Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
cardynal
Novinec
 
Prispevkov: 404
Pridružen: Po maj 31, 2004 11:16 am
Kraj: slovenj gradec

Napisal/-a cardynal Sr avg 16, 2006 5:53 pm

a je kje kak odvetnik ki bi pač plačilo zahteval šele po opravljenem delu ker zdj da bom odvetnika plačvau grem z tistim dnarjem rajs avto porihtat sam jezn sm pa tok na avtohišo KMAG iz Ljubljane.Inspektorju so se celo zlagali da so mi pisno poslali domov kar pa jaz nikoli niusem dobil in da je bil avto prej pregledan kar spet ne drži KMAG JE MAFIJA ko bom naslednjič v lj bom počaku da bo največ strank okoli potem bom pa sel do vsakega in mu povedu kaki lopovi so
ko sm kupoval avto se je prodajalc tok slino okol mene zdj bi mu pa prmazu najrajs eno grrr
 
rc-pilot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr avg 27, 2008 1:51 pm

Napisal/-a rc-pilot Sr sep 03, 2008 1:21 pm

cardynal je napisal/-a:a je kje kak odvetnik ki bi pač plačilo zahteval šele po opravljenem delu ker zdj da bom odvetnika plačvau grem z tistim dnarjem rajs avto porihtat sam jezn sm pa tok na avtohišo KMAG iz Ljubljane.Inspektorju so se celo zlagali da so mi pisno poslali domov kar pa jaz nikoli niusem dobil in da je bil avto prej pregledan kar spet ne drži KMAG JE MAFIJA ko bom naslednjič v lj bom počaku da bo največ strank okoli potem bom pa sel do vsakega in mu povedu kaki lopovi so
ko sm kupoval avto se je prodajalc tok slino okol mene zdj bi mu pa prmazu najrajs eno grrr


A kdo ve kako se je ta zadeva razpletla? Imam namreč isti problem z KMAG-om.
 
Uporabniški avatar
xsara
Uporabnik
 
Prispevkov: 1347
Pridružen: Če jun 30, 2005 1:09 pm
Kraj: Mal naokol

Napisal/-a xsara Sr sep 03, 2008 1:34 pm

ma roke stran od KMAG-a, mene so okrog prnašal pri garanjciskih popravilih za kio, to jih je sam laž, ma ene stvari niso po pravici povedal.....lopovi, folk, če hočte kej zdravja in živcev obdržat, sam 100 kilometrov okol KMAG-a, drgač pa pejte k odvetniku in naj on začne pisno korespondirat z firmo i jih prisili, da bodo priznali in pošteno povrnili kupnino zaradi laži..............

lp.......
citroen for life, aja and fiat too, aja pa še mitsubishi.......
 
AndrejD
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jun 14, 2004 10:48 am

Re: Zaveden kupec

Napisal/-a AndrejD Sr sep 03, 2008 7:12 pm

Pudgar Uroš je napisal/-a:
crazi je napisal/-a:
Pudgar Uroš je napisal/-a:
tristan01 je napisal/-a:Kolegica je pred nekaj meseci kupila rabljen avtomobil v avtohiši. Ko ga je zadnjič peljala na servis, je izvedela, da so na tem avtomobilu pri cca 30.000 km zamenjali števec.

Torej, ko je kupila avtomobil je bila zavedena, saj je imel avtomobil cca 30.000km prevoženih več, kot je razvidno iz števca. Ali lahko v tej avtohiši sedaj uveljavlja kakšen "popust", saj so ji prodali avtomobil z več kilometri.

Prosim samo za konstruktivne odgovore, kako po legalni poti izterjati, kar kupcu pripada.

Lp Tristan01


Malo poglej pogodbo, po kateri si kupil avto. Mislim, da lahko z ozirom na zakon ob ugotovljenih stvarnih napakah, oz ob napakh o katerih ob nakupu nisi bil seznanjen, niti jih tisti čas zaradi njihove narave ni bilo možno odkriti, so pa bila zaznane kasneje, zahtevaš vrnitev avtomobila in povrnitev denarja. Ali po alternativi sorazmerno vračilo denarja glede na škodo....
Ampak ne me držati za besedo, pozanimaj se še pri kom glede stvarnih napak....

Lp, U.



Na pogodbi piše da je 8 dni časa za reklamacijo. paš e zraven napišej osistem videno kupljeno. tak da potem po tistem času je težko kaj prcat, sploh pa za kake kilometre pa števec. :D


Mislim, da imaš tudi po pogodbi "videno kupljeno" pravico da v osmih dneh vrneš vozilo ob ugotovljenih stvarnih napakah...


Če avto kupiš pri avtohiši ali "uradnem prodajalcu rabljenih vozil", je dodatek "videno kupljeno" vreden manj kot črnilo s katerim je napisano. Prav tako v tem primeru veljajo stvarne napake.
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] in 24 gostov