Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
klemen
Novinec
 
Prispevkov: 201
Pridružen: Sr apr 24, 2002 9:19 pm

Napisal/-a klemen Če jan 22, 2004 8:42 pm

Symoon je napisal/-a:Aja grajam pa 100% čez menjalnik, ki je čist glup. Ne vem zakaj ampak pri Peugeotu očitno ne znajo nardit dobrega. Se še nisem tolikokrat zašaltal u Sunnyu in KAdettu, kot sem se tukaj.

Pri Peugeotu definitivno znajo narediti dober menjalnik. Žal v cenejše avtomobile ne vgrajujejo dobrih.
Nasvet, dobi si kakšen Peugeot 406 V6 (edini od Peugeotov, ki sem jih vozil z dobrim menjalnikom - vozil sem jih pa že kar nekaj) za test, sam sem bil navdušen.
Slika
 
Uporabniški avatar
Suljo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1339
Pridružen: Pe sep 12, 2003 9:51 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a Suljo Če jan 22, 2004 8:49 pm

Mustang_Girl je napisal/-a:Sam tko, kar se tiče Lanosa....To nej bi bil kao "varen avto". Ja jim bom že dala. Prjatlca je nardila totalko - dobr, da njej ni nč blo, ampak en terenc je tko močno vanjo prletu s strani, da se je avto dobesedno zdrobil pod njim. Tak zanč pleh...ne vem kaj je to, sam Lanos - ni šans, nikol ga neb mela - preveč nevaren, razen, če se nameravaš ubit. :?


Bwahahahaaha ti si pa res faca.A ni to res čudn da če je 2-tonski terenc z velko hitrostjo prletu vanjo in da je auto zdrobil :roll: Pa kot drugo kuko lahko trdiš da to ni varn auto, če ga je pa zdrobil, prjatlci pa ni blo nč :?: :?: Dj prosm te zamisl se mal nad svojimi objavami.Pa brez zamere
LP
 
Surfy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe jul 25, 2003 11:41 am

Napisal/-a Surfy Če jan 22, 2004 8:52 pm

Jaz sem pravkar zamenjal svojega konjicka za Mitsubishi Carismo 1.6, letnik 1998, prvič reg. 1999 s klimo, abs, servo, 4xairbag..... pa 53.000 km. Dal sem pa 1,5 mio

Pomoje bi moral bit super. Vsaj kar sem bral po forumih. Ata, ki ga je imel pred mano je dal za vse servise do sedaj pri pooblascenem serviserju 50k SIT. Samo upam,da bo pri meni tud tako laufal.
 
Mustang_Girl
Novinec
 
Prispevkov: 217
Pridružen: Sr jul 31, 2002 6:31 pm
Kraj: Mars

Napisal/-a Mustang_Girl Če jan 22, 2004 8:55 pm

Suljo je napisal/-a:
Mustang_Girl je napisal/-a:Sam tko, kar se tiče Lanosa....To nej bi bil kao "varen avto". Ja jim bom že dala. Prjatlca je nardila totalko - dobr, da njej ni nč blo, ampak en terenc je tko močno vanjo prletu s strani, da se je avto dobesedno zdrobil pod njim. Tak zanč pleh...ne vem kaj je to, sam Lanos - ni šans, nikol ga neb mela - preveč nevaren, razen, če se nameravaš ubit. :?


Bwahahahaaha ti si pa res faca.A ni to res čudn da če je 2-tonski terenc z velko hitrostjo prletu vanjo in da je auto zdrobil :roll: Pa kot drugo kuko lahko trdiš da to ni varn auto, če ga je pa zdrobil, prjatlci pa ni blo nč :?: :?: Dj prosm te zamisl se mal nad svojimi objavami.Pa brez zamere
LP


Ja pa veš zakaj ji ni blo nč (mislm, sej je poškodvana, sam sam modrice pa bolečine sem pa tja)? Zato ker je bla prvezana. Sam tist pas ji je rešu življenje (pas je pa itak v vsakmu avtu, tko da ne pomen, da je pol vsak avto varen?!?), drgač bi bla pa že zdavnej R.I.P., ker je un skorajda čez njo zapeljal, s svojo stranjo je pa butnla v semafor, ker jo je 4 metre neslo čez križišče. Model je pa skor še pobegnu, k je policija pršla je takoj njo krivil in zdj je še "dokazal" da on ni kriv, čeprav je šel v oranžno oz. rdečo s 100km/h. Tko da, Lanos...ne, ne. Avto se je čist "zdrobu". Dobr jo je odnesla tist nori voznik terenca pa še bolj.
 
Uporabniški avatar
Suljo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1339
Pridružen: Pe sep 12, 2003 9:51 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a Suljo Če jan 22, 2004 9:04 pm

Ja no ampak useen auto nikakor ne more bit tok ne-varen kokr ti pravš.Mela je srečo pa tut, če bi mela kšnga twingota al pa še kšn manjši auto, vprašanje kuko bi jo odnesla.Pa Lanos tut airbaga najbrž nima, tko da je auto pomojem kr uredu.Bom pa poizvedu kok točk je dubu na NCAP testeranju.Pa ti bom pol povedu a je auto res varen al je pa mela tvoja kolegica res veliko srečo :wink:
LP
 
Uporabniški avatar
Suljo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1339
Pridružen: Pe sep 12, 2003 9:51 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a Suljo Če jan 22, 2004 9:19 pm

Da se vrnemo h prvotni temi:
Mogoče bi razmislu tut o kšnmu BMW-ju 316? Ma use kr rabš (klima, airbag,abs,...), mašina ni glih prešvoh, pelješ se pa k gospod :wink:
LP
 
dady
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: So jan 17, 2004 7:29 pm

Napisal/-a dady Če jan 22, 2004 10:01 pm

Ja samo na zalost si lahko privoscim samo tam nekje 10 let starega, kar pomeni vsaj 120.000km ali vec, to pa nejbrz ne bo slo.

Nekako se vedno bolj nagibam k tisti xsari ki sem jo prej napisal. Ce mi se kdo pove da se da naknadno dat not klimo in da potem dela, jo grem prec iskat. :P
 
Uporabniški avatar
Suljo
Uporabnik
 
Prispevkov: 1339
Pridružen: Pe sep 12, 2003 9:51 pm
Kraj: Ljubljana - Črnuče

Napisal/-a Suljo Pe jan 23, 2004 10:32 am

Klima se zihr da naknadno monterat.Sam pač ni original, pa tut mislm da ni glih pocen tm okol 300k.Pa poglej še mau po netu boš zihr najdu koga k se s tem ukvarja
LP
 
dady
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: So jan 17, 2004 7:29 pm

Napisal/-a dady Pe jan 23, 2004 10:57 am

Sem se danes pozanimal na citroenu in pride klima 400k, s tem, da razkopljejo pol avto in manjajo armaturo, pokrov motorja... Se nekako ne izplaca. Bo pac treba neki druzga
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy Pe jan 23, 2004 1:09 pm

Stari to se ti pa res ne splača...preceš košta pa še nikol ni tko zanesljiva kot originalna!
 
Uporabniški avatar
zupi13
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3297
Pridružen: Sr mar 27, 2002 1:45 pm
Kraj: CE

Napisal/-a zupi13 Pe jan 23, 2004 2:57 pm

dady je napisal/-a:Danes sem najdu eno xsaro, ki ima 50.000km , l.99, 1.4, od opreme pa servo, airbag in centralno. Za 1.250.000. Zraven je bil pa bravo 1.2, l.01, 50.000km, od opreme pa servo, centralno, el. sipe, airbag in klimo. Za 1.550.000.

Zdej sem pa v dilemi. Men je xsara carski avto, pa dobr je ker je mal mocnejs, pa se barva je bla lepa. Bravo pa ima vso opremo, klima zna biti problem za 1.2 masino, poleg tega pa je to Fiat, nad katerim nisem najbolj navdusen.

Kaksni so postopki naknadnega dajanja klime v avto? A je to ze kdo tle naredu? Ce to stane od 200-300k sem v bistvu na ceni bravota tk oda razlike nekak ni, samo ce so po vgradnji klime pol kaksni problemi, se najbrz bolj splaca vzet bravota? Kaj mislte?

stari, ti kr xsaro uzem, ker ti ne bo žal!
Slika
 
dady
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: So jan 17, 2004 7:29 pm

Napisal/-a dady Pe jan 23, 2004 6:22 pm

Sej zdej sem ze skor zihr da bo xsara. Sam da dobim nekaj z relativno mal km in velik opreme :P

Tale je kr zanimiva
http://www.avto.net/rabljena2002/oglasPodrobnosti.asp?id=42624

Pa tale bi tud bla
http://www.avto.net/rabljena2002/oglasPodrobnosti.asp?id=16032
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy So jan 24, 2004 12:57 pm

Stari če misliš vzet s klimo, pol ti definitivno priporočam, da vzam
1.6 ker 1.4 pa klima je mal švoh vse skupi...pa še itak 1.6 mašina ti manj popije ko pa 1.4. Js bi vzel taprvega,definitivno...LP
 
Uporabniški avatar
super98
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Če sep 18, 2003 7:03 pm

Napisal/-a super98 So jan 24, 2004 2:15 pm

Največ avta za najmanj dnarja je Škoda Octavia. Za ta denar dobiš zelo lepo!
TJUNING PA TO...
 
dady
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: So jan 17, 2004 7:29 pm

Napisal/-a dady So jan 24, 2004 3:57 pm

safrane: problem teh avtomobilov, ki si jih natel je to, da imajo veliko km. To naj ne bi bil problem, ampak moj fotr ma neke cudne predstave o tem, da kar je nad 60.000 se ne kupuje in ga ne morem prepricat o nasprotnem. Prav tako pravi, da ne morem it iz jugota na neki tako velikega. Za xsaro sem ga se nekak prepricu, kaj vec pa najbrz ze odpade, razen ce bi najdu neki kar ma res malo km. Takih zadev pa ni, ker tisti ki si kupi tak avto naredi veliko km, stari ljudje pa ne kupujejo tako velikih avtov.

andy: tista prva xsara z 1.6. je ze rezervirana, sploh je bil pa avto zaleten. Danes sem najdu se eno l.00 z 29.000 km, ampak je 1.790.000 :(

Na koncu bom pristal na cliotu ali pa puntotu :roll: :(
 
Andy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2122
Pridružen: Pe nov 29, 2002 7:41 pm
Kraj: sLOVEnija

Napisal/-a Andy Po jan 26, 2004 11:48 pm

Bravo SAFRANE ti pa res znaš pomagat pri nakupu...se bom zagotovo nate obrnu ko bom imel namen menjat!Res se spoznaš.Svaka čast
 
Uporabniški avatar
daewoo_rugby
Uporabnik
 
Prispevkov: 1292
Pridružen: To dec 16, 2003 12:54 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a daewoo_rugby So jan 31, 2004 1:12 am

No za tadnar, dobiš nubiro2 letnik 2000 1,6 16v to sm jst kupu,
oprema je pa ABS 2xAIR BAG, CENTRALNO, EL:ŠIPE, GRETJE ZUNANJIH OGLEDAL; SERVO VOLAN, mam pa wagon
P k sm slišu od parih, tud serviserjov, so rekl, da majo ful uredu mašine, pa tud da majo, dobr pleh, sam da nimajo sreče, teli korejci, glede dobička...Je pa kupu zdj šervole tko da, hehehe :twisted:

lpblaž
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 104 gostov