Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a dask Sr nov 09, 2016 12:54 pm

Mazda2 je napisal/-a:Zakaj pa more bit urna postavka, če delo opravi v 15 minutah? Pa res se precej ključi za čep in oljni filter odtegnit, obrabljajo. To vse večkratno not dobi preden se orodje toliko obrabi, da mora zamenjat.


Ker itak pri nekem biznisu je edini strošek orodje....
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a pskoda Sr nov 09, 2016 12:55 pm

Ko boste enkrat začeli preračunavat stroške, ki jih ima pooblaščenc boste drugače razmišljal. Matična firma ima take zahteve, da glava boli če hočeš prodajat njihove izdelke + pogoj je xy avtov na leto moraš prodat drugače te odjebejo, da ne govorim koliko stane diagnostično otodje oz licenca. Dobiš tudi nov avto za ta denar pa jih je treba vsako leto posodabljat in plačevat licenco. Pa to je samo nekaj stroškov, ki jim sloraj ni kraja.
Zasluški pri novih avtih pa tudi niso ogromni
Lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a yashica Sr nov 09, 2016 1:06 pm

čare je napisal/-a:Glede cene menjave zavorne tekočine na pooblaščencu za OKOLI 30€ pa ja pejt probat pa potem povej koliko te je koštal ta OKOLI.


Mene pride strojna menjava na pooblaščencu (postavke: oem olje, menjava, odzračevanje sklopke) 35€. Res pa z rabatom...

Bi si upal trdit, da je tud njegova cena tam nekje.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a DePalmo Sr nov 09, 2016 2:08 pm

Mene je prišla menjava olja v menjalniku in zavorne tekočine 46 evrov, s popustom seveda (Moj Peugeot klub), drugače bi na uč bila cena okoli 70 evrov. To je na pooblaščenem servisu.

Olje pri popoldancu pa tudi ni poceni, moj hoče za liter olja 11,5 evrov, sam pa dobim isto olje 5 litrov za 25 evrov. Na uradnem servisu pa nisem spraševal ker pričakujem konkretno ceno.

Sicer pa, če se nekomu zdi predrago je YouTube poln posnetkov ala "how-to", pa naj sam doma naredi. Jaz rade volje dam mehaniku 20 evrov za menjavo filtrov in olje in se mi zdi vredno ker nimam dvigala in niti ne vem kam z odpadnim oljem. Pa še kako rečeva vmes :)

Je pa res da imajo prodajalci rezervnih delov pri nas kar hude marže in me marsikdaj pride cenej če naročim iz Nemčije, s poštnino vred.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a cc09 Pe nov 11, 2016 11:27 am

Sej cena dela tudi na uradnih servisih sploh ni nek problem. Tudi če imajo 40, ali pa 60 evrov za bolj komplicirane stvari, je to drobiž proti temu, da te pri olju, ki ga menjajo recimo "pol ure", oberejo še za 50 evrov proti trgovini z avtodeli. To pa potem ni več delo za 30-40€ na uro, ampak 90, ali pa celo 120, če menjajo pol ure. Če smo realni, en servis na novem avtu ne delajo več kot eno uro, nikakor, zaračunajo 150, od tega je material morda 50. Se pravi, je delo 100€ na uro, ne pa 30, kot piše na računu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Pe nov 11, 2016 11:43 am

Ura dela je sorazmerno nizka ravno zaradi nekaj dobička pri materialu. Nekaj takega kot so novi avti sorazmerno poceni, so pa zato originalni rezervni deli nekoliko dražji. Pa še veliko drugih stvari v drugih branžah že leeeeta delujejo tako.

Pač stara resnica, ki je večina ne ve ali pa si je ne zmore priznati. Lažje vam bo, da poiščete boljšo konkurenčno ponudbo, kot pa da bentite nad "vesoljskimi" zaslužki pooblaščencev. Bo dosti lažje, pa še cilj boste dosegli.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a cc09 Pe nov 11, 2016 11:51 am

Pač naj dajo ceno dela s katero lahko preživijo brez obiranja pri avtodelih. Zakaj bi nekdo, ki menja olje, subvencioniral drugega, ki mu 3 dni razkapljajo avto in iščejo napako, zamenjajo pa potem nek senzor za 20 evrov. Čisti računi dobri prijatelji, pravijo.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Pe nov 11, 2016 12:39 pm

Najbolj vas peče, da so serviserji med drugim tudi "še-eden-izmed-posrednikov" pri nabavi olja. To je vsa poanta te teme.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a TrijoAdijo So nov 12, 2016 5:14 pm

@Firedriver: ej,na kerem servisu ti delaš?
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver So nov 12, 2016 6:13 pm

@TrijoAdijo:

Evo, posebej zate bom citiral samega sebe - odgovor je v tej temi eno stran nazaj...

Firediver je napisal/-a:
No, jaz zamenjam olje za en pir (protivrednost cca 1€), pa sem ponavadi tako hiter, da ga pozabim odpreti in spiti, ker imam ravno takrat umazane roke.
Drugim ga pa ne menjam. Kolikor vidim na forumu, bomo kmalu prišli do točke, ko bo stranka postavila tarifo mehaniku...tako malo je dandanes mehanik vreden!


Če še nisi ugotovil..nisem mehanik! Bi pa najbrž na tem forumu dosti bolj pomagal, če bi bil..

Sem pa v neke sorte podobnem poslu, ko so stranke strašno pametne pri tarifah, pa ne vedo koliko je bilo treba specializacije, da imam tako tarifo...na podoben način, kot pri mehanikih.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a yashica So nov 12, 2016 8:26 pm

Firediver je napisal/-a:Najbolj vas peče, da so serviserji med drugim tudi "še-eden-izmed-posrednikov" pri nabavi olja.


Zaradi mene so lahko 10-ti ali 20-ti posrednik.

Dokler bo nabavna cena nekega 5W40 olja v sodu cirka 3€ po litru, prodajna pa 13.75€ + ddv, potem je jasno, da me bo od vsega yebanja na suho peklo.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Ne nov 13, 2016 7:03 am

Ojej, kje vse nas yebejo, peče pa samo pri motornem olju na pooblaščencu.

Izbira je velika, da ne bo pekoče ritke:

Ste poskusili kdaj na pooblaščencih tudi bolj na periferiji ali se rajši na suho drgnete v Ljubljani in potem se žalite po forumih?

Predračun je odlično orodje. Uporabite ga!

Če je še vedno predrago, pa ostanejo ostali nepooblaščenci in spet - periferija je dosti bolj ugodna!

Če vam je še vedno predrago, vam ostane mehanik na fuš. Ampak tam se morate izjasniti: Ali ste res tako revni, da drugače ne gre ali pa ste revni postali zaradi prevelikega avta.

In epilog te debate?
Napišemo dolg seznam kje imajo najdražje olje na servisu? Pametno!
Bomo s tem kaj spremenili? Utopično!
Daleč najlažje pa je sproščati frustracije na forumu.

Zbudite se in ukrepajte!
Če pa tega ne zmorete, pa vam ostane ta forumska tema, da objavite najnovejšo mazohistično izkušnjo
na najdražjem pooblaščencu...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1109
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a cc09 Ne nov 13, 2016 11:05 pm

Kaj se pa ti repenčiš? Jaz sem kupil svoj avto nov na keš, pa še 3 take bi od takrat lahko komot, pa si olje vseeno menjam sam doma v garaži, ker 50-100 evrov na uro pa vseeno ne znam zaslužit drugače. Pri naslednjem bo enako, prva dva servisa naj bosta uradna, potem pa konec.
Je cel kup mehanikov, ki delajo za 20-25 na uro, in ki jim lahko prineseš ali svoje dele, ali ti jih pa vsaj prodajo po trgovinskih cenah.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a TrijoAdijo Po nov 14, 2016 7:38 am

Firediver je napisal/-a:@TrijoAdijo:

Evo, posebej zate bom citiral samega sebe - odgovor je v tej temi eno stran nazaj...

Firediver je napisal/-a:
No, jaz zamenjam olje za en pir (protivrednost cca 1€), pa sem ponavadi tako hiter, da ga pozabim odpreti in spiti, ker imam ravno takrat umazane roke.
Drugim ga pa ne menjam. Kolikor vidim na forumu, bomo kmalu prišli do točke, ko bo stranka postavila tarifo mehaniku...tako malo je dandanes mehanik vreden!


Če še nisi ugotovil..nisem mehanik! Bi pa najbrž na tem forumu dosti bolj pomagal, če bi bil..

Sem pa v neke sorte podobnem poslu, ko so stranke strašno pametne pri tarifah, pa ne vedo koliko je bilo treba specializacije, da imam tako tarifo...na podoben način, kot pri mehanikih.



Ok...ni problema.Tut jest nisem mehanik,pa se sam primem posla okoli avta.Včasih priskoči na pomoč prijatelj - mehanik z ogromno izkušnjami.
Ampak ajde,vem,da na pooblaščencih hodijo na izobraževanja itd...sploh ko pride ven novi model vozila.Do tod vse ok,dokler....ja,dokler nimaš nekega problema,avto pelješ na pooblaščenca,kjer imajo specializirane mehanike za tvoj voz,kjer imajo vso potrebno diagnostično opremo in te upizdnejo za 100€ sam ko vstopiš v delavnico,po 14-ih dneh drkanja in skakanja okoli avta ti pa pribijejo,da je z avtom vse ok,čeprav niso nč zrihtal in ti zato otpilijo še dodatne €€€ iz tvojega proračuna.Imamo pričevanja,kako so na pooblaščencu menjali samo olje,oljnega filtra pa ne in imamo pričevanja, kako so na pooblaščencu zjahali "pol podvozja" zaradi kolesnega ležaja, imamo pričevanja,kako do 120kkm na dizlu niso menjal naftnega filtra,ko se je pa pojavil problem,so pa menjal pumpo in dize..Tulk o specializantih na področju mehanike na pooblaščencih. No..in pol ni čudno,da se folk buni okol tarif.

Firediver je napisal/-a:
Ste poskusili kdaj na pooblaščencih tudi bolj na periferiji ali se rajši na suho drgnete v Ljubljani in potem se žalite po forumih?

Predračun je odlično orodje. Uporabite ga!

Če je še vedno predrago, pa ostanejo ostali nepooblaščenci in spet - periferija je dosti bolj ugodna!

Če vam je še vedno predrago, vam ostane mehanik na fuš. Ampak tam se morate izjasniti: Ali ste res tako revni, da drugače ne gre ali pa ste revni postali zaradi prevelikega avta.


Sam imam izkušnje s pooblaščenci in nepooblaščenci v centru slovenije in z pooblaščenci ter nepooblaščenci na periferiji. Na periferiji so malček bolj flexibilni pri cenah,medtem ko v centru slovenije...en kup pametovanja,cene pa v smislu: Tak je. sprejmi ali pojdi drugam.

Neki si še pozabu dodat:
Avto servisirajte sami :) Je dosti bolj ugodno,pa še naučite se lahko marsikaj :) (samo za primer: Na periferiji,na pooblaščencu, so mi ponudli olje za moj avto po ceni 11€ za liter s popustom. Sorry,za ta dnar dobim dva litra za moj avto,razliko pa raje ali vlijem v rezervoar avta,motorjev ali pa zlijem po grlu :) ).
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4343
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Firediver Po nov 14, 2016 10:12 am

Evo, pozdravljam vse rešitve problema! In kokodakanje čez ceno pooblaščencev ni v smeri rešitve.

Opcijo samoservisiranja sem pa res izpustil, ker sem pisal za splošne uporabnike brez znanja ali hobija v avtomehaniki.

No, želel sem izpostaviti še sledečo zadevo: Namesto žalbe koliko so pooblaščenci dragi, se vprašajte sledeče - koliko prišparate, če se sami lotite?
Od odgovora boste dobro spali...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a pskoda Po nov 14, 2016 10:15 am

Zato pa tlačijo te ekstra dolge garancije, da te lahko čim dlje lupijo in to dobesedno lupijo
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a nejc1 Po nov 14, 2016 11:09 am

Ja a koga silijo, da je treba vozit na servise? Pač servisiraj sam doma po letu ali dveh in pač zgubiš garancijo če ti je predrago plačevat servise...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a emozul Po nov 14, 2016 11:35 am

Ja saj zato je pa avto OGROMEN strošek.
In tisti, ki pravi, da nas pooblaščenci ne nategujejo, je smešen.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a zzitop Po nov 14, 2016 11:54 am

Ves servisni material se kupi v trgovinah. Takega, da odgovarja OE številkam proizvajalca. Izberite najugodnejšo trgovino ali pa se v primeru večje količine izpogajajte za popust. Tukaj je recimo ugodno:
http://www.rezervniavtodeli24.si

Nato se dogovorite za predračune na na neuradnih servisih, ampak primernih, da bo garancija še veljala. Če res nujno želite pri pooblaščencu, pa pridobite predračune pri njih.

Samo še izberete najugodnejšega in strošek bo bistveno nižji ob isti kvaliteti tako delov kot storitve, garancija BO veljala.

Taki so pač zakoni prostega tržišča..
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Pooblasceni servisi in motorno olje

Napisal/-a Locher Po nov 14, 2016 12:23 pm

pskoda je napisal/-a:Ko boste enkrat začeli preračunavat stroške, ki jih ima pooblaščenc boste drugače razmišljal. Matična firma ima take zahteve, da glava boli če hočeš prodajat njihove izdelke + pogoj je xy avtov na leto moraš prodat drugače te odjebejo, da ne govorim koliko stane diagnostično otodje oz licenca. Dobiš tudi nov avto za ta denar pa jih je treba vsako leto posodabljat in plačevat licenco. Pa to je samo nekaj stroškov, ki jim sloraj ni kraja.
Zasluški pri novih avtih pa tudi niso ogromni


Če delajo v svojo škodo, naj reveži zaprejo dejavnost. Če ne kasiraš nič (ker veliko strank gred drugam), so prihodki od preostalih strank, ki jim mastno računaš, verjetno vseeno manjši.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 121 gostov