Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če sep 06, 2012 12:21 pm

Zanimiva ta TAKUMI akcija, zdaj ko se model počasi poslavlja in prihaja novi :)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6416442&show=1
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a J.McLane Če sep 06, 2012 3:10 pm

Če bodo nove "skyactiv" mazde vsaj tako dobre kot nova CX-5, potem bo tale zdajšnja hitro postala zastarela, samo moje mnenje.
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Če sep 06, 2012 3:16 pm

Koliko napak ima cx5 + regeneracija dpf na 300 km ne vem od kod ji taksni hvalospevi
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Če sep 06, 2012 4:43 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:
Zanimiva primerjava (sicer 5v izvedenk a vseeno)


To pa je prestižna družba. Le kdo bi si mislil, da se bo kdaj cee'd vozil v tako imenitni družbi volva V40 in BMW serije 1? Če bi kdo, kaj takega omenil pred desetimi leti, bi verjetno poletel iz lokalnega gostilniškega avtomobilskega debatnega krožka. Danes pa primerjalni test in to nemški ... :lol:



Če bi kdo 10 let nazaj omenil ceeda bi moral bit nostradamus :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe sep 07, 2012 8:19 pm

Začenja se zgleda prodaja v Nemčiji:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/ki ... res=EXPORT

Na youtubu sem našel posnetek skoraj identičnega kot bi ga jaz izbral.... :) hehe

http://www.youtube.com/watch?v=e7F0RIkLtE8
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Pe sep 07, 2012 8:45 pm

Ta na posnetku je res lep. Kaksna je cena tako opremljenega pri nas?
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So sep 08, 2012 9:03 am

MBtouran je napisal/-a:Ta na posnetku je res lep. Kaksna je cena tako opremljenega pri nas?


Če izhajamo iz osnovne cene po katalogu za 5V oprema MAXX: 22.990€
in dodamo: 18": 550€
barva: 420€
priprave avtomobila: 105€
dodatek za karavana: ca. 800-900€

in potem upoštevamo da bi dobili kot za 5V, vsaj 2000€ popusta....

pridemo na nekaj manj kot 23.000€.
Tako da mislim da bi takšen ko je na videu pri nas na začetku stal med 22.000 in 23.000€

p.s.: v ITA so npr za začetek prodaje napovedali da bo cena karavana v začetku kot akcija enaka cena 5V. :) Bi bilo fino če bi pri nas tud bilo tako + jokerji seveda :lol:
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran So sep 08, 2012 10:48 am

Glede na opremo sprejemljiva cena.

Kolikobpa porabi dejansko dizel 128 km
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos So sep 08, 2012 11:37 am

za 128KM točno ne vem, lahko pa ti dam primerjavo z mojim 115KM, ker imata razen končne hitrosti primerljive karakteristike:

Jaz mam povp. porabo med 5,5 in 6l, vozim pa recimo 65% mesto in 35% regionalke in avtocesta.
Pri hitro npr. 120km/h mi kaže porabo nekje 5,1l. Najbolje kar sem dosegel je regionalka Maribor-Ormož (se pravi vožnja pretenžo 50-90km/h) 4,1l. Tako da glede varčnosti je motor že 115KM bil super, tako da se ne bojim da bi ta bil preveč požrešen...sploh glede na to da naj bi izboljšali še neke malenkosti na motorju, aerodinamiki in seveda tudi za nekaj kg znižali težo avtomobila. Moj pa nima niti 6 predstave, niti tempomata. Seveda bi si želel morda malo več kot 260NM navora, ampak je to za neko normalno rabo čist ok, pač ni za neko dirkanje in preganjanje...čeprav je moja končna hitrost presegla tovarniško 188 z 196km/h (po garminu) (števec kazal 200km/h) - sicer pa itak zeeeeelo redko vozimo tako hitro.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Ne sep 09, 2012 5:57 pm

Na youtubu sem našel posnetek skoraj identičnega kot bi ga jaz izbral.... hehe

http://www.youtube.com/watch?v=e7F0RIkLtE8


Bogato, bogato. Tako bogato opremljenih karavanskih cee'dov pa gotovo ne bo veliko. A si imel v mislih tudi takšna platišča?
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne sep 09, 2012 9:09 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:
Na youtubu sem našel posnetek skoraj identičnega kot bi ga jaz izbral.... hehe

http://www.youtube.com/watch?v=e7F0RIkLtE8


Bogato, bogato. Tako bogato opremljenih karavanskih cee'dov pa gotovo ne bo veliko. A si imel v mislih tudi takšna platišča?


Ja v mislih imam točna tak avto s temi platišči in metalic srebrno barvo (na videu se mi zdi da je bolj sivkasta, ampak je to morda tudi zarad osvetlitve v dvorani). Kar se platišč tiče, bi imel točno te. Je pa nekaj zanimivo. V našem ceniku pojujajo 18" za doplačilo 550€ a nikjer nimajo slike od teh platišč, niti jih v NEM, AUT ali ITA ponujajo kot dodatno opremo...in tudi prodajalec mi ni znal povedat kako 18" izgledajo ker jih še niso videli...glede na to, pa da so to edine 18" original KIA za Ceed'a, ki sem jim videl po slikah na netu, predvidevam da bi lahko bile to ravno te....morda pa se tudi motim :)
So mi pa te felne kr všeč :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1375
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a thunderbolt Ne sep 09, 2012 9:23 pm

Mirkos, a potem boš vzel ceeda?
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Ne sep 09, 2012 9:44 pm

thunderbolt je napisal/-a:Mirkos, a potem boš vzel ceeda?


Nekako se najbolj trenutno nagibamo k njemu, čeprav bom seveda počakal da pride v prodajne salone, da ga vidim in testiram v živo in dejansko vidim kaj in kako...Tako da če bo vse OK na njem in nebo nekih večjih presenečenj bo vrjetno starega 5-vratnega Ceeda zamenjal novi SW...če pa me ne bo v živo prepričal, pa sta še vedno Focus in 508SW preostala resna kandidata :)
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Polo78 Po sep 10, 2012 11:55 am

MBtouran je napisal/-a:Koliko napak ima cx5 + regeneracija dpf na 300 km ne vem od kod ji taksni hvalospevi


Ja, pri vsakodnevnem jajcanju po mestu in utrujanju motorja z vožnjami pod 10km mogoče. Ampak tako pogosto bo imel potem regeneracije vsak dizel z dpf filtrom, bilokatere znamke. Pri relacijskih vožnjah, čemur je dizel tudi namenjen, pa pride ena regeneracija na cca. 900 do 1500 km, spet odvisno od dolžin relacij.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
MBtouran
Uporabnik
 
Prispevkov: 1010
Pridružen: So jul 17, 2010 10:25 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a MBtouran Po sep 10, 2012 2:59 pm

Polo78 je napisal/-a:
MBtouran je napisal/-a:Koliko napak ima cx5 + regeneracija dpf na 300 km ne vem od kod ji taksni hvalospevi


Ja, pri vsakodnevnem jajcanju po mestu in utrujanju motorja z vožnjami pod 10km mogoče. Ampak tako pogosto bo imel potem regeneracije vsak dizel z dpf filtrom, bilokatere znamke. Pri relacijskih vožnjah, čemur je dizel tudi namenjen, pa pride ena regeneracija na cca. 900 do 1500 km, spet odvisno od dolžin relacij.


to velja za avtoceste in to nemške, kar malo preberi na mazda-forum.info. zaradi pogostih menjav, posledično redkejšega olja je že nekaj mašin zaribalo veliko pa jih more menjati olje na 8.000 km!!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Po sep 10, 2012 3:51 pm

mirkos je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Mirkos, a potem boš vzel ceeda?


Nekako se najbolj trenutno nagibamo k njemu, čeprav bom seveda počakal da pride v prodajne salone, da ga vidim in testiram v živo in dejansko vidim kaj in kako...Tako da če bo vse OK na njem in nebo nekih večjih presenečenj bo vrjetno starega 5-vratnega Ceeda zamenjal novi SW...če pa me ne bo v živo prepričal, pa sta še vedno Focus in 508SW preostala resna kandidata :)


Sam sem videl v živo novega ceed sw in lahko rečem da je precej všečna zadeva
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Po sep 10, 2012 6:56 pm

maniaxxx je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Mirkos, a potem boš vzel ceeda?


Nekako se najbolj trenutno nagibamo k njemu, čeprav bom seveda počakal da pride v prodajne salone, da ga vidim in testiram v živo in dejansko vidim kaj in kako...Tako da če bo vse OK na njem in nebo nekih večjih presenečenj bo vrjetno starega 5-vratnega Ceeda zamenjal novi SW...če pa me ne bo v živo prepričal, pa sta še vedno Focus in 508SW preostala resna kandidata :)


Sam sem videl v živo novega ceed sw in lahko rečem da je precej všečna zadeva


Kaj jih že majo pri KMAG-u al je to bilo na kakšnem kamijonu? Nič ni kakih informacij kdaj bi naj bila naj uradna predstavitev.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a maniaxxx Po sep 10, 2012 6:56 pm

mirkos je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Mirkos, a potem boš vzel ceeda?


Nekako se najbolj trenutno nagibamo k njemu, čeprav bom seveda počakal da pride v prodajne salone, da ga vidim in testiram v živo in dejansko vidim kaj in kako...Tako da če bo vse OK na njem in nebo nekih večjih presenečenj bo vrjetno starega 5-vratnega Ceeda zamenjal novi SW...če pa me ne bo v živo prepričal, pa sta še vedno Focus in 508SW preostala resna kandidata :)


Sam sem videl v živo novega ceed sw in lahko rečem da je precej všečna zadeva


Kaj jih že majo pri KMAG-u al je to bilo na kakšnem kamijonu? Nič ni kakih informacij kdaj bi naj bila naj uradna predstavitev.


Na tovornjaku so bile :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi To sep 11, 2012 8:45 am

Ja v mislih imam točna tak avto s temi platišči in metalic srebrno barvo (na videu se mi zdi da je bolj sivkasta, ampak je to morda tudi zarad osvetlitve v dvorani). Kar se platišč tiče, bi imel točno te. Je pa nekaj zanimivo. V našem ceniku pojujajo 18" za doplačilo 550€ a nikjer nimajo slike od teh platišč, niti jih v NEM, AUT ali ITA ponujajo kot dodatno opremo...in tudi prodajalec mi ni znal povedat kako 18" izgledajo ker jih še niso videli...glede na to, pa da so to edine 18" original KIA za Ceed'a, ki sem jim videl po slikah na netu, predvidevam da bi lahko bile to ravno te....morda pa se tudi motim
So mi pa te felne kr všeč


Tudi meni se zdijo takšna platišča zelo lepa. Malce me spominjajo na tista pri maseratijih, kjer so sicer še za dva palca večja. Pa verjetno tudi za dodatno nulo dražja. :D :lol: ;)
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a IcEm4n To sep 11, 2012 2:58 pm

Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 100 gostov