Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Amater123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne maj 23, 2010 8:50 pm

Renault Megane 3 polnjenje akumulatorja

Napisal/-a Amater123 Sr dec 16, 2020 10:07 am

Renault Megane 3 (l. 2010), kateri dela res malo kilometrov (~5k/leto) in sedaj v času korone še dodatno stoji oz. vozi le par kilometrov dnevno.

Zadnje tedne, z nižjimi temperaturami, je bilo kakšno jutro potrebno večkrat pritisniti gumb za vžig, da je vžgal. Enkrat vmes smo ga pustili prižganega kakšne pol ure in je potem dan, ali dva za tem normalno vžgal z enim pritiskom na gumb start. Danes zjutraj po kakšnih 6-tih poskusih ni vžgal. Nato raje nisem več poskušal. Sem precej prepričan, da ima akumulator premalo štroma.

Imam takšen polnilec https://www.youtube.com/watch?v=9uYR8SuQHeA s katerim med zimo polnim akumulator od motorja, ki ga med zimo vzamem ven iz motorja. Kako je s tem pri avtu? Akumulatorja iz avta ne bi dajal. Avto znam recimo vžgati s kabli z drugim avtom, ne vem pa kako je s polnjenjem. Ali lahko polnilec enostavno priklopim na akumulator + - v avtu in pustim nekaj ur, da se polni?

Na netu/YT sem zasledil, da je pri nekaterih avtih potrebno prej še kaj narediti (varovalka, stikala itd), da so imeli potem razne težave (npr. da avto ni vžgal ali pa so imeli razna obvestila na armaturni itd).
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Renault Megane 3 polnjenje akumulatorja

Napisal/-a Kohec Sr dec 16, 2020 11:45 am

Ti kar priklopi polnilec in napolni akumulator.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Renault Megane 3 polnjenje akumulatorja

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 16, 2020 12:19 pm

@ amater premakni tole v tole viewtopic.php?f=2&t=114172
Tam bo šlo hitreje ...
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Renault Megane 3 polnjenje akumulatorja

Napisal/-a vuli Sr dec 16, 2020 9:03 pm

Amater123 je napisal/-a:Na netu/YT sem zasledil, da je pri nekaterih avtih potrebno prej še kaj narediti (varovalka, stikala itd), da so imeli potem razne težave (npr. da avto ni vžgal ali pa so imeli razna obvestila na armaturni itd).


prvič slišim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Renault Megane 3 polnjenje akumulatorja

Napisal/-a pskoda Če dec 17, 2020 3:13 pm

Lučke se prižgejo, ampak po parih kilometrih tudi ugasnejo so pa napake shranjene v računalnikih.
Lp
 
Amater123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne maj 23, 2010 8:50 pm

Re: Renault Megane 3 polnjenje akumulatorja

Napisal/-a Amater123 Če dec 17, 2020 8:46 pm

Ker bo mogoče še komu prišlo prav.

Avto sem vžgal na kable s pomočjo drugega avta. Nato sem nekaj ur polnil s polnilcem. Akumulator nisem odklapljal. Vse je šlo gladko skozi, nobene težave. Sedaj avto normalno vžge v prvo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 56 gostov