Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Fry
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: So nov 08, 2003 3:50 pm

Opel Omega 2.0 94 ali 95 letnik. nasveti prosim

Napisal/-a Fry To nov 25, 2003 1:44 pm

Najprej pozdrav slovenskim ljubiteljem zvoka mašinc, ki so tud na netu včas! :D

Gremo kr k vprašanju. Zanimam se za Opel Omego 2.0 karavan, letnik najverjetneje 95. So zelo pocen, okol 800 tisoč stanejo, majo pa svašta. Klima, ABS, airbagi, notranjost totaln luksuz za tako ceno. Z nasveti na plan prosim :)
Vem da jih je dost uvoženih iz severa pa da majo števce prevrtene, samo jst bi kupu od slovenskega lastnika. Edin problem je, da ni preveč denarja za vzdrževanje. Že registracija je kr draga, tak da zna bit ta avto kr strošek a ne?
Kolk bencina pa žre ta zadevca? Od 95 naprej so eco motorji tak da ne bi smelo bit prehudo. Kolk je to konkretno?
Baje treba tud pod blatniki pogledat da ne rjavi a ne?
Kaj pa veliko prevoženih? Vem da držijo mašine tud 400k brez problemov, še posebej tele oplove, sam vseen avto ni čist mirn če ma čez 200 000 kilometrov. Se da to pozdravit s tistimi QMI teflonskimi dodatki?

Hvala že vnaprej za odgovore

Slika
 
Uporabniški avatar
Fry
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: So nov 08, 2003 3:50 pm

Napisal/-a Fry Ne nov 30, 2003 12:59 pm

A res nihče nima nobenih izkušenj z omego?
 
Uporabniški avatar
mišel
Novinec
 
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr sep 10, 2003 4:30 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a mišel Ne nov 30, 2003 1:59 pm

baje da so motorji 2.0 bolj slabi (se kvarijo) :?
 
Uporabniški avatar
Matt
Uporabnik
 
Prispevkov: 924
Pridružen: Po okt 20, 2003 2:15 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Matt Ne nov 30, 2003 2:30 pm

Ni res. Vsaj tastari ne un motor 2.0 ,115 KM je neuničljiv tudi s 150 KM je ok samo ne mrzuga tisat. Ja katerega pa lahko. Pomojem je kar ok osebno mi ni prevec vsec je prevelik avto. Drugače pa ok. :?
www.mhd-racing.com
Slika Na novo rojen 04.07.2004
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Ne nov 30, 2003 2:31 pm

Živjo!

En kolega so mel doma Omego 2.5 V6 (al V5) in se jim je kr dost kvarla. So jo mel kr dosti pr mehaniku.

Drugače je pa avto trgu asvalt!

Meni osebno so omege zelo zelo lepi avti, samo nad kvaliteto motorjev nism zadovoljen.

Lp, salesky
The MAN
 
Predator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe nov 14, 2003 8:28 am

Napisal/-a Predator Ne nov 30, 2003 3:27 pm

da so pokvarljivi? Ne se j...t no. Foter: Kadett 2.0i 115km: 470000km in se gre - ima ga sosed. Sodelavec Astra GSI 2.0 115km 330000km in se gre - pr nobenem dobenih problemov. Zdajsnja fotrova astra 1.7d 430.000 km (vsak dan Maribor-Graz in nazaj) nobenih problemov. Deda (Star fotr) Vectra letnik 2001 - 90.000km nobenih problemov nikol. Drug stric (ja 2 imam in oba imata ople) Vectra 1.6 letnik 99 120.000 km nobenih problemov. Tu je dokaz zakaj Opla vozim jaz. Za dokaz mi lahko posljete p.m. imam slike jih lahko posljem... Ce bi kdo mi ne verjel. Kdo pravi da se opli kvarijo ga se ni mel. Logicno da kaj crkne (kje pa ne?) ampak da nekdo nekje "slisi" da so to slabe ali pokvarljive masine -> pojma nima. Sicer pa... Lastniki mi bodo pritrdili ziher.
Kolk pa folk ve o "avtih kolegov" ej.... To me je vedno impresioniralo.

En tipo v isti stabi je lihkar kupil tako omego kot jo kupujes ti -> karavana. Avto je ladja. Po servisni knjigi je sel samo alternator (190.000km).

p.s. Mati vozi galaxya :) Tut gre... no problems. :)
----------------------------------
Slika
Opel FOREVER!
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Ne nov 30, 2003 8:45 pm

Poglej a če bi tvoj best frend mel doma pač en avto in bi ga skoz mel na servisu in bi se on skoz prtožavu kok se kvari in kolk majo stroškov mu nebi verjel ne?

Fora je v tem ker nočeš slišat da Opel ni neuničljiv, kot si ti napisal.

A zej nesmemo dajat niti negativnih kritik?

Pač jst sm dal moje mnenje. Pa brez zamere. :wink:
The MAN
 
Predator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe nov 14, 2003 8:28 am

Napisal/-a Predator Ne nov 30, 2003 8:52 pm

Ne, verjamem da zadeva crkne, ne verjamem da zadeva crkuje, govorim iz izkusenj ki jih mam jaz (poznam marsikoga ko vozi marsikaj) Verjamem da je Opel pokvarljiv, verjamem da je Toyota najbol zanesljiva, ne verjamem da ni pokvarljiva. Poanta je v tem da marsikdo pise marsikaj, in da sem se iz izkusenj naucil ne vsega verjet - ker ce ne maras znamke te moti na avtu vse pa ce tut ti crkne recimo zarnica v luci bos rekel da je crknil avto ipd... samo izrazam se...kot ti... Brez zamere! Lep dan ti zelim!
lp
----------------------------------
Slika
Opel FOREVER!
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Ne nov 30, 2003 9:17 pm

Predator:
Sej jst nism reku nč da ne maram znamke. Meni so Omege in nasploh novi opli zlo ušeč. Samo za starejše letnike sm slišal da so se več kvarli. Lahko sm mel tako nesrečo da poznam samo take ki se jim je stvar kvarla. nevem.

lp
The MAN
 
Predator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 63
Pridružen: Pe nov 14, 2003 8:28 am

Napisal/-a Predator Ne nov 30, 2003 9:32 pm

Te razumem. kolega je imel tut recimo nonstop megana na servisu (nov), ima sele 12000km pa so mu ze menjalnik zamenjal, diske (baje so bili zviti), zobat jermen (??!) in nosilce na vratih ker mu obloge skripljejo... Pa grem stavit da ni slab avto! Ima pac bad luck...
----------------------------------
Slika
Opel FOREVER!
 
Uporabniški avatar
salesky
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1561
Pridružen: Sr sep 10, 2003 8:41 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a salesky Ne nov 30, 2003 11:33 pm

No, lepo da sva se razumela. :)
The MAN
 
Uporabniški avatar
Fry
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: So nov 08, 2003 3:50 pm

Napisal/-a Fry To dec 09, 2003 2:19 pm

.0 sicer nikamor ne gre ker je avto pretežek-samo kuri pa zato dokaj zmerno (če ni avtomatik) 10 l


A resss? 10l se mi nekam velik zdi :) Nekateri pravijo da se ga da vozit lepo na 9l in celo na manj na večjih razdaljah, samo rad bi slišal nekaj konkretnega, ne samo "baje" od nekoga ki sploh ne pozna tega avta.
Dizlerja res ne bi, ker sem že prevečkrat slišal, da se kvarijo(z avtom hočem met čim manj težav). Da pa ne bi vlekel praviš? Trenutno sem navajen na 1.4 Mazdo s 75KM, tako da se mi bo vseeno zdel močen. Pa še na zadnje ma pogon:)

Hvala za nasvete doslej. Če ima kdo še kak nasvet al pa 2, kr na plan:)
Avto bom zgleda da kupil šele spomladi, ni se še nabralo dovolj denarja :/ . Imam vsaj čas da vidim točno kaj bi rad :P
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Napisal/-a super98 To dec 09, 2003 10:12 pm

OK evo mene z novo idejo o bodočem avtu: OMEGA 2.5tds!

Ne zanimajo me vozne lastnosti, ne zmogljivosti, ne poraba(to mi je vse nekak jasn)...ampak predvsem kolk in kaj se pri teh motorjih kvari, ker s tem čudom nimam ama nobenih izkušenj! Če kdo karkoli ve naj plaese pove.

Najbolj bi bil vesel informacij od kakšnega ki je kej podobnga že šraufu...

Nasveti oziroma informacije glede motorja so dobrodošle tut od lastnikov BMWjev 2.5tds
TJUNING PA TO...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Sr dec 10, 2003 8:36 am

Opli imajo mašine dobre, večji problem je bil pleh, dokler še niso uporabljali pocinkanega. Zadne čase se pa prikazujejo serijske napake, ker imajo tako množično proizvodnjo.Opel ni slab avto. Sploh pa omega ne - dober poceni z veliko opreme, edino ceno zgublja hitro.

LP
Nebivedu
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
grilzz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: To dec 02, 2003 8:05 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a grilzz Sr dec 10, 2003 5:22 pm

Kokr sem jaz seznanjen je bila omega razglašena za enega najbolj pokvarljivih avtomobilov 90ih let.
Ne morm se spomnt točno kje sem to bral, sam če najdem revijo jo preskeniram pa nalepim rezultate.
 
Uporabniški avatar
Omelo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2051
Pridružen: Ne jun 29, 2003 7:26 pm
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a Omelo Sr dec 10, 2003 5:44 pm

Kot bom še parkrat mogu povedat. Čist je odvisno kolk maš srca za avto. Mi gre na jetra, ke majo sosedi P307, pa skussssssss jamrajo kako je u kurcu, kako se use pokvar. Isto je blo ko so mel polota, BMW530. Zdej jih je pr P307 padla leva sprednja šipa za vrata, prej jim je klima crknla. Neke probleme so mel z akumulatorjem...

ČIST ODVISNO JE KAJ DELAŠ Z AVTOM! Če te za njega boli falus in ga res obravnavaš kot prevozno sredstvo, ti bo tut Mercedes S klase crknu. Če pa z njim delaš ku s svojo ljubjeno osebco, pa ma da dela tako kot se spodob!

Vekomaj amen!
 
G-4S
 

Napisal/-a G-4S Sr dec 10, 2003 6:05 pm

Na zahtevo uporabnika smo prispevek izbrisali.
 
Uporabniški avatar
SilentBob
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe jan 24, 2003 3:51 pm

Napisal/-a SilentBob Sr dec 10, 2003 6:16 pm

2.0 sicer nikamor ne gre ker je avto pretežek-samo kuri pa zato dokaj zmerno (če ni avtomatik) 10 l


Kaj te za tebe čez 220km/h ni dosti. Pospeške do sto pa ima nekje od 11-12s, pa avto ma okoli tono pa pol. Ne govori nekaj, če še avta nisi vozil. Če ti ga je nekdo dal za pelat po parkirišču še ne pomeni, da veš kako gre.

bom pa ti samo neki povedal o "dovršenosti" oplov:
OPEL ASTRA B (se pravi od leta 99 naprej) JE BIL LETA 99 PRVI OPEL KI JE BIL POCINKAN!!-->VSI STAREJŠI LETNIKI ŠE VEDNO RJAVIJO-IN TO NA VELIKO!


Ko je moj stric leta 96 kupil novo Astro je počakal par mesecev, da je dobil pocinkano. Torej so Astre bile pocinkane od leta 96 dalje in ne od 99 tako kot ti praviš. Ja in kaj pol, če so odprli cinkarno komaj 99ega , saj lahko cinkajo tudi drugje. To je isto, kot bi rekel, da je Renault odprl svojo prvo tovarno, kjer izdelujejo luči leta 99. Po tvojem mnenju Renaulti niso imeli luči do leta 99, ali kako.



Najprej pozdrav slovenskim ljubiteljem zvoka mašinc, ki so tud na netu včas!

Gremo kr k vprašanju. Zanimam se za Opel Omego 2.0 karavan, letnik najverjetneje 95. So zelo pocen, okol 800 tisoč stanejo, majo pa svašta. Klima, ABS, airbagi, notranjost totaln luksuz za tako ceno. Z nasveti na plan prosim
Vem da jih je dost uvoženih iz severa pa da majo števce prevrtene, samo jst bi kupu od slovenskega lastnika. Edin problem je, da ni preveč denarja za vzdrževanje. Že registracija je kr draga, tak da zna bit ta avto kr strošek a ne?
Kolk bencina pa žre ta zadevca? Od 95 naprej so eco motorji tak da ne bi smelo bit prehudo. Kolk je to konkretno?
Baje treba tud pod blatniki pogledat da ne rjavi a ne?
Kaj pa veliko prevoženih? Vem da držijo mašine tud 400k brez problemov, še posebej tele oplove, sam vseen avto ni čist mirn če ma čez 200 000 kilometrov. Se da to pozdravit s tistimi QMI teflonskimi dodatki?

Hvala že vnaprej za odgovore


Poglej, mi imamo doma Omego 2.0 16v letnik 95, in sicer limuzino. Če se boš spustil v nakup tega avta moreš že vnaprej vedeti, da vzdrževanje ni poceni. Že samo gume te pridejo celo premoženje. Mi do sedaj nismo imeli skoraj nobenih problemov, razen zamenjati je bilo treba stabilizatorje in ležaj. V kratkem bo treba menjati tudi izpušni lonec, vendar to lahko štejemo kot potrošni material. Poraba se giblje od 8-11l. Pri zmerni vožnji 50% mestne, 50%relacijske nebi smelo biti več kot 10l. Problem je edino pozimi, ker ima pogon na zadnja kolesa, če boš imel slabe gume bodo problemi. Z rjo zaenkrat tudi ni problemov, je pa tudi dosti takih, ki pod zadnjim blatnikom že lepo cvetijo.

No, to je bilo moje mnenje, Fry če pa te še kaj zanima pa kar vprašaj.

lp
 
Uporabniški avatar
Voith
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4113
Pridružen: Če nov 13, 2003 12:22 pm

Napisal/-a Voith Če dec 11, 2003 12:17 am

moj fotr ma omego 2.3tdi 90 letnik.
zadeva laufa zlo uredu, sam dolg se masina segreva, pa k se segreva ropota k kamion, drgac je pa to zakon avto, in zlo okretn za svojo velikost.
edina stvar k je sla je bil lezaj na kardanu.
drgac pa sam potrosni material.
avto ma za karavana uber dobro lego na cesti in ga je sploh uzitek vozt.
kar se pa tice zime, ta avto ne mara zasnezenih hribov, sam po ravni zasnezeni cesti se da pa izvajat marsikj :D
zdj bo baje kupu 2.5tds :D :D :D :D komi cakam
2.0i pa kokr sm jz slisu mal leno deluje. nevem jz ti svetujem 2.5tdi zato k navor seka
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Napisal/-a super98 Če dec 11, 2003 1:49 am

OK dons sm šou gledat tole omego:

http://www.avto.net/rabljena2002/oglasP ... sp?id=4858

Zunanji videz in ohranjenost-zadovoljiva! Par praskic, popikana havba, letvice ponekod štrlijo stran, šipe enakega letnika... Notranjost presenetljivo dobr ohranjena...

Motor-katastrofa! Tip k mi je razkazoval avto prav: dej 2x segrej k že kao full dolg stoji. In jst res 2x segrejem...pol pa verglat (kr precej časa)...in stvar z muko vžge. Čez avspuh modr dim. Pustim neki cajta laufat, še zmeri kadi k p*****a, smrdi pa k za enim zj*ebanim golfom. Pol ugotovim še to da klima ne dela (ročna). Kompresorja noče vklopt in gotovo... Skratka ni v redu. Aja pa kao 170.000km (ja + 150.000)!!!!

Sam tok da se ne bo kdo matru pa šou gledat ta avto.
TJUNING PA TO...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov