Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a DePalmo Po nov 20, 2017 1:07 pm

Jaz sem ravnokar naročil dele za svojega na tej trgovini, bo mehanik tekom tedna povedal če vse štima. Sem pa naročil komplet garniture za glavni servis, redni servis, komplet zavor ter še par drobnarij. Če vse štima, je prihranek nekje 130 evrov proti najcenejšemu ponudniku pri nas (pa še ta preko vez), nato se razlika le še veča.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a Fnatic Po nov 20, 2017 2:23 pm

Jaz sem do sedaj enkrat naočal pa še to ne zame. Brep problemov in okoli 15% ceneje kot drugje. Sem pa nazadnje zase na Siluxu dobil tako dober popust, da se noben niti približat ni mogel. Zaenkrat mi tudi vračat ni bilo nič potrebno. Z moje strani dodobra preverjeno, z njihove pa tudi ni prišlo do napak tako da: odlično.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a RedBaron Po nov 20, 2017 3:40 pm

Jaz sem na točno tej trgovini vzel nek PDC senzor, ki je bil kar 1/3 cenejši kot pri nas (z upoštevanimi vsemi možnimi popusti, ki jih pač kao lahko dajo naši tgovci), ampak ker je bilo to precej pod vrednostjo zastonj dostave, sem vzel skupaj s sodelavcem, ki je rabil zavore. V glavnem, vse skupaj je potekalo brez zapletov, sicer je trajalo cca 1 teden, ampak ni bilo nobenih nategov.

Res je, da so sodelavcu poslali robo STARK (naročil je ATE), ki je po njihovem ceniku dražja od ATE (ATE ni bilo na zalogi), ampak je reklamiral in so mu potem poslali ATE. Stark pa je poslal nazaj (mislim da celo na njihove stroške, nisem pa čisto 100% glede tega).


Par dni nazaj sem pa na autodoc naročil prednje zavore (diske + ploščice), blagovne znamke RIDEX (nikoli slišal za to), zatrjujejo mi, da je to kvalitetna zadeva po ugodni ceni... tako da sem potem naročil, ker je 1/2 ceneje od najcenejših TRUSTING, SWAG... pri nas.
Upam, da bo OK :) Tudi če mi zamenjajo, mi lahko samo dražje uturijo :) :)

Sem pa gledal cene olj, pa niso tako ugodne, se pri nas dobi ceneje (mimovrste. motornaolja...) Filtre imajo tudi ugodne (vse, od no name RIDEX, BluePrint... do BOSCH, MAHLE; MANN) ceneje kot pri nas. Samo če ti potem zamenjajo... oljnega filtra ne bi dal nekega no name...
 
samosali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So sep 08, 2018 8:45 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a samosali So sep 08, 2018 8:59 am

ce gre res za podruznico pkwteile, torej https://www.pkwteile.de/ potem bi vsakemu toplo priporocil, naj cimprej odide s tega mesta.

Moja izkusnja z njimi je katastrofalna. Ko sem pogledal na netu, je tudi iz pritozb drugih razvidno, da gre za IZRAZITO nesolidno firmo. Poslali so mi napacne dele v 10X vecji vrednosti kot tisto, kar sem narocil. Da skrajsam in preskocim vse telefonske pogovore z njihovimi agentkami z ruskim naglasom in amerisko zvenecimi imeni, maile, pritozbe na PayPal, itd.: po vec kot enem mesecu bockanja, in po tem, ko sem jim poslal napacno robo nazaj, me je PayPal obvestil, da ne more potrditi, da je prodajalec (pkwteile, oziroma rezervni avtodeli24.si) paket dobil. Ker se mi res ne da pisati vseh detajlov, tole kar sem napisal izpade sila nedolzno, ampak imam dokazljivo korespondenco, da so skrajno nefer, izredno slabo organizirani (ali pa ne?) in da dobro lazejo. Vesel bom, ce jim bo tole pisanje znizalo promet in da bodo kmalu propadli, jaz pa bom svoj izgubljeni denar ze prebavil. In prosim, ne mi povedat, da sem b****, ker sem jim veliko vec denarja vredno robo vrnil, ker se osel gre pac samo enkrat na led, torej naj mi bo za prvic (in edinic)!
 
samosali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So sep 08, 2018 8:45 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a samosali So sep 08, 2018 9:23 am

Aleennn je napisal/-a:Zanimivo je, da je vsak negativen post objavljen z računa, ki ima minimalno število prispevkov :D


in kaj naj zdaj jaz ? spremenim preteklost ali vdrem v sistem tega foruma in popravim stevilo mojih prispevkov? pac, sem gor sem prisel v pobalinski maniri pkwteile, se pravi rezervnideli24 delat negativno reklamo, ker si po moje to zasluzijo v maksimalni meri. Newtonova fizika velja in zato ima vsaka akcija reakcijo. Ce bi se oni obnasali kulturno in poslovno, tega ne bi bilo, kdo je torej krivec? vse kar sem napisal lahko dokazem z dokumentacijo in zato stevilo mojih dosedanjih prispevkov (0) nima s tem nobene zveze. Gre za moje zadoscenje in za to, da ljudje izvedo kako nesolidna firma je to. V desetih letih kar nakupujem na spletu je to moj edini problematicen nakup. enkrat verjetno mora biti prvic? ali pac zacenjamo z dvojko, 20 ali 200? Zgornji komentar je forenzicno in moralno gledano popolnoma zgresen. v evropi je na tisoce prodajelcev avtomobilskih delov, kdor se prilepi ravno na to firmo, dela napako.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a gorazdkop So sep 08, 2018 10:31 am

Ali si siguren, da sta PKWTeile in rezervnideli24.si (oz. Autodoc GMBH) ena in ista firma? Našel sem podatke o obeh, obe sta iz Berlina vendar na različnih naslovih

Osebno imam z rezervnideli24 zelo dobre izkušnje. Pri njih sem opravil že kar nekaj nakupov za skupno par tisoč evrov vrednosti. Brez vseh težav. Je pa res, da sem vedno zelo dobro sam preveril, kateri del kupujem. Enkrat sem dobil drugačnega, kot je bil na sliki in sem ga potreboval. Poslal sem ga nazaj (na njihove stroške) in dobil vrnjen denar.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a RedBaron So sep 08, 2018 10:58 am

Normalno da ne morejo biti samo pozitivne izkusnje. To je cisto normalno. Nikoli ne mores ustreci vsem.

Do sedaj sem narocil ze par zadev na autodoc ( zavore, PDC senzorje, starter, filtre...) in do sedaj nimam pripomb. Pestra izbira, ponavadi precej ceneje kot pri nas, izberes del iz naslanjaca, imas njihovo on line pomoc, placas s kreditno karico... meni je super. Dostava nad 110€ zastonj.
 
samosali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So sep 08, 2018 8:45 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a samosali So sep 08, 2018 4:02 pm

siguren sem da sta autodoc in pkwteile ena in ista stvar v globalnem smislu. Naslov je Autodoc GmbH, Josef-Orlopp-Straße 55, 10365 Berlin. da pa je to isti smorn kot rezervnideli24, sem prebral na zacetku te debate. Tako, da k sreci se mi ni treba nikomur opravicevati, ker moj negativen komentar je padel na pktwteile ali autodoc, in tako je tudi napisano.

paypal je totalno zatajil v tem primeru in v bistvu so oni tisti najvecji problem pri celi zadevi, ker me niso dovolj zascitili. po nekaj dneh cakanja so proglasili, da od prodajalca niso dobili potrdila o prejemu paketa in da mi ne bojo dali denarja nazaj. Halo? Na online trackingu posiljke pa lepo pise, da je bila posiljka dostavljena (delivered). Samo gledas in se cudis in jokas zraven. prejle sem pisal prodajalcu in glej zacuda dobim odgovor (sobota), da imajo strasno guzvo in da naj pocakam se kaksen teden, dva, da potrdijo da so dobili neposkodovano robo v paketu. tako, da dopuscam 10% moznosti, da pridem do svojega denarja nazaj. ampak ob kaksni "podpori" odgovornih, ki za svoje prakticno 100% virtualne transakcije kasirajo velike denarje.

Ja, se strinjam, ne more vedno potekat gladko. ampak to je moj prvi tak primer v veliko letih, kar veliko pove. Torej se enkrat, da res govorimo o rezervnideli24 sem se zanesel na prvo informacijo v tej debati (prav stran se mi zdi, nekje na sredi strani je jasno napisano da je rezervni deli24 = pkwteile = autodoc). ce ta informacija ni tocna, potem tudi jaz na tem mestu simfam cez napacnega, ampak to je razvidno iz mojega posta. od viska informacoij ne boli glava. lepo bod'te.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a nejc1 So sep 08, 2018 5:03 pm

Ja to je vse ista firma... Pri meni je vedno bilo vse kot mora bit in zaenkrat nimam pripomb. Dokler bo ostalo tako lahko samo priporočam.
 
samosali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So sep 08, 2018 8:45 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a samosali So sep 08, 2018 6:21 pm

ja seveda, kdor nima z njimi problema, pac na njih ni jezen. Je pa nekaj, cemur noben tule ne bo oporekal verjetno: so razlike med firmami v njihovi reakciji, ko gre nekaj narobe. Za to gre, torej ko gre nekaj narobe, ne ko gre vse prav. Kadar gre vse prav, tega ne opazimo, se ne pritozujemo in gre mimo kot lanski sneg in so v tem oziru vse firme enake. Ko pa gre nekaj narobe, takrat pa razlicne firme reagirajo razlicno in resitve so lahko 100% drugacne. V mojem primeru se je izkazalo, da sta tako PayPal kot doticna firma odreagirala katastrofalno slabo. Recimo, ko so mi na firmi obljubili, da mi bojo poslali nalepko za na paket, da bom samo se DHL kurirja poklical, se ni zgodilo v treh tednih nic. In s tem da sem prej visel vsaj pol ure na telefonu z njihovo usluzbenko iz Anglije (ki je zagotavljala fer igro in naj ne skrbim), ker tam imajo glavni stab. V svojem postu v bistvu nisem napisal 10% tega kar se je dogajalo. torej, ko gre toliko stvari narobe, pa to ne more biti vec slucaj. Ostajam pri tem, da gre za zelo nesolidno firmo, imam vse dokaze s katerimi seveda ne mislim utrujati tu gor, imam jih pac za svojo zascito, ker danes je tako, da konji jahajo kavboje, ce le vidijo priloznost. Mimogrede, napacne dele sem poslal nazaj ravno zaradi tega, da se zascitim.

P.S.: danes sem od firme dobil mail, kjer priznavajo, da so paket dobili, payPal pa mi je zahtevo po vrnitvi denarja zavrnil z razlogom, da od firme ne dobijo potrdila, da so paket dobili. In potem se mi pritozujemo nad slovenskim sodstvom recimo. Povsod je slamparija in nesoildnost. verjetno pa ni tako slabo, da bi lahko nekdo rekel, da "je vse zanic in katastrofa", da ne bo kdo rekel, da pretiravam in da sem 100% pesimist.
 
vuli
Novinec
 
Prispevkov: 430
Pridružen: Pe jul 13, 2012 7:43 pm
Kraj: Bovec

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a vuli So sep 22, 2018 6:04 pm

jaz tudi nisem imel zaenkrat nobenih težav. kar sem naročil, to sem dobil..in ni bilo malo svari.(autodoc)
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a avto fan1308 So sep 22, 2018 8:19 pm

x2
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a pskoda Ne sep 23, 2018 10:44 am

Jaz tudi nimam slabih izkušenj z njimi samo sem pa 100%, da nimajo vse prave rezervne dele za vse avtomobile.
Lp
 
samosali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So sep 08, 2018 8:45 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a samosali Pe sep 28, 2018 8:21 am

Zgodba je koncana: po skoraj dveh mesecih sem nazaj dobil povrnjen denar, ker sem se na Paypal pritozil na njihovo prvotno odlocitev, da mi vracilo ne pripada. paypalu sem poslal dokaz (ime in podpis prejemnika paketa z vrnjeno robo na autodocu). ocitno je ta dokaz zalegel in od tega trenutka naprej so pri paypalu nehali verjeti autodocu. v tem casu z autodoca nisem dobil nic, nobenega odgovora, nobenega opravicila.

Tisti, ki pise, da z autodocom nima nobenega problema, ima pac to pravico in lepo je vedeti, da se obstajajo firme, ki celo posljejo pravo robo za pravi denar na pravi naslov. Moj prispevek s tem nima zveze. Ce komu se ni uzgalo kaj hocem povedati, naj to naredim s prispodobo: brez veze je govoriti kako je fino biti porocen, in da nimas problemov, ce ti nekdo hoce dopovedati, da bos najverjetneje sel skozi pekel, ko se bos loceval in hotel vsaj 50% skrbnistva nad svojim lastnim otrokom. Upam, da se razumemo. autodocova reakcija ko gredo stvari narobe je izpod vsakega standarda in je v grobem receno neverjetni kretenizem.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a INFINITI Pe sep 28, 2018 10:18 am

To si inteligentno napisal - kako dobro je nekaj urejeno se šele vidi ko so težave. Isto kot pri avtomobilih. Kaj ti pomagajo neke oh in sploh garancije in jamstva toliko in toliko let, potem pa naletiš na 1000 in 1 izgovor da to njihov problem.... Odnos je pomemben definitivno.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
samosali
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So sep 08, 2018 8:45 am

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a samosali Pe sep 28, 2018 8:57 pm

Hvala :). In se strinjam s tvojo logiko. Natancno tako sem mislil.
 
Veron
Novinec
 
Prispevkov: 341
Pridružen: Ne maj 01, 2005 3:04 pm

Re: Trgovina Rezervniavtodeli24.si

Napisal/-a Veron So sep 29, 2018 8:39 pm

Sem naročil preko rezervnideli24.si, naročilo sem želel spremeniti naslednji dan po oddaji preko emaila (napaka, email response time je cca 3dni).
Kasneje poklical, so rekli, da enostavno pošiljko zavrnem, to naredil, dobil vračilo denarja v cca 1 tednu, potem naročil pravilno (to kar sem želel) in tudi to dobil.

Drugo naročilo, dobil to kar sem plačal. Nikakršnih težav.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Rezervni deli preko spleta

Napisal/-a svetilnik Če okt 25, 2018 4:18 am

Kopuje kdo rezervne dele preko te spletne strani, Avtodeli online? Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje.

https://www.avtodelionline.si/
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Rezervni deli preko spleta

Napisal/-a DePalmo Če okt 25, 2018 6:09 am

Glede na št. tvojih prispevkov, bi človek mislil da znaš uporabit iskalnik ...

viewtopic.php?f=2&t=103956

Druga spletna stran, a ista firma. Izkušnje imaš tam notri.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Rezervni deli preko spleta

Napisal/-a TrijoAdijo Pe okt 26, 2018 6:09 am

Ja,kr nekajkrat sem od teh naročeval, ker sem dele dubu ceneje kot jih dobim v štacuni z "debelimi" popusti,nekatere sem pa celo le tu dobil,ker jih naši "dilerji" niso bili sposobni dobit. Zaenkrat je blo vse tak kot ma za bit.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: danci1973, Google [Bot] in 21 gostov