Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Dream_er
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 14, 2003 5:11 pm

Zakaj lastniki rabljenih avtov tako radi lažejo??

Napisal/-a Dream_er Ne dec 14, 2003 5:29 pm

Ravno v tem času kupujem drugi avto. In sicer iščem BMW 523 letnik tam ene 1997. Lahko rečem, da sem jih sedaj v treh mesecih kar ga iščem šel pogledat že kar enih 15 in v devetdesetih odstotkih se lastniki kar pošteno zlažejo o dejanski ohranjenosti avta. Tako sem šel zadnjič eneega gledat v postojnski konec, po telefonu mi je možak zagotovil, da je avto v odličnem stanju, nikoli karamboliran, nikoli barvan, redno servisiran in s 136 k kilometri. Ok sem rekel, gremo pogledat, prosim še enega mehanika, da gre z mano in pot pod noge. Prideva tja in neverjetno že na prvi pogled avto iz vseh strani ves odrsan, potem je bil pokrov motorja že barvan, blatnik baje napol barvan, servisno knjigo je baje izgubil oziroma mu jo prejšnji lastnik ni dal zraven, potem je imel gumice na vratih strgane............No ja in za nameček, na koncu po malce večjem pozanimanju za ta avto, izvem da ima avto prevoženih več kot 350 000 km. No ja gospodu poštenjaku sem lahko samo rekel srečno nasvidenje.....
Ne vem ali folk misli, da če ga boš prišel pa nekam daleč gledat, ga boš pa kar kupil???
No ja če pa kdo slučajno ve za kakšnega dobrega, mi pa lahko pusti P.M.
Thanks!
LP!
Zadnjič spremenil Dream_er, dne Po dec 15, 2003 10:30 am, skupaj popravljeno 1 krat.
-------------------------------------------------------------------
Einmall BIMMER, immer BIMMER!
 
Punto ABARTH
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1669
Pridružen: To avg 05, 2003 10:17 pm

Napisal/-a Punto ABARTH Ne dec 14, 2003 6:16 pm

veliko srece pri nakupu!!!
 
Uporabniški avatar
KMX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1500
Pridružen: Po okt 27, 2003 12:05 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a KMX Ne dec 14, 2003 6:43 pm

lažejo zato k misljo ba obstojajo bedaki ki bi avto kljub temu kakšen je kupili
Styling is not a hobby, it's a lifestyle!
Slika
 
Dani
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Pe jan 10, 2003 8:44 pm

Napisal/-a Dani Ne dec 14, 2003 7:59 pm

Jz sm tud su enkrat gledat avto, ma mi tip rece , da je avto brez praske, kot nov. Poj pa pridem tja, je bil pa pobuskan od toce. :evil:
In poj misl, da ga bom kupu :!:
 
Galantfrik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1030
Pridružen: To apr 16, 2002 11:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Galantfrik Ne dec 14, 2003 10:48 pm

KMX je napisal/-a:lažejo zato k misljo ba obstojajo bedaki ki bi avto kljub temu kakšen je kupili


Največji štos je v temu, da takšni bedaki res obstajajo. Če ne kdo drug je b**** že tale, ki tega Bemfla prodaja, ker se je najbrž tudi sam nategnil ko ga je kupil :P
Slika
 
merdzo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Sr sep 17, 2003 11:09 am

Napisal/-a merdzo Po dec 15, 2003 9:03 am

Živjo!

Tudi sam sem naletel na en tak primerek. Štos je v tem, da so bila odstopanja od oglasa povsem očitna.
Torej naj bi bil letnik '84 z 170k prevoženih. Pridem tja (iz LJ v KP!!) pa je stroj letnik '82 in 220k km. Kaj je človek mislil??? A sploh ne ve, kaj prodaja al je bebast?

lp
 
Uporabniški avatar
Dream_er
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 14, 2003 5:11 pm

Napisal/-a Dream_er Po dec 15, 2003 10:30 am

Folk res ni več normalen. Sej sploh ne bi dal objave, če bi se to zgodilo enkrat. Tako pa sem se sedaj nasmodil že kar parkrat. Od sedaj naprej sem se odločil, da kakor je avto oddlaljen več kot 50 km od mene ga sigurno ne grem gledat, edino če bi bil lastnik tako prepričljiv, da bi me znal premamiti v to :shock: :D .
Danes grem enega gledat na srečo je precej blizu. Upam da bo ta dober, ker sem
že sit iskanja :lol: :lol: 8) 8) :-P :-P .
LP!
-------------------------------------------------------------------
Einmall BIMMER, immer BIMMER!
 
Dani
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Pe jan 10, 2003 8:44 pm

Napisal/-a Dani Po dec 15, 2003 9:11 pm

Ja jz sm ze 700km naredu za avto, pa se zmeri nism najdu tapravga. Sam je fora, da se avto nebo sam domov pripelov :wink:
 
Uporabniški avatar
grilzz
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: To dec 02, 2003 8:05 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a grilzz Pe jan 02, 2004 6:46 pm

Če se še kdaj spravljate gledat avto kam daleč je najbolje, da prodajalcu že vnaprej poveste, da boste iz njega na takšen ali drugačen način terjali potne stroške, če avto ni v takšnem stanju kot pravi.
 
Symon
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2737
Pridružen: Če apr 10, 2003 5:00 pm

Napisal/-a Symon Pe jan 02, 2004 7:02 pm

grilzz je napisal/-a:Če se še kdaj spravljate gledat avto kam daleč je najbolje, da prodajalcu že vnaprej poveste, da boste iz njega na takšen ali drugačen način terjali potne stroške, če avto ni v takšnem stanju kot pravi.


Hja pa, da mu kar poveš, da boš sabo prpelu mehanika. Pa poslušaj kako ga bo na drugi strani šokiral. Če maš pa nenapovedano sabo mehanika bo pa itaq čist živč, če je kaj narobe. Preverjeno. :wink:
....100NX GTi redtop....200SX S13 stage2....Clio182....Civic EJ9...Clio200 CUP...
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Pe jan 02, 2004 8:02 pm

Moj prjatu je šel kupovat NSR-ko(motor). pa sem šu zraven ker sem mel sam isti motor. Šla samo od nas do enga b***** še cca 20 km naprej od Ptuja. V eno stran je 150 km. reku je da je motor ok in vse vredu ceno pa je že po tel spustu na 230 ksit. In midva prideva kje in gledava tist kup dreka tam. Ni mel štartarja opraskan motor nad 8000 RPM je tresu. Pa sva ga še vseno misnla kupt pol sem pa vprašal kaj je s ceno pa je reku 250 ksit. Mislm pa je po tel oblubu za 230 ksit. si je mislu če sta take km delala nista zastonj pršla. Jz sem mu pa smao reku hvala lepo in adijo pa sva šla.

Midva sva bla pol še zlo vesela da ga nisva kupila un motor pa sve vidla v oglasniku še več kot mesec kasnej. Pomoje revež pol še približno tolk ni dobu kot sma midva ponujala.

zato pravm rajš 500km več nardit samo da bo avto ok. Je pa res žalostno da ne moreš po telefonu zvedet v kakšnem stanju je res avto.
 
Sedicivalvole
Novinec
 
Prispevkov: 209
Pridružen: Pe nov 07, 2003 7:40 pm
Kraj: Domžale

Napisal/-a Sedicivalvole Ne jan 04, 2004 12:47 am

Po telefonu pokličeš, poveš da bi rad videl avto in če ti ga pripelje pokazat (pač si službeno zelo zaposlen) :P Poveš mu, da če je avto res tak kot piše v oglasu (brez prask, pravi km, knjižica,...) si resen kandidat za kupca in da se mu bo splačalo, če ne drugače mu povrneš za potne stroške... Ja no, to v praksi ne funkcionira; lahko pa tako pokličeš tiste, ki so te nategnili, pa boš videl, kake bi bile reakcije (izgovori). :wink:

lp
Slika
 
Uporabniški avatar
Mož čokate postave z brki
Novinec
 
Prispevkov: 204
Pridružen: Ne okt 05, 2003 1:24 pm

Napisal/-a Mož čokate postave z brki Ne jan 04, 2004 3:26 am

Najbolj zanimivo je to gledat avte kot naprimer bmw 750, l1988. Velika večina jih ima okoli 200k km. Po kratkem premisleku ugotoviš, da je to okoli 13k km na leto. Pri tem ne smemo zanemariti, da je to bil včasih luksuzen avto za poslovneže. Le-ti pa neredko prefurajo celo 100k km na leto. Hm. Dobro, zadnja leta je res možno, da je ta avto prevozil 13k km na leto, vendar vsaj prva 4 leta najmanj 50 k km/leto (če ne več). Do starosti 6 let so ga zagotovo imeli v lasti bolj premožni ljudje, ki se ne obremenjujejo s stroški. Zanimivo.
Hitro se daleč pride

Slika
 
Uporabniški avatar
KMX
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1500
Pridružen: Po okt 27, 2003 12:05 pm
Kraj: Kranj

Napisal/-a KMX Ne jan 04, 2004 10:45 am

Mož čokate postave z brki je napisal/-a:Najbolj zanimivo je to gledat avte kot naprimer bmw 750, l1988. Velika večina jih ima okoli 200k km. Po kratkem premisleku ugotoviš, da je to okoli 13k km na leto. Pri tem ne smemo zanemariti, da je to bil včasih luksuzen avto za poslovneže. Le-ti pa neredko prefurajo celo 100k km na leto. Hm. Dobro, zadnja leta je res možno, da je ta avto prevozil 13k km na leto, vendar vsaj prva 4 leta najmanj 50 k km/leto (če ne več). Do starosti 6 let so ga zagotovo imeli v lasti bolj premožni ljudje, ki se ne obremenjujejo s stroški. Zanimivo.

lol
Styling is not a hobby, it's a lifestyle!
Slika
 
Uporabniški avatar
zoranwagen
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1994
Pridružen: Ne mar 09, 2003 11:28 pm
Kraj: preseljen iz MB v toti LJ na Bežigrad

Napisal/-a zoranwagen Ne jan 04, 2004 12:08 pm

Moj skromno mnenje ne gre tu za laganje ampak prodajo!

Zamislite, da prodajate avto pa prvem, ki pokliče poveste, da je cel počohan, drugemu, da je že štrihan, tretjemu da ma 500k km.....nikoli ne prodaš!
Zato folk malo stvar olepša mogoče pa pride eden spusti ceno in gre z njim!

Je pa res, da so oni pacijenti za ubit, ko narediš 200-300km 10 krat po telefonu si uprašal če je res 1a ker takega iščeš potem pa kup gnoja najdeš!

Men je blo najhuši, ko sem se pelo iz MB v NM pa to še neka vasička bogu za hrptu! Zmenjeni smo bli v gostilni tam bi me naj tip čakal. V gostilni ga ogovorim pa tip pravi, da je avto prodan..... Po telefonu sem ga lepo prosu, da mam denar sabo in naj prosim počaka, da pogledam. Še po nosu ga nisem mogel, ker je bil v policijski uniformi!
...ne smem kar želim...
 
Uporabniški avatar
Matt
Uporabnik
 
Prispevkov: 924
Pridružen: Po okt 20, 2003 2:15 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Matt Ne jan 04, 2004 12:29 pm

zoranwagen je napisal/-a:Moj skromno mnenje ne gre tu za laganje ampak prodajo!

Zamislite, da prodajate avto pa prvem, ki pokliče poveste, da je cel počohan, drugemu, da je že štrihan, tretjemu da ma 500k km.....nikoli ne prodaš!
Zato folk malo stvar olepša mogoče pa pride eden spusti ceno in gre z njim!

Je pa res, da so oni pacijenti za ubit, ko narediš 200-300km 10 krat po telefonu si uprašal če je res 1a ker takega iščeš potem pa kup gnoja najdeš!

Men je blo najhuši, ko sem se pelo iz MB v NM pa to še neka vasička bogu za hrptu! Zmenjeni smo bli v gostilni tam bi me naj tip čakal. V gostilni ga ogovorim pa tip pravi, da je avto prodan..... Po telefonu sem ga lepo prosu, da mam denar sabo in naj prosim počaka, da pogledam. Še po nosu ga nisem mogel, ker je bil v policijski uniformi!


:har :noro Sori ampak je smesno
www.mhd-racing.com
Slika Na novo rojen 04.07.2004
 
Uporabniški avatar
mmiki
Novinec
 
Prispevkov: 244
Pridružen: Sr apr 24, 2002 4:54 pm
Kraj: Maribor

Napisal/-a mmiki Ne jan 04, 2004 3:04 pm

Meni se je tudi zgodilo da sem brezveze okoli kakal. Se je neka Mazda MX3 prodajala v Portorozu, jaz pa iz MB. Pa si mislim naj bo, ker je pisalo da je avto OK, pa da so ALU platisca zraven, pa crne barve, pa ful opreme. Potem pa tja pridem pa ze od dalec vidim da je avto totalna podrtija. Pa sem se parkrat vprasal po telefonu ceje bil kaj poskodovan.... Pa vidim, da je bil odspredaj karamboliran, ker je bil most menjan, pa streha barvana, pa edino kar ni ropotalo na avtu je bila troblja. Zenska ki ga je prodajala pa se delala tako noro da bi jo najrajsi vdaril. Je pa res, da se je potem najboljse zahvalit, pa cimprej it. Bolje nekaj km prevec prevozit kot pa podrtijo kupit, ki se je ne bo dalo niti prodat. Sicer pa sem tako lepo prisel skozi, ker sem na koncu kupil O. Astro z vso opremo razen usnja pa se novejsi letnik. Tako da je vse slaboza nekaj dobro ;)

LP

Miki
 
Uporabniški avatar
toti
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če avg 21, 2003 1:37 pm

Napisal/-a toti Po jan 05, 2004 8:57 am

mmiki je napisal/-a:Meni se je tudi zgodilo da sem brezveze okoli kakal. Se je neka Mazda MX3 prodajala v Portorozu, jaz pa iz MB. Pa si mislim naj bo, ker je pisalo da je avto OK, pa da so ALU platisca zraven, pa crne barve, pa ful opreme. Potem pa tja pridem pa ze od dalec vidim da je avto totalna podrtija. Pa sem se parkrat vprasal po telefonu ceje bil kaj poskodovan.... Pa vidim, da je bil odspredaj karamboliran, ker je bil most menjan, pa streha barvana, pa edino kar ni ropotalo na avtu je bila troblja. Zenska ki ga je prodajala pa se delala tako noro da bi jo najrajsi vdaril. Je pa res, da se je potem najboljse zahvalit, pa cimprej it. Bolje nekaj km prevec prevozit kot pa podrtijo kupit, ki se je ne bo dalo niti prodat. Sicer pa sem tako lepo prisel skozi, ker sem na koncu kupil O. Astro z vso opremo razen usnja pa se novejsi letnik. Tako da je vse slaboza nekaj dobro ;)

LP

Miki


Oprosti ampak :P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Po jan 05, 2004 9:17 am

Jst k prodajam avto povem vse tko kt je in potem ga prodajam recimo 2 do 3 mesece, vendar ga prodam. Če b i ga hiotel prvemu kupcu prodat, bi ga spucal spoiliral, pa bi ga lahko prodal, samo men se tega ne da delat avto prodam v takem stanju kot ga vozim in je tut tok svinski k ga prodajam - ga nikol ne spucam - če ga novi lastnik hoče naj ga sam spuca. In to se mi je vedno obrestovaloi - še vsak prejšnji lastnik se mi je pršu zahvalt, ker sem mu povedal kako je z avtom po pravici, ker z njim res ni imel problemov - edini ki jih je imel je bil en tip k je od mene kupu predelano 2.0 16V devetnajstko in je po 10k km avto ribnu, ker ni upošteval nasveta da naj na 1000km nalije liter olja in mu je mašina brez olja pač ribnla - samo to je bila izključno njegova krivda, vsi ostali moji avtomobili pa se še danes vozijo po sloveniji in en v italiji (BMW 1800 TISA letnik 1965).

LP
Nebivedu
 
Uporabniški avatar
Dream_er
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne dec 14, 2003 5:11 pm

Napisal/-a Dream_er Po jan 12, 2004 10:20 am

No ja zaenkrat še nobene sreče, ne vem mogoče sem pa preveč zahteven. Samo ko pridem iz Radovljice pa do Dravograda npr. (zadnji avto, ki sem ga šel pogledat), pa mogoče le pričakujem, da bo avto vsaj približno tak, kot ga je opisal, ne pa da pridem tja in mi tip standardno začne nalagat, kako je avto odlično ohranjen, ko
že na prvi izgled ni, in me nato že skoraj osorno začne prepričevati, da pa je avto najboljši, kar ga lahko dobiš na trgu. V naslednjem zadahu mi pa pove, da so se ravno včeraj vozili s prijatelji in da ga je odspredaj butnil, vse to povedano v smehu, ti točno pove, da se mu za avto popolnoma je..... in da nanj ni tudi približno nič pazil. Potem ko pa nobena druga stvar ne pomaga več in vidi da ti avto niti približno ni všeč, pa poskusi še z najbolj izrabljeno foro, in pravi a se greva peljat, misleč, da ko bom pa peljal tistih 170 KM, se mi bo zavrtelo in mu bom kar nakartal denar :shock: :shock: :shock:
No ja moj odgovor je bil, da naj to podrtijo kar nazaj zaklene, da mi niti približno ni do vožnje z njim. In da ko dobim avto, da mu ga definitivno pripeljem pokazat, da bova primerjala ali se res ne da dobiti boljšega kot je njegov. Po mojem mnenju, tudi če ga kupim čez pol leta, bo njegov še vedno naprodaj. :lol: :lol: :lol: :P :P :D :D :D
-------------------------------------------------------------------
Einmall BIMMER, immer BIMMER!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 89 gostov