Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5036
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a sašo5 To sep 18, 2012 9:16 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Glede doplačila za močnejšo različico sem imel v mislih primerjavo z drugimi znamkami, ker so korejski konji v tem primeru nekam shirani! =P

ne da so shirani, ampak dejansko pri teh korejcih 100 konjev NI 100 konjev, pa da se vsi na glavo postavijo........
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos To sep 18, 2012 10:48 pm

Mislim da me nista dobro razumela oz jaz nisem čist jasno napisal....mislil sem, da je pri fordu in golfu razlika v ceni za boljšo motorizacija nekje 1500€ napram Kiinih 200€. Ampak pri Fordu in Golfu se tistih dodatnih 25 oz 35KM (in seveda tudi večji navor) zagotovo bolj čuti kot pri Kii. :)
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ~toMmy~ To sep 18, 2012 11:19 pm

Jaz sem te pravilno razumel, ne vem pa če si ti mene! :D Bistvo je v tem, da večina pogleda samo konje na papirju in marsikdo ne bo skapiral, da je tej 128 KM različici konkurenčen že najnovejši 105 KM TDI in potem bodo seveda sledile nerealne (finančne) primerjave z močnejšimi različicami (Golfa, Octavie, Leona, ...). ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Energetik81 Sr sep 19, 2012 7:35 am

sašo5 je napisal/-a:ne da so shirani, ampak dejansko pri teh korejcih 100 konjev NI 100 konjev, pa da se vsi na glavo postavijo........
A to si ti dejansko kakšne meritve na valjih delal, al si to kr tko iz rokava potegnu?
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr sep 19, 2012 8:59 am

A to si ti dejansko kakšne meritve na valjih delal, al si to kr tko iz rokava potegnu?


Težko verjame, da bi si lahko v teh časih kakšna avtomobilska znamka privoščila manipuliranje s podatki o najvišji moči in navoru. Pred nekaj leti je bil v ZDA sodni spor, ki ga je sprožila neka potrošniška agencija proti Mazdi zaradi navajanja prenizke moči motorja pri modelu MX5. Mazda je zato morala vsem lastnikom avtomobilov iz omenjene serije plačati odškodnino, čeprav so dobili v bistvu več "konjev" kot je bilo napisano. Nalaganje o različnih evropskih, ameriških in korejskih konjih in kilovatih je zato malce smešno. :D
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Energetik81 Sr sep 19, 2012 9:11 am

Fiesta l05

Getz l02

Ceed l06

Golf l07

Nekaj primerov. Od kje torej ideje, da se Korejci bolj lažejo glede konjev kot ostale znamke?

Poleg tega pozabljate, da masa avta popolnoma enako vpliva na zmogljivosti avta kot moč. Pri višjih hitrostih pa še čelni presek.
Kvečjemu bi lahko primerjali kW/kg, ne pa samo kW.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1942
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Polo78 Sr sep 19, 2012 11:54 am

Važno, da je spet VW superduper in edini z verodostojnimi tehničnimi podatki pri katerih lahko odšteješ še kako sekundo pri pospeških 0-100 in prišteješ še kakih 15 km/h pri končni hitrosti, lol. Mislim, dajte nehat spet s tem bullshitom. :roll:

Občasno imam priliko vozit Golfa V 1.9 tdi 105km (po več kot 100km v enem kosu), vozil sem vse verzije dizlov prejšnjega Ceed-a in lahko samo ugotovim kako nekateri res govorite na pamet oz. pretiravate. Vsi omenjeni avti gredo za svoje konje po pričakovanjih. Kolikor gre 1.9 tdi 105km bolje od 1.6 crdi 90km, približno toliko gre 1.6 crdi 115km bolje od omenjenega tdi-ja. Če pa primerjam samo pospeške (prožnost) v najvišji prestavi (kar je pogost pojav na avtocesti), pa je tu 1.9 tdi v zaostanku zaradi le petih ter tako daljših prestav in komajda še pred šibkejšim 1.6 crdi, ki jih ima šest. Predvidevam, da je podobna pesem tudi pri 1.6 tdi, ki ima v Golfu zopet samo pet prestav, kar je dandanes v letu 2012 že prava mala blamaža. :roll: Da niti ne omenjam visokih obratov in hrupa pri hitrostih nad 140km/h - ok verjamem, da je 1.6 tdi tišji, kakor je tudi tišji Golf VI napram V pa vendarle bi lahko omenjen motor končno že enkrat sparili z 6-st. menjalnikom kakor imata Passat in Touran pa zgleda, da ga tudi pri Golfu VII še ne bodo... :huh:
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 19, 2012 1:32 pm

Da smo si na jasnem, jaz nisem nikjer trdil nič takega kot sašo5, moje ugotovitve so podane na podlagi uradnih podatkov tako Kie kot konkurence in to pod predpostavko, da so ti podatki resnični ali pa vsaj podobno odstopajo od resnice. Pomembno je tudi dejstvo, da imata 110 in 128 KM različici 1.6 crdi popolnoma enako navora. Na podlagi teh podatkov so zmogljivosti 128 KM različice bistveno slabše od 130 dci-ja, slabše od 130 cdti-ja, slabše od 115 tdci-a in podobne kot pri prihajajočem 105 tdi-ju. Vse lepo črno na belem, čisto nič pametovanja ali špekuliranja! Bistvo te primerjave sem pa že napisal.

@Polo78: Nisem primerjal s trenutnim 1.6 TDI-jem, še manj pa z 10 let starim 1.9 TDI-jem, ampak z novo različico, ki se gledano po modelu generacijsko najbolj ujema in se bo sočasno prodajala.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a gasolinedream Sr sep 19, 2012 7:24 pm

~toMmy~ je napisal/-a:Da smo si na jasnem, jaz nisem nikjer trdil nič takega kot sašo5, moje ugotovitve so podane na podlagi uradnih podatkov tako Kie kot konkurence in to pod predpostavko, da so ti podatki resnični ali pa vsaj podobno odstopajo od resnice. Pomembno je tudi dejstvo, da imata 110 in 128 KM različici 1.6 crdi popolnoma enako navora. Na podlagi teh podatkov so zmogljivosti 128 KM različice bistveno slabše od 130 dci-ja, slabše od 130 cdti-ja, slabše od 115 tdci-a in podobne kot pri prihajajočem 105 tdi-ju. Vse lepo črno na belem, čisto nič pametovanja ali špekuliranja! Bistvo te primerjave sem pa že napisal.

@Polo78: Nisem primerjal s trenutnim 1.6 TDI-jem, še manj pa z 10 let starim 1.9 TDI-jem, ampak z novo različico, ki se gledano po modelu generacijsko najbolj ujema in se bo sočasno prodajala.


Glede na podatke sta si novi 1.6TDI ter 1.6CRDI zelo podobna. CRDi ima sicer kakšen kojn ter 10Nm več. Čas od 0-100km/h pa prednjači pri golfu. In na podlagi tega smo ugotovili kaj? Da je golf pač sekundo hitrejši pri doseganju 100km/h kar je res uporabno :roll: Pravo merilo bo šele poraba v praksi. Pa ne da mene poraba gane. Samo, pri takih mlinčkih je to edini pogoj. Dobro itak ne gre noben.

A ljudje res ne morate razumet da tehnični podatki ne povejo veliko? Tudi televizor za 300 in 3000€ imata podatke skoraj enake:roll: Ter zvočniki za 500€ in 100.000.- e
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ~toMmy~ Sr sep 19, 2012 7:31 pm

Tehnični podatki ne povedo veliko, če se osredotočiš samo na en podatek ali dva oz. če ostalih ne znaš prebrat, se strinjam! ;) Točno o tem sem govoril! :D
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a Energetik81 Če sep 20, 2012 7:27 am

gasolinedream je napisal/-a:Glede na podatke sta si novi 1.6TDI ter 1.6CRDI zelo podobna. CRDi ima sicer kakšen kojn ter 10Nm več. Čas od 0-100km/h pa prednjači pri golfu. In na podlagi tega smo ugotovili kaj? Da je golf pač sekundo hitrejši pri doseganju 100km/h kar je res uporabno :roll: Pravo merilo bo šele poraba v praksi. Pa ne da mene poraba gane. Samo, pri takih mlinčkih je to edini pogoj. Dobro itak ne gre noben.
Možno, ampak ne zaradi motorja. Sklepam da zaradi drugače izračunanega menjalnika in/ali različne mase avta. V praksi takih majhnih razlik ne moreš zaznati, razen če greš na dirkališče in z vsakim narediš vsaj 10 krogov v enakem vremenu, z enakimi gumami. Potem bi se dalo iz časov/krog kaj sklepati.
Kako prožen bo avto in na kakšen način se bo vozil jaz ocenim iz krivulje navora in moči, diagrama menjalnika ter mase/velikosti avta.

A ljudje res ne morate razumet da tehnični podatki ne povejo veliko? Tudi televizor za 300 in 3000€ imata podatke skoraj enake:roll: Ter zvočniki za 500€ in 100.000.- e
Ne, nimata skoraj enakih podatkov. Razen če tista firma, ki ga prodaja za 3000€ na veliko nateguje.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a gasolinedream Če sep 20, 2012 12:56 pm

Energetik81 je napisal/-a:Možno, ampak ne zaradi motorja. Sklepam da zaradi drugače izračunanega menjalnika in/ali različne mase avta. V praksi takih majhnih razlik ne moreš zaznati, razen če greš na dirkališče in z vsakim narediš vsaj 10 krogov v enakem vremenu, z enakimi gumami. Potem bi se dalo iz časov/krog kaj sklepati.
Kako prožen bo avto in na kakšen način se bo vozil jaz ocenim iz krivulje navora in moči, diagrama menjalnika ter mase/velikosti avta.


Meni pa se zdi da iz grafov človek nekaj izve, obnašanja avta pa se ne da kar tako prebrat. Če ne drugega imata dva avtomobila z podobno težo in krivuljami različno odzivni pedalki za plin, malo drugačno lego na cesti. Pa smo spet tam.


Energetik81 je napisal/-a:]Ne, nimata skoraj enakih podatkov. Razen če tista firma, ki ga prodaja za 3000€ na veliko nateguje.


No, sem že imel pripravljen odgovor. Ampak, itak ni panike, če si prepričan v svoj prav, potem ne bom poskušal.

Pa lep dan :D
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a arijan Če sep 20, 2012 1:09 pm

Odvisno od firme. Ene merijo moč brez prižganih potrošnikov in takšno merjenje moči se razlikuje od realnega, ko imaš še luči in klimo in še kaj prižgano.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a esem Če sep 20, 2012 1:18 pm

Čisto vse merijo moč brez potrošnikov. To je standardizirano. Tudi, če ne bi bilo - katera firma bi raje izmerila večjo porabo kot konkurenca?
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Če sep 20, 2012 9:04 pm

Zanimiva debata se je razvila...ja, kot vidim je treba veliko faktorjev pri teh stvareh upoštevat....ni vse samo črno in belo :)

Nekaj me zanima: Sosed načrtuje nakup novega avtomobila in mi je pokazal na avtonetu profil enega zanimivega primerka. Moram rečt, da ta VW Jetta ne izgleda tako napačno. Rekel je da koleba med 1.6 tdi (105KM) in 2.0 tdi (140KM), če bi jo dobil v kakšni akciji. Glede dodatne opreme je malo bolj flegmatik kot jaz...če je, je super, če je ni toliko...tudi prav. Me zanimajo vaša mnenja in izkušnje glede dotične Jette (motorji, kvaliteta, vozne lastnosti) in eventualna primerjava s kakšnim Ceed-om in Fokusom... ker vem da so včasih pravili da je Jetta le golf z zadkom oz Golf limuzina :) Je temu res tako?

Aja, pa še link do dotičnega:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6389610&show=1
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1295
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a J.McLane Pe sep 21, 2012 7:56 am

Nisi rekel da ti limuzinski prtljažnik ni praktičen? Je pa velik to je pa res. Meni deluje dobro, kot en mini passat, bi imel raje kot enega majhnega hatchbacka, no enega skladnega karavana še rajši.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a IcEm4n Pe sep 21, 2012 10:49 am

Boš mogu pa mal bolje brat, kaj je napisal:
Sosed načrtuje nakup novega avtomobila in mi je pokazal na avtonetu profil enega zanimivega primerka.
Slika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a mirkos Pe sep 21, 2012 12:24 pm

Dejansko lahko na Jetto gledaš kot "mini" passata (če ga gledaš od zunaj) ali pa maxi Golfa (če ga gledaš od znotraj, čeprav ne vem če se notranje mere razlikujejo od Golfa ali ne). Nekako se mi zdi da je dober kompromis med dražjim Passatom in "cenejšim" Golfom. Pač ker nimam z njim nobenih izkušenj, razen da sem ga parkrat videl na cesti, me pač zanima kaj si vi o njem mislite oz. veste, ker ste mi že ko sem zase spraševal dali koristne nasvete in mnenja.
Osebno še vedno preferiram karavančna, prav zaradi praktičnosti in prilagodljivosti prtljažniki, a je tak Jetta dejansko res simpatičen avto in tudi prtljažnik ima velik. Mislim da bi ga tudi jaz drugače imel morda raje kot kakšnega hatchbacka nižjega srednjega razreda :) Če bi sicer gledal konfigurator bi za dobro opremljenega 2.0 tdi-ja porabil ca. 25-26.000€...kolk pa je zdaj to v resnici oz dejanska cena dandanes, pa bo mi morda kdo znal natančneje povedat...ker pač vem da nisi cene po ceniku vedno najbolj natančne (oz se vedno najdejo kakšni popusti) :)
 
Uporabniški avatar
tristan01
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2673
Pridružen: Če apr 15, 2004 5:28 pm
Kraj: Štajerska

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a tristan01 Pe sep 21, 2012 12:43 pm

mirkos je napisal/-a:Dejansko lahko na Jetto gledaš kot "mini" passata (če ga gledaš od zunaj) ali pa maxi Golfa (če ga gledaš od znotraj, čeprav ne vem če se notranje mere razlikujejo od Golfa ali ne). Nekako se mi zdi da je dober kompromis med dražjim Passatom in "cenejšim" Golfom. Pač ker nimam z njim nobenih izkušenj, razen da sem ga parkrat videl na cesti, me pač zanima kaj si vi o njem mislite oz. veste, ker ste mi že ko sem zase spraševal dali koristne nasvete in mnenja.
Osebno še vedno preferiram karavančna, prav zaradi praktičnosti in prilagodljivosti prtljažniki, a je tak Jetta dejansko res simpatičen avto in tudi prtljažnik ima velik. Mislim da bi ga tudi jaz drugače imel morda raje kot kakšnega hatchbacka nižjega srednjega razreda :) Če bi sicer gledal konfigurator bi za dobro opremljenega 2.0 tdi-ja porabil ca. 25-26.000€...kolk pa je zdaj to v resnici oz dejanska cena dandanes, pa bo mi morda kdo znal natančneje povedat...ker pač vem da nisi cene po ceniku vedno najbolj natančne (oz se vedno najdejo kakšni popusti) :)


Če že govorimo o Jetti jo po prostornosti lahko primerjaš tudi z Octavijo. Na prednjih sedežih so razlike v primerjavi z Golfom minimalne, se pa pozna na zadnji klopi in predvsem v prtljažniku. Glede na osebne preference (karavan) je zate prava izbira Octavija. Cenovno je Jetta dober kompromis med Passatom in Golfom, če gledaš razmerje med prostornostjo in ceno. Moraš pa se vseeno zavedati da je vožnja z Jetto sorodna vožnji z Golfom in opazno drugačna (namenoma ne slabša) kot v Passatu. Je pa Jetti treba priznati VAU faktor, saj jo nepozoren opazovalec hitro zamenja za večjega Passata.

Glede popustov, najbolje, da se obrneš na prodajalce. Poleg že oglaševanih akcij/popustov se pri VW najdejo tudi vozila ki se prodajajo ugodno izven oglaševanih akcij. Sam sem recimo dobil na Golfa že pred tremi leti popust, ki je primerljiv z današnjimi za poslavljajočo se VI generacijo.

LP Tristan01
Iskalec resnice in modrosti. Lahko si videl svojo prihodnost. Ostali so te dojemali kot idealista, ki jim sveti pot do lepše prihodnosti.
Naloga, ki si jo prinesel iz prejšnjega življenje:
Dovršitev tvoje naloge s pomočjo starejšim in otrokom. V prejšnje življenje si prišel z namenom pomagati ubogim in nemočnim.
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Kaj kupiti?

Napisal/-a ~toMmy~ So sep 22, 2012 3:28 am

Jetta nikakor ni vmesna stopnja med Golfom in Passatom, ta mehiški izdelek je ob prihodu na trg bil dejansko nekoliko cenejši od Golfa, medosna ne pomeni kaj dosti za potnike na zadnji klopi, ker je strop prenizko odsekan za visoke, notranjost zaostaja za Golfovo in zdaj ko pride ven Golf VII, bo Jetta še toliko bolj "zbledela".
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov