Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 6:02 pm

paskvale je napisal/-a:Kilah, imaš veliko pametnih postov, sam to kar pa tlele bluziš je pa neumnost. P ja ne misli, da nimajo policaji nič bolj pametnega za počet, kot nekega posameznika loviti, ker se naj bi ob določeni uti in času vozil neprimerno???? Lani se mi je zgodilo, da me je en tip v Interšparu na Viču držal za vrat, ker me je zamenjal za nekoga drugega. Ljudje so mirno hodili mimo, varnostniki so stran gledali, ko sem pa šel na policijsko postajo in jim povedal, da je vse posnela kamera, so me vprašal če je bil kdo težje poškodovan. Ker do težjih poškod ni prišlo, niso ukrepal, saj, kot so rekli, nimajo dovolj kadrov. Žal, morajo potem drugi narediti red, če država temu ni kos. !! Kdor pa tega ne razume, pa res ne vem... ja itak, da je mal neumen!


Še vedno se lahko obračaš komu drugemu in pojasniš problem tukaj, tam in drugje. Vendar ne smeš vzeti stvari v svoje roke. Kaj bi bilo, če bi vsak posameznik začel tako razmišljat in tako delovat, ker mu pač ne paše tako in nekdo temu ni kos :?:

Imaš medije za pomoč, časopise, višje inštance policije. In če bi bilo več prijav kot le ena, bi se verjemi zganili. In v tem primeru bi jih bilo lahko več kot le 1 in ne manj kot 6 prijav.

Bolje kot škodovati , se ti ne zdi? Kje živimo? Še živali tako ne razmišjajo ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
KARL ABARTH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Sr avg 08, 2007 6:48 pm

Re: NOVA policija

Napisal/-a KARL ABARTH To sep 04, 2007 6:02 pm

INFINITI je napisal/-a:Članek o temu ko ljudem film poči:
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=11&id=129


V pomoč vsem, ki se boste vozili po njihovem "teritoriju" - da se boste na daleč izogibali neljubim dogodkom, bo doborodošla njihovo slika
Priponke
PRAVA POLICIJA.jpg
 
Uporabniški avatar
KARL ABARTH
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 680
Pridružen: Sr avg 08, 2007 6:48 pm

Napisal/-a KARL ABARTH To sep 04, 2007 6:03 pm

Šalo na stran :

Spoštovana skupina voznikov z imenom » PRAVA POLICIJA«. Z vašim načinom razmišljanja in nameni mi zgolj potrjujete prepričanje, da ljudje take sorte ne sodijo med civilizacijo ampak nekaj krepkih stoletji nazaj, v čas ko je živel jamski človek in se je s kolom v roki prebijal skozi vsakdanjik. Če še ne veste – vaš način krutega, nasilnega kaznovanja človeka zaradi napake sodi v zgodovino – upam pa, da bo bolj kot obširna razlaga »zakaj ne tako« zalegla naslednja izkušnja:

Mlademu sodelavcu je pod tovornjak zapeljala ženska in umrla za posledicami nesreče. Storil je vse (vožnja po pravilih, zaviranje, umikanje skrajno desno … ) nesreče žal ni mogel preprečit.
Ta sodelavec je v tednu dni osivel, nesreča pa ga je zaznamovala za celo življenje – po nesrečni ni in nikoli več ne bo »isti« sodelavec ampak oseba, katero sodelavci komaj poznamo. O tem, kaj, kako je doživljal, preživljal in še vedno živi s posledicami lahko rečem zgolj : ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.

Tako, da ko zapišete in nameravate uresničit vaš … »zaprli bomo pot kolesarjem … » … in ostale »podvige« imejte to zgodbo pred očmi. Ko bo »tisti« kolesar zaradi vas utrpel poškodbe, mogoče postal invalid ali celo najhujše - podlegel poškodbam boste daleč največjo škodo utrpeli vi – posledice pa boste nosili za celo življenje. Pozabite na miren spanec, pripravite se na travme in ostale posledice ta o katerih se vam več kot očitno niti sanja ne.

LP
Zadnjič spremenil KARL ABARTH, dne To sep 04, 2007 6:11 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic To sep 04, 2007 6:07 pm

Tukaj, je jasno nakazano, da bodo posegli in naredili red, tam kjer ga država ne more. In njeni organi so zakon, oni postavljajo zakone. Torej, ker jih organi ne morejo v celoti izpolnjevati, bodo pač oni posegli vmes in naredili red, tam kjer nekdo drug tega ni mogu.
Ne vem kako si to ugotovil.
Jaz ne vidim namena, da bi posegali vmes/ izvrševali zakon, ampak zgolj ne bodo več ponižno trpeli kršenja svojih pravic/se umikali kretenom. Upam, da bo res parkrat počilo, da se bo to razvedelo in se bodo pizduni divjaški izsiljevalski malo ohladili. Ker blesavemu narodu očitno res ne moreš dopovedat drugač kot z batino.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 6:10 pm

sonic je napisal/-a:
Tukaj, je jasno nakazano, da bodo posegli in naredili red, tam kjer ga država ne more. In njeni organi so zakon, oni postavljajo zakone. Torej, ker jih organi ne morejo v celoti izpolnjevati, bodo pač oni posegli vmes in naredili red, tam kjer nekdo drug tega ni mogu.
Ne vem kako si to ugotovil.
Jaz ne vidim namena, da bi posegali vmes/ izvrševali zakon, ampak zgolj ne bodo več ponižno trpeli kršenja svojih pravic/se umikali kretenom. Upam, da bo res parkrat počilo, da se bo to razvedelo in se bodo pizduni divjaški izsiljevalski malo ohladili. Ker blesavemu narodu očitno res ne moreš dopovedat drugač kot z batino.


Lahko a ne zmoreš, ker imaš vedno v glavi le batino/nasilje, what eva ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Energetik81 To sep 04, 2007 6:12 pm

@killah bee:
No, jest sem bil mlad voznik, pa nisem nikoli delal takih bedarij, izsiljeval, prehiteval v škarje, itd, ker sem imal že takrat v mislih posledice. Ne metat vseh v en koš.

Sej ne bojo teli s terenci zanalašč povozil pešca, ki slučajno prečka nekje cesto. Ampak v tem primeru, k ga je navedel Nebivedu, pa bi prišlo verjetno samo do materialne škode in bi se zajebu un prepotentnež z levega pasu, v takih primerih se strinjam s to skupino.
Jaz sicer ne bom takole ukrepal, ker se mi ne da ukvarjat s kupončki, zavarovalnicami in popravljenjem avta, če pri velikih terencih ne pride do take škode, pa če se da lastnikom ukvarjat s tem, sem pa za - vsaj za take primere, kjer bi šlo le za materialno škodo. Ker stanje v prometu je res porazno.

lp
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 6:14 pm

Energetik81 je napisal/-a:@killah bee:
No, jest sem bil mlad voznik, pa nisem nikoli delal takih bedarij, izsiljeval, prehiteval v škarje, itd, ker sem imal že takrat v mislih posledice. Ne metat vseh v en koš.

Sej ne bojo teli s terenci zanalašč povozil pešca, ki slučajno prečka nekje cesto. Ampak v tem primeru, k ga je navedel Nebivedu, pa bi prišlo verjetno samo do materialne škode in bi se zajebu un prepotentnež z levega pasu, v takih primerih se strinjam s to skupino.
Jaz sicer ne bom takole ukrepal, ker se mi ne da ukvarjat s kupončki, zavarovalnicami in popravljenjem avta, če pri velikih terencih ne pride do take škode, pa če se da lastnikom ukvarjat s tem, sem pa za - vsaj za take primere, kjer bi šlo le za materialno škodo. Ker stanje v prometu je res porazno.

lp


Oprosti; nisem hotel metati vseh v isti koš. Popravljam na večino, izjeme izuzete ;)

Še vedno pa trdim, da nimajo pravice takšnega ukrepanja ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
nero9
Novinec
 
Prispevkov: 142
Pridružen: Sr jan 18, 2006 11:12 pm

Napisal/-a nero9 To sep 04, 2007 6:16 pm

nebivedu je napisal/-a:
Uniqe je napisal/-a:S takim načinom bomo pa res daleč prišli, vsak se velikokrat znajde v situaciji kjer bi lahko brez prekrška povozil kolesarja, pešca ali pa se zaletel v nekoga, samo mislim da je ravno to da se temu izogneme pravi pokazatelj tega da smo strpen in odgovoren voznik. S tem kar pa oni nameravajo delat pa se ne morejo niti približno imenovat "prava policija", ker ne bodo čisto nič boljši od prekrškarjev. Če imajo že sredstva za vse te terence naj denar raje namenijo popravilom cest, če je njihov namen res tak, da bi bilo stanje na cestah boljše. Pri takem stanju, ki je zdaj na naših cestah (vsak dan skoraj ena smrtna žrtev) se nam je res manjkala samo še skupina takih kretenov kot so teli "pravi policisti". Se strinjam da bi bila policija lahko bolj učinkovita, vendar v nobenem primeru ne more 6 ljudi vzeti vsega v svoje roke. Kaj pa tisti nedolžni udeleženci, v katere bo poleg tistega avta, ki bo v prekršku priletel ta vaš terenec? Verjetno boste lahko povzročili nesrečo in se zaleteli v samo enega in ob tem ne ogrožali ostalih udeležencev? Če bi se kdo od vas namenoma zaletel vame, me prov nič ne bi zanimalo kaj ste nameraval ampak bi vam na mestu te avte vaše zažgal.


Ne pametuj. Saj niso vzeli zakona v svoje roke. Samo ko jih bo nekdo probal izsiliti, se bodo pač obrnili na stran in bo počilo. Ne bodo več preprečevali tega, da morajo na silo bremzat, ker je nekdo pred njimi skočil iz stranske ulice ali čez rdečo luč. Par nesreč v centru ljubljane na tak način in bodo ljudje zaradi tega bolj budno opazovali in ne bodo več izsiljevali in vozili čez rdečo.

To kar so se oni odločili, da bodo delali šele sedaj, delava z ženo že zadnji 2 leti. Pač če te nekdo hoče izsilit, se mal stran obrneš in pelješ, kot da ga nisi videl. Zelo hitro gume zacvilijo in tip se ustavi z avtom, ter tudi ne proba več izsilit. Ko se voziš skozi križišče pri zeleni luči, pa vidiš nekoga, ki bo zdivjal čez rdečo pred tabo, pač ne ustaviš na vso silo, da bi ga spustil naprej, ampak pelješ, se bo že on ustavil, če pa se ne bo, pa mislim, da jo bo on slabše odnesel. In verjemi, da je moja vožnja sedaj zame manj stresna v ljubljani, ker mi dobesedno dol visi za debile, ki izsiljujejo, vozijo čez rdečo luč ali kolesarje, ki vozijo po napačni strani ceste, pa čeprav imajo zraven kolesarsko stezo ali za pešce, ki kot kure skačejo po sredini ceste. Se bodo že umaknili, drugače bodo imeli pa probleme.

Pa da ti povem še ta primer. Dokler je žena imela cliota, jo je vsak z malo večjim avtom izsilil. V treh kilometrih, ki jih ima od službe do doma je imela na dan vsaj 3 poizkuse izsiljevanja (pač zelo prometna cesta in ljudje kr rinejo vate, da bi prišli prej domov - vožnja nikakor ni tekoča, pa zelo stresna, ker moraš vsako stransko ulico pazit, da ti kdo ne skoči pred tebe). Odkar ima dost velikega terenca, se vozi mirno in nima nobenih problemov več z iziljevanjem. tisti, ki pa že izsili, potem ponavadi zelo hitro tudi odpelje, tako da vožnja ni več stresna. Tako da u bistvu ji sploh ni treba več pazit na tiste, ki izsiljujejo.

Je pa res, da izsiljujejo ponavadi tisti z večjimi avtomobili in z SUV-i (ki imajo avto za nadometek tistega med nogami), s pravimi terenci tega pač ne počnemo (se pa tudi najdejo kaki primerki, ampak ponavadi potem avto hitro menjajo za kaj bolj športnega, ker terenec po cesti pač težko dirka), ker nimamo potrebe po dokazovanju. Vemo česa je avto sposoben in vožnja iz točke A v točko B je pač vožnja, ki jo moraš prevozit, pa tudi če malo kasneje. Se pa potem sposobnost teh vozil pokaže drugje in tam pa potem pride do izraza tisti pravi terenec.



pol sta več na zavarovalnici kt pa doma
 
Uporabniški avatar
cliort
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: To dec 05, 2006 8:08 pm

Napisal/-a cliort To sep 04, 2007 6:21 pm

Predlagam naslednje:
Vsi vozimo po predpisih in ne po poločniku, odstavnem pasu, skozi rdečo,...
Tisti ki to počno, naj doma povejo očetu in mami, da obstaja velika možnost da se jim kaj zgodi, da naj bodo pripravljeni na najhujše.

pa ne bo potrebno nikomur jemat pravice v svoje roke.
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo To sep 04, 2007 6:25 pm

moje mnenje? bulš da budala,ki potegne v rdečo,danes prileti v terenca z rolbarom(katerega voznik je pogledal stran),kot jutri v mojega polota.

če mislijo vse delat po predpisih,ne vidim razloga zakaj se nebi šli takih igric.
pa recimo avto,ki bo zaradi objestne(!!!) vožnje naletel na takega terenca,bi mogoče par sto metrov naprej koga do smrti zbil.

ampak to je samo moje mnenje. :hi
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 04, 2007 6:28 pm

odgovor na prejšnje poste na strani 7: seveda se da vsem dopovedat a le z prisilo in to finančo prisilo, postavitev kamer, spremljanje prometa z strani policije tako kot se promet spremlja na avtocesti itd...na tak način!

ps: najprej je potrebno v svoji glavi uredit stvari ne pa v tujih, prvo treba pomesti pred svojim pragom
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sonic To sep 04, 2007 6:40 pm

killah bee je napisal/-a:Lahko a ne zmoreš, ker imaš vedno v glavi le batino/nasilje, what eva ;)
Ne bodi pokroviteljski. Ker nihče ne more reči, kaj imam jaz v glavi, razen mene - pa še jaz najbrž ne vem čisto vsega, hehe.
Sicer pa nisem nasilen človek in menim, da je treba zadeve reševati brez kakršnegakoli nasilja, če se le da. Zrel in razumen človek pač z razmišljanjem pride do spoznanja, da včasih se pa vendarle ne da drugače.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
BMWz0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr feb 28, 2007 2:16 pm

Napisal/-a BMWz0r To sep 04, 2007 6:46 pm

KARL ABARTH je napisal/-a:Šalo na stran :

Spoštovana skupina voznikov z imenom » PRAVA POLICIJA«. Z vašim načinom razmišljanja in nameni mi zgolj potrjujete prepričanje, da ljudje take sorte ne sodijo med civilizacijo ampak nekaj krepkih stoletji nazaj, v čas ko je živel jamski človek in se je s kolom v roki prebijal skozi vsakdanjik. Če še ne veste – vaš način krutega, nasilnega kaznovanja človeka zaradi napake sodi v zgodovino – upam pa, da bo bolj kot obširna razlaga »zakaj ne tako« zalegla naslednja izkušnja:

Mlademu sodelavcu je pod tovornjak zapeljala ženska in umrla za posledicami nesreče. Storil je vse (vožnja po pravilih, zaviranje, umikanje skrajno desno … ) nesreče žal ni mogel preprečit.
Ta sodelavec je v tednu dni osivel, nesreča pa ga je zaznamovala za celo življenje – po nesrečni ni in nikoli več ne bo »isti« sodelavec ampak oseba, katero sodelavci komaj poznamo. O tem, kaj, kako je doživljal, preživljal in še vedno živi s posledicami lahko rečem zgolj : ne privoščim niti najhujšemu sovražniku.

Tako, da ko zapišete in nameravate uresničit vaš … »zaprli bomo pot kolesarjem … » … in ostale »podvige« imejte to zgodbo pred očmi. Ko bo »tisti« kolesar zaradi vas utrpel poškodbe, mogoče postal invalid ali celo najhujše - podlegel poškodbam boste daleč največjo škodo utrpeli vi – posledice pa boste nosili za celo življenje. Pozabite na miren spanec, pripravite se na travme in ostale posledice ta o katerih se vam več kot očitno niti sanja ne.

LP



Me veseli da obstajo se ljudje z IQjem vecjim od 80, tukaj na tem forumu. Drugim pa lahko samo recem ˝folk niste resni˝

Na mene je deloval njihov clanek kot groznja z izgovorom ˝saj bomo vozili po predpisih˝. Resnicno IQ na nivoju otroka ki obiskuje vtrec.

Kaj bi bilo sredi ljubljane (k je itq skoz guzva na glavni cesti) ko nebi noben spustu voznike,ki se priklocujejo iz stranske ceste na glavno? Sej nobenmu ni treba ustavit in jim dat prednost, ker jo imas ti.Tko da usi na glavni cesti (cela kolona) se pocasi premika une na stranksi cesti pa naj cakajo do polnoci da se glavna sprazni.Sej vozimo po zakonu, mar ne? Na tak nacin deluje logika teh texaskih rangerjev,k so si za piko na I,nadel se neverjeteno brihten nadimek.

BRAVO FANTJE
 
Uporabniški avatar
killah bee
Smrtonosni čebelj
 
Prispevkov: 4321
Pridružen: Pe jan 16, 2004 2:47 pm
Kraj: RS

Napisal/-a killah bee To sep 04, 2007 6:46 pm

sonic je napisal/-a:
killah bee je napisal/-a:Lahko a ne zmoreš, ker imaš vedno v glavi le batino/nasilje, what eva ;)
Ne bodi pokroviteljski. Ker nihče ne more reči, kaj imam jaz v glavi, razen mene - pa še jaz najbrž ne ve čisto vsega, hehe.
Sicer pa nisem nasilen človek in menim, da je treba zadeve reševati brez kakršnegakoli nasilja, če se le da. Zrel in razumen človek pač z razmišljanjem pride do spoznanja, da včasih se pa vendarle ne da drugače.


Res je da ne vem, sem pa na trenutek razbral nasilje.

Zrel in razumen človek nikoli ne pride do spoznanja ;) Ker ga razum omejuje in vedno pride do nasilja, ki pa nikoli ne bo prava pot. Je preveč razumen :)

Adis ma point, katerega jaz trobim tuki celi dan :!:

Se pa umikam iz teme, ker sem napisal to kar je bil namen. Dovolj je, ker bom začel preveč uživat v tem pisanju :shock: :D
Slika
 
Vuso
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 677
Pridružen: Po maj 10, 2004 10:55 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a Vuso To sep 04, 2007 6:57 pm

Problem pri ukrepih te "nove" policije je ta, da ima vsaka palica dva konca.
Ogromno debilom, ki delajo pizdarije po cestah ne bi škodilo, če bi dali kakšen euro za popravilo svojega leasing avtomobila.Tudi sam sem se nehal brezglavo umikat kretenom, ki silijo na moj pas.Če so hitrosti majhne me tudi pot na zavarovalnico ne moti.Z enim kupončkom in dobrim mehanikom/ličarjem se da popravit en kup stvari :twisted:
Problem nastane, če se dejansko nekomu kej zgodi.Me zanima kako se počutiš, ko nabiješ 12 let starga mulca na skuterju brez čelade, ki je vozil čez rdečo.Mami umrlega verjetno poveš, da je imela retardiranega sina.....Jaz bi bil na njihovem mestu zelo pozoren kakšne "žrtve" si izbirajo.Nekateri so tudi taki, s katerimi se ne bi želel pregovarjati, ko bi prilezli iz svojih mec in ostale drage navlake.Preprosto ni vredno :?
 
Uporabniški avatar
paskvale
Novinec
 
Prispevkov: 379
Pridružen: Če jul 21, 2005 8:54 pm
Kraj: Liberty City

Napisal/-a paskvale To sep 04, 2007 7:02 pm

Ti se kr umakni, ker nam je že dojadilo, da se kar naprej pametnega delaš, pa ne poveš nič, kar že ne bi vedeli. Glavnega pointa pač ne boš doumel. Kdo je potem tisti, ki mu manjka IQ?
 
BMWz0r
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr feb 28, 2007 2:16 pm

Napisal/-a BMWz0r To sep 04, 2007 7:08 pm

paskvale je napisal/-a:Ti se kr umakni, ker nam je že dojadilo, da se kar naprej pametnega delaš, pa ne poveš nič, kar že ne bi vedeli. Glavnega pointa pač ne boš doumel. Kdo je potem tisti, ki mu manjka IQ?


Je to letelo na mene?]
 
Uporabniški avatar
PiLLLe
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2461
Pridružen: Sr mar 24, 2004 10:33 pm
Kraj: lublana

Napisal/-a PiLLLe To sep 04, 2007 7:13 pm

I'm trying to join them, sam skos ko sm v taki situaciji refleksno odmotam :D matr enga dne nebom vec, pa jih bom zaceu klat z Tamckom, ki je btw 700kg tezji od njihovih terencov :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis To sep 04, 2007 7:14 pm

am predlagam za info. da se malo zniša testosteron, ker bo pomojem v nasprotnem primeru bila tema zaklenjena z strani admin-a

lp
 
Uporabniški avatar
el_diablo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1784
Pridružen: Če maj 24, 2007 11:55 am
Kraj: Gottschee

Napisal/-a el_diablo To sep 04, 2007 7:26 pm

tema bi se že zdavnej lahko zaklenla :idea:
obstaja točka,na kateri drzno postane neumno...
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 31 gostov