim pezojem...
je pa res, da bodo zdej nehal delat pežoje 206....
Če ti je kaj v informacijo.., čene pa vzemi kot brezpredmetno...
 
Uporabniški avatar
Sonny
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: So sep 06, 2003 8:53 pm

Napisal/-a Sonny To okt 28, 2003 3:22 pm

jah ena kolegica je imela s16 in ji je delal dve leti brez tezav. Meni je bil zelo vsec.

Poznam pa tud z 1.4 masino. Problem je bil z neko vzigalno tuljavo ( po enem letu in pol) in je stalo tam 25 k sit. drugac brez problemov, razen sm se zdele spomnu , lucka za servis mal zeza in se vziga ko ji pase.

drugac ti pa tudi jaz priporocam 1.6 ker ne pije prakticno skoraj nic vec kot 1.4 in je dovolj poskocen. Motor je tudi dosti novejsi od 1.4. Btw vseeno imam raje peogeota kakor clio-ta. Notr je z avtomatsko klimo in npr. rdeco-crno kombinacijo veliko lepsi kakor clio. Tudi na zunaj, ce ima primerne felge ali je spuscen malo. No vsakemu svoje.


aja. mi lahko kdo pove kaj fora z tistimi plasticnimi napenjalci in kaksne tezave lahko nastopijo ? jih ima sploh ?

thanx
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

Napisal/-a jky To okt 28, 2003 3:33 pm

Zacel se je z Corso B , k so mele te napenjalce plasticne in so pokali, zeleznih se pa ni dalo kupit, je blo potrebno "tunat", za to si pa rabil dobrega mehanika pa par kosov. Sicer zadeva ni bla draga, AMPAK če je mehanik zajebal, je šla mašin. Opel se je takrat pritozil ampak sevada lastniki niso dobil nc, ker večina ni vedla za to (je blo interno zamolčano, saj ni ogrozalo življenja voznikov, ampak samo dobicek opla). Za opel sem v to zihr. Slišal pa sem, da majo to zdej Pegoti in da majo isto foro.
Sicer ce so majhni problemi pol je kokr tolk kul ampak, ce pa gre kej pomembnega (beri zelo dragega) pol je pa štala.

Kar se pa tiče Renojev je pa servis $$$, kokr slisem je tud pr pegiju.
Sicer sem mislu 206 Quicksiver (če se majo), klima mora bit.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3292
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren To okt 28, 2003 4:12 pm

Moj brat ma tud peugeota 206 1.6 16v pa dela brez problemov...ne poslušaj ljudi, ki so proti peugeotu saj znajo o te firmi povedat samo slabo ne, da bi meli avto kdaj koli v rokah (ne mislim nikogar iz tega foruma)
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo To okt 28, 2003 5:29 pm

Sej ne vem če ma motor kkšne probleme pr Peugeotu, sm je npr. motor od renaulta 1.4 pa od peugeota 1.4 bistvena razlika... Ubistvu je že 1.2 16v motor od renaulta bolj živ od 1.4 peugeota. Kaj pa vem...
 
Uporabniški avatar
Pugi
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6195
Pridružen: Ne avg 24, 2003 8:21 pm

Napisal/-a Pugi Sr okt 29, 2003 7:32 am

1.4 Motor je starejše izdelave, 1.6 16V je pa nekje letnik 2001 in ti bo žrla 7L pri normalni vožnji, avtoček bo pa letel ko svina. Js mam to mašino v 200+ kil težjemu avtu in je relativno zelo živahen. Mislim, da je bil pred kratkim en vzporedni test avtov nižjega srednjega razreda tuki na forumu. Peugeotov motor je mel od 80-120 daleč najboljši čas...

Kar se pa 206 tiče - klijota neb mel nikol... Sm ornk pretestirov obadva (klijota ma mama, P206 sem pa velikrat mel za nadomestnga pa velik prijatlov ga ma...)
Slika
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Sr okt 29, 2003 10:35 am

Pol ga je pa moja sestra totalno zamorila :)
 
Uporabniški avatar
PoLOdivjan
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 506
Pridružen: Če maj 09, 2002 8:22 am
Kraj: Koper - Ljubljana

Napisal/-a PoLOdivjan Sr okt 29, 2003 10:40 am

kolega ma s16 gre ko strgano, ker ga tut non stop dere ampak, jest ga nebi kupu...nekako nesigurno mi deluje...sicer so pa pr njemu tako zadovolni da so prodali novo korso in kupli še enega pugija 206...1.1
Slika
 
Uporabniški avatar
_VeNoM_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3086
Pridružen: To apr 29, 2003 11:30 pm
Kraj: Lj-Krško

Napisal/-a _VeNoM_ Sr okt 29, 2003 10:43 am

kolega mislim da to nespada pod stare avte? :idea:
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Sr okt 29, 2003 11:12 am

No, naj se jest eno pametno razdrem. Razen oblike, ki je pac stvar posameznika, dejstva, da je na trgu od leta 1998, kar pomeni, da ga bodo v bliznji prihodnosti pocasi zamenjali in slabe plocevine, bi imel vprasanje le, kaksen je servisni interval.

Sam se se pred kratkim odlocal med Corso GSI in Pugom 206 S16, pa me je potem potegnilo na stran Nemca. Predvsem zaradi cene, pa se plocevina ni po pol leta vsa zvita, kot bi bila ze kitana, barvana in vsa obutana od vrat. Servisni interval je pa pri Corsi 2 leti ali 30000 km, za Puga pa ne vem.
 
Uporabniški avatar
toti
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če avg 21, 2003 1:37 pm

Napisal/-a toti Sr okt 29, 2003 11:21 am

P 206 je lep samo od zunaj!! Menjalnik v pi*** plastika armature slabe kvalitete zgleda kot tista v yugotu.

Jst ga ne bi kupu za tak denar dobiš avto ne pa ta j****!!

Moje mnenje da ne bo zamere... :wink:
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

Napisal/-a jky Sr okt 29, 2003 11:56 am

Rjuhar[\b] , kok ti pa corsa žre. Mal sem gledal puntota 1.8 16V al pa Corso GSI. Za pegija počas preveč slabih stvari slišm še posebaj okol izdelave, sem ze obupal. Za renoje sem ze obupal čeprav sem bil ponosen latnik 1.8 16V letnik 93, ko sem ga pa peljal na servis pa so računali 16.000 za menjavo olja sem mel pa dost!!
 
Uporabniški avatar
Mare9mm
Uporabnik
 
Prispevkov: 805
Pridružen: Če jul 24, 2003 12:16 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Mare9mm Sr okt 29, 2003 1:00 pm

P 206 je lep samo od zunaj!! Menjalnik v pi*** plastika armature slabe kvalitete zgleda kot tista v yugotu.

Jst ga ne bi kupu za tak denar dobiš avto ne pa ta j****!!


Ne bo zamere, ampak "zgleda" zame še ni dokaz... še posebaj zato ker vsaka stvar lahko vsakmu drugač "zgleda".

Recimo, man je plastika od Renaulta notr "zgledala" fenomenalno, pol sem pa v zadnih dveh mescih vozu ta nov espace, vel satis, twingo, clio, novga megana in morm rečt, da me je groza. Plastika škripa, je ful trda in maš občutek k da bi se vozu na kupu škatlc za CD-je. Res ko roko iz menjalnika spustiš na sredinsko konzolo te kr strese. Vsaj mene. No, in to je ugotovitev, ko sem v avtih dejansko sedel in ne ko nekaj "zgleda".

Sedim pa pogosto tud v P206 od mame in od kolega, oba 1.4, sam en navaden 5 vrat, ta drug pa SX tri vrata. Za matkinga s 5 vrati je res mal švohnata mašina, SX je pa že kr fajn, tko da 1.6 16V ne sme bit problem. Mama ga ma skor 1 let, kolega pa 3, pa nobenih težav, servisov in podobnih zadev. Priporočam. Ma pa res glasen menjalnik.

Da tud tuki ne bo zamer, sem velik ljubitelj francoskih avtomobilov in ne govorim kar tako čez Renault. Mogoče (vsaj upam), da bi Billabong oprema v Cliotu bla za primerjat z 206, še posebi k mi ma ta Clio ful hude sedeže.

Uživaj!
The French and The Furious TM
...ampak to je samo moje mnenje.
Slika
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Sr okt 29, 2003 1:04 pm

Men se nic, ker sem jo sele narocu, sem se pa vceraj pogovarjal z lastnikom enake GSI, letnik 2003 in je rekel, da ce potegne crto, je poraba kapljico manj kot 9l, je pa to 75% mesto, ostalo relacija, pa clovek nima lahke noge. Tko je, je le 1,8 litrski motor in zelo kratek menjalnik. Ampak ce hoces imet sporten avto, na porabo ne smes prevec gledat. Ce si pa priden, se ga da pa na 6,5 - 7 spravit, samo ne vem, kdo se bo z GSIjem vozil 90 na uro. Je pa cena v osnovi nizja za debelih 500000 sit, saj GSI pri pravemu prodajalcu pride s klimo in metalik barvo krepko pod 3 mio.
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

Napisal/-a jky Če okt 30, 2003 8:47 am

Rjuhar:
Pri pravem prodajalcu?? jaz nameravam staro (corsa 1.2 16V) za novo , sicer so mi povedal da dobis 200.000SIt cenej če plačas keš, sam ne vem če velja to tud pr staro za novo?
Sicer se nisem se odločil med puntotom in corso, se nagibam corsi k ma intervale na 30.000km. Sem pa gledal puntota 1.4 16V z 6 prestavami in me mal matra 0-100km/h ma 9.6 (2 osebka v avtu pa 20 kg prtlage).

Mare9mm: DEFINIRAJ Ma pa res glasen menjalnik. ???
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Če okt 30, 2003 10:12 am

Prodajalec, ki se bo potrudil zate je pravi prodajalec. In ce bi rad pravega prodajalca, ti lahko tistega, ki se je potrudil zame priporocim, ampak na privat, ker tu ne mislim delat reklame. Sicer je pa tistih 200000 SIT popusta se mozno "nadgradit".
Poleg tega pa je pri Corsi z vrha lestvice z enako opremo med slovenskim in nemskim trgom debelih 4300€ razlike.Zaenkrat. Nihce pa se ne ve, kaj bo po 1. maju 2004.
 
Uporabniški avatar
jky
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če sep 25, 2003 12:21 pm

Napisal/-a jky Če okt 30, 2003 11:15 am

Kaj pol greš do njega rečes, hočem da mi date večji del marže stran al pa grem drugam. Za plačilo s kešem mi je jasno, da ti dajo popust ampka, da prideš kej več kot to je pa teška! Mam "veze", ker mi je en dolžen uslugo, ampak več k to pa noče dat, je pa prodajalec in mu to, da mi je neki dolžen ne pomen nč!! Skratka kako si ti dobil krepko pod 3M sit, z klimo mi pa ni jasno?!
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Če okt 30, 2003 11:51 am

Poglej PM jki
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov