Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
dj_em
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2622
Pridružen: Če jul 11, 2002 12:27 pm
Kraj: Zemlja --> Evropa --> pr mami doma :D

Napisal/-a dj_em Pe okt 31, 2008 7:01 pm

kje bi se dal kupt mehanizm .. se prav vse da se privije na avto .. hmm kako naj vam to razložim .. sepravi cel brisalc ne samo gumice .. s temi aero twin .. za tipota.. in pa kok to stane ..
ker mi skače zdej po šipi pa še pritisk pomoje da ni dobr .. ker je vse skupaj že malo staro ..

hvala za nasvete

lp
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1128
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Napisal/-a Gapiii Pe okt 31, 2008 7:40 pm

http://brisalci.tam.si/

So tukaj kvalitetni brisalci aerotwin? Ker so dosti ceneje kot kje drugje recimo. Torej pozna kdo to trgovino?

Lp, Gapi
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron Po nov 03, 2008 12:49 pm

gasy: To niso Bosch Aerotwin pac pa Kstar Aerotwin temu primerna tudi cena ne-branda.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a =swen= Po nov 03, 2008 9:34 pm

Gapi, ravno pred parimi dnevi sem kupil te brisalce, ki si jih podal zgoraj.
Zaenkrat se mi zdijo zelo vredu, brišejo tako kot od njih tudi pričakuješ! :)
Pa še za male pare se jih dobi (10€ za dva 45cm) :-P
Slika
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a davorz Po nov 03, 2008 10:03 pm

gasy je napisal/-a:Obstajajo aerotwin oz. aero set brisalci za polota 6n?


Ja, jst sm mel pred kakim letom Bosch aerotwin brisalce gor. Sem dal kr gor mere 2x 48cm (34€ se mi zdi da je blo takrat), pa čeprav ni pisal na škatli da je točno za polota, pa so eno leto zlo dobr brisal, potem pa so postali zelo glasni. Sedaj pa imam neko bolj poceni noname varianto teh aerotwin brisalcev, ki jih kupiš posamično (8€). Le en brisalec v paketu. Dobil sem jih pa v trgovini z avtodeli v Velenju. Imam jih 3 mesece ter še vedno brišejo odlično!
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
Uporabniški avatar
Gapiii
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1128
Pridružen: Pe feb 25, 2005 4:28 pm

Napisal/-a Gapiii Po nov 03, 2008 10:22 pm

Saj nisem rekel da so Bosch, samo da so aerotwin :)

Ma saj to me moti, ker so kr ene firme, da ne bodo pol kr neki bli. Enostavno mi je 45eur malo veliko za brisalce, tok jih pa tud ne rabim, če mi te brišejo ok :)
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Pe nov 14, 2008 6:38 pm

Jaz tudi danes kupul te Bosch aerotwin. Dežja ni bilo, ko semšel domov, tako da sem sprobal samo tako s špricanjem na steklo. Prvi vtis je super. Že v prvem potegu potegnejo vse dol.
Sem pa gledal tale link, ki ga je eden bolj nazaj dal. http://www.marino.si/novo/rain_x.htm
Je še kdo to sprobal? Se splača? Čeprav poštnino imajo pa drago.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Napisal/-a =swen= Pe nov 14, 2008 7:00 pm

Ko že omejaš take izdelke, jaz na vsake toliko časa vsa stekla namažem s tem Slika(od Ma-fre Carlux)
in vsa voda kar sama odteče s stekel, najbolj všeč mi pa je ker praktično na stranskih steklih, kjer pač ni brisalcev,
ne ostane praktično nič vode ;)
Zadnjič spremenil =swen=, dne So nov 15, 2008 1:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Napisal/-a MacTron So nov 15, 2008 12:59 pm

mišek je napisal/-a:Sem pa gledal tale link, ki ga je eden bolj nazaj dal. http://www.marino.si/novo/rain_x.htm Je še kdo to sprobal? Se splača? Čeprav poštnino imajo pa drago.

Sprobal ze 6 let nazaj ...zadeva se obnese super. Naneses na suh vetrobran in
stranska stekla po tem nanosu ti ustvari nekaksen film, ki pa ni ravno dobrodosel
gumicam brisalcev. Namrec vsa ta kemija to malo nacne oz. unicuje njihovo proznost.
Za prvi vtis pa super in resnicno ze zacne delovati nekje nad 50km/h.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Sr dec 10, 2008 8:40 pm

Sem kupil tale "nevidni brisalec" Rain-x pa morem povedat, da ni tako kot hvalijo.
Ko sem namazal, parkrat je bilo super. Od začetka, ko je bil premaz nov je res pri 60 km/h začelo vodo dol pihati. Pri višjih hitrostih pa je bila šipa čist gola.
Samo zdaj je pa manj kot tri tedne od tega pa je ta očinek že skoraj čisto zbledel.
Pozna se tako da se na šipi delajo kaplice, voda se ne razlije, samo dol je pa ne odnese. Sem šel v petek po avtocesti pa je dobro letelo, vode pa ni odneslo dol. Od začetka jo pa je pri dosti nižji hitrosti.
Tako da ne vem, če še bom mazal s tem, bi mogel v bistvu vsakih 14 dni ponavljat.
Tiste velike kaplice ko se delajo na šipi so pa tudi potem kar moteče in pa še opažam, da ko brisalec obriše za kratek čas na šipi ostane taka meglica.
Ni to, to kar hvalijo kako dolgo drži učinek, po moji izkušnji to ne drži.
 
Uporabniški avatar
Cash
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2749
Pridružen: Pe apr 16, 2004 7:56 pm

Napisal/-a Cash Sr dec 10, 2008 10:08 pm

No, jaz sem namazal s temle Rain-Xom pred cca 3 leti in sem bil tud šokiran, kako dobro deluje. V bistvu prvi dan, ko je deževalo, sploh nisem rabil brisalcev, vendar se z rabo brisalcev poškoduje površina oz. plast in moraš znova namazat, kot je rekel mišek, cca vsakih 14 dni oz. odvisno je od pogostosti obratovanja brisalcev. Ker pa se mi ni dalo skoz to mazat, pa porabu bi tud polno flašk do zdej, sem se takrat odločil, da ne bom več mazal. Gre pa premaz po cca 1 letu dol oz. spet odvisno od količine dežja oz. pogostosti uporabe brisalcev.
Sem pa zadnjič našel to flaško in še nekaj tekočine je blo noter, zato sem namazal samo zadnjo šipo, ker pač nimam brisalca.
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Če dec 11, 2008 7:44 am

davorz je napisal/-a:
gasy je napisal/-a:Obstajajo aerotwin oz. aero set brisalci za polota 6n?


Ja, jst sm mel pred kakim letom Bosch aerotwin brisalce gor. Sem dal kr gor mere 2x 48cm (34€ se mi zdi da je blo takrat), pa čeprav ni pisal na škatli da je točno za polota, pa so eno leto zlo dobr brisal, potem pa so postali zelo glasni. Sedaj pa imam neko bolj poceni noname varianto teh aerotwin brisalcev, ki jih kupiš posamično (8€). Le en brisalec v paketu. Dobil sem jih pa v trgovini z avtodeli v Velenju. Imam jih 3 mesece ter še vedno brišejo odlično!



Katera trgovina je to ? A je to v Starem Velenju al je tam proti Štormanu al kje si to dobil, ker me zanima ?
 
Uporabniški avatar
alesek86
Novinec
 
Prispevkov: 291
Pridružen: Ne jul 02, 2006 9:18 am
Kraj: Sevnica

Napisal/-a alesek86 To dec 23, 2008 11:27 am

Zdravo!

A kdo ve, če je zadnja metlica brisalca na golf IV ista kot na golf V?

Prosim za čimprejšnji odgovor.

Lp
Lep pozdrav,

Aleš
 
Uporabniški avatar
davorz
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 604
Pridružen: Pe apr 20, 2007 10:43 am
Kraj: Velenje

Napisal/-a davorz To dec 23, 2008 1:03 pm

AM je napisal/-a:Katera trgovina je to ? A je to v Starem Velenju al je tam proti Štormanu al kje si to dobil, ker me zanima ?


Joj, se opravičujem, sem šele sedaj videl, da si mi napisal repliko.

Kupil sem v trgovini v Starem Velenju, sedaj ima ta trgovina malo drugačno ime, ki se ga ne spolnem. Tam zraven Alfe.
zakaj imamo moški radi ženske v usnju?? ker dišijo po novem avtu :):)
 
Uporabniški avatar
2Fast&2Furious
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3272
Pridružen: Sr jul 30, 2003 9:02 pm
Kraj: Lj

Napisal/-a 2Fast&2Furious To dec 23, 2008 1:21 pm

alesek86 je napisal/-a:Zdravo!

A kdo ve, če je zadnja metlica brisalca na golf IV ista kot na golf V?

Prosim za čimprejšnji odgovor.

Lp


Ni ista. Na golfu IV imaš železno ročko z običajno metlico, pri golfu 5 pa je roka plastična in metlica spominja na aerotwin. Če pa misliš menjat komplet (z ročko vse) pa paše brez problema (samo pokrovček minimalno predelaš, da se ne odtakne prehitro)

lp
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Sr feb 18, 2009 11:47 am

Moje skromno mnenje glede brisalcev...

Na mojem prejšnjem avtomobilu sem menjal brisalce in sem seveda hotel vredu robo, da ne bom takoj mel probleme. Vzel sem takrat najdražje BOSCH brisalce, ki so bili na izbiro za moj avto in so bili neki twin al nekaj takega, se ne spomnim več točno imena, samo vem, da so imeli kovinsko ogrodje in sem bil delno zadovoljen z njimi. Puščali so meglo poleg tega pa so spuščali še malo trši zvok ob delno suhem brisanju stekla. Vseeno so opravili svoje delo ampak megla, ki je hitro izginila po obrisu pa tudi ni bila tako moteča tako da sem pustil tako kot je bilo.
Potem sem avto zamenjal in sem imel spet neke bosch gor, ki pa so brisali za silo ok, ampak je metlica že začela puščati črto malo nižje od sredine in je bila menjava že nujna, poleg tega mi je pa brisalec na avtocesti dvigovalo, saj ni imel spojlerčka...


Z malo večjimi mukami sem le prišel do težko pričakovanih brisalcev aero twin BOSCH original za audi A6, ki stanejo malo manj kot 40 eur.
Že po prvem dežju sem jih snel in odnesel nazaj. Namreč pri počasni vožnji v kakšni koloni ali mestni vožnji brisalci na konjicah kjer so brisalci najbolj mehki oz. nimajo kovinskega ohišja, tako kot ga imajo navadni brisalci, preskakujejo. Kar pomeni, da spuščajo ropotajoč zvok, poleg tega pa še puščajo rebraste črte vode na steklu, kar je pripeljalo do tega, da takšnega sranja nikoli več ne nataknem na avto. Poleg tega pa so se enako odnesli in so na sredini puščali meglo tako kot sem imel že izkušnje z prejšnjii na prejšnjem avtomobilu, le da so bili takrat z kovinskim ohišjem .

Odšel sem na najbližjo petrolovo pumpo, kjer sem hotel kupiti neke navadne Valeo ampak ni imel nobenih s spojlerčkom, ker se dosti vozim tudi po avtocesti mi je to dokaj pomembno.

Zato sem šel do trgovine kjer prodajajo avto dele in sem dobil navadne CHAMPION s spojlerčkom in original za mojega audija za 20 eur, kjer je sovoznikov tudi ukrivljen tako kot mora bit in lahko rečem, da prvi testi in občutki prekosijo vsakega najdražjega BOSCH.
Nobenega sledu o puščanju zvoka, nobenega preskakovanja, nobenega puščanja megle in obrišejo tudi občutno bolje kot imam izkušnje z BOSCH brisalci, ki so na raznih nemških testih uvrščeni na prva mesta.

Res je da nimam uzkušenj z Valeo brisalci ampak za Bosch lahko rečem, da se lahko skrijejo za Champion in se dobesedno poser... oz. po-žvižgam na razne omenjene nemške teste o brisalcih.

Naj omenim še izkušnje od mojega očeta, ki je kupil nekaj časa nazaj samo metlice oz. tiste gumice brisalcev v intersparu za nekje 8 Eur in mu še sedaj po nekje letu dni brišejo veliko bolje kot pa so meni novi Bosch brisalci, kar res težko dojamem kako je to možno... Ampak teh metlic ne najdem več oz. se mislim da ne prodajajo več v šparu, ampak imajo neke "no name" oblike aero twin ...


Torej če kupujete brisalce in če hočete najboljšo kakovost ne kupujte aero twin in nasploh Bosch, ampak raje vzamte enkrat cenejše Champion in življenje bo veliko lažje... Z Valeo nimam izkušenj, pa vseeno so cenovno nekje enaki Bosch, sploh bi se pa sam osebno izogibal aero twin brisalcem oz. tem, ki nimajo kovinskega ogrodja...
Imam zelo slabe izkušnje z njimi.


Tole je samo moje skromno mnenje in zaenkrat lahko samo rečem, da če te izgled brisalca ne moti, pač da ti ni pomemben aero twin look brisalca potem raje vzamte kaj drugega... Jaz sem z trenutno z champion veliko bolj zadovoljen...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Sr feb 18, 2009 12:40 pm

Mene so tudi ti aerotwini od Boscha razočarali. Predvsem levi mi pušča črte. Ko obriše navzgor je nekak dobro, ko gre pa nazaj dol pa zaseboj pusti tanke črte, ki potem zginejo mi je pa moteče. Poleg tega mi pa konica desnega brisalca na koncu ne briše na delu kjer šipa ni ravna (desno spodaj). Pa tako je trgovec hvalil kako se prilagodi šipi. :evil: Stari Valeo mi je brisal po celi površini. Pismo pa 35 eur sem dal za njih, bolje da bi za 10 eur kupil navadne Valeotove, pa bi dlje držali kot ti pa še tri komplete bi lahko kupil za isto ceno, ostalo bi pa še za 5 litrov bencina.
Jih tudi ne kupim več, nikoli.
 
Uporabniški avatar
pelinkovec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Pe dec 23, 2005 8:52 am

Napisal/-a pelinkovec Sr feb 18, 2009 12:45 pm

Jaz sem tudi imel takšne iz Spara za par € - pa jih sedaj več nimajo :cry:

Sem pa na srečo enake oz zelo podobne našel v Leclercu - brisalcev imajo "na kile" - dal spet par €, delajo brezhibno - neslišno, tudi v na pol suhem "stanju" ni nobenega zvoka ali preskakovanja...Brišejo pa zelo dobro. Skratka, zdaj vsaj vem, kam it po kvalitetne in poceni brisalce. :-P
Aja, zdržijo mi pa dobro leto, naredim pa 25000km/leto. :D
 
Uporabniški avatar
AM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 748
Pridružen: Pe apr 07, 2006 10:32 am

Napisal/-a AM Sr feb 18, 2009 12:49 pm

Ja res je, ko gredo brisalci gor lepo obrišejo, ko gredo pa nazaj je pa porazno in poskakujejo, pa še tako dragi so...
Drugače sem imel namen kupiti Valeo, ker me zanima kvaliteta, ampak ni bilo takšne velikosti s spojlerčkom. Pa vseeno sem zelo zadovoljen z champion in jih toplo priporočam... Bosch pa nikoli več...
 
mihamiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr mar 25, 2009 9:09 pm

Napisal/-a mihamiha Sr mar 25, 2009 9:11 pm

Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov